Прескочи до съдържание

Отменен полет Air Canada - моля за помощ!


Препоръчани мнения

Здравейте, 

Мъжът ми в момента е на летището в Монреал. Полетът му снощи  Монреал - Торонто е бил отменен заради метереологични условия. Сменен е с полет за след 25 часа, за който не се знае дали ще излети, защото всичко било продадено! Иначе му дали бордна карта за полета днес. Питал е за някакво обещетение - хотел или ваучер за храна поне, отговорили му, че не дължали нищо в случая, защото превозвача не бил виновен. 

Писах на ClaimHelp, но ми отговориха, че според Регламента ,  полетът се изпълнява от авиокомпания, която не е регистрирана в ЕС и излита от страна извън ЕС.

Ако може някой да ми помогне с линк къде да заявя претенция в тази студена държава 🙂 ще бъда много благодарна!

 

Връзка към мнение
преди 14 минути , stanimir каза:

Благодаря Ви!

 

Само не ми стана ясно дали след като са му сменили полета за след 25 часа има ли право на обещетение? Ако може да ми разясните? Дефакто те ще завършат маршрута му, но след повече от 24 часа престой 😞

 

Задължението на авиокомпанията към вас е да завърши вашия маршрут или да ви върне сумата.

 

Тези ситуации са причинени от събития, върху които превозвачът няма контрол, които включват:

метеорологични условия или природни бедствия, които правят безопасното изпълнение на полета невъзможно;

Връзка към мнение
преди 4 минути , Tesh каза:

Нека провери официалната причина за отмяната. Ако бъде потвърдено, че са метереологични, то няма право на обезщетение.

 

Гадно 😞

Дори и за ваучер за храна ли няма право?

Връзка към мнение
преди 22 минути , bahlivia2 каза:

Гадно 😞

Дори и за ваучер за храна ли няма право?

За жалост за Канада важат малко по-различни разпоредби и правила, ще се опитам да прочета и да споделя по-късно. Все пак със сигурност да си пази касовите бонове за всички разходи, които прави.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , Tesh каза:

За жалост за Канада важат малко по-различни разпоредби и правила, ще се опитам да прочета и да споделя по-късно. Все пак със сигурност да си пази касовите бонове за всички разходи, които прави.

Явно е така. Сега ми каза, че други пътници от отменения полет му казали, че е късметлия, че той има място за полета в 22 часа, повечето били на изчакване. без място.

Проверил автобус до Торонто, нямало места, за влака билета струвал само 250 $ (канадски) 🙂 

Връзка към мнение

@bahlivia2 Нека да провери за автобуси Megabus, мисля, че има места от 70 долара за днес. Времето е лошо от вчера, не съм изненадана, че са отменили полети. Но понякога причината е липса на персонал, а се оправдават с времето, което така или иначе е лошо доста често. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.