Прескочи до съдържание

Седмица в Румъния


Deyan Naydenov

Препоръчани мнения

Здравейте 

време е да се запознаем със северната ни съседка и това лято съм запланувал седмица в Румъния - 2 нощувки в Букурещ, 2 нощувки в Брашов и 2 нощувки в Сибиу . Kакви предложения ще ми дадете за тези райони, някакви скрити местенца или да коригирам нощувките с други места ? 

Благодаря :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За Букурещ два дни са добре, постете: Парламента, къщата на Чаушеску, Музея на селото, Стария град, Royal Palace of Bucharest, Palatul Cotroceni, …на 20км от Букурещ е Palatul Mogoșoaia. 
На път за Брашов, спрете в Синая (по-добре с нощувка) и посетете Пелеш и Пелишор, след Синая е Cantacuzino Castle, в момента там снимат сериала Wednesday, много е популярен. В Брашов за самия град ден-два ще ви стигне, не пропускайте и замъка на Дракула. След Брашов посетете Сигишоара, много красиво градче. На път от  Брашов към Сигишоара, може да спрете на Rupea Citadel. 
Сибиу е прекрасен, но го оставете за друг път, може да го комбинирате с Трансфагараш, Алба Юлия, Турда, Дева, Хунедоара, та даже и Тимишоара и Орадея, всичките са прекрасни и си заслужават посещение. 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 4 часа, Deyan Naydenov каза:

Здравейте 

време е да се запознаем със северната ни съседка и това лято съм запланувал седмица в Румъния - 2 нощувки в Букурещ, 2 нощувки в Брашов и 2 нощувки в Сибиу . Kакви предложения ще ми дадете за тези райони, някакви скрити местенца или да коригирам нощувките с други места ? 

Благодаря 🙂

 

Правил съм същия маршрут - Сибиу е черешката! Аз не бих го пропуснал. От друга страна е малък град и не иска твърде много време. Не знам колко човека сте, аз съм бил в този апартамент, на пъпа, в платена зона за паркиране, но домакинът плаща таксата за престоя.

Бих добавил укрепените църкви около Брашов.

Румъния е чудесна дестинация, която заслужава да се посети.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.