Прескочи до съдържание

Лесно, бързо, икономично придвижване София - Констанц


Препоръчани мнения

тъй като дъщеря ми ще отиде като студент в Университета на Констанц, Германия, но ще се налага периодично връщане обратно в София, бихте ли ме посъветвали как най-лесно,бързо и все пак икономично ще може да се придвижва по маршрута София-Констанц? Виждам, че има полети до Меминген, но от там няма директна връзка с Констанц. Има ли по-удобен, бърз и все пак не много скъп начин на придвижване? 

Връзка към мнение

Вариантът полет до Базел с Уиз и после влак до Констанс ми се струва най-приемлив.

Уиз летят два пъти в седмицата до Базел, билетите са на добри цени. 

Полетът е около 2 часа, пътуването с влак и то е малко повече от 2 часа.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 14 часа, Bobby76 каза:

тъй като дъщеря ми ще отиде като студент в Университета на Констанц, Германия, но ще се налага периодично връщане обратно в София, бихте ли ме посъветвали как най-лесно,бързо и все пак икономично ще може да се придвижва по маршрута София-Констанц? Виждам, че има полети до Меминген, но от там няма директна връзка с Констанц. Има ли по-удобен, бърз и все пак не много скъп начин на придвижване? 

От самото летище Цюрих има директни влакове до Констанс. За човек с багаж е много удобно, цената може би не е бюджетна.

Следете цените на България еър. Аз летях с тях и съм доволна от съпорта. Смениха датата ми за след 5 месеца, което поисках, поради тяхна малка промяна в излитането.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Най-бързият и лесен вариант е до Цюрих и от там с влак. Но това е най скъпият. Меминген и Баден Баден са по-евтините вариант, но от тях до Констанц се пътува само с регионални влакове, и една малка одисея и има прекачвания, но пък  доста евтино излиза. И Базел също е вариант с Уиз и от там пак с влак.

Хубавото е че всеки ден има полети от някое от тези летища и така е по-гъвкаво и може да се напасне спрямо ваканции и бюджет.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Лятото, когато пътувах с промоционалния 9евров билет на DB проверявах вариантите до Констанц от Меминген. До Линдау има директен влак от Меминген, оттам има фери до Констанц. Ферита има и от Фридрихсхафен и Меерсбург. В сайта на DB излизаше, че са включени в цената на 9еT, но на място в Линдау имаше табела, че се плаща допълнително. Мисълта ми е, че ако се вземе от сегашния промоционален билет от 49,99 евро, който покрива всякакъв вид транспорт в рамките на месец, може да се нагласи някакъв сравнително комфортен вариант за пътуване. Терминала на феритата е точно до жп гарата на Линдау. Все пак трябва да се видят и цените на феритата, ако се наложи да се доплаща за тях.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.