Прескочи до съдържание

Въпрос за Швейцария


IVM

Препоръчани мнения

Здравейте,обмислям това лято една няколкодневна обиколка с кола на района около Лаутербрунен и местата наоколо разисквани в повечето теми тук.Като цяло имам в главата си почти избистрен маршрут и места за посещение в района,но това което все още не съм определил е периода.Иска ми се да бъде в първата-втората седмица на Юни,но незнам това до колко е подходящо от гледна точка на времето.Какви са климатичните условия по това време по върховете там и нужно ли е да помисля за малко по-късен период,за да можем да се насладим на природните красоти в пълния им блясък?Наясно съм и не очаквам точни прогнози,но ще се раздавам някой да сподели мнение по темата.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 18 минути , IVM каза:

Здравейте,обмислям това лято една няколкодневна обиколка с кола на района около Лаутербрунен и местата наоколо разисквани в повечето теми тук.Като цяло имам в главата си почти избистрен маршрут и места за посещение в района,но това което все още не съм определил е периода.Иска ми се да бъде в първата-втората седмица на Юни,но незнам това до колко е подходящо от гледна точка на времето.Какви са климатичните условия по това време по върховете там и нужно ли е да помисля за малко по-късен период,за да можем да се насладим на природните красоти в пълния им блясък?Наясно съм и не очаквам точни прогнози,но ще се раздавам някой да сподели мнение по темата.

Може да прочетеш пътеписа ми за пътуване през юни. Там, където бях, беше жега по върховете. Само 1 от 9 дни валя. Носех топли дрехи, които не се наложи да използвам. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ако питаш дали ще вали сняг , няма да вали.Тази година и през зимата почти не е валяло.На около 2000-2500 метра е възможно да има заснежени участъци дори до средата на юли, но ако не правиш планински преходи това е без значение. Разбира се върховете са винаги покрити със сняг , но с влакчета , влекове и т.н. в това време на годината няма да имаш грижи.

 

Връзка към мнение
преди 6 минути , stanimir каза:

Ако питаш дали ще вали сняг , няма да вали.Тази година и през зимата почти не е валяло.На около 2000-2500 метра е възможно да има заснежени участъци дори до средата на юли, но ако не правиш планински преходи това е без значение. Разбира се върховете са винаги покрити със сняг , но с влакчета , влекове и т.н. в това време на годината няма да имаш грижи.

 

Ще разчитам предимно на влакове,лифтове и всякакви подобни превозни средства,без преходи.Не ме притеснява толкова снега,колкото дъжд и мъгли,които да развалят цялото удоволствие.Мисля по пътя до там да минем през някои проходи евентуално-Фурка-Белведере-Гримсел…там се надявам на хубаво време също.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.