Прескочи до съдържание

Бари и екскурзии без автомобил - възможно ли е?


deian

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

ако отскочим до Бари за няколко дни до максимум седмица, накъде можем да се разходим без автомобил? Можем ли еднодневно да разгледаме Матера, Алберобело, Локоротондо, Остуни, Лече?

Идеята е с влак/автобус да стигаме до регионални забележителности.

Изобщо Бари ли е най-подходящата отправна точка за разглеждане на Пулия според Вас, или ако не - къде?

Идеята е да се настаним на 1 място (Бари) за няколко нощувки.

Връзка към мнение
преди 22 минути , deian каза:

ако отскочим до Бари за няколко дни до максимум седмица, накъде можем да се разходим без автомобил?

Определено може. От Бари се ходи директно към другите места, така че това е първи избор за спане.

Евентуално помислете за една нощувка в Матера - първа или последна според полетите.

Връзка към мнение

Четох, че транспорта в Пулия бил зле. Колко зле е положението реално? Не обичам да вземам кола под наем, не че не мога да шофирам... ама разправии, които ми се иска да спестя.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , deian каза:

Четох, че транспорта в Пулия бил зле. Колко зле е положението реално? Не обичам да вземам кола под наем, не че не мога да шофирам... ама разправии, които ми се иска да спестя.

Аз бях ноември и съм ползвала само общественият транспорт. Проблеми не е имало, освен, че като ходих до Монополи, навръщане имаше закъснения на влаковете, но ммисля, че това би било проблем. Транспортът е удобен.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Plamsi каза:

Аз бях ноември и съм ползвала само общественият транспорт. Проблеми не е имало, освен, че като ходих до Монополи, навръщане имаше закъснения на влаковете, но ммисля, че това би било проблем. Транспортът е удобен.

С влак е удобно и бързо да стигнеш до близките градчета. Влакове има начесто. До Алберобело се придвижихме с автобус. Всичко е наблизо и стават за дневни разходки,ако използвате Бари за нощувка.

Връзка към мнение

Абсолютно е възможно цялото пътуване да се осъществи с обществен транспорт. Аз заминавам след няколко месеца и програмата ми е изцяло съобразена с транспорта, а именно с база в Бари и следната по програма по дни:

- Матера с влак;

- Алберобелло и Локоротондо с влак;

- Лече с влак;

- Полиняно а Маре и Остуни с влак

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Влаковете не вървят в неделя и празнични дни-провери. В тези дни линиите се покриват от автобуси и понякога е крайно недостатъчно( няма място за всички и е лудница). За автобусите пък, не може да се купи билет от шофьора, предварително трябва да си вземеш.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Бих препоръчал две бази за по-бързо пътуване. Мартина Франка от там Лече един ден и Алберобело и Локоротондо. След това Бари и обиколка на останалите. Много спокойно с обществен транспорт за една седмица. Два пъти съм бил в Пулия и съм доволен от транспорта.

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
Боян Димитров
На 13.03.2023 г. в 16:12, deian каза:

Здравейте,

 

ако отскочим до Бари за няколко дни до максимум седмица, накъде можем да се разходим без автомобил? Можем ли еднодневно да разгледаме Матера, Алберобело, Локоротондо, Остуни, Лече?

Идеята е с влак/автобус да стигаме до регионални забележителности.

Изобщо Бари ли е най-подходящата отправна точка за разглеждане на Пулия според Вас, или ако не - къде?

Идеята е да се настаним на 1 място (Бари) за няколко нощувки.

Може, но за това, което ще видите за 3 дена с кола, с влак ще Ви трябват 6 и ще ви излезе много по-скъпо във всяко отношение. Повече дни = повече спанета, на по-скъпи места, повече транспортни разходи, особено ако говорим за семейство от 4 човека, Същият брой дни, по-малко посетени места, нови самолетни билети в бъдеще. Влакът се препоръчва за неразклатими алкохолици, които почват да дзукат от обяд. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте!

Тази вечер пътувам за Бари и за утре от 11ч съм набелязала една разходка из града с местен гид, който говори английски език. Предвидени са и някои месни местенца с типична храна, през които да се мине и пробва.

За повече информация, оставям програмата, която съм избрала:
https://bg.airbnb.com/experiences/1289651?guests=1&adults=2&s=67&unique_share_id=dd720277-d8e0-4b71-b860-80c6e41a25cc

Цената е за група до 15 човека. Някой, ако иска да се присъедини може да ми пише.

Редактирано от chandni
телефонен номер
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.