Прескочи до съдържание

Задар или Загреб за 4-5 дни?


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

в Хърватия съм бил отдавна, в Дубровник. Сега искам да заведа семейството си. Има прилични билети до Загреб и Задар.

Като цяло и двете градчета са по-отдалечени от "основните забележителности" по ривиерата. Знам, че има какво да се види и в двете места, но не мога да реша, затова моля за съвет от запознати хора 🙂 Всякакви идеи се приемат! Благодаря!

Връзка към мнение

Здравей! Задар никак не е далеч от основните забележителности. Задар е забележителна забележителност! Много по-добър избор от Загреб. Близко до Задар е Шибеник и национален парк Крка,заедно с водопадите със същото име. Не може да замени Плитвичките езера, но и Крка е уникален. Може да отидете и до Нин а от там до остров Вир. Паг също е близо. Задар определено е за предпочитане пред Загреб.

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 9 минути , deian каза:

А колко дни за Задар според вас? Без да имам план още...

Ние бяхме за три нощувки. Един цял ден отделихме на Шибеник и Крка и не ни стигна. Два дни отделихме на Задар.Ако искате да отидете на някой от близките острови още един ден.Спокойно можеш да уплътниш четири дни с четири нощувки.Важно е кога са ти полетите.Ако са ранен на отиване и късен на връщане става и с три нощувки.Ако ли не четири.

 

Връзка към мнение
преди 14 минути , Костов каза:

Някой знае ли как може да се стигне с обществен транспорт от Задар до Крка?

Миналото лято имаше автобуси от Задар, които минаваха през Скрадин. От спирката, на която се слизаше разстоянието до входа на парка не беше голямо.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 15 часа, jul каза:

Зависи и в кой сезон - ако може да се съчетае с плажуване, може да се предвиди повече време. 

 

преди 15 часа, krasen_denev каза:

Ние бяхме за три нощувки. Един цял ден отделихме на Шибеник и Крка и не ни стигна. Два дни отделихме на Задар.Ако искате да отидете на някой от близките острови още един ден.Спокойно можеш да уплътниш четири дни с четири нощувки.Важно е кога са ти полетите.Ако са ранен на отиване и късен на връщане става и с три нощувки.Ако ли не четири.

 

В крайна сметка полетите наредиха така нещата, че ще имаме 6 пълни дни.

Удачно ли е да сме отсегнали през цялото време в Задар и оттам да правим дневни разходки? Предпочитаме с обществен транспорт. За мен още дестинацията е непозната, така че приемам предложения за забележителности, които да посетим. Досега си отбелязах Шибеник и Крка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние бяхме за 2 дни в Задар, 2 дни в Сплит и 2 дни на остров Корчула.  Като използваме обществен транспорт. От Задар ходихме до Крка единия ден, а другия ден си направихме разходка с корабче до Корнати. В Задар имаше много агенции, които предлагаха различни екскурзии. До Корнати ходихме с https://fazanka-tours.com/ 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

На мен ли така ми се струва, или в Хърватия много е поскъпнало? Примерно приличен апартамент, в центъра, новичък, с удобства в Италия (Сицилия, Бари...) се намира за около 100-120 лв/нощ, докато в Задар срещам огромни затруднения и в букинг, и в БнБ-то?! Що така...

Връзка към мнение
преди 43 минути , deian каза:

На мен ли така ми се струва, или в Хърватия много е поскъпнало? Примерно приличен апартамент, в центъра, новичък, с удобства в Италия (Сицилия, Бари...) се намира за около 100-120 лв/нощ, докато в Задар срещам огромни затруднения и в букинг, и в БнБ-то?! Що така...

Не само в Хърватия, а навсякъде. Аз срещам огромни трудности точно в споменатата от тебе Италия. Инфлация в световен мащаб!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да ползвам темата. Как до стигна до от летището до Загреб с полета, който каца след полунощ? Има ли обществен транспорт, шатъл? Или само с такси. И колко е приблизително превоза до центъра?

Връзка към мнение

Зависи колко след полунощ. Последния курс на 290 тръгва в 00:15 от Велика Горица.

ZET (Zagreb Electric Tram) introduced new bus line starting from March 28th 2017

Within the 19 kilometres long route it will cover two tariff zones and will stop at total of 20 stations. 

Departures are scheduled every 35 minutes. First departure on weekdays and Saturdays from Kvaternik Square is at 04:20AM and on Sundays at 05:20AM, while the last departure from Velika Gorica is every day at 00:15AM
https://www.zagreb-airport.hr/en/passengers/to-from-the-airport/by-airport-shuttle/89

Сега проверих каква цена дават Bolt и Uбer - около 15евро, +/- 2 евро до Автогарата, която е в периферията на центъра. Нощната тарифа ще е 10-15% отгоре.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...
На 14.03.2023 г. в 11:44, Ralita каза:

Ние бяхме за 2 дни в Задар, 2 дни в Сплит и 2 дни на остров Корчула.  Като използваме обществен транспорт. От Задар ходихме до Крка единия ден, а другия ден си направихме разходка с корабче до Корнати. В Задар имаше много агенции, които предлагаха различни екскурзии. До Корнати ходихме с https://fazanka-tours.com/ 

Здравейте! Предстои ни много кратко посещение на Задар и обмисляме разходка до Корнати. Бихте ли споделили впечатления от вашата екскурзия до там? Доволни ли сте от https://fazanka-tours.com ?

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, към края на месеца има много изгодни билети за Загреб. Само че полета каца в един през нощта, а ние сме две сами момичета и не сме много сигурни дали ще се чувстваме комфортно по това време на дененощието сами с такси или шатъл. Може ли някой да ми сподели как се е придвижил от летището до хотела с този късен полет и кой смятате, че е най-кротък и безопастен район за отсядане в хотел? Благодаря.

Връзка към мнение

За придвижване използвайте Uber или Bolt. Загреб ми се видя съвсем спокоен и безопасен град, каквото и да изберете в централната част ще е ок. За ваше спокойствие може да резервирате настаняване на главна улица/булевард така че шофьора да може да спре пред входа и да не се налага да ходите по тъмни улички.

Връзка към мнение

Аз съм пътувала с късни полети сама. Затова първият път си взех хотел близо до летището във Велика Горица,с безплатен трансфер . London rooms е хотелчето .На следващата сутрин отидох с влака във Загреб. Гарата във Велика Горица е съвсем до хотела.

При другото ми ходене  използвах Uber. Спря ми точно пред хотела в центъра.

Връзка към мнение

В Загреб мога да ви препоръчам много уютен и удобен апартамент в центъра: https://www.booking.com/Share-OZ5BvD

Мястото е ново в букинг и няма много отзиви, но е чудесно и хазяите дават добри отстъпки за да получат хубави отзиви. На мен ми предоставиха късен чекаут (19ч) напълно безплатно. От летището има шатъли (автобуси) от 8 евро съобразени с кацащите полети, които ще ви закарат до автогарата. Билетите се взимат от шофьора. Автобусите чакат в дясно след като излезете от летището. Тарифата с болт ще излезне около 14-18 евра. 

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.