Прескочи до съдържание

Нашата (юго)източна Сичилия


deian

Препоръчани мнения

Здравейте,

моля за съвет при планирането на нашата пролетна Сичилия. Потенциалните места, които желаем да посетим, съм маркирал на картата - просто като обекти, а не като маршрут за обхождането им: https://goo.gl/maps/ojpzrT3M8acMeNzv9

Имаме 7 нощувки, като първата е общо-взето след полета.

Били сме веднъж, в другата част, с кацане в Палермо. Сега ни се ще да видим:

Катания;
Таормина (макар веднъж вече да сме ходили, но набързо), Изола Белла и Кастелмола;

Савока и Форца Д Агро?;

Месина?;

Калтаджироне?;

---

Сиракуза и Ортиджа;

Ното;
Модика и Шикли;
Рагуза Ибла - от Катания или от Сиракуза е по-добре да се хване транспорт, г/д еднакво го дават като време;

---

Кацане в Катания вечерта. Така като гледам, ще трябва да разпределя маршрутите от две начални точки. Иска ми се да сме с обществен транспорт, затова си мисля за няколко нощувки в Катания и няколко в Сиракуза, като по-големи транспортни центрове. Поради късния полет, мисля първо да се настаним в Катания.

1) Чудя се дали изобщо да ходим на север от Таормина, затова Савока, Форца Д Агро и Месина са с въпросителни. Това ще определи и броя на нощувките в Катания.

2) Също така, се чудя и за Калтаджироне. Гледам, че е на 1 час с автобус от Катания, което е ОК.

3) Рагуза Ибла не знам откъде е по-добре да се заходи - от Катания с автобус или от Сиракуза с влак?

Плажове няма да са целта на пътуването ни, но морски гледки ни привличат. Също и красиви стари градчета и села, гледки от високо.

 

Не искам да препускаме, а и сме с дете. Това не е план, който да се изпълни задължително. Ще ми се да отделим достатъчно време на всяко място, а не просто да се каже, че сме били там, затова може да се редуцира бройката за сметка на качеството 🙂 Нека и времето да е хубаво.

 

Поздрави и благодаря на отзовалите се!

Sicilia.png

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.