Прескочи до съдържание

СИМ карти и валути, останали от пътувания


milenita

Препоръчани мнения

Здравейте!

 

Не знам дали е уместна темата, но си мислех, че ще е полезно да има тема за недоизползвани сим карти и валути от разни пътувания.

 

Току що се върнах от Узбекистан и имам СИМ карта с около 10-15 ГБ, която щях да ползвам за работа, но въобще не съм ползвала. Валидна е още 20 дни и с радост бих я подарила на някого ако скоро има път натам. Имам и за Индия до края на месеца, която ако се дозареди и се удължава срока.


Също имам узбекистански, гватемалски, турски, индийски и унгарски пари, според мен достатъчни за джобни/ такси за 1-2-3 дена. Предполагам има и други хора, които не са си изхарчили парите, бихме могли да си ги обменяме при нужда 😊

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 30 минути , milenita каза:

Здравейте!

 

Не знам дали е уместна темата, но си мислех, че ще е полезно да има тема за недоизползвани сим карти и валути от разни пътувания.

 

Току що се върнах от Узбекистан и имам СИМ карта с около 10-15 ГБ, която щях да ползвам за работа, но въобще не съм ползвала. Валидна е още 20 дни и с радост бих я подарила на някого ако скоро има път натам. Имам и за Индия до края на месеца, която ако се дозареди и се удължава срока.


Също имам узбекистански, гватемалски, турски, индийски и унгарски пари, според мен достатъчни за джобни/ такси за 1-2-3 дена. Предполагам има и други хора, които не са си изхарчили парите, бихме могли да си ги обменяме при нужда 😊

 

За сим картите няма проблеми, често се публикуват подобни в тази тема:

 

С валутата нещата са доста по-деликатни, защото е строго контролирана сфера. Предпочитам да не почваме да се изявяваме като нелегално чейндж бюро и да се въвличаме в неприятности буквално заради джобни пари за 1-2-3 дни.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, Madonna каза:

 Да ползвам темата да питам, сим карти за Египет от къде можем да купим? Ако някой има останала мога да купя? Заминаваме на 28 .03. от София. 

Египетските сим карти изтичат след 3 месеца и евентуално може да ги активираш в клон на този оператор. Но ние не можахме да я задействаме и взехме нова. Казвам ти, за да не взимаш от някой, ходил преди януари.

 

Приготви си около 30 минути за изваждането, намери клон на мобилен оператор.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 14 часа, Георги каза:

За сим картите няма проблеми, често се публикуват подобни в тази тема:

 

С валутата нещата са доста по-деликатни, защото е строго контролирана сфера. Предпочитам да не почваме да се изявяваме като нелегално чейндж бюро и да се въвличаме в неприятности буквално заради джобни пари за 1-2-3 дни.

 

Да, разбирам напълно. Моята идея беше за взаимопощ, а не за печалба. Докато подреждах из къщи се натъкнах на доста валута, скрита по джобовете, която няма къде да изхарча в България, та оттам ми дойде идеята, но ок 🙂

Връзка към мнение

Преди години го обсъждахме това тук, и от най-доброто намерение може да стане голяма каша. Все повече страни изискват регистрация на сим картите. Взимам я с данните ти, правя каквото си искам от измама до тероризъм, избор голям, и после ходи доказвай, че е нямаш сестра и си искал да помогнеш. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Имам-подарявам  45000 ирански реала, което е 2лв, но с тях спокойно може да се плати паркинга на летището и дори някоя платена магистрала, в случай че нямат пари на чейнджа, както се случи при мен.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Alexander каза:

Имам-подарявам  45000 ирански реала, което е 2лв, но с тях спокойно може да се плати паркинга на летището и дори някоя платена магистрала, в случай че нямат пари на чейнджа, както се случи при мен.

Свободни ли са?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.