Прескочи до съдържание

Айндховен 18-29.04


Препоръчани мнения

Добър вечер! За пъви път ще пътувам със самолет и всичко ми е много бегло. Предстои ми пътуване в Холандия с евентуален маршрут София-Айндховен и наобратно с дати 18.04 отиване и 29.04 връщане. От kiwi.com ми изпратиха код за 25 евро отсъпка и полета ми излиза на цена от 166 евро. От организацията имам бюджет за пътуване 275 ево, като освен полета смятам и двупосочен транспорт до София (30лв в посока) и влак за трансфер от Айндховен до крайната ми дестинация (влакът е 17 евро за двупосочен билет) и излиза, че бюджетът ми за полет е грубо 225 евро (като ако ще го купувам от киви имам 25 евро намаление). Тук идва интересната част- иска ми се да пътувам само с допустимия багаж за под седалката. Wizz air имат ограничение 40*30*20 докато Ryan air имат 40*30*25см. Престоят ми ще бъде 10 дни, като едва ли ще нося нещо различно от дрехи. Гледах в тик ток разни хакове от сорта на тъпчеш дрехи в калъфка за възглавница и минават, но ми се струва че това няма да стане при нас. Току-що една позната ме уплаши, че на софийското летище като не ти се събира от първия път сака и директно те пращат да го чекираш и т.н. Като цяло ще съм ви благодарен, ако дадете някой полезен травел хак отностно багажа. Въпросната позната е пътувала със 60см сак без никакъв проблем, но преди ковида и не знам дали има промяна оттогава. Иначе гледам олх разни сакове, точно за такива размери за ръчен багаж. А като наобратно ми се полагат +5см дали ще е проблем ако го взема и на идване 🤣🤣

 image.png.1ee7aefd1b0cafeac66bb7bd90c69fd8.png

Връзка към мнение
преди 46 минути , vvventsi каза:

Добър вечер! За пъви път ще пътувам със самолет и всичко ми е много бегло. Предстои ми пътуване в Холандия с евентуален маршрут София-Айндховен и наобратно с дати 18.04 отиване и 29.04 връщане. От kiwi.com ми изпратиха код за 25 евро отсъпка и полета ми излиза на цена от 166 евро. От организацията имам бюджет за пътуване 275 ево, като освен полета смятам и двупосочен транспорт до София (30лв в посока) и влак за трансфер от Айндховен до крайната ми дестинация (влакът е 17 евро за двупосочен билет) и излиза, че бюджетът ми за полет е грубо 225 евро (като ако ще го купувам от киви имам 25 евро намаление). Тук идва интересната част- иска ми се да пътувам само с допустимия багаж за под седалката. Wizz air имат ограничение 40*30*20 докато Ryan air имат 40*30*25см. Престоят ми ще бъде 10 дни, като едва ли ще нося нещо различно от дрехи. Гледах в тик ток разни хакове от сорта на тъпчеш дрехи в калъфка за възглавница и минават, но ми се струва че това няма да стане при нас. Току-що една позната ме уплаши, че на софийското летище като не ти се събира от първия път сака и директно те пращат да го чекираш и т.н. Като цяло ще съм ви благодарен, ако дадете някой полезен травел хак отностно багажа. Въпросната позната е пътувала със 60см сак без никакъв проблем, но преди ковида и не знам дали има промяна оттогава. Иначе гледам олх разни сакове, точно за такива размери за ръчен багаж. А като наобратно ми се полагат +5см дали ще е проблем ако го взема и на идване 🤣🤣

 image.png.1ee7aefd1b0cafeac66bb7bd90c69fd8.png

не се шашкай толкова с багажа

Не мерят със метър, а дали влиза в клетката. Ако си с мека раница или сак и не е натъпкана до пръсване тя ще се посмачка и ще влезе, а най-вероятно няма и да те карат да я мериш, освен ако е очевидно по-голяма от разрешеното. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, vvventsi каза:

Иначе гледам олх разни сакове, точно за такива размери за ръчен багаж.

Моята раница е 20 литра и минавам без проблем.Ето подобна

https://www.emag.bg/ranica-one-polar-46h24h13-sm-po-18-l-turisticheska-zelen-1520/pd/D3N3HSBBM/?

Връзка към мнение

билетите за тия дати ще ти струват общо 194 евро директно от Уиз и Райън, освен ако Киви не дава голямо намаление не бих се занимавал с тях.

Има си рискове при използването на посредници, и за човек, който няма никакъв опит е по-добре да не ги ползва. Отделно Киви са от по-проблемните. Е, ако билетите излизаха 10-20 евро - давай.

Връзка към мнение

Благодаря за отговорите! Имам една раница, която е приблизителни размери, но е 5 сантиметра по-дълга, така че евентуално ще свърши работа. Откъм кивито- имам 25 евро отстъпка, и 3% кешбек, но щом били проблемни ще заложа на сигурно. Откъм застраховки препоръчвате ли да си вземам? Здравната е ясно ама някакви други?

Връзка към мнение
преди 4 часа, vvventsi каза:

Wizz air имат ограничение 40*30*20 докато Ryan air имат 40*30*25см.

Всъщност ограничението на Ryan e 40*20*25. Аз също пътувам с малко по-голяма раница и не съм имал проблеми, но съм готов ако се заядат да облека 2-3 тениски и връхните си дрехи и тогава със сигурност ще се пъхне в мярката 😄. Като цяло има полети, на които не обръщат голямо внимание и съм виждал хора с 40л туристически раници да минават без проблеми, но примерно последния път като летях с Wizz, на гейта гледаха багажа стриктно и караха всеки с по-голяма чанта да я тества на клетките. Моите наблюдения са, че хората със сакове се набиват повече на очи и има по-голям шанс да ги проверят, така че по-добре заложи на раница. Един "хак", който знам, че някои хора ползват, на мен не ми се е налагало досега - обикновено торбичките от duty free-то на летището не ги броят за багаж, та може да си купиш нещо малко с торбичка и след това да си сложиш част от багажа в нея, вкл. може да се ползва за втори чифт обувки. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, iceman00 каза:

Всъщност ограничението на Ryan e 40*20*25. Аз също пътувам с малко по-голяма раница и не съм имал проблеми, но съм готов ако се заядат да облека 2-3 тениски и връхните си дрехи и тогава със сигурност ще се пъхне в мярката 😄. Като цяло има полети, на които не обръщат голямо внимание и съм виждал хора с 40л туристически раници да минават без проблеми, но примерно последния път като летях с Wizz, на гейта гледаха багажа стриктно и караха всеки с по-голяма чанта да я тества на клетките. Моите наблюдения са, че хората със сакове се набиват повече на очи и има по-голям шанс да ги проверят, така че по-добре заложи на раница. Един "хак", който знам, че някои хора ползват, на мен не ми се е налагало досега - обикновено торбичките от duty free-то на летището не ги броят за багаж, та може да си купиш нещо малко с торбичка и след това да си сложиш част от багажа в нея, вкл. може да се ползва за втори чифт обувки. 

Да, такива са размерите ама кой да мисли, докато пише 😆. Това за duty free и аз го гледах, но не знаех дали работи... Май ще се навлека като магаре с най-обемните дрехи и прилежно сгъване и някой друг трик ще се справя. Не мисля да взимам дрехи чак за всеки ден, ще имаме достъп до пералня евентуално (не че не съм си прал белия анцунг на мивката с гореща вода и шампоан 🤣) ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, vvventsi каза:

Откъм застраховки препоръчвате ли да си вземам? Здравната е ясно ама някакви други?

Може  да си вземете безплатно  Европейска здравна карта,за спешна помощ. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.