Прескочи до съдържание

Преместване и дистанционна работа


Препоръчани мнения

преди 51 минути , antea каза:

само че жената тук пита за някакво доста по-кратко преместване, основно с цел по-добър климат през зимните месеци, а не да си променят изобщо стандарта на живот

Аз разбрах идеята, но пак говорим за промяна на стандарта на живот...

 

преди 51 минути , antea каза:

защото всъщност това си го обмислям от дълго време и аз, с всяка следваща зима ми става все по-неприятно да я прекарвам тук

...защото ако това се случи, означава да поддържаш два имота отдалечени един от друг. Иначе, как ще стане да отдадеш имота в България само за през зимата? Ако пък го оставиш необитаем през този период от годината, също не е особено добро решение...

 

Смисълът на кратковременното преместване ми убягва и затова разсъждавах от гледна точка на окончателно преместване в друга държава. Реално погледнато е по-изгодно и логично в дългосрочен план. В краткосрочен е форма на пътуване за един по-дълъг период в годината, което пътуване следва да се обмисли от икономическа гледна точка, за да не "изяде" по-голям ресурс от очакваното...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , Duke каза:

 

 

...защото ако това се случи, означава да поддържаш два имота отдалечени един от друг. Иначе, как ще стане да отдадеш имота в България само за през зимата? Ако пък го оставиш необитаем през този период от годината, също не е особено добро решение...

 

 

точно така, това е един от проблемите, които са ме спирали и до момента, просто е въпрос на преценка дали си готов на допълнителни разходи заради единия климат, защото е доста нереалистично, както сам казваш, просто да замениш или покриеш разходите за наем от собственото жилище към онова на топлото

 

... та затова и продължавам да търпя зимата тук

но при други хора това е възможно да не е особен проблем (казва се - да са си надвили на масрафа 🙂 )

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Milos каза:

Имате ли предлложение за конкретна държава, която да разгледаме? На мен също ми изниква тази картинка: как детето ни си играе с различни чуждоезични, дори деца от друга раса. Много искам да вижда различията, да уважава и приема като нормални всички хора. От досега прочетеното може би ще облислим Сейшели, Канарските острови, Мавриций. Доста са различни- знам, но поне няма данни за много змии на тях 😄 

Аз бих предложил Сингапур. Далеч е, но отговаря на критериите 🙂

Денят е почти 12ч., топло е целогодишно. Официалният език е английски и наистина е мултикултурна среда (китайци, малайзийци, европейци, индийци).

Змии няма. Здравеопазването е много повече от "на ниво".

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 31 минути , cck каза:

Аз бих предложил Сингапур. Далеч е, но отговаря на критериите 🙂

Денят е почти 12ч., топло е целогодишно. Официалният език е английски и наистина е мултикултурна среда (китайци, малайзийци, европейци, индийци).

Змии няма. Здравеопазването е много повече от "на ниво".

Благодаря за предложението! Била съм в Сингапур и е страхотно, но е далеч по-урбанизирано и забързано от това, което си представям и плажовете са минималистични. Освен това в самия град и има змии за съжаление 🥲

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 45 минути , Milos каза:

Благодаря за предложението! Била съм в Сингапур и е страхотно, но е далеч по-урбанизирано и забързано от това, което си представям и плажовете са минималистични. Освен това в самия град и има змии за съжаление 🥲

Имаш избор между Нова Зеландия, Исландия, Грийнландия и Антарктика, единствените места по света, където няма змии. Разбирам, че имаш фобия, но колко змии си видяла в Сингапур? Или пък в София? Но не на клипчета в тик-ток или фейсбук снимки, а лично? Как си ходила на о.Мавриций, като там също има змии? И в Гърция също има.... В градски условия змии няма, те бягат от хората.

 

В Сингапур е тегаво за такива като тях от гледна точка на легално пребиваване, детски градини, наем на апаратамент и т.н.

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, Duke каза:

С две думи, ако имаш добър стандарт на живот в България, не виждам причина да се местиш където и да е било 

Хахаха! Може би, ако излезеш от собствената си капсула , ще намериш лесно не една и две причини , защо човек с добър и много добър стандарт на живот в България ще се премести в чужбина . 
 

 

За Сейшели съм скептичен , че е добър вариант - детските училища и градини на Прале(н) ми се видяха доста очукани , както и живота на местните . Въпреки , че имат най-висок GDP в Африка , ми се видяха много по-близки по стандарт до едно развиващо се Вануату , отколкото до една развита Нова Каледония , например .
Слава Богу , хората,  обаче имат различни критерии, вкусове и разбирания , а светът е шарен и пъстър .
 

 

В крайна сметка , аз ако бях в подобна дилема ,бих  избрал най-добрият възможен вариант  от няколко предварително набелязани дестинации според конкретните битови условия  и конкретната детска градина , влизащи в моят бюджет. Ако изобщо правилно съм разбрал замисъла на темата 😉

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, stanislavpp каза:

Хахаха! Може би, ако излезеш от собствената си капсула , ще намериш лесно не една и две причини , защо човек с добър и много добър стандарт на живот в България ще се премести в чужбина . 

О, със сигурност, аз затова писах, че мнението ми е изцяло субективно...

 

Просто се замислих, че така или иначе често пътувам от "база" България и не виждам причина за допълнителен дискомфорт чрез промяна на "базата" с друга "база", при положение, че така или иначе и там не бих уседнал за дълго...

Връзка към мнение

Този форум се впревърна от форум за пътешественици във форум колко е хубаво в нашата страна недейте никъде да ходите 😄 Така си мисля аз 🙂 @Milos стискам палци да ви се получатполщата и после да разкажете 🙂 и аз ще направя същото след като се завърнем 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Понеже се натърти на змиите, в Канарите няма змии! 0

За мен там е мястото за такава проба и е реално  без конкуренция, ако се сравняват няколко фактора.

Достъпност, цени, храна, учебни и здравни заведения и т.н. И да не забравяме, че това е Европа.

 

Няма гета или излизаш от квартала и става мазало.

  • Харесвам 13
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 21 минути , Alexander каза:

Понеже се натърти на змиите, в Канарите няма змии! 0

Вече не знам на какво да вярвам - About a thousand King snakes already captured this year on Gran Canaria : The Canary - News, Views & Sunshine (thecanarynews.com) 🤣

  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, Pantelej Putnik каза:

Тези май са били внесени на Гран Канария като домашен любимец, след което са избягали и са се размножили. Но Канарите нямат ендемични видове, примерно на Тенерифе или другите острови няма да има змии.


Иначе като @DaBo и аз щях да предложа Исландия като дестинация без змии и насекоми, с не много влажен климат, плажове с жълт/червен/черен пясък. Добро здравеопазване и образование. И екзотика има, но е по-различна - например да наблюдаваш северното сияние от басейна с термална вода или да чакаш някой вулкан да изригне, за да отидеш на пикник. Да влезеш в пещера от лед. Разбира се, не за такава дестинация пита авторката 🙂


Иначе следя темата с интерес. Но смятам, че ако работите на даденото място, ще трябва да сте много организирани да правите неща или посещавате места през уикендите, за да се възползвате максимално от времето там. Ние също започнахме да мислим за sabbatical year в следващите няколко години, в която да попътуваме преди детето да тръгне на училище, но по-скоро си го представяме да посетим няколко държави за по 1-2-3 седмици всяка. Предполагам, че Азия ще е най-добре откъм бюджет за такова начинание, а и не сме били там. 
 

@neuromancer Мой приятел бразилец от Rio Grande do Sul разказваше, как негов съселянин е бил изяден от змия (погълнат до кръста), ама не знам дали не ни е баламосвал 😂

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Pantelej Putnik каза:

Айдиии, отиде коня у рЯката... 🤣

  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 51 минути , DenitsaS каза:

Тези май са били внесени на Гран Канария като домашен любимец, след което са избягали и са се размножили. Но Канарите нямат ендемични видове, примерно на Тенерифе или другите острови няма да има змии.

 

преди 14 минути , DaBo каза:

Айдиии, отиде коня у рЯката... 🤣

Ендемични, неендемичен все тая! Хората хващат змии. 🤣 

Абе къде няма змии?! Та те са част от всяка екосистема - ако няма змии, ще си отидат таралежите, ще се натъжат птиците, ще започнат да страдат дърветата, ще се разстроят гущерите, мравките съвсем ще изчаткат, паяците ще получат власт и ще преядат с нея, поровете ще стигнат до извъращения, пеперудите ще залетят като дронове, гъбите ще цъфнат и ще вържат мушмули.... На научен език - на природата ще и се претакова баланса. Как ще махате змиите? 😂  

  • Харесвам 1
  • Смея се 11
Връзка към мнение
преди 1 час, DenitsaS каза:

@neuromancer Мой приятел бразилец от Rio Grande do Sul разказваше, как негов съселянин е бил изяден от змия (погълнат до кръста), ама не знам дали не ни е баламосвал 😂

будалкал ви е 😄

 

иначе жена ми разправяше като току-що завършил лекар е работела в селските райони и веднъж идва някакъв човек ухапан от змия. Тя пита знае ли каква точно е змията, за да знае какво да му даде, той казва "аз не им разбирам, ама ето я тука" и изсипва от торбата една змия на масата

 

 

  • Шок 2
  • Смея се 14
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Разговори по телефон от чужбина при дистанционна работа
Отскоро ме "измъчва" идеята да поработя дистанционно от държава с близка или еднаква часова зона на България. Проблемът ми е, че почти всеки ден трябва да говоря по телефон - или ме търсят или аз трябва да се обаждам. Не мога да намеря разумно решение, защото става въпрос за Африка. Приятел от студентските години ме кани в Дакар и мога да остана в къщата му 2-3 месеца. Чета за разни фирми, които предлагат телефонни разговори, но да си призная не ми е ясно и се обърквам. Има ли някой опит с подобен казус и дали го е решил или поне дали е намерил разумно решение?

Връзка към мнение

Ако има интернет - Skype предлагат тел. номер и срещу месечна такса, ама може да не е български...

Сигурно има и други такива

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.