Прескочи до съдържание

Вроцлав за 3 нощувки


Balkanka

Препоръчани мнения

Здравейте, драги пътешественици!

 

Темите за Полша ми се виждат стари и реших да създам питане, в което да се включат евентуално ходилите до Вроцлав. 

1. За придвижване от летището до града какво препоръчвате?

2. Злоти тук ли сте сменяли или чрез Революта си действате?

3. Ако е чрез Революта, от коя банка сте теглили?

4. В града транспорт необходим ли е за разхождане и разглеждане?

5. Ако е нужен транспорт, от къде и как сте купували билети и какви?

6. Злоти в кеш за какво са необходими?

7. Какво да не се пропуска да се посети?

8. Къде е нежелателно да се ходи? 

9. Всичко друго, което считате за уместно.

 

Благодаря и най-вече здраве!

Връзка към мнение

Здравей, Balkanka.

 

Отговори на въпросите ти:

1. За придвижване от летището до града какво препоръчвате?

Автобус 106. Бавен (спира през 20 метра), но евтин. Разбира се може и с такси, но не знам колко струва.

2. Злоти тук ли сте сменяли или чрез Революта си действате?

Заминах с Револют, но всички 6 банкомата, които пробвах, ми искаха нереално високи такси за теглене. Обмених малко пари на място (навсякъде може да се обменя, обменните бюра на полски се наричат "Kantor")

3. Ако е чрез Революта, от коя банка сте теглили?

Всички банки искаха брутални такси (15-20% от сумата)

4. В града транспорт необходим ли е за разхождане и разглеждане?

Не. 

5. Ако е нужен транспорт, от къде и как сте купували билети и какви?

Билети могат да се купят от машинките на спирките (може да се плати с карта). Може и онлайн през приложение (от сорта на moBilet).

6. Злоти в кеш за какво са необходими?

За картички, малки сувенири. В кръчмите и магазините навсякъде приемат карти.

7. Какво да не се пропуска да се посети?

Катедралата "Йоан Кръстител". Срещу 15 злоти можете да се качите на едната кула и да се любувате на града от високо.

8. Къде е нежелателно да се ходи? 

Не мога да посоча такова място.

9. Всичко друго, което считате за уместно.

Вроцлав е много красив и приятен град. В центъра обаче е пълно с нахални млади хора, които просят пари за различни "каузи" (най-вероятно измама). Дано случите на хубаво време. 🙂

 

  • Харесвам 17
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

По отношение на района за търсене на хотел - хотелите в Полша ми се струват осезаемо по-евтини от тези в Западна и Южна Европа, така че има логика да си вземете хотел в центъра. Не би трябвало да се бръкнете дълбоко. Лично аз препоръчвам Kamienica pod Aniolami - много приятно и спретнато хотелче в самия център.

Разбира се ако държите да сте до гарата (ако примерно сте с много багаж) вземете си хотел там. Самата гара не е в идеалния център на града.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 час, Адриан ХН каза:

Да използвам темата, в кой район е най-добре да се търси хотел?

Срещу гарата е хотел София, добър е. Много наблизо, в уличката, перпендикулярна на улицата с гарата и хотела, спира автобусът от летището. Информацията ми е ат преди пандемията, дано не е променено нещо.

На летището има възможност да си оставите багажа.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Транспорта във Вроцлав, а и във всеки полски град е много добре уреден. От/до летището пътува 106, както и нощната линия(след 00:00ч)206. Билети могат да се вземат от машинките по спирките, но може да се плаща с карта и в самите автобуси. Целодневните карти са най-изгодни, вече вие си преценявате до колко ще ползвате обществен транспорт. Централната част е компактна, лесно се разглежда и пеша.

Тук ще намерите повече информация за градския транспорт:

https://www.wroclaw.pl/en/how-and-where-to-buy-public-transport-tickets-in-wroclaw

Полезно е да си инсталирате приложенията на Uber и Bolt. И двете оперират в страната и са евтина алтернатива на такситата.

Навсякъде може да се плаща с карта, някаква малка сума кеш може да си обмените в Тавекс например, вероятно няма да ви потрябват, но за всеки случай.

От гледна точка на безопасността, Полша е много спокойна страна и няма защо да се притеснявате. Поляците са известни любители на твърдия алкохол, но пиянството им обикновенно е безобидно и по-скоро забавно.Често стават любвеобилни и склонни да предлагат брак на непознати чужденки. 😄

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Гледах в един сайт за първата спирка  на 106 в града и ми го показа на отсрещната страна  на гарата,до автогара,а не където  е истинската  спирка на улица  Дворцова. Та си загубих време и питах 3 жени,а преди екскурзия я видях тази спирка в Гугъл но мислех че не е крайна. Билета от машина е 4 8 злоти и после  се валидира в автобуса. 

Самолетът  до София  беше 90% поляци,а може и повече,като бе и около 80-90 % заети седалки, за разлика  от Бургас- Познан,където беше под 50% пълен и само 3-4 българи за цвят.

2023_04_08_09.31.50.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Бяхме преди седмица във Вроцлав.

нощувахме в Стария град. злоти, закупени в София, за джобни пари, на навсякъде може да се плаща са карта, като те питат в злоти или евро да е превалутирането. 
транспортът е много добре уреден - или билет  до 15 мин или нормален за 4,60 злоти, закупуват се на машини по улиците и се валидират след като се качите, или се  купуват  с карта в трамвая или автобуса на апарат. 
Наблизо до летището с автобус 106 има аутлет с отлични цени на доста стоки. Ака се отчекирате от хотела подобен, може до отделите за пазар  на маратонки и дрехи  на Вроцлав аутлет. След това билет са 15 минути от аутлета до летището. 

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Май

преди 7 часа, dimitrov6 каза:

Билета от машина е 4 8 злоти

Май е 4,6.Не помня,защото хвърлих билета.

А лежанките на летището в стерилна зона,до прозорците към пистата,ме изкефиха.Успях да заспя за няколко минути.Такова нещо не бях срещал.

 

d.png

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Здравейте! 

Някой ходи ли в околните на Вроцлав градчета-Олешница, Легница, Валбжих?

Заслужава ли си разходката до там?

Как са цените в магазините, ресторантите и кафенетата?

Благодаря!

Връзка към мнение
преди 22 минути , Rayana каза:

Здравейте! 

Някой ходи ли в околните на Вроцлав градчета-Олешница, Легница, Валбжих?

Заслужава ли си разходката до там?

Как са цените в магазините, ресторантите и кафенетата?

Благодаря!

Аз съм от Олешница, не е нищо особено. Замъкът не е реставриран и изглежда ужасно. 

Валбжих е задължителен. Ходи се с влак към 1.10 ч. После автобус до замъка. Внимание: не слизайте на Wałbrzych główny! Слиза се на Miasto. 

Нещо за автобусите във Вроцлав- билети може да се купят вътре от малки апарат чета. Трябва да докоснете екрана. Купете билет за 4.60. Плаща се само с карта. Не се издава билет-ако мине контрола, показвате дебитната карта.

Тaкси до центъра трябва да е към 80 злоти. 

  • Харесвам 9
  • Шок 1
Връзка към мнение

Сега си разгледах транзакциите по картата (Wizz mastercard) и видях доста странни цени на билети в лв. - 3.44?,2.42,2.03.

3.44 може да е за цял билет + 15 минути в една транзакция, но другите с разлика 0,39 лв.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Nikolay Ivanov каза:

Аз съм от Олешница, не е нищо особено. Замъкът не е реставриран и изглежда ужасно. 

Валбжих е задължителен. Ходи се с влак към 1.10 ч. После автобус до замъка. Внимание: не слизайте на Wałbrzych główny! Слиза се на Miasto. 

Нещо за автобусите във Вроцлав- билети може да се купят вътре от малки апарат чета. Трябва да докоснете екрана. Купете билет за 4.60. Плаща се само с карта. Не се издава билет-ако мине контрола, показвате дебитната карта.

Тaкси до центъра трябва да е към 80 злоти. 

Благодаря!

Ако имате още препоръки за 3 дневен престой, моля, споделете.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Като си купувах билет  от машина и поставих банкнота от 20 злоти, очаквах да ми върне рестото   долу ,където пада билета,а не очаквах ,че ще ми върне банкнота от 10 в същия процеп горе вдясно . Случайно я видях,а зад мен чакаше човек.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 38 минути , Rayana каза:

Благодаря!

Ако имате още препоръки за 3 дневен престой, моля, споделете.

Не знам какво ще каже по въпроса @Nikolay Ivanov,  разглеждах С(ш)видница, на 1 час е от Вроцлав и ми се видя доста интересно, но не го посетих.

 https://goo.gl/maps/1YDBGaHEvkD4vskZ9

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 3 часа, Rayana каза:

Здравейте! 

Някой ходи ли в околните на Вроцлав градчета-Олешница, Легница, Валбжих?

Заслужава ли си разходката до там?

Как са цените в магазините, ресторантите и кафенетата?

Благодаря!

Вроцлав е столицата на региона Южна Силезия, където има чудесни места за всеки вкус. Най-забележителните са Swidnica с църквата под егидата на ЮНЕСКО, Jelenia Gora, Klodzko, множество спа градчета и планински курорти. Може също да се отскочи за един ден до Либерец в Чехия или Görlitz в Германия, има комбинирана карта за транспорта в граничните райони на трите страни. 
Оставям информация от блог на полякиня, където има доста информация: 

https://www.mywanderlust.pl/visit-lower-silesia-poland/ - Lower Silesia 

https://www.mywanderlust.pl/visit-swidnica-poland/ - Swidnica 

https://www.mywanderlust.pl/visit-jelenia-gora-poland/ - Jelenia Gora

  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 22 часа, Rayana каза:

Благодаря!

Ако имате още препоръки за 3 дневен престой, моля, споделете.

На мен ми харесва районът около Hala stulecia. Има голям парк и японска градина. При хубаво време може да се полежи на тревата. На 100 м оттам е и зоопаркът + Африкариума, което е нещо като аквариум. Стига се с трамвай до Hala. 

За любителите на историята Панорамата е задължителна. Нещо като Плевенската панорама. Изобразява въстанието на Косцюшко срещу руснаците в края на 18 век. Близо е до реката и до центъра. Пренесена е от Лвов след 1945 г. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 10 часа, Nikolay Ivanov каза:

На мен ми харесва районът около Hala stulecia. Има голям парк и японска градина. При хубаво време може да се полежи на тревата. На 100 м оттам е и зоопаркът + Африкариума, което е нещо като аквариум. Стига се с трамвай до Hala. 

За любителите на историята Панорамата е задължителна. Нещо като Плевенската панорама. Изобразява въстанието на Косцюшко срещу руснаците в края на 18 век. Близо е до реката и до центъра. Пренесена е от Лвов след 1945 г. 

Как мислите, дали в един ден ще успея да видя Швидница и Валбжих?

Идеята ми е да тръгна с влака сутринта от Вроцлав до Швидница, след това от та до Варбжих.

 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Rayana каза:

Как мислите, дали в един ден ще успея да видя Швидница и Валбжих?

Идеята ми е да тръгна с влака сутринта от Вроцлав до Швидница, след това от та до Варбжих.

 

Не съм ходил до тези два града, макар че ми се искаше да видя Свидница, но като гледам Google maps, не е невъзможно. Времето за пътуване между трите града го дава по около час и 5-10 минути. Гарата на Свидница е близо до центъра, не знам как е Варбжих. Имаш 3.5 часа път и по 2 часа в град. Така че разгледай разписанията и ще добиеш по-добра представа.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, Rayana каза:

Как мислите, дали в един ден ще успея да видя Швидница и Валбжих?

Идеята ми е да тръгна с влака сутринта от Вроцлав до Швидница, след това от та до Варбжих.

 

Коригирам се след като разгледах Валбжих, има доста интересни места и са разпръснати. Швидница е по-компактен. По-добре заложи само на единия.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

А, какво ще кажете един от дните да бъде за разглеждане на Дрезден? 3 часа  в посока е с фликсбус и цена около 60 лв. двупосочно с тръгване в 06.00 ч. и прибиране в 20.00 ч.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 15.04.2023 г. в 6:51, Адриан ХН каза:

А, какво ще кажете един от дните да бъде за разглеждане на Дрезден? 3 часа  в посока е с фликсбус и цена около 60 лв. двупосочно с тръгване в 06.00 ч. и прибиране в 20.00 ч.

Според мен, има логика да се отдели повече време на Дрезден, а Вроцлав да се остави за няколко часа. За мен Дрезден си заслужава доста повече. 

 

На 14.04.2023 г. в 17:20, Rayana каза:

Как мислите, дали в един ден ще успея да видя Швидница и Валбжих?

Идеята ми е да тръгна с влака сутринта от Вроцлав до Швидница, след това от та до Варбжих.

 

Във Валбжих най-важен е замъкът. До него се стига с автобус (пеша е далеч), а там вече има и доста вървене. Освен това, влаковете не са много на често и трябва да се чака. Така че аз бих избрал Валбжих. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте! 

Върнах се с прекрасни впечатления от Вроцлав и много обогатена (звучи като клише, но не 🙂 ).

Градът е много чист и се подържа отлично. Транспортът е улеснен, влизаш вътре и си купуваш билет с телефона. Влаковете също - купих си билет от кондуктора, който имаше ПОС. И във вроцлавския транспорт и във влаковете има къде да си заредиш телефона. 

Тука някой каза, че по си струва Дрезден, вероятно. Но ако искаме да видим Вроцлав, той има много какво да покаже......Първо има огрмни, високи, тухлени готически църкви. Аз се качих в кулите на 3 - Света Елизабета (пред св. Елизабета са къщичките, наречени Хензел и Гретел, съединени с арка), Света Мария Магдалена (там, между двете кули, е Мостът на красивата мързелана Текла и малката магьосница Мартинка) и Катедралата Свети Йоан Кръстител. В последната има асансьор, но в другите две не. В първата се въртиш по една спирална тясна стълба, докато ти свърши въздухът. Само там платих, за да се кача на кулата й, кеш. Навсякъде с картата. Не съм теглила пари - та не знам как е с комисионните, в частност с Революта. Набутах се в почти всички църкви. Най-прекрасна ми се видя тази на Университета (в него не съм влизала, но можело и там, един път седмично май, до терасата му. Самият университет, проточил се по реката, е страшно красив!). Барокова е църквата, страшно пищна - позлата, херувими, скулптури на светци и мъченици и много фрески и змиевидни колони. Много впечатляваща е и Катедралата Свети Йоан....Доплатих си, за да видя 2-та барокови параклиса - чудни са! Нямаше никого, макар че Вроцлав бе пълен с туристи. Явно са за ценители тия параклиси 😉 .По-късно следобеда имаше и безплатен концерт на барокова музика - Моцарт, Бах и т.н. Поседях 40 мин. Жалко, че не можах на целия, но ми стана студено, а и вътре е влажно.....с тая операция на гръбнака внимавам. Има на площада на Солния пазар (там е сградата на Старата борса) и на Търговския площад сгради от какъв ли не стил - готика, готика с карпатски (трнсилвански) елементи, неокласически, барок, барок с бюргерско излъчване, ар нуво...Идеално подържани и с перфектна боя и позлата. Не съм влизала по музеи, но съм си набелязала Националния музей - сградата и отвън изглежда впечатляващо, готика с трансилвански елементи, оплетена в бръшлян. По булеварда към жп-гарата (самата тя е интересна постройка) е Операта (неокласицизъм), хотел Монопол (Ар Нуво) и универсалния магазин (Ар Деко). По много от улиците също има приятни за окото сгради от разнообразни стилове. Приятно е да се разходи човек покрай Одра (Одер), има много пейки за сядане. Срещу църквата" Света Богородица", на остров Тумски, е православната църква "Св. Св. Кирил и Методий„ - отвън е барокова, но вътре е пълна с икони на светци от целия православен свят - има ги и нашите Св. Злата Мъглижка и Св. Иван Рилски. Направи ми впечатление, че са достроявани барокови параклиси в телата на вече съществуващите готически църкви. Кметството е уникална сграда - изобщо не съм очаквала такава красота да съществува! Там е (в подземието на кметството) и най-старата европейска пивница - Швидницката пивница. Не съм влизала да не ми излезе име на пияница после 😉 . Купувах си разни хранителни работи от веригите магазини Biedronka (калинка). Ходих и до Хала Стулеция, но тоя стил (брутализъм), макар и под егидата на Юнеско, не е моето. Само като го гледам си представям атлети по времето на Олимпиадата от 1936 г. Вероятно вечер фонтанът е приятна за окото гледка, но през деня е едно нищо. В японската градина не съм влизала, не защото струва 3 злоти, а защото съм влизала по такива по други места на света и не съм фен на ботаниката. Иначе вероятно си заслужава. Този район за мен беше чиста загуба на време (всеки според интересите си). Ако си фен, разбира се, впечатленията ми не са валидни. Понеже беше преди и след православния Великден, имаше служби на украински свещеници на открито - около готическо-бароковата "Свети Винсент" (бароков е пристроеният параклис на Хохбергите) имаше водосвет (вътре църквата май е отстъпена за православна служба на украинските бежанци), воден от украински православен свещеник на украински. В многобройната тълпа около него си разговаряха на руски. Аз във Вроцлав не чух украински - само руски. Мислите ми по този въпрос не са обект на настоящото писание. До тази църква е мавзолеят на Пястите (първата полска династия) и се влиза съвсем безплатно. Поляците ми направиха като цяло добро впечатление - спокойни, вежливи и знаещи английски. Имах само една комична сценка. Снимах си църквата Света Мария Магдалена и моста ммежду кулите й и гледам да не преча на хората, а и те да не ми пречат. Един дядо упорито се върти. Все пак аз съм лелка! Накрая ме пита нещо, което не разбирам. Свивам рамене. Човечецът се хили и вика: "Украйна". Отричам. Той продължава, но сега настоява: "Русия". Сетих се за наш Бай Ганьо и се потупах гордо: "България" и го напъдих (добре, че не го попържих). Явно някои етикети не са просто случайност. За жалост, физиономията ми е много славянска. 

Единствено отидох до Валбржих. Влюбих се в уредения влак. Слязох и се влюбих в това очарователно място. Какви сгради! Пък каква катедрала! Кметството! И даже една котка си намерих... Не съм ходила до двореца, просто си бродих по улиците и разглеждах прекрасните сгради. Поседях в катедралата....То нямах и време, акостирах по обяд, а дворецът е далеко. Вече не бързам за никъде. То и самият град е разпръснат доста. Понеже съм любител на стария порцелан, във Валбржих има музей на порцелана с невероятни образци. 

Това от мен. Много съм доволна и пак бих отишла до доогледам Вроцлав и да отида до Швидница, например. Ако на нещо по-конкретно мога да отговоря, питайте!

  • Харесвам 24
  • Благодаря 1
  • Браво 3
Връзка към мнение
преди 7 часа, Balkanka каза:

Здравейте! 

Върнах се с прекрасни впечатления от Вроцлав и много обогатена (звучи като клише, но не 🙂 ).

Градът е много чист и се подържа отлично. Транспортът е улеснен, влизаш вътре и си купуваш билет с телефона. Влаковете също - купих си билет от кондуктора, който имаше ПОС. И във вроцлавския транспорт и във влаковете има къде да си заредиш телефона. 

Тука някой каза, че по си струва Дрезден, вероятно. Но ако искаме да видим Вроцлав, той има много какво да покаже......Първо има огрмни, високи, тухлени готически църкви. Аз се качих в кулите на 3 - Света Елизабета (пред св. Елизабета са къщичките, наречени Хензел и Гретел, съединени с арка), Света Мария Магдалена (там, между двете кули, е Мостът на красивата мързелана Текла и малката магьосница Мартинка) и Катедралата Свети Йоан Кръстител. В последната има асансьор, но в другите две не. В първата се въртиш по една спирална тясна стълба, докато ти свърши въздухът. Само там платих, за да се кача на кулата й, кеш. Навсякъде с картата. Не съм теглила пари - та не знам как е с комисионните, в частност с Революта. Набутах се в почти всички църкви. Най-прекрасна ми се видя тази на Университета (в него не съм влизала, но можело и там, един път седмично май, до терасата му. Самият университет, проточил се по реката, е страшно красив!). Барокова е църквата, страшно пищна - позлата, херувими, скулптури на светци и мъченици и много фрески и змиевидни колони. Много впечатляваща е и Катедралата Свети Йоан....Доплатих си, за да видя 2-та барокови параклиса - чудни са! Нямаше никого, макар че Вроцлав бе пълен с туристи. Явно са за ценители тия параклиси 😉 .По-късно следобеда имаше и безплатен концерт на барокова музика - Моцарт, Бах и т.н. Поседях 40 мин. Жалко, че не можах на целия, но ми стана студено, а и вътре е влажно.....с тая операция на гръбнака внимавам. Има на площада на Солния пазар (там е сградата на Старата борса) и на Търговския площад сгради от какъв ли не стил - готика, готика с карпатски (трнсилвански) елементи, неокласически, барок, барок с бюргерско излъчване, ар нуво...Идеално подържани и с перфектна боя и позлата. Не съм влизала по музеи, но съм си набелязала Националния музей - сградата и отвън изглежда впечатляващо, готика с трансилвански елементи, оплетена в бръшлян. По булеварда към жп-гарата (самата тя е интересна постройка) е Операта (неокласицизъм), хотел Монопол (Ар Нуво) и универсалния магазин (Ар Деко). По много от улиците също има приятни за окото сгради от разнообразни стилове. Приятно е да се разходи човек покрай Одра (Одер), има много пейки за сядане. Срещу църквата" Света Богородица", на остров Тумски, е православната църква "Св. Св. Кирил и Методий„ - отвън е барокова, но вътре е пълна с икони на светци от целия православен свят - има ги и нашите Св. Злата Мъглижка и Св. Иван Рилски. Направи ми впечатление, че са достроявани барокови параклиси в телата на вече съществуващите готически църкви. Кметството е уникална сграда - изобщо не съм очаквала такава красота да съществува! Там е (в подземието на кметството) и най-старата европейска пивница - Швидницката пивница. Не съм влизала да не ми излезе име на пияница после 😉 . Купувах си разни хранителни работи от веригите магазини Biedronka (калинка). Ходих и до Хала Стулеция, но тоя стил (брутализъм), макар и под егидата на Юнеско, не е моето. Само като го гледам си представям атлети по времето на Олимпиадата от 1936 г. Вероятно вечер фонтанът е приятна за окото гледка, но през деня е едно нищо. В японската градина не съм влизала, не защото струва 3 злоти, а защото съм влизала по такива по други места на света и не съм фен на ботаниката. Иначе вероятно си заслужава. Този район за мен беше чиста загуба на време (всеки според интересите си). Ако си фен, разбира се, впечатленията ми не са валидни. Понеже беше преди и след православния Великден, имаше служби на украински свещеници на открито - около готическо-бароковата "Свети Винсент" (бароков е пристроеният параклис на Хохбергите) имаше водосвет (вътре църквата май е отстъпена за православна служба на украинските бежанци), воден от украински православен свещеник на украински. В многобройната тълпа около него си разговаряха на руски. Аз във Вроцлав не чух украински - само руски. Мислите ми по този въпрос не са обект на настоящото писание. До тази църква е мавзолеят на Пястите (първата полска династия) и се влиза съвсем безплатно. Поляците ми направиха като цяло добро впечатление - спокойни, вежливи и знаещи английски. Имах само една комична сценка. Снимах си църквата Света Мария Магдалена и моста ммежду кулите й и гледам да не преча на хората, а и те да не ми пречат. Един дядо упорито се върти. Все пак аз съм лелка! Накрая ме пита нещо, което не разбирам. Свивам рамене. Човечецът се хили и вика: "Украйна". Отричам. Той продължава, но сега настоява: "Русия". Сетих се за наш Бай Ганьо и се потупах гордо: "България" и го напъдих (добре, че не го попържих). Явно някои етикети не са просто случайност. За жалост, физиономията ми е много славянска. 

Единствено отидох до Валбржих. Влюбих се в уредения влак. Слязох и се влюбих в това очарователно място. Какви сгради! Пък каква катедрала! Кметството! И даже една котка си намерих... Не съм ходила до двореца, просто си бродих по улиците и разглеждах прекрасните сгради. Поседях в катедралата....То нямах и време, акостирах по обяд, а дворецът е далеко. Вече не бързам за никъде. То и самият град е разпръснат доста. Понеже съм любител на стария порцелан, във Валбржих има музей на порцелана с невероятни образци. 

Това от мен. Много съм доволна и пак бих отишла до доогледам Вроцлав и да отида до Швидница, например. Ако на нещо по-конкретно мога да отговоря, питайте!

Много изчерпателна и полезна информация!

Каква е цената на билета от Вроцлав до Валбржих? Колко време се пътува?  

Къде може да се хапне бюджетно в 2 та града?

Благодаря!

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Rayana каза:

Много изчерпателна и полезна информация!

Каква е цената на билета от Вроцлав до Валбржих? Колко време се пътува?  

Къде може да се хапне бюджетно в 2 та града?

Благодаря!

 

Утре ще погледна в Революта и ще Ви пиша относно цената. Влакът е супер удобен,  пътува 1 час и 10-тина минути. Писах, че съм си купувала разни неща за ядене от Биедронка (калинка) магазините. Имаше огромен хладилник в кухнята, общ за стаите в апартамента. Има и една друга верига, Zabka, май жабка се чете, тя раборти и в неделя. В неделя не е като у нас. Лидъл и разни сладкарници и хлебарници не работят. Не съм особено претенциозна с храната, макар че съм вегетарианка. Има разни пекарни,  мирише отдалеко апетитно и предлагат разни гевречета, понички и прочие тестени неща.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.