Прескочи до съдържание

Booking.com отмяна на резервация


vvventsi

Препоръчани мнения

Здравейте! Имам резервирани 2 нощувки за Сапарева баня другата седмица. Планувахме да обиколим Седемте Рилски езера, но времето се влоши. Съответните 2 нощувки са по 80лв на нощувка, като за отмяна ми искат половината сума. Звънях да домакина и той каза, че не можел да я отмени защото дължи такси и да съм прочетял условията...Има ли как да анулирам без такси? Евентулно със някой чат със съпорт и т.н? Някакви идеи?

Връзка към мнение

ами начина е съгласно условията, иначе може да уговориш със собственика да направите промяна на датите или нещо такова, без негово съгласие няма как да стане

ако още не е изтеглена сумата, винаги може да си блокираш картата и да се правиш на ударен...

Връзка към мнение
преди 1 минута , neuromancer каза:

ами начина е съгласно условията, иначе може да уговориш със собственика да направите промяна на датите или нещо такова, без негово съгласие няма как да стане

ако още не е изтеглена сумата, винаги може да си блокираш картата и да се правиш на ударен...

Анулирал съм преди резервация като се обадих на собственика и той я прекрати, за да не плащаме, но този май просто се прави на ударен за да не си прекратим резервацията. Варианта с блокиране на картата и аз го мисля. Най-много да се оплаче и да ми блокират акаунта в букинг после 🤣🤣🤣

Връзка към мнение

ами имам предвид да се помолиш, че примерно ти е изникнал ангажимент, но ще отидеш следващия уикенд, но трябва от хотела да се съгласят, разбира се

Връзка към мнение
преди 1 минута , neuromancer каза:

ами имам предвид да се помолиш, че примерно ти е изникнал ангажимент, но ще отидеш следващия уикенд, но трябва от хотела да се съгласят, разбира се

Помолих им се по телефона, обясних им времето така и така...и да съм си прочел условията и т.н. Трудна работа за смяна на датите, тъй като съм от Русе и всичко е планирано до минутата

Връзка към мнение

Лошото време не може да бъде основание за анулиране на резервацията , ако условията по нея не позволяват.

Нещата зависят само от добрата воля на собственика , но той не е длъжен с нищо.

Обикновено хотелите предлагат стаите без право на отмяна на по-ниска цена ,но тази опция върви със съответните рискове.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ама чакайте, редовно някой се оплаква от некоректни практики от страна на хотели, къщи за гости и т.н. Само преди ден самата аз бях бясна от анулиране в последния момент на предплатена резервация. В същото време търсите съвет как да прецакате другата страна. 

Има си условия при които сте се съгласи да направите резервацията, собственика въобще не е отговорен за времето. Да, красив реверанс би било да ви даде възможност за преместване на датите, но не е длъжен. Ако бяхте улучили прекрасно време, но точно паркирате и собственика ви посреща извинявайки се, но понеже времето е прекрасно и е имало голям интерес точно за вашите дати и той с цел да си максимизира печалбата е успял да продаде вашата стая по-изгодно, е не можете ли сега да си преместите резервацията за следващ уикенд, хем да не ви връща парите, хем и вие да си направите програмата... Еми не е Ок, нали?

  • Харесвам 6
  • Браво 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.