Прескочи до съдържание

Кола под наем - Крит


Препоръчани мнения

Сумати народ изръчкал Крит с кола, нито един да не пусне тема.... срамота.

 

Планирам 8-9 дни и вариантите за кола през посредници, които намирам, започват от 320-340 евро без застраховка и с депозит от 600-900-1000 евро, а пълна застраховка е допълнителни 10 евро на ден.

 

Изнамерих по нета някакви две местни фирми:

1. Autohire Chania - те ми искат 340 евро с CDW, FDW, без депозит, без авансово плащане, а с плащане в брой на място при получаване. Пратиха ми резюме по мейла и искат само да им върна потвърждение, нищо повече.

2. ChaniaCarRentals - тези искат 281 + 90 за пълна застраховка с депозит 120 евро.

 

Директно при големите фирми цените са по-високи.

 

Някой с опит или полезен акъл в случая? Нормална ли е тази цена за там и офертата по т. 1.?

 

Изръчках economycarrentals, rentalcars, carflexi, autoeurope. и т.н. Тия от т. 1 ги бият по всики показатели.

 

Благодаря за всякаква полезна информация.

Връзка към мнение

Потърси в темите за Крит. Там е писано. Трябва да видя на компа, че там май съм записвал. 

Юни 2021 ни излезе 200Е с пълна застраховка за седмица.

Като цяло ти трябва местна фирма. Не знам дали излизат в търсачките.

Връзка към мнение

Ние сме ползвали тези виж какво ще предложат за твоя период, не сме имали проблеми,наем директно оттях... офиса им е съвсем близо до летището в  Ханя

Връзка към мнение
преди 6 минути , jorocontrola каза:

Потърси в темите за Крит. Там е писано. Трябва да видя на компа, че там май съм записвал. 

Юни 2021 ни излезе 200Е с пълна застраховка за седмица.

Като цяло ти трябва местна фирма. Не знам дали излизат в търсачките.

Е та аз точно две местни съм споменал :crazy:

преди 2 минути , wiliko каза:

Ние сме полвали тези виж какво ще предложат за твоя период, не сме имали проблеми ... офиса им е съвсем близо до летището в  Ханя

Благодарско. Бърза справка - 394 евро.

Връзка към мнение

а ние - https://autorentals-crete.gr/

по гръцките острови търсенето през посредници е безсмислено, най-добрият начин е през Google Maps, подреждаш си местните фирми по рейтинг и почваш една по една да им проверяваш сайтовете

на Крит все още доста местни фирми предлагат пълна застраховка, никакви депозити и плащане в брой - съответно и по-нормални цени (докато не свършат колите, че това беше драма в предишните две години), по Родос и Цикладите това вече е минало и все повече приличат по условия на рентакарите от европейските държави

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 35 минути , Zaro каза:

Сумати народ изръчкал Крит с кола, нито един да не пусне тема.... срамота.

 

Планирам 8-9 дни и вариантите за кола през посредници, които намирам, започват от 320-340 евро без застраховка и с депозит от 600-900-1000 евро, а пълна застраховка е допълнителни 10 евро на ден.

 

Изнамерих по нета някакви две местни фирми:

1. Autohire Chania - те ми искат 340 евро с CDW, FDW, без депозит, без авансово плащане, а с плащане в брой на място при получаване. Пратиха ми резюме по мейла и искат само да им върна потвърждение, нищо повече.

2. ChaniaCarRentals - тези искат 281 + 90 за пълна застраховка с депозит 120 евро.

 

Директно при големите фирми цените са по-високи.

 

Някой с опит или полезен акъл в случая? Нормална ли е тази цена за там и офертата по т. 1.?

 

Изръчках economycarrentals, rentalcars, carflexi, autoeurope. и т.н. Тия от т. 1 ги бият по всики показатели.

 

Благодаря за всякаква полезна информация.

@jorocontrola е писал - в темата за Крит има информация за коли под наем. 

https://www.cretarent.gr/  - ползвал съм ги два пъти без депозит и с плащане при вземане на автомобила. Всичко беше включено в цената и вземането и предаването на автомобила беше бързо и лесно - нямаше оглед на автомобила и само оставих ключовете на човек на паркинг до летището.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 26 минути , antea каза:

по гръцките острови търсенето през посредници е безсмислено, най-добрият начин е през Google Maps, подреждаш си местните фирми по рейтинг и почваш една по една да им проверяваш сайтовете

Точно така ги намерих тези двете.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Милен Вълчев

Миналата година по съвет от форума ползвах https://www.car2rent.gr/. Препоръчвам. Няма депозити, няма карти, няма капаро. Чакаха ни на летището, платихме в брой, а на връщане я оставихме пред хотела в Ханя, както се бяхме уговорили.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не казваш за какъв клас автомобил става въпрос и за кой период от годината! Ако говориш за кола среден клас (клас волксваген голф, рено меган, форд фокус и т.н.подобни) и през активен летен сезон, цената която си постигнал при двете фирми (около 50 евро на ден със застраховката) е прилична.

В темата за Крит съм писала:

"Колата наехме от https://autorentals-crete.gr/

Избрахме си Сеат Леон 2021 с всичко включено. За 14 дни ни излезе 530 евро. Колата беше на 900 км." Имахме някакъв депозит с кредитна карта, сега не помня точно колко беше, но нещо около 300 евро ми се върти в главата. Става въпрос за среден клас автомобил през активен летен сезон, но през 2021 г. Тогава цените бяха по-ниски от миналогодишните, да не говорим пък за цените тази година.

 

Редактирам се: Сега пуснах бързо проверка в този сайт за 10 дни през юли и се озъбих:

 

489507392_Screenshot2023-04-08at19_00_00.png.bc9448ce7a3a34a830f2b186a94fd557.png

 

Това не е нормално....

Връзка към мнение

Ние по принцип си отиваме там с нашата кола. Вече два пъти така. И това е съизмеримо по цени. Ферито от Пиреос и обратно. Следващият път пак така ще направим.

Първото ни ходене беше с чартър и тогава вземахме кола на място. Тръгваш по улицата и през три къщи има коли под наем. Винаги можеш да се сразариш 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, DaBo каза:

Не казваш за какъв клас автомобил става въпрос и за кой период от годината

Кола тип сапунерка, втората седмица на юли. Най-ниската цена до момента ми е 340 евро с пълна застраховка. Местна фирма, на сайта на която има снимка на собственика. 😅

  • Смея се 1
Връзка към мнение
В момента, Zaro каза:

Кола тип сапунерка, втората седмица на юли. Най-ниската цена до момента ми е 340 евро с пълна застраховка. Местна фирма, на сайта на която има снимка на собственика. 😅

За сапунерка май си е височка цената, ама като гледам цената на местната фирма, от която ние взехме и съм цитирала по-горе, направо си е без пари... Още миналото лято по разни чужди форуми имаше оплаквания за цените на колите. Моят опит от есента на миналата година досега е, че цените бая са скочили и продължават да скачат, за съжаление. А края на юли си е баш най-силният тур.сезон.

Връзка към мнение
Преди 1 час, DaBo каза:

За сапунерка май си е височка цената, ама като гледам цената на местната фирма, от която ние взехме и съм цитирала по-горе, направо си е без пари... Още миналото лято по разни чужди форуми имаше оплаквания за цените на колите. Моят опит от есента на миналата година досега е, че цените бая са скочили и продължават да скачат, за съжаление. А края на юли си е баш най-силният тур.сезон.

 

Не знам колко е височка, но е най-ниската от около 50 други местни фирми, които преслушах ей така за гъдела. Явно нещата много са се променили.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

според мен, не се колебай, а я запазвай, след още месец ще почнеш да виждаш преобладаващо, че няма налични коли за твоя период, или цените ще са над 80-100 евро на ден

Връзка към мнение
преди 42 минути , antea каза:

според мен, не се колебай, а я запазвай, след още месец ще почнеш да виждаш преобладаващо, че няма налични коли за твоя период, или цените ще са над 80-100 евро на ден

Аз така или иначе съм я запазил от завчера, ама по стар магелански навик чопля като дете коричка на зарастваща рана 😅

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Септември месец наехме кола за 4 дни за 170 евро от kappa. С пълна застраховка и без никакъв депозит, което си е голям плюс. На място ни ъпгрейднаха от сапунерка до Шевролет круз. На връщане нямаше никой в т.нар. офис на летището и оставих колата отключена с ключовете вътре. Спомням си, че и аз му ударих едно търсене за най-евтина оферта и стигнах до извода, че цените 2022г. явно доста са се променили от тези през 2021г. и преди това, посочени от магеланците в темите за Крит.

Връзка към мнение
преди 17 часа, Милен Вълчев каза:

Миналата година по съвет от форума ползвах https://www.car2rent.gr/. Препоръчвам. Няма депозити, няма карти, няма капаро. Чакаха ни на летището, платихме в брой, а на връщане я оставихме пред хотела в Ханя, както се бяхме уговорили.

Препоръчвам и аз тях, ползвахме ги също миналата година.
Няма обвързване с нищо. Плащаш, караш, връщаш. Въобще нито гледат колата, нито нищо. Даже горивото не следят.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Препоръчвам местна фирма, която сме ползвали. 

Screenshot_20230409_053828_Contacts.jpg.38c23e6a01bc46de0a083537d9f4b166.jpg

Не искат депозит и кредитна карта, плаща се на място, когато доставят колата на летището. Договорът го изпращат по мейл. Миналото лято тяхната цена беше най- ниска от всички компании. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.