Прескочи до съдържание

SOF-BRU , 27 август (неделя) , кой маршрут бихте избрали?


Препоръчани мнения

На 27 август ще пътувам София - Брюксел , бизнес класа и търся съвети за маршрут/ прекачвания.

В момента имам билет SOF-LHR 12.25-13.50 , LHR-BRU 16.45-18.55 , но седене в лаундж на Т5 за два часа, ми изглежда малко скучно пред другите няколко опции :

 

1.SOF-MUC-BRU , 14 часа престой в Мюнхен 

 

14B9FEB5-89A8-4BE0-B6D3-3737FD574E2D.jpeg.93f34bf079e090f1d6b2514d7bcdb361.jpeg
 

 

2. SOF-IST-PRG-BRU , 5ч престой в Прага

 

AE19B6BB-05AE-4CFD-8FC5-78F4F54668ED.jpeg.ce08e3186a713628aabd788ba58d3366.jpeg

 

3. SOF-IST-BUD-BRU , 5ч престой в Будапеща 


 

A96A6924-E752-4D2B-AD3F-76AA1377C3C8.jpeg.91db46b8eff033af8bd25d329bc9f742.jpeg

 

 

4. SOF-VIE-VCE-BRU , време само за лаунджове + ранен следобед в Брюксел


 

F70AF485-1FE5-4A5F-90C7-46339ACA1351.jpeg.8ca530e664ff8136910c944841d3deed.jpeg
 

 

5. SOF-MUC-BRU  , пълен ден за Брюксел - има ли с какво да се уплътни толкова ?

 

2D5A5C95-9ADA-4833-8A7E-69B72AD97D48.jpeg.cf2d3ad1934ca35e1c8c0c729dcf03e7.jpeg

 


6. SOF-VIE-GOT-BRU , 6ч престой в Гьотеборг

 

 

4168CA20-EA74-4485-8BD0-9CC59113D41A.jpeg.fe704ab686dd907e2b120f159606ed21.jpeg

 

 

7. SOF-VIE-NCE-BRU, 12ч престой в Ница , много късно пристигане в Брюксел

 


.D4ABF15A-6B65-44B0-BC4E-FC09CE27C199.jpeg.e4eda14caf5fc83f2a651c9c6de6d714.jpeg

8. SOF-VIE-NCE-BRU , ~ 7ч престой в Ница + следобедно пристигане в Брюксел 

 

 

.73B87E95-F24D-499F-BEC8-AFB1EB40C717.jpeg.12f2f3579c153a681b6c5a8f35aef5c8.jpeg

 

9. SOF-VIE-NCE-BRU , ~ 5ч престой в Ница + по-ранен следобед в Брюксел 


 

E60E7490-ABD9-45F7-9F7C-08A0EB58FEEF.jpeg.5c7e08fff37b4a3abd6041c35d2e7090.jpeg

 

 

10. SOF-VIE-CPH-BRU , 9ч престой в Копенхаген 

 

 

F96D4479-37FE-4F7F-AF73-E9DDB4C4FD0A.jpeg.3c23abeac6bd30d492abba77476c9af4.jpeg
 

 

11. SOF- VIE-CPH-BRU , 12ч престой в Копенхаген , много късно пристигане в Брюксел


A855EACC-5489-4639-94ED-10F94A1170F4.jpeg.2f28eabdd7e96dc01ce0564cd8d0947f.jpeg

 

12 .SOF-VIE-FRA-BRU , 7ч престой във Франкфурт 

 

 

FB183E29-CB89-4C91-8B28-49E3136162D0.jpeg.4e1e0ee1e1f8c515ecfd6e8cc83cd842.jpeg
 

 

 

Мисля , че магеланската идея е станала ясна - идеалният вариант   би бил да има достатъчно време за слънчева разходка в някой от изброените градове с престой , която да се съчетае с лесен и удобен транспорт от/до летище и няколко часа за Брюксел . Бизнес класата  върви с фаст трак , така че нямам присъединения за губене на време при слизане от самолет , секюрити и нов бординг.

 

От Брюксел имам  трансатлантически полет , следващата сутрин в 10.00ч - ще съм отседнал в идеалният център ( пентагона ).

 

Освен горепосочените варианти , има още десетина подварианти , които смятам за неинтересни , а нон стоп полета на Бг еър е в късният следобед с вечерно пристигане в Брюксел ( освен това е в същият  ценови сегмент )  , а аз предпочитам ( ще пътувам сам) повече летене/прекачвания/различен алкохол и храна/лаунджове / разходка из някой европейски град .

Сами виждате , че положението с многото варианти е  доста тежко 😉 и се надявам на помощ с аргументирани мнения ( какво да се види точно в града с престой и идеи за ефикасно транспортиране ) .

Всички полети горе-долу ценово са в един сегмент , или с други думи , кой вариант ще даде най-много като цялостно предложение и удобство за същата Х сума ? 

 

Кой вариант бихте избрали ?

 

 

п.п. не съм бил в Брюксел , както и в нито един от посочените градове с престой ( с изключение на Франкфурт ).

Връзка към мнение

Много яко си го замислил. Аз бих избрал 6 или 8 заради близоста на летищата и лесното и бързо стигане до града. В Гьотеборг не съм бил и ми е фаворит от вариантите поради тази причина. Ница пък е прекрасен град и ще имаш време за центъра на Брюксел, който е много красив, ще пийнеш хубава бира с картофки или ще хапнеш миди, а десерта ти е ясен- гофрета :). 

 Копенхаген също е опция, има удобен и бърз транспорт до града, а летището помня, че беше супер яко,предполгам и лаунджовете ще бъдат, така че това също ти е вариант. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Според мен остават 2 варианта:

1. Ница+ Монако - дългият престой. И Брюксел ще се разглежда друг път. 

Почти гарантирано хубаво време.

2. Копенхаген цял ден. Почти гарантирано дъжд.

Гьотеборг не си заслужа чак толкова при другите опции. Освен такси в града се стига с често рейсове, но се пътува близо 30 Мин. и центъра е близо срещу автогарата. 2-3 мола и малко улички. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз съм за Ница , много хубав град , повече от другите изброени тук. Прага също бих препоръчал, но с оглед на това, че имаш само 5 часа няма смисъл. Затова Ница , останалите места не са нищо особено , даже скучни 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

+1 за Ница.

Бърз , удобен , евтин транспорт от летището + възможност да се отскочи до Монако или Кан , в случай че избереш по-дълъг престой.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ница. Но бих избрал да отида до Антиб (понеже не съм бил) и/или Сен Пол дьо Ванс, понеже съм бил и много ми харесва. Освен това автобусите за там тръгват от спирка доста близко до летището. Хич и не трябва да се ходи към центъра (поне за Мене Ница е колосално прехвален град и хич и нямам намерение да я повтарям). Но има и опции - Ез+Монако, например. Времето е предостатъчно.

Мюнхен и Копенхаген също са варианти, заради лесния и бърз транспорт до летището. В Мюнхен също ти предлагам едно скрито от масовия турист бижу. Взимаш S1 от летището и слизаш на Обершлайсхайм. Там има три двореца, които са в обширен комплекс с градини. И хич и няма нужда да ходиш до Мюнхен, но при желание имаш време и за по-далечни места с влак.

Описвал съм в темата за 9-евровите билети 

 

 

Копенхаген и Прага също са варианти заради удобния транспорт.

Разбира се, аз съм човек, който от всичко най-много ненавижда да кисне по летища и лаунджове, та в това отношение едва ли съм най-добрият съветник. 🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 14 часа, Jorro каза:

Аз бих избрал 6 или 8 заради близоста на летищата и лесното и бързо стигане до града. В Гьотеборг не съм бил и ми е фаворит от вариантите поради тази причина. Ница пък е прекрасен град и ще имаш време за центъра на Брюксел, който е много красив, ще пийнеш хубава бира с картофки или ще хапнеш миди, а десерта ти е ясен- гофрета :). 

Вариант 8 изглежда най-оптимателен вариант , чисти 6 часа за района на Ница и следобедно пристигане  в Брюксел в 17.35ч

 

преди 14 часа, elmapl каза:

Ница+ Монако - дългият престой. И Брюксел ще се разглежда друг път. 

Почти гарантирано хубаво време.

Първоначално не се досетих за Монако , но сега ми стана пределно ясно защо а/к като Brussels Airlines има цели три ежедневни полети Ница - Брюксел 

преди 13 часа, infectedmushroom каза:

И аз съм за Ница , много хубав град , повече от другите изброени тук. Прага също бих препоръчал, но с оглед на това, че имаш само 5 часа няма смисъл. Затова Ница , останалите места не са нищо особено , даже скучни 

Много ме улесняваш 👍

преди 12 часа, stanimir каза:

+1 за Ница.

Бърз , удобен , евтин транспорт от летището + възможност да се отскочи до Монако или Кан , в случай че избереш по-дълъг престой.

Вероятно ще се насоча на изток от Ница - Ез и Монте Карло 

 

преди 10 часа, master_of_germs каза:

Ница. Но бих избрал да отида до Антиб (понеже не съм бил) и/или Сен Пол дьо Ванс, понеже съм бил и много ми харесва. Освен това автобусите за там тръгват от спирка доста близко до летището. Хич и не трябва да се ходи към центъра (поне за Мене Ница е колосално прехвален град и хич и нямам намерение да я повтарям). Но има и опции - Ез+Монако, например. Времето е предостатъчно.

Ез + Монако ми звучи идеално

 

 

Благодаря на всички за предложенията , транспорта от/до летище и градски център в предложените Гьотеборг , Копенхаген и Ница наистина е много удобен и в рамките на 20 минути с директен автобус/ влак / трамвай .


Вариант 8 изглежда като най-оптимален вариант ( 6 часа за Монако и/или Ез/Ница ), съчетано с пристигане в Брюксел в 17.35ч, даващо пълна възможност за обиколка на центъра + биродегустации. Вариант 7 с 12 часа в района на Ница не е лош вариант, но отчитам като минус пристигане в Брюксел в 23.10ч, което би означавало скучно спане на летището в Шератон ( единствената хотелска опция на летището ).

 

Ница предлага много удобни опции за транспорт , от директен трамвай летище - център, през директен автобус летище - Монако, ферибот пристанище - Монако , до хеликоптерен шатъл на всеки 30 мин летище - Монте Карло . Хеликоптера ( изненадващо) е на американците Блейд, отнема само 7 минути , цената (195€)  може би е оправдана за случай като моя , особено ако се ползва само в едната посока . В нета съм срещал реферални кодове за намаление за 50$ и предполагам ще намеря начин за някакво намаление. 
Други интересни опции са рентакари, както и разните триколки / мини автомобилчета , като тези. За съжаление , доста над бюджета са предлаганите разни екзотики.
 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

През август трафикът към Монте Карло е много интензивен и очаквай минимум час , до час и двайсетина минути в посока с автобус от летището.Почти същото ще е и с рент-а-кар.

Ако може да си го позволиш,  избери хеликоптер.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.