Прескочи до съдържание

Берлин - съвети за избор на хотел


DimitarYanakiev

Препоръчани мнения

Здравейте!

 

Бих искал да помоля за съвет. Предстои ми за първи път ходене в Берлин. Колебая се къде да избера хотел. Моля за инфо кои са най-подходящите райони за настаняване. Доколкото виждам разстоянията са големи между забележителностите. 

 

Попринцип се колебая между Мите (около Hauptbahnhof) или Западен Берлин около зоопарка. 

 

Благодаря предварително за съдействието!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, DimitarYanakiev каза:

Здравейте!

 

Бих искал да помоля за съвет. Предстои ми за първи път ходене в Берлин. Колебая се къде да избера хотел. Моля за инфо кои са най-подходящите райони за настаняване. Доколкото виждам разстоянията са големи между забележителностите. 

 

Попринцип се колебая между Мите (около Hauptbahnhof) или Западен Берлин около зоопарка. 

 

Благодаря предварително за съдействието!

За туризъм, според мен, най-удачно е да се избере хотел или около Alexanderplatz, или около Checkpoint Charlie. Районът на централна гара е удобен чисто транспортно, но наоколо не е нищо особено откъм заведения за хранене, паркове и т.н. Района около зоологическата градина пък страда от недостатъкът, че е в Западен Берлин, а почти всичко важно в града вече се намира или в центъра или на Изток от него, та ще си е 30-40 минути пътуване в посока до повечето забележителности.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 53 минути , DimitarYanakiev каза:

Здравейте!

 

Бих искал да помоля за съвет. Предстои ми за първи път ходене в Берлин. Колебая се къде да избера хотел. Моля за инфо кои са най-подходящите райони за настаняване. Доколкото виждам разстоянията са големи между забележителностите. 

 

Попринцип се колебая между Мите (около Hauptbahnhof) или Западен Берлин около зоопарка. 

 

Благодаря предварително за съдействието!

 

Аз бях в района на KDW, Ку'дам, това ми препоръча приятел, живял доста време там. Вярно, че е в Западен Берлин и има пътуване, но пък транспортът е перфектен. Отделно районът беше много готин и спокоен, метрото е на 150 метра и за 5 спирки си до Потсдамерплац, стъргалото на Западен Берлин е на 5 мин, пеша. Хотелчето е това: https://goo.gl/maps/9xDLoMPFQuypzgo39.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За добри хотели, аз бих препоръчал:

  • Courtyard Berlin City Center - след обновлението на стаите е малко по-зле, отколкото беше преди, но локацията му е добра, чистотата е на ниво, закуската става и цената обикновено е откъм по-евтините в центъра.
  • H4 Hotel Berlin Alexanderplatz - стаите са леко по-малки, отколкото лично предпочитам, но цената е добра, а локацията е топ.

Апартаменти (Flower's Berlin) - ако сте по-голяма група и искате апартамент, Limehome е агенция отдаваща апартаменти под наем и това е една от добрите им локации.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Трудно да дадем насоки при положение, че не си дал някакъв ориентировъчен бюджет, но сравнително бюджетно и добро решение е Pauline Gästehaus. Апартаментите имат и кухня.

Връзка към мнение

Аз съм бил два пъти в Берлин.

Също ти препоръчвам Alexanderplatz, мястото е супер и имаш траспорт за всяка точка.

Препоръчвам ти хотел "MEININGER Hotel Berlin Central Station". Разположението е топ, точно си срещу "Райхстага". 

От хотелската ми стая се гледаше Райхстага и гарата. 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Благодаря на всички! Определено ще се насоча към Митте. Спокойствието на Западен Берлин не си струва, ако се пътува по 30 мин в посока до Александерплац и основните забележителности.  

Бюджет не съм посочил, тъй като това не е от съществено значение. По цени от Букинг мога да взема хотел и в двата района, между които се колебаех.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.