Прескочи до съдържание

Две в едно молба за помощ - студентско настаняване в Нидерландия и експресни преводи за чужбина в работен/почивен ден


Препоръчани мнения

Здравейте, молбата ми не е пряко свързана с пътувания, затова реших, че тук е подходящото място, но ако не е - моля модератор да я премести.

Някои от вас знаят, че имам 3 щерки. Големите изклАсиха. Тази година завършват СМГ и са приети в нидерландски университети. Едната в Делфт - aerospace engineering, а другата в Тилбург - Human resources and people management. Сблъскваме се челно с проблема намиране на квартира Х 2 -липса на квартири, скамъри и пр. 😞 Та понеже и питане и до Цариград се стига, а тук съм намирала помощ и подкрепа, реших да пиша и сега. Търсим стаи/студиа в двата града и околностите за дългосрочно наемане - поне година. Бюджетът е до 700 евро на калпак с включени режийни, като за Делфт сме склонни и да го увеличим, защото това дете си съдра з@дник@ от учене през последните 2 г. Учеше почти 24/7 и мина през много тежка изпитна процедура. Важно ни е да могат да се регистрират на адресите, поне временно, докато си изкарат BSN.

Втори въпрос: в ТУ Делфт има процедура - след, като потвърдим мястото, има опция да платим определена сума на университета за да ни посредничат при намирането на квартира. Шансът е под 40%, но ще се възползваме от опцията и тук идва питането ми. Писмата до кандидатите ще бъдат разпратени на или след 28.04, което хваща едни 3 почивни дни, a принципът е first paid, first served. Как мога да наредя пари по нидерландска банкова сметка и да пристигнат възможно най- бързо. ПИБ имат експресни преводи за чужбина, но само в работен ден. Револют, също пишат, че банковите преводи по сметка се случват за 1-3 дни, Друга изпробвана опция ?

Благодаря на всички, които изчетоха дотук ! 💐

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към мнение

Честито на девойките! Да се справят успешно!

С уговорката, че синът ми завърши Делфт преди 2 години и вече не е там, предавам думите му, че задължително да платите таксата към университета за настаняване още в момента на потвърждаване на мястото. Общежитията свършват бързо. Има голям шанс в началото. 

Иначе предполагам знаете за другите варианти за FB групите на българите по градове, като ако се освободи квартира, веднага се наема, вкл.и за летните месеци. 

Не е задължително да е дългосрочно в началото. По-добре каквато и да е квартира. Синът ми месец и половина се местеше от място на място. Отиде в студентския съвет с багажа и те му намериха свободна стая в общежитие. 

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

По револут парите по сметка отиват между 2 и 5 часа в работно време. Изпробвано поне два пъти месечно  през последните 4 години и до сега. Иначе мога да ги дам контакт на дъщеря ми, макар тя да е в Хага, но живее в Rijswijk. 

Тя е доста контактна и може да е в помощ и за други неща.

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , bibi каза:

Тони, ще съм благодарна, ако дъщеря ти е съгласна , да дадеш контакт.

Писах ти. 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@bibi,успех на момичетата!Да са живи и здрави.Късмет и всичко най.добро за тях!

Както и за дъщерята на @Тони!

В магеланци се случват хубавите неща!

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз за съжаление нямам отдавна връзки там, но само мога да поздравя дъщеря ти с избора на най-хубавия университет и най-хубавата специалност в Делфт, няма по-добро място в Европа 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 18 часа, bibi каза:

Как мога да наредя пари по нидерландска банкова сметка и да пристигнат възможно най- бързо. ПИБ имат експресни преводи за чужбина, но само в работен ден. Револют, също пишат, че банковите преводи по сметка се случват за 1-3 дни, Друга изпробвана опция ?

Използваме Peysera за европейски преводи и за Европа са моментни. Пристигат за минути. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Браво на децата, поздравления!

 

Не съм голям оптимист за 700 евро с включени режийни. Тези са добра опция защото включват всичко, вкл. колело, но за съжаление наема е ограничен само до 1 година:

Book your all inclusive student accommodation - The Social Hub

 

При нас от университета (Айндховен) пуснаха по ел. поща кодове при тях, но всичко се изпари точно за 2 минути от получаването на мейлите, т.е. трябва да се следи постоянно и да се реагира моментално. Друга опция е, ако не се получава със студията, да се съберат 2-3 деца и да си търсят къща. И трябва да се внимава, защото има спесифики, т.е. това което се наема да дава право да се регистрираш на адреса в общината. Обаче търсенето и на място е трудно, оттук май е почти невъзможно. Трябва постоянно да се следят сайтове по агенциите и да се пише веднага след като се появи нещо, ако се доредиш до оглед трябва да си бързо наличен и т.н. Не е приятно, ама всичко в крайна сметка ще се нареди по един или друг начин 🙂 Иначе доста полезно инфо има в мамите, може и контакти да си потърсите там за деца, които вече са на място и могат да съдействат за огледи, ако намерите през агенция нещо. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В мамите членувам във всички теми,  свързани с темата от година. 🤪Наистина има ценно инфо. Опцията къща е наистина добро решение, даже съм на път да включим едната мома в една такава. В Ротердам е, но е на 12 км от кампуса на аероспейса.

Връзка към мнение

От опит, моето дете завърши миналата година в Бреда.

Първата година трудно намерихме квартира, после тя сама си намери подходяща.

От разстояние никой няма да ви обърне внимание.

Идете на място задължително, предварително си набележете няколко агенции и направо отивайте.

https://www.pararius.com/apartments/tilburg


Ето сайт от който може да се ориентирате.

За преводите, ползвах само пейсера.

Успех на децата.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 17.04.2023 г. в 12:20, bibi каза:

Здравейте, молбата ми не е пряко свързана с пътувания, затова реших, че тук е подходящото място, но ако не е - моля модератор да я премести.

Някои от вас знаят, че имам 3 щерки. Големите изклАсиха. Тази година завършват СМГ и са приети в нидерландски университети. Едната в Делфт - aerospace engineering, а другата в Тилбург - Human resources and people management. Сблъскваме се челно с проблема намиране на квартира Х 2 -липса на квартири, скамъри и пр. 😞 Та понеже и питане и до Цариград се стига, а тук съм намирала помощ и подкрепа, реших да пиша и сега. Търсим стаи/студиа в двата града и околностите за дългосрочно наемане - поне година. Бюджетът е до 700 евро на калпак с включени режийни, като за Делфт сме склонни и да го увеличим, защото това дете си съдра з@дник@ от учене през последните 2 г. Учеше почти 24/7 и мина през много тежка изпитна процедура. Важно ни е да могат да се регистрират на адресите, поне временно, докато си изкарат BSN.

Втори въпрос: в ТУ Делфт има процедура - след, като потвърдим мястото, има опция да платим определена сума на университета за да ни посредничат при намирането на квартира. Шансът е под 40%, но ще се възползваме от опцията и тук идва питането ми. Писмата до кандидатите ще бъдат разпратени на или след 28.04, което хваща едни 3 почивни дни, a принципът е first paid, first served. Как мога да наредя пари по нидерландска банкова сметка и да пристигнат възможно най- бързо. ПИБ имат експресни преводи за чужбина, но само в работен ден. Револют, също пишат, че банковите преводи по сметка се случват за 1-3 дни, Друга изпробвана опция ?

Благодаря на всички, които изчетоха дотук ! 💐

Здравейте,  и дъщеря ми е приета в университета в Тилбург и все още търсим квартира в Тилбург, Бреда, Айндховен, Бокстел или други близки населени места с удобни транспортни връзки. Ако някой търси съквартирант или има някакво предложение, моля, пишете. На мен, за съжаление, не мо разрешават да пращам съобщения (дали като на нов потребител,  дали по друга причина..)

Редактирано от chandni
Личен имейл
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.