Прескочи до съдържание

Милано- Генуа- Портофино


Джуджи

Препоръчани мнения

Здравейте,Магеланци. Аз съм нова в групата и имам запитване на което се надявам да можете да ми отговорите конкретно.
Мисля да наемем кола от Милано и да се разходим до Генуа и Портофино. Ще съм благодарна за съвети и да издадете някоя тънкост относно моето пътуване.

Връзка към мнение

Помислете и за алтернатива с обществен транспорт.

Ние ходихме до Милано, Генуа и Boccadasse и Nervi само с влак и рейс. Беше лесно и удобно. Гледам и до Portofino се стига бързо.

Зависи дали ще оставате в Милано и Генуа, че там ще е по-тегаво с кола. Вие си решавате.

 

Относно наемането на кола. Предполагам сте през Бергамо. Изберете си максимално евтина оферта и вземете пълна застаховка от фирмата.

За Италия съм ползвам SicilyByCar и Goldcar и като цяло съм доволен.

Връзка към мнение

Ще спим в Милано и ще наемем кола само за 1 ден, за да посетим Генуа И Портофино.Другите дни сме с влак за по близките дестинации като езерото Комо.
И с влак гледахме опции, но е много път с влак до Портофино, прекачвания и т.н.
На място кола може ли да се наеме или е по добре предварително?

Връзка към мнение
В момента, Джуджи каза:

Ще спим в Милано и ще наемем кола само за 1 ден, за да посетим Генуа И Портофино.Другите дни сме с влак за по близките дестинации като езерото Комо.
И с влак гледахме опции, но е много път с влак до Портофино, прекачвания и т.н.
На място кола може ли да се наеме или е по добре предварително?

Щом е за ден все тая. Цената няма как да е много голяма.

Според мен запазете кола предварително да ви е мирна главата и да не губите време на място (ясно, че може и на място).

Връзка към мнение

За пръв път ще ходим някъде без екскурзия и сами организираме всичко. Може и да са ми глупави въпросите, но просто не съм информирана.
Благодаря за информацията.

 

Връзка към мнение

Прегледай темата:

За да ви е максимално лесно. Пускаш търсачка (rentalcars ...), гледаш цените и после директно от сайта на фирмата, която си харесала (стига цената да не е драстично друга) и така. Поне аз така бих направил като за сефте. В Италия всичко е относително уредено и не трябва да имате проблеми.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От Милано до Santa Margherita Ligure- Portofino и обратно- с влак на Trenitalia. За 2- 2.5 часа в посока. Без прекачване цена между 15,75 и 23,5 евро. С 1 прекачване- по- евтино. От Санта Маргерита до Портофино съвсем кратко и прекрасно пътуване с корабче. Или с автобус. Цени сега не съм проверявала, но си е обществен транспорт. Има удобни часове цял ден. 

   Дано е по- скоро пътуването ви, че обсъждат в момента някакви мерки за ограничаване на туристите без нощувки.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.