Прескочи до съдържание

дневник Оман по време на Рамазан - неочаквано добра комбинация.


ivan69

Препоръчани мнения

Ден 1 - Истанбул 07,04,2023

Идеята за това пътуване се роди в края на Януари 2023,Попаднах във форума на темата за промоция на Пегасус, прегледах офертите и най-изгодна ми се видя Сабиха-Мускат-Сабиха за 08,04,2023-16,04,2023- 123Е на човек. Съвпадаше идеално с Априлската ваканция, Ради отказа да дойде тъй като имаше мачове (впоследствие ги отложиха и съжаляваше), така че с Павел и Съпругата ми се обзаведохме с билети. Пътуванията бяха с нощни полети 21,35 от Сабиха и 4,30 от Мускат. Аз предпочитах да пътуваме в деня на полета, но останалите решиха да направим една нощувка в Истанбул. Трябваше да вземем и Знамето на Магеланци, което беше в Ница и Монако с @Otnesen.Самолетът от Ница закъсня над 2 часа и се разбрахме да го взема на следващата сутрин от Дружба. След като взехме Знамето тръгнахме към Сабиха. На границата чакахме точно час, после се заехме с търсенето на HGS стикер. На първото възможно място само зареждаха, на второто обаче си купихме, заредихме 400ТЛ(25 е цената на самия стикер и 375 кредит).Стигайки Yavuz Sultan Selim Bridge се наложи да си платим в брой таксата за моста около 90ТЛ.Същата процедура се получи и на връщане, не знам защо не ни отчете стикера и в двете посоки.

Категорично отказах да шофирам в Истанбул и решихме да оставим колата на Сабиха, да я декларираме на митницата и да се доберем до квартирата. Квартирата беше 2 спален апартамент 41.027517,28.956300  Kiralik Daire на перфектно място на брега на златен рог. На пешеходно разстояние са Българската Църква Свети Стефан и Капълъ Чарши ,Таксим е на 4 км. Бях написал, че ще се настаним от 15-16 часа , но естествено по това време пристигнахме на Сабиха. Писах, че ще закъснеем, нямаше проблем. Паркирахме на официалният паркинг на Сабиха, минахме пред митницата( на изхода на пристигащи) , декларирахме колата , снимахме декларацията(оригиналът остава на митницата) и решихме да се придвижим с метрото до квартирата. На входа има 2 машинки за купуване на билети и огромна опашка, отказахме се и решихме да си вземем такси. Излизайки от Метростанцията видяхме самотно такси, попитах го за цената до квартирата и ми каза 500ТЛ , което за 50 км ми се стори приемливо. Бяхме си активирали предварително роуминг за Турция за 5 лв на ден - 200МБ и 200 минути, да видим каква сметка ще дойде. Шофьорът беше много възпитан, даже имаше и касов апарат на огледалото. Попита ни по най-краткият или по най-бързият път да мине , казах му по-най бързият и каза, че ще ни струва още 50ТЛ. След над час пътуване в безумното задръстване около 18.30 се добрахме до квартирата. Сметката беше 570ТЛ , оставих му 700. Хазяйнът ни чакаше, комуникирахме по Whats Up.Оказа се, че назнайва някоя дума Руски, та се разбрахме утре просто да оставим ключа на масата. Дадох му 100ТЛ за забавянето, взехме по един душ и излязохме на разходка. Решихме да се разходим до Таксим пеша. По пътя седнахме да ядем дюнери,които бяха превъзходни за 70,80,90ТЛ , малък среден и голям, разликата беше само в количеството месо иначе хлябът си беше половин франзела. Таксим гъмжеше от Хора, хапнахме по една баклавичка и решихме да се прибираме. Автобус 55 спираше точно пред квартирата, когато дойде на спирката шофьорът отказа да ни качи и ссе наложи да си търсим такси. На стоянката питах бакшиша за колко ще ни закара , каза ми 150ТЛ, казах му 100ТЛ , първоначално отказа, но после се съгласи. Оставих му 120ТЛ и си легнахме около 23 часа. 

IMG_20230408_071408.jpg

  • Харесвам 23
Връзка към мнение

Ден 2 Истанбул , полет до Мускат , настаняване 08,04,2023

Сутринта се събудих около 7 часа и реших да се разходя в квартала. Изпих сутрешното турско кафе на брега на златен рог и се насочих към Българската Църква Свети Стефан. Разгледах църквата изпих още едно кафе и се прибрах в квартирата. Павел и жена ми тъкмо бяха станали, оправихме багажа(само по едни дрехи за преобличане, останалото оставихме в колата на Сабиха), освободихме квартирата оставяйки ключовете на масата и се насочихме към Капълъ Чарши. Не обичам да пазарувам , винаги зная какво ще купувам и не се задържам повече от няколко минути в произволен магазин. Тук обаче няма такава възможност и прекарахме 2-3 часа на пазара, като Павел си купи картина за 400тл , при първоначална цена 500ТЛ .Той също като мен не умее да се пазари , жена ми каза че поне още 100ТЛ е можело да спазари. След като излязохме от Капалъ Чарши се насочихме към Света София. Бившата църква е от няколко години Джамия. Някъде по това време от Хотела в Оман ме помолиха да потвърдя, че ще пристигнем на следващата сутрин. Remas Hotel Suites се намира на 10 км по права линия до летището , но реално са си около 25 км. Харесах го в Букинг, писах им мейл, като обясних, че кацаме рано сутрин и излитаме рано сутрин , възможно ли е да ни настанят около 5 часа и да освободим в 2 през нощта след седмица. Отговориха ми, че няма проблем даже ни предложиха и безплатен трансфер от и до летището. С радост приех и веднага 9 седмици предварително ми пратиха контактите на шофьора. Комуникирахме по whats up. След като разгледахме и Света София решихме да отидем до Сабиха с метрото. Хапнахме в едно заведение за местни, където не ми сервираха бира заради рамазан. Бирата с Истанбул е скъпа -40-45ТЛ за бутилка 500мл. Добре, че имаше откъде да си купя няколко.Към 14 часа се насочихме към линия Мармарис на метрото да отидем до Airilik Cesmesi където да си вземем метрото до Сабиха. Купихме 1 билет от автомата за 45 ТЛ когато се приближи мъж на средна възраст и поиска да ни съдейства. Взе ни 100ТЛ, насочихме се към бариерите , маркира ги с някаква карта(вероятно Istanbulcart) и двама от нас влязоха , третият влезе с билета си. После установихме, че билета за 45ТЛ е за 3 пътувания , т.е. сме се минали с 100ТЛ. Пристигнахме в азиатската част и Павел и жена ми влязоха в Мол-а , а аз си купих няколко бирички и изпих в близката градинка. Към 17 часа си взехме метрото до летището и този път с 1 билет от 45ТЛ влязохме и тримата. Около 18 часа бяхме на летището , взехме си багажа от колата и се насочихме към гейтовете. Предварително се бяхме чекирали онлайн(въпреки е на билетите пишеше че не се предлага онлайн чекиране), минахме през границата където си подадохме паспортите, но ни поискаха и личните карти с които бяхме влезли предният ден в Турция. На фри шопа се заредих с 36 кенчета бира Хайнекен 330мл за 3.50Е парчето. Полетът излетя около 21.55. Няма го досадното предлагане на парфюми, лотарийни билети и всякакви други глупости които предлагат Уиз и Раян. Няколко човека си бяха поръчали храна която им сервираха няколко минути след излитането. Кацнахме след малко повече от 4 часа полет в 3,05 местно време в Мускат. След като слязохме от самолета се насочихме към паспортен контрол. Тук направихме грешка защото видяхме гише з смяна на валута и електронни визи. Имаше 1 човек преди нас , когато дойде нашият ред, служителят ни каза, че не ни трябват електронни визи да отиваме към паспортна проверка. Естествено се наредихме последни на опашката, която и без това вървеше бавно. Поне се вързахме към Wi-Fi , където писахме на шофьора, че чакаме да влезем. След над час чакане влязохме в Оман, Сканираха ни зениците и ни пожелаха приятно прекарване. Точно на изхода има няколко офиса на мобилни оператори. Насочихме се към този, който беше препоръчала @Mary , но имаха технически проблем, Купихме от съседният Remmas  3 сим карти по 2ГБ за 2 OMR ( под 10 лв). Някъде около 5,30 бяхме на предварително посоченото от шофьора място на паркинга. След около 15-20 минути бяхме в хотела.

Remas Hotel Suites се намира на 10 км по права линия до летището , но реално са си около 25 км. Харесах го в Букинг, писах им мейл, като обясних, че кацаме рано сутрин и излитаме рано сутрин , възможно ли е да ни настанят около 5 часа и да освободим в 2 през нощта след седмица. Отговориха ми, че няма проблем даже ни предложиха и безплатен трансфер от и до летището. С радост приех и веднага 9 седмици предварително ми пратиха контактите на шофьора. Комуникирахме по whats up. За 36OMR( под 100 долара) получихме 120м2 апартамент с 2 спални , 2 бани , хол , кухня и малко балконче, което използвахме за пушене. Горещо препоръчвам!

IMG_20230408_083507.jpg

IMG_20230408_083533.jpg

IMG_20230408_083615.jpg

IMG_20230415_102756.jpg

IMG_20230415_102829.jpg

  • Харесвам 19
Връзка към мнение

Ден 3 Мускат 09,04,2023

Събуждаме се около 12 часа озверели от глад. Пием по едно кафе и слизаме в ресторанта на хотела да обядваме. Оказва се, че по време на Рамазан през светлата част на деня ресторантът работи само с рум сървиз. Менюто е в стаята и поръчваме по един омлет, гръцка салата и хляб. Цените са повече от приятни -Гръцка салата 1 ОМR, омлет-0,8 OMR, 1 OMR e 2.6USD, 4,65БГН. С безалкохолните обядваме тримата за под 35 лв с бакшиша. Навън е 35 градуса, решаваме да се разходим в Мускат с обществен транспорт. Нарочно не наех кола от летището, повечето фирми имат 200 км лимит на ден, а ние сме позиционирани през цялото време в Seeb. Имах идея и да отскоча до Мусандам, но единствената компания Europcar, която предлагаше неопределени км. не позволяваше напускане на колата. Реших, че ще питам за рентакар в хотела и ако не ми хареса офертата, ще си взема кола от Europcar. Следващият ден имахме и тур до Daimanyat Island, колата щяхме да наемем на третият ден. За да стигнем до Мускат трябва да вземем автобус 7 за 2 спирки и след това 1 за около 40 км, Може и направо да отидем на 1цата, но са 1,8км. Пресичаме трудно магистралата и зачакваме 7цата. По график трябва да се движи през 30 мин, но не пристига в уреченият час. Точно след 30мин. чакане се появява. Автобуса е полупразен, качваме се от предната врата и си купуваме билети от шофьора. Плаща се само кеш 0,3OMR за 1 зона. Слизаме след 2 спирки и зачакваме 1-цата.Отново не идва навреме а след точно 30минути. Тук вече ни таксуват 0,4OMR за 2 зони. Реално 1-цата се движи 50 км, ние решаваме да отидем до операта, която е само на 40км.Подминаваме операта и шофьорът ни напомня, че трябва да слезем. Пресичането на магистралата обаче не е лесна работа. За 1км, трябва да изминем над 6км, Пресичаме магистралата на първото възможно място и влизаме в Супермаркет да си купим вода и плодове. Скриваме се зад един пикап и хапваме тайно нарязани диня и пъпеш. Никой нищо няма да ни каже, но очевидно хората са доста консервативни и не искаме да им нарушаваме душевният им комфорт. Продължаваме разходката по крайбрежната алея на път за операта. Решаваме да вечеряме в Ирански ресторант( дори и не предполагаме, че след няколко дни на магистралата Сур-Мускат ще си букнем полети Пловдив-Сабиха-Техеран, Табриз-Сабиха-Пловдив). Минаваме покрай операта на път за Ресторанта. Лъскави лимузини возят посетителите на представлението. Вече е мръкнало, може поне да пушим спокойно без да се крием. В ресторанта сме единствените посетители , поръчваме си Мешана скара, салати и хляб, носят но вода като комплимент. Не сме особено очаровани от храната , плащаме 17 OMR за сметката и се насочваме към спирката. Отново чакаме 30 мин и се качваме на 1цата. Решаваме да не чакаме другият автобус, а ходим още 1,7км, Поне имам още студен Хайнекен в хладилника. Прибираме се и изпивам няколко бирички на басейна, пуша си спокойно и се разхлаждам в басейна. Поръчваме си такси за следващата сутрин, имаме тур до островите. Питам и за рентакар след 2 дни. Казват ми, че утре ще ми дадат оферта.

Seeb 09.04.2023.jpg

  • Харесвам 22
Връзка към мнение

Ден 4 Dimaniyat Island 10.04.2023

Предварително си бяхме записали тур за днешният ден. Уговорката както и с хотела беше само по мейл. Малко се учудих, че не ме попитаха за потвърждение ден-два по-рано, още повече че @Mary тъкмо беше публикувала контактите на тяхната фирма за островите, а и нейната цена беше 25, а моята 30 OMR на човек. Все пак реших да съм коректен и решихме да се явим на пристанището в уреченият час, а именно 8,15 сутринта. Поръчахме си такси от Хотела и в уречения час тръгнахме за пристанището. Малко странно ми се видя, че колата няма апарат(или поне аз не го видях) и като пристигнахме попитах колко дължим. Шофьорът видимо се смути и отговори колкото дадете. Това още повече ме озадачи, попитах го отново и ми каза 5 OMR , дадох му 6 и обеща, че ще дойде в 14.00 да ни вземе. Пристанището изглеждаше доста пусто. На пейките седяха млад Индиец и Филипинка. Попитахме ги тук ли е нашата фирма, като Индиецът поиска да види резервацията ни. Показах му мейла и той каза, че се обажда на капитана. След малко дойде и каза, че капитана идва и ще тръгнем в 9 часа като чакаме още 4 човека. Подадох му парите, даде малка част на Филипинката и прибра останалите. в 8,45 ни покани в лодката, след малко се появи и капитанът, младо момче от Гана. Малко след 9 се появи Зидан(Индиецът) и каза, че другите хора не са дошли и ще имаме частен тур. Компанията от която сме резервирали не работела, но те щели да ни направят тура. Потеглихме към островите и след около 40 мин ги наближихме. Черпиха ни сандвичи и вода, ние ги черпихме цигари. Стигнахме островите където имаше няколко лодки с туристи. Обясни ни как да направим шнорхелинг. Никой от нас не беше правил досега, но се справихме. Водата беше малко хладна 25 градуса , но след минута се свиква. Видяхме множество риби и една огромна костенурка. След като се поуморихме се отдадохме на плажуване. След 30 минути ни попитаха какво искаме уединен или населен плаж. Избрахме уединеният и ни заведоха на съседният остров. Тук също плажувахме и се къпахме в кристалната вода. Качихме се отново на лодката и доядохме сандвичите, чипсовете и другите вкусотии които ни бяха подготвили. Отвориха и хладилника и ни казаха да си взимаме на корем безалкохолни и вода. Ние пък им оставихме по една кутия цигари, които много харесаха. Разказаха ни и интересни неща за островите. Снимахме се и с знамето , много им хареса идеята на магеланци. Към 13.15 тръгнахме към пристанището. Пристигнахме малко преди 14 часа. Изпрати ни клипчета и снимки от трипа, оставям контактите му , препоръчвам с 2 ръце 

Zidan whats up +968 7224 6917

jithinnanu138@gmail.com

marmarboattours.com

Dimaniyat Island 10.04.2023.jpg

Dimaniyat Island2 10.04.2023.jpg

Dimaniyat Island3 10.04.2023.jpg

Dimaniyat Island6 10.04.2023.jpg

Dimaniyat Island7 10.04.2023.jpg

Dimaniyat Island8 10.04.2023.jpg

Dimaniyat Island9 10.04.2023.jpg

Dimaniyat Island10 10.04.2023.jpg

Dimaniyat Island11 10.04.2023.jpg

  • Харесвам 20
Връзка към мнение

Ден 4 Мускат 10.04.2023

Таксито което ни докара не ни чакаше на пристанището в 14 часа. За щастие имаше друго, което ни закара до Хотела. Отново не видях касов апарат, като този път ни поиска 8 ОМR. Платих и попитах на рецепцията за колата под наем. Отговориха ми че утре в 8 часа ще ме чака пред хотела и цената е 10 OMR ма ден с неограничен километраж. Взехме си по един душ и към 16 часа тръгнахме към Мускат за последен път с градски транспорт. Този път решихме да походим 1,8 км. и да си вземем 1-цата и да слезем на централната джамия. Тъй като бяхме по къси гащи не посмяхме да влезем в джамията този ден , разходихме в парка около нея и решихме да си търсим заведение за вечеря. Павел намери едно с висок рейтинг и се насочихме към него. Повървяхме няколко километра и се отзовахме пред автентична Оманска кръчма. Беше доста странно имаше сауна или парна баня, в коридора местните пушеха наргиле. Седнахме на една от масите вътре, но температурата беше към 50 градуса и излязохме отвън. Направиха ни място на една маса и поискахме меню. Казаха ни че има камилско, телешко и пилешко, поръчахме по едно и хляб и зачакахме. След малко ни сервираха поръчаното. Камилското беше в една купичка заедно с огромна порция ориз. Телешкото и пилешкото(бутче) също бяха с огромна порция ориз. Жена ми не хапна нищо, аз и Павел си изядохме месото с хляба. Останахме си полугладни, но поне беше евтино, взеха ни под 6 OMR за всичко. Прибрахме се с 1-цата към 22 часа.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Ден 5 Низва 11,04,2023

Сутринта слязох в 8 часа на рецепцията и ме посрещна огромна изненада. Шофьорът Abbas, който ни посрещна на летището ми даваше личната си кола за рент а кар. Хюндай Соната автоматик на 320 000 км. Без договор, без депозит, на доверие. Платих му 50 OMR, каза ми да я измия преди да му я върна и след малко тръгнахме за Низва. Отдалечавайки се от морето температурата се покачваше стремително. Преди да влезем в Низва посетихме Birkat Al Mouz на 10 км от града. На пък към форта попаднахме на нещо като МОЛ, където си взехме нещо за ядене. Изядохме обяда в колата и се насочихме към пазара и крепостта, Температурата беше 40 градуса. Обиколихме пазара и крепостта, но за съжаление крепостта не работеше. Решихме да не ходим до Бахла, а да се прибираме, тъй или иначе всичко бе затворено през светлата час на деня. Тръгнахме към Мускат, като аз започнах да затварям очи. Павел веднага ме усети и решихме жена ми да шофира, а аз да си почина на задната седалка, дали не бях слънчасал?!? Оказа се обаче, че жена ми не си носи шофьорската книжка, оставила я е в хотела, а Павел си я беше оставил в колата в Истанбул. Все пак решихме да шофира жена ми , аз си легнах на задната седалка и след малко нищо ми нямаше. Прибрахме се благополучно в хотела и остатъка от деня прекарах в басейна. Жена ми и Павел отидоха да разгледат моловете в Мускат ,а аз излязох на вечерна разходка в квартала където хапнах вкусен телешки дюнер(shawarma) в квартала. Малко трудно се оказа поръчването, но с мимики и жестове се разбрахме. Цената беше 0,8 OMR.

Nizwa5 11.04.2023.jpg

Nizwa 11.04.2023.jpg

Nizwa2 11.04.2023.jpg

Nizwa4 11.04.2023.jpg

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Ден 6 Мускат 12,04,2023 

Днес решихме да посетим централната Джамия, Операта и Синята джамия. Станахме с Павел към 8.30, жена ми остана да си поспи, а ние се облякохме официално, аз с дълъг панталон и фланелка с дълъг ръкав , а Павел с дълъг панталон и фланелка с къс ръкав(оказа се че няма с дълъг). Първата ни спирка бе Централната Джамия. Паркирахме на широкият паркинг и се насочихме към джамията. Леко бяхме притеснени поради облеклото на Павел, но никой не ни направи забележка. Повечето чужденци бяха с къс ръкав и аз моментално съжалих, че не си облякох фланелка с къс ръкав. Имаше доста хора, определено ни хареса, след което се насочихме към операта. Купихме си билети по 3.15 OMR, мисля че платихме с карта, не приемаха кеш. Разказаха ни историята на Операта показаха ни подаръците които е получил Султанът, най различни музикални инструменти от Средновековието, след което влязохме в залата. Изключителна красива сграда. както отвън, така и вътре. След края на Тура се насочихме към Синята Джамия. Учудващо в нея почти нямаше посетители, а и отвътре не беше толкова впечатляваща, колкото отвън. Прибрахме се около обяд, обядвахме в стаята с рум сървис и решихме да отидем на градският плаж в Seeb. Намерихме си една шатра в която седнахме на сянка, водата по крайбрежието беше над 30 градуса, нямаше други плажуващи. Температурата беше 32 градуса доста приятна на фона на вчерашните 40. Постояхме няколко часа на плажа, а вечерта решихме да посетим Пазар Мутрах и Форт Мутрах. Пазарът е умалено копие на капалъ чарши , а фортът не работеше. Хапнахме в едно заведение до пазара купихме си традиционни Омански шапки и дребни сувенири и се прибрахме към 22 часа.

Muscat Centralna Djamia 12.04.2023.jpg

Muscat Centralna Djamia2 12.04.2023.jpg

Muscat Centralna Djamia3 12.04.2023.jpg

Muscat Centralna Djamia5 12.04.2023.jpg

Muscat Centralna Djamia6 12.04.2023.jpg

Muscat Centralna Djamia7 12.04.2023.jpg

Muscat Opera1 12.04.2023.jpg

Muscat Opera2 12.04.2023.jpg

Muscat Opera3 12.04.2023.jpg

Muscat Opera4 12.04.2023.jpg

Muscat Opera5 12.04.2023.jpg

Muscat Suk 12.04.2023.jpg

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Ден 7 13,04,2023 Bimmah Sinkhole, Wadi Shab , Сур

Днешният ден се оказа най-вълнуващият. След около 60 км напуснахме Мускат и почнахме да се изкачваме в планината, Магистралата е перфектна. След около 2 часа стигнахме Bimnah Sinkhole. Паркирахме и влязохме в комплекса. Невероятно творение на природата. Останахме над час и се насочихме към Wadi shab. Тук вече красотата ни остави без думи. Сякаш бяхме в декор на Междузвездни Войни. Лодка те откарва на другият край на реката срещу 1 OMR на човек(включва и прибиране), след което започва невероятно пътешествие. Последната лодка е в 18 часа. Ние походихме около час и половина  в посока, където се откриват невероятни гледки. Посетителите  са изцяло туристи. Вечерта посетихме Сур, Естествено крепостта беше затворена, но намерихме перфектен Турски ресторант, където за 10 OMR вечеряхме мешана скара, салати и хляб. Облизахме си пръстите.

 

Bimmah Sinkhole 13.04.2023.jpg

Bimmah Sinkhole2 13.04.2023.jpg

Bimmah Sinkhole3 13.04.2023.jpg

Bimmah Sinkhole4 13.04.2023.jpg

Bimmah Sinkhole5 13.04.2023.jpg

Bimmah Sinkhole6 13.04.2023.jpg

Bimmah Sinkhole7 13.04.2023.jpg

Bimmah Sinkhole8 13.04.2023.jpg

Wadi Shab 13.04.2023.jpg

Wadi Shab2 13.04.2023.jpg

Wadi Shab3 13.04.2023.jpg

Wadi Shab4 13.04.2023.jpg

Wadi Shab5 13.04.2023.jpg

Wadi Shab6 13.04.2023.jpg

Wadi Shab7 13.04.2023.jpg

Wadi Shab8 13.04.2023.jpg

Wadi Shab9 13.04.2023.jpg

Wadi Shab10 13.04.2023.jpg

Sur 13.04.2023.jpg

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Ден 8 14.04.2023- Сухар 

Днешният ден решихме да се разходим до Сухар. За разлика от магистралата до Сур, тази до Сохар има десетки кръгови кръстовища. Пристигнахме в ранният следобед и се насочихме към плажа. Както навсякъде в Оман, плажът има голям потенциал, но за съжаление е доста мръсен и неподдържан. Намерихме поредната шатра където се позиционирахме на сянка и се отдадохме на плажуване и къпане. Водата по крайбрежието беше топла, а плажа беше само за нас. Малко преди да си тръгнем от плажа се появиха местни които разхождаха една крава по брега на морето. Крепостта отново беше затворена. Надвечер разгледахме градчето и си избрахме поредният турски ресторант за вечеря. Храната отново беше превъзходна. Джамията  на изхода на града също беше затворена. Прибрахме се отново към 22 часа.

Sohar8 14.04.2023.jpg

Sohar 14.04.2023.jpg

Sohar2 14.04.2023.jpg

Sohar3 14.04.2023.jpg

Sohar4 14.04.2023.jpg

Sohar5 14.04.2023.jpg

Sohar6 14.04.2023.jpg

Sohar7 14.04.2023.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Ден 9 15,04,2023 Централен плаж Мускат, Seeb, Naseem park

Неусетно дойде последният ден на почивката в Оман. Днес решихме да го караме по лежерно. Сутринта на басейна в хотела, следобед отидохме до градският плаж в Мускат. Намерихме поредната шатра със сянка и се отдадохме на къпане и плажуване. Наблизо има и Хотелски комплекс, този път не бяхме единствените на плажа. Плажната ивица е няколкостотин метра широка и морето е плитко поне на 300 метра. След като прекарахме няколко часа на плажа беше време да измия колата. Точно до хотела имаше автомивка в която работниците бяха от някоя страна от Становете. Невероятна организация и за около 30 минути колата лъсна като нова. Мие се ръчно с гъба , колите чакат реда си в редичка. Цената беше малко над 2 OMR, оставих 3,След като измихме колата се насочихме към Seeb, Разгледахме пазара набързо, хапнахме по един телешки дюнер и решихме да посетим naseem Park. Намира се на около 15 км северно от Seeb. Пристигнахме около 21 часа, доста приятно място се оказа, местните си правиха пикник на тревата, разделени по пол. Прибрахме се към 23 в хотела ,оставих ключовете от колата на рецепцията и се  опитахме се поспим, не ни се получи и в 2 часа сутринта тръгнахме към летището.Abbas ни закара до летището, благодари ми, че съм измил колата и с това нашето пътуване приключи/ 

Невероятна почивка се получи, нямаше нещо което да не ни хареса

Край

Naseem Park 15.04.2023.jpg

Naseem Park2 15.04.2023.jpg

Muscat beach 15.04.2023.jpg

Seeb 15.04.2023.jpg

IMG_20230415_193636.jpg

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.