Прескочи до съдържание

Къде на море април-май


Препоръчани мнения

Аз искам да пусна една кратка анкетка на тема "Къде ще става най-много за лежерна почивка на плажа(главно на басейните, без къпане в морето) с достатъчно слънце през деня в периода края на април-началото на май месец - 25.04-05.05 примерни дати?" 😄

А) Анталия 
Б) Кипър
Ц) Тунис

Д) някъде другаде?


Търси се сравнително близка дестинация, до която може да се стигне или с лоу-кост или с тур.агенция, очевидният отговор, който покрива всички критерии - Египет - го пропускам, защото вече съм бил там по същото време. :)) 

 


 

 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Kosta Grudov каза:

Аз искам да пусна една кратка анкетка на тема "Къде ще става най-много за лежерна почивка на плажа(главно на басейните, без къпане в морето) с достатъчно слънце през деня в периода края на април-началото на май месец - 25.04-05.05 примерни дати?" 😄

А) Анталия 
Б) Кипър
Ц) Тунис

Д) някъде другаде?


Търси се сравнително близка дестинация, до която може да се стигне или с лоу-кост или с тур.агенция, очевидният отговор, който покрива всички критерии - Египет - го пропускам, защото вече съм бил там по същото време. :)) 

 


 

Още един глас за Кипър. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Очертава се, че абсолютен фаворит е засега Кипър. 😁 Ще поразгледам как стоят нещата за там. 🙂 А ако наистина става и за къпане в морето ще е чудно. 🥳

Връзка към мнение

Коста, аз бих погледнал към Емирствата по това време на годината. Вярно, че през май става вече доста топло там, но пък през април ще е добре. Защо не една Фуджейра например или пък Рас-ал-Хайм? @ivan69 избра пък съседната Оман и остана доволен, доколкото разбрах. Получаваш лукс на приемлива цена. Почивката ти е гарантирана.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 55 минути , Kosta Grudov каза:

Очертава се, че абсолютен фаворит е засега Кипър. 😁 Ще поразгледам как стоят нещата за там. 🙂 А ако наистина става и за къпане в морето ще е чудно. 🥳

Аз съм се къпала в Пафос в началото на април, а това е най-студената част на острова. Ая Напа и Протарас със сигурност ще предложат по-топло море. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Оман ще бъде прекалено горещо края на Април. Аз също като останалите съм за Кипър. Ако и басейните са отопляеми ( каквито бяха лятото когато аз ходих), мисля че е без конкуренция. Цените на полетите и нощувките са повече от приемливи, храната също не е много скъпа.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@Pantelej Putnik, за емирствата се замислях, но там не ми е толкова “почивна” дестинация, а по-скоро за разглеждане, а и наистина май ще е прекалено горещо. 

 

С толкова много гласове, анкетата има убедителен победител, благодаря на всички! 🙂 

 

Плажове в Ая Напа и Ларнака и една дневна екскурзия до Никозия и една седмица неусетно ще отлети.. :)) 

Връзка към мнение
Йосиф Милчов

Въпреки, че  Кипър не ми хареса и ми беше скучен, аз също по горните критерии бих заложил на Кипър без да се замисля.

Другото което ми изниква също в главата е Малта, острова е изключително приятен и със сигурност ще става и за къпане в морето по това време.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

За догодина евентуално, да. 😁 А и за по принцип ми беше интересно в този период, освен Египет, къде другаде става за море. Че гугъл на всички изброени места дава максимални температури 21-22градуса, което съвсем не е оптимално за плаж, трябва ми някой и друг градус отгоре. 😁

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Kosta Grudov каза:

С толкова много гласове, анкетата има убедителен победител, благодаря на всички! 🙂 

Винаги човек може да избере традиционния невълнуващ вариант. Все пак изборът е личен. 

Предложих ти двете емирства, защото там няма много за гледане (Фуджайра и Рас-ал-Хайм), но пък има топ хотели на изгодни цени. Времето в началото на април ще е добро.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Края на април ще е със сигурност и началото на май. 🙂 Не че не се понасят и 40-те градуса с коктейл в ръка, но 😄 Просто не го усещам като плажна дестинация. Много хора биха казали също какво ще търсиш на море в Кипър, има толкова много за разглеждане, но там не представлява интерес нещо за мен, така че го предпочитам за море. 😄 Изобщо странни предпочитания, но какво да се прави хаха 😄 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако съдя по тази година, Малта категорично не става за плаж по това време. Времето, макар и доста по-топло от тук, не позволяваше да се излежаваш без дрехи на плажа, камо ли да влизаш във водата. Но пък за сметка на това, по същото време в Палма де Майорка беше идеално за плажуване. За водата не съм много сигурна, ама аз ако не е чай, не влизам. И до двете лети Райън.

Корфу миналата година по същото време беше идеален за плаж, както и за басейн, но водата в морето си беше бая студена. Това не пречеше на разни северняци да си плуват в нея, но за балканския вкус си беше много студена.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Йосиф Милчов

Друга интересна за мен дестинация, която става и за плаж е Гамбия.

Навръзва се добре с ЛК - Уиз до Барселона и Вуелинг  до Банджул. Цените са доста приемливи като цяло.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

И за Малта/Палма/Крит примерно се бях замислил също, като идеята беше по-скоро човек да може да се излежава само по бански, да не му е хладно и да събира тен, плуването в морето може да се пропусне, или ако има басейни да е в тях. 🙂 Затова се замислях и за Анталия.. реално температурата и слънцето са ми най-големият фактор. Гамбия е много интересно, ще поразгледам и за там. 🙂

Връзка към мнение

Сестра ми се върна онзи ден от служебен ивент в Анталия, тоест две седмици по-късно от твоя период и каза, че е ставало за басейн, без да влизат в басейна. Единият ден дори било 27-28 градуса, но пък предния само 20.

Ние сега заминаваме за Лефкада и се налага да взема якета....

Доста кофти пролет се оказа сегашната. И в този ред на мисли - ако пролета е нормална, то на всички изброени места ще става за плаж, ама ако не е ....

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Казабланка, Агадир, Есауира са подходящи в май месец. Резервацията през английски сайтове е на добри цени, възможни са пакети и ако са закупени около ноември цената е много привлекателна.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Йосиф Милчов
преди 10 минути , Kosta Grudov каза:

Гамбия е много интересно, ще поразгледам и за там

Ей, това нещо много ме впечатли - https://www.gambia.co.uk/chimp-rehabilitation-project

Нямам нищо против да остана в тоя парк 2-3 дни сред Шимпанзета и река Гамбия.

 

По някога излизат и добри ласт минът оферти за Кабо Верде от западна Европа за тоя период.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.