Прескочи до съдържание

Сицилия за 3 дни с кола през юни


Milos

Препоръчани мнения

Здравейте, пътешественици! Моля за съвети за много кратко пътешествие в Сицилия за само 3 дни. Летим в четвъртък вечер до Катания и връщане в неделя вечер. Ще вземем кола под наем като възнамеряваме веднага като кацнем да пътуваме до някое градче, което да разгледаме веднага от сутринта на следващия ден. Много искаме да посетим Таормина, Ното и може би Сиракуза и се чудим за Агридженто. Искаме да комбинираме кратък плаж с хубави заведения и улички за разходка. Искаме да разгледаме възможно най-много места с красиви улички и плаж по възможност и не се интересуваме от музеи и археологически забележителности. Може ли да ни посъветвате как да организираме пътуването- към кой град да тръгнем и какво може да видим наоколо, което си заслужава? Благодаря! 

Връзка към мнение
преди 25 минути , Milos каза:

Здравейте, пътешественици! Моля за съвети за много кратко пътешествие в Сицилия за само 3 дни. Летим в четвъртък вечер до Катания и връщане в неделя вечер. Ще вземем кола под наем като възнамеряваме веднага като кацнем да пътуваме до някое градче, което да разгледаме веднага от сутринта на следващия ден. Много искаме да посетим Таормина, Ното и може би Сиракуза и се чудим за Агридженто. Искаме да комбинираме кратък плаж с хубави заведения и улички за разходка. Искаме да разгледаме възможно най-много места с красиви улички и плаж по възможност и не се интересуваме от музеи и археологически забележителности. Може ли да ни посъветвате как да организираме пътуването- към кой град да тръгнем и какво може да видим наоколо, което си заслужава? Благодаря! 

Към Ното. На другият ден на плаж наоколо - Santa Maria del Focallo Beach.

Вечерта/следобед до Модика/Рагуза. Трети ден пак нещо такова.

Последният ден през Сиракуза, после до Таормина и към летището.

Таормина има плаж, фотогеничен, ама с камъняк, което не е плаж за мен де. Но всеки сам си преЦенЯ 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, jorocontrola каза:

Към Ното. На другият ден на плаж наоколо - Santa Maria del Focallo Beach.

Вечерта/следобед до Модика/Рагуза. Трети ден пак нещо такова.

Последният ден през Сиракуза, после до Таормина и към летището.

Таормина има плаж, фотогеничен, ама с камъняк, което не е плаж за мен де. Но всеки сам си преЦенЯ 🙂

Благодаря! Агридженто не препоръчвате, така ли да разбирам? Да го отрежем от програмата 

Връзка към мнение
преди 9 минути , Milos каза:

Благодаря! Агридженто не препоръчвате, така ли да разбирам? Да го отрежем от програмата 

Доста ви е далечко, като за тридневна разходка, просто няма смисъл, особено след като не се интересувате от археологически забележителности...

 

И аз бих пропуснала Ното за сметка на Шикли, но това са вече лични предпочитания 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Привет, за толкова кратък престой бих казал, че всичко в радиус над 50 километра от катания е безсмислено. 

 

Като пристигнете, отидете да спите в Таормина и околията и заделете първия ден на нея. Втория си ден (събота) заделете на Сиракуза(Ортиджа) и по желание Ното - за него ви трябват 1,2 часа. Третия си ден си отделете на Катания - хем има какво да се види там, хем ще ви е спокойно за самолета, а има и плаж - Aci Trezza. Писал съм още доста за Сицилия в блога си, но не мисля, че е уместно да давам линкове в темата.

 

Агридженто е абсурдно да си го помисляте за това пътуване, за жалост.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 17 минути , sveto.slav.s каза:

Привет, за толкова кратък престой бих казал, че всичко в радиус над 50 километра от катания е безсмислено. 

 

Като пристигнете, отидете да спите в Таормина и околията и заделете първия ден на нея. Втория си ден (събота) заделете на Сиракуза(Ортиджа) и по желание Ното - за него ви трябват 1,2 часа. Третия си ден си отделете на Катания - хем има какво да се види там, хем ще ви е спокойно за самолета, а има и плаж - Aci Trezza. Писал съм още доста за Сицилия в блога си, но не мисля, че е уместно да давам линкове в темата.

 

Агридженто е абсурдно да си го помисляте за това пътуване, за жалост.

Благодаря! С удоволствие ще прочета блога ви- видвх линк в профила ви! 

преди 28 минути , searus каза:

Доста ви е далечко, като за тридневна разходка, просто няма смисъл, особено след като не се интересувате от археологически забележителности...

 

И аз бих пропуснала Ното за сметка на Шикли, но това са вече лични предпочитания 🙂

Здравейте! Благодаря за препоръките! Сега разгледах Шикли и много ми хареса, ще се опитсм да го вмъкнем в програмата 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Milos каза:

Благодаря! Агридженто не препоръчвате, така ли да разбирам? Да го отрежем от програмата 

Ами нали не се интересувате от археология. За това се ходи там ...

Вие решете спрямо всички препоръки, но това, което написах е оптимално според мен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С вашата помощ и препоръки нахвърлях този план за действие; Моля за вашите съвети и/или корекции:

 

Четвъртък: Кацане вечерта в Катания и пътуване към Рагуза (нощувка)

Петък: Кратка обиколка на Рагуза, Модика, Шикли. Тук не знам къде да сложим втората нощувка- дали да не пътуваме директно към Ното или Марцамеми?

Събота: Разглеждане на Марцамеми, Ното, Сиракуза и път към Таормина (нощувка)

Неделя: Разглеждане на Таормина и привечер пътуване към Катания, ако има време да разгледаме, ако не- директно полет вечерта. 

 

Много обичаме да се потопим в местната атмосфера най-вече чрез храната и изцяло ще се доверим на препоръките от блога на @sveto.slav.s

Динамиката на дните за обикаляне не ни притеснява, искаме да използваме на макс дните, дори до късно вечер да сме на крак. 

 

Очаквам вашите препоръки и/или поправки за програмата 🙂 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.