Прескочи до съдържание

Програма в Тайланд за 16 дни


Препоръчани мнения

В началото на август ще пътуваме до Тайланд без деца, което е много рядък момент при нас и сега се опитвам да подредя една програма, която ми се иска да не е много натоварена, но пък с възможност да посетим различни места. 

 

Ето някакъв суров вид, като очаквам съвети, според преживявания и впечатления на пътували вече до там.

1. Пристигане рано сутрин в Банкок. Аз ще съм от България, а половинката ще се придвижи от Филипините. От там плана е да летим директно до Koh Samui, където да се аклиматизирам в рамките на деня. Предполагам ще го проспя до вечерта, а съпругата нещо подобно, защото ще пътува от предния ден цяла нощ с прекачвания в Манила. 

2. Koh Samui - дневен тур до Koh Tao и Koh Nanh Yuan за шнорхелинг. 
3. Koh Samui - дневен тур до Ang Thong Marine Park с каякинг.
4. Koh Samui - свободно време.
5. Krabi - придвижване от Koh Samui до Krabi и свободно време
6. Krabi - Railay beach с различни активности там. Придвижване самостоятелно с фери от Краби.
7. Krabi - дневен тур до Phi Phi Le с Maya Bay 
8. Krabi - свободно време, придвиждане до Khao Lak
9. Khao Lak - излежаване по плажовете.    
10. Khao Lak - дневен тур до Khao Sok National Park.
Иска ми се да включим и Mi Ko Surin размествайки програмата, но се чудя дали няма да ни дойдат върде много тези турове. Изобщо тук е голямото чудене дали да не заменим например Пукет с Као Лак защото самия Пукет ми се струва твърде туристическо, което може да ни дойде малко в повече. 
Дали пък вместо Као Лак да останем в Khao Sok National Park? 
11. Пукет - активности из острова, стария град, Големия Буда...
12. Пукет - дневен тур до Phang Nga Bay and James Bond Island
13. Пукет - активности из острова, полет до Банкок
14. Банкок - обикаляне по забележителности, хапване на улична храна.
15. Банкок - посещение на Аютая. 
Дали да се търси тур до там или е възможно и самоорганизирано посещение?
16. Банкок - забележителности, едно от които ще са плаващите пазари.

Голяма навалица и е по пазарите и дали трябва да се взема тур? 
17. Рано сутринта пътуване до Филипините, където ни очакват децата и съответно работата. Край.

 

Въпроси:

1. Обикновено търсим турове винаги на място, ако няма възможност за самоорганизация. Опита ми сочи, че има десетки продавачи на 2-3 услуги и след минаване през двама - трима се ориентираме за цената и се пазарим за най - ниската. Предполагам това работи и по островите в Тайланд, но има ли някакъв шанс да няма свободни места? Това е първата далечна дестинация след пандемията, като предишната беше преди масовите локдауни в района, а след това доста неща се промениха - всеки се юрна да пътува, а цените доста се повишиха. Това е и причината да задавам точно този въпрос.

2. Препоръки за места за настаняване. Не е задължително да е в топ туристическите локации, може и малко по настрани.

3. Придвижването до различни места из Пукет, Краби, Ко Самуи? Какъв е най - лесния и удобен вариант за това? Тези Тук-тук са ми съмнителни, но все пак може и да греша. 

4. Тъй като добре се мотах и скъпите полети от/до Ко Самуи станаха още по скъпи, в зависимост  от цената може да обърнем пътуването, като започне от Пукет и завърши в Ко Самуи. Иначе доколкото проучих може да стигнем до летището на Сурат Тани, но не мога да преценя дали си струва загубата на време в придвижване до Ко Самуи.

 

Няма начин да не изпускам нещо, за това всякакви съвети са добре дошли.

 

 

 

 

Връзка към мнение

Като пишеш Краби, предполагам имаш предвид настаняване в Ао Нанг. Препоръчвам The Krabi Forest Homestay. Представляват малки къщи с голяма спалня, климатик, сейф, хладилник и хубава веранда с маса и два стола. Санитарният възел е голям и чист. Намира се леко встрани от най-оживената част на курорта, но е съвсем близо да нощния пазар и централната част. По спомени цената ни беше около 250 лв. за 7 нощувки за двамата през 2019  година. Август по Андаманското крайбрежие е дъждовен сезон, така че цените няма да са много високи.

До Рейли бийч се ходи с дългоопашата лодка за по 100 бата в посока. Може да се изкара цял ден на плажа. Има и къде да се хапне във вътрешността. 

Пипитата е най-добре да се посетят от Ао Нанг с дневен тур. Агенциите са буквално през 50 метра, просто трябва да се ориентирате в цените. Ние запазихме от рецепцията на хотела тогава пакетно 3 екскурзии и ни дадоха добра цена. За предпочитане е да сте със  Speеd boаt.

От Банкок има екскурзии до Аютая и по спомени не бяха скъпи. Според мен е по-добре организирано, защото храмовете са разхвъляни на разстояния един от друг.

Плаващия пазар го съчетават с Train market. Трипа е за около 4-5 часа. На Train market. има голямо изобилие от плодове и са в пъти по евтини от плаващия пазар.

Препоръчвам целодневната екскурзия до Качанбури, моста на река Куай и линията на смърта. Тръгва се в 7ч. и се връщате в 19 ч.

Ако имате време посетете пазара Чатучак. Работи петък, събота и неделя. Могат да се вземат подаръци и сувенири доста на сметка.

За Ко Саму и Пукет нищо не мога да кажа

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Доста амбициозна програма за разгара на дъждовния сезон. Оставете си поне някой друг ден запас , особено на Пукет/Краби частта. За парковете още повече късмет ще трябва. Често се отменят трипове тогава, а трекингите може да са си направо опасни.

 

Краби придвижването е евтино и лесно с местен транспорт , Пукет е такси мафия, гледайте да сте максимално много пешеходно, като избирате хотел. За триповете ви е осигурен транспорт от/до хотела. 

 

Планирайте план Б при лошо време, иначе късмет!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 25.05.2023 г. в 12:37, Shlosera каза:

В началото на август ще пътуваме до Тайланд без деца, което е много рядък момент при нас и сега се опитвам да подредя една програма, която ми се иска да не е много натоварена, но пък с възможност да посетим различни места. 

 

Ето някакъв суров вид, като очаквам съвети, според преживявания и впечатления на пътували вече до там.

1. Пристигане рано сутрин в Банкок. Аз ще съм от България, а половинката ще се придвижи от Филипините. От там плана е да летим директно до Koh Samui, където да се аклиматизирам в рамките на деня. Предполагам ще го проспя до вечерта, а съпругата нещо подобно, защото ще пътува от предния ден цяла нощ с прекачвания в Манила. 

2. Koh Samui - дневен тур до Koh Tao и Koh Nanh Yuan за шнорхелинг. 
3. Koh Samui - дневен тур до Ang Thong Marine Park с каякинг.
4. Koh Samui - свободно време.
5. Krabi - придвижване от Koh Samui до Krabi и свободно време
6. Krabi - Railay beach с различни активности там. Придвижване самостоятелно с фери от Краби.
7. Krabi - дневен тур до Phi Phi Le с Maya Bay 
8. Krabi - свободно време, придвиждане до Khao Lak
9. Khao Lak - излежаване по плажовете.    
10. Khao Lak - дневен тур до Khao Sok National Park.
Иска ми се да включим и Mi Ko Surin размествайки програмата, но се чудя дали няма да ни дойдат върде много тези турове. Изобщо тук е голямото чудене дали да не заменим например Пукет с Као Лак защото самия Пукет ми се струва твърде туристическо, което може да ни дойде малко в повече. 
Дали пък вместо Као Лак да останем в Khao Sok National Park? 
11. Пукет - активности из острова, стария град, Големия Буда...
12. Пукет - дневен тур до Phang Nga Bay and James Bond Island
13. Пукет - активности из острова, полет до Банкок
14. Банкок - обикаляне по забележителности, хапване на улична храна.
15. Банкок - посещение на Аютая. 
Дали да се търси тур до там или е възможно и самоорганизирано посещение?
16. Банкок - забележителности, едно от които ще са плаващите пазари.

Голяма навалица и е по пазарите и дали трябва да се взема тур? 
17. Рано сутринта пътуване до Филипините, където ни очакват децата и съответно работата. Край.

 

Въпроси:

1. Обикновено търсим турове винаги на място, ако няма възможност за самоорганизация. Опита ми сочи, че има десетки продавачи на 2-3 услуги и след минаване през двама - трима се ориентираме за цената и се пазарим за най - ниската. Предполагам това работи и по островите в Тайланд, но има ли някакъв шанс да няма свободни места? Това е първата далечна дестинация след пандемията, като предишната беше преди масовите локдауни в района, а след това доста неща се промениха - всеки се юрна да пътува, а цените доста се повишиха. Това е и причината да задавам точно този въпрос.

2. Препоръки за места за настаняване. Не е задължително да е в топ туристическите локации, може и малко по настрани.

3. Придвижването до различни места из Пукет, Краби, Ко Самуи? Какъв е най - лесния и удобен вариант за това? Тези Тук-тук са ми съмнителни, но все пак може и да греша. 

4. Тъй като добре се мотах и скъпите полети от/до Ко Самуи станаха още по скъпи, в зависимост  от цената може да обърнем пътуването, като започне от Пукет и завърши в Ко Самуи. Иначе доколкото проучих може да стигнем до летището на Сурат Тани, но не мога да преценя дали си струва загубата на време в придвижване до Ко Самуи.

 

Няма начин да не изпускам нещо, за това всякакви съвети са добре дошли.

 

 

 

 

На Mi Ko Surin има смисъл да ходите с нощувка, за еднодневен тур не препоръчвам. И не забравяйте, че по това време на Адаманско море е дъждовен сезон. Препоръчвам Khao Sok National Park. Отидете от там до езеро Чео Лан  с нощувка.  Khao Lak е спокойно място за семейства с деца, ако търсите това, става.

Пукет бих го пропуснала.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Благодаря за отговорите, които ми дадоха насоки как да променя програмата. Междувременно имахме доста сериозни документални проблеми, заради загубен паспорт на съпругата ми и съответно изтекъл мой паспорт, за който тотално бях забравил. Отделно движа ремонт и обзавеждане на жилище, което изобщо не върви по план и подобни тъпотии заради, които съответно не ми беше много до планиране и четене. Реших да го караме според прогнозата за времето и така се получи много добре. 

 

Пресни впечатления и кратък пътепис какво точно сътворихме за 16 дни в Тайланд:

 

1. Пристигане в Банкок, където се срещнахме със съпругата ми на летището, която пък беше оставила децата при бабите във Филипините, което ни се случва много рядко. Съответно не си бяхме направили снимки за визата, че разпечатвахме по летищата, които обработих на място за да докараме размера - аз в Доха, а тя в Манила 😄

Първото нещо, което правим при такова пътуване е да си отспим яко, за да може да се компенсира часовата разлика и умората от пътуването. Хотела се намира в района Khlong Toei - сравнително удобно място, защото е свързано чрез много транспорт със забележителностите, но пък ни отнемаше между 30 мин и 1 час да стигнем до Китайския квартал. За сметка на това тихо, приятно и много чисто място Lucky Hotel Bangkok. След, якото спане излязохме да се разходим из Банкок - първо в района, където ошетахме уличната храна, имахме даже ресторант награден с Мишлен - като начало беше супер добро. После Benchakitti Park, където си начесах крастата да гледам скайлайна, защото фетиша ми небостъргачи и джамии не може да бъде задоволен така лесно 🙂 - в случая бяха само небостъргачите, а самия парк е много красив. После един Китайски квартал и газ с автобус 25 обратно в хотела. 

 

benchakitti_park.jpeg

 

2. Банкок. Обиколихме всичките храмове самостоятелно, валя ни дъжд и на края приключихме на Khaosan, за където нещо не ни достигнаха силите освен за хапване и кратка разходка.

3. Банкок. Обиколка по моловете - пазар, хапване каквото ни видят очите, което особено важи за съпругата, която какъв метаболизъм има не знам, но с това плюскане което прави, не може да стигне 50 кг, заради което няколко пъти вече не и дават да дари кръв. В Банкок могат да се купят изгодно доста неща, основно от локални марки, които изобщо не са зле като качество. Специално обиколихме района на Pratunam, където една жена може да купи тонове неща. Мола Platinum Fashion Mall е точно място, тип многоетажен климатизиран пазар, където има от всичко за всеки на много добри цени.

На здрачаване се качихме на Baiyoke Sky Hotel, който е бил най - високата сграда в Тайланд, но сега е изпреварен от други три с няколко метра. И за капак на вечерта се отправихме към Nana, където къде да отидем освен на бар с голи момичета 🙂. Разделихме си едно весело куки и влязохме в Nana Plaza, където за мен имаше доста за гледане, но разбира се не и за пипане, защото на море бях взел пясък със себе си 😄

 

from_baiyokee.jpeg

 

4. Банкок. Станахме късно, защото като си легнеш в 3 след обиколката по баровете няма как да е другояче. Беше ден да си намерим място къде ще ходим следващите дни. След проверка на няколко източника за прогноза на времето решихме да купим билет за Ко Самуи и си запазихме място за 4 дни. После посетихме аквариума, което се оказа глупаво решение - скучен с изключение, че успяхме да гледаме хранене на акули. За цената от 56 лв на човек има по интересни аквариуми. Безцелно мотаене и ядене на какво ни видят очите, минахме и през Lumpini Park, който отново дава добра панорама към небостъргачите и е едно отлично поддържано място. Може парковете на Банкок да са общо всичките с площта на Борисова градина, но са много добре аранжирани и добре обгрижвани - пълни с хора, които бягат, а в Лумпини по тревата и в езерото се разхождат необезпокоявано водни варани. За вечеря посетихме JODD Fairs, който честно казано, въпреки че беше най - големия нощен пазар, на който бяхме в Тайланд, не ни впечатли особено много, а и беше по скъпо от на другите места, където хапвахме. 

Завършека на вечерта беше един приятен тайландски масаж.

5. Damnoen Saduak Floating Market и Maeklong Railway Market до където си наехме някакъв ван, който ни закара до някакво място където се опитаха да ни вземат в зависимост от тура между 150 и 350 лв на човек. Разбира се че отказахме и накарахме шофьора да ни закара директно на пазара от където срещу 25 лв на човек имахме моторна лодка само за нас, така успяхме да се повозим за час без този брутален ripoff, който се опитаха да ни направят. Пазара за влаковата линия е интересно място, но когато дойде време за влака става невероятна блъсканица от желаещи да снимат. Като цяло беше интересно и си струва да се види. Вечерта следваше полет до Ко Самуи, който установихме на летището че е отменен. На гишето на Bangkok Airways ни го смениха с някакъв по ранен, който беше закъснял вече с два часа, а общото закъснение беше около 4 часа, като се качихме най после. Тази авиокомпания определено ми хареса. Може билета да е по скъп, но имаш човешко обслужване, а не какви ботове, които са абсолютно безполезни. Настанихме се в доста прилично място в близост до Fisherman's Village, а докато чакахме на летището запазихме тур до Ang Thong National Marine Park през Интернет, което съответно си идваше с по високата цена. Отседнахме в Baan yaimai boutique samui

 

floating_market.jpeg

 

6. Тур до Ang Thong National Marine Park. Фирмата е Mr Tu.

 

angthong.jpeg

 

7. Тур до Koh Tao и Koh Nanh Yuan, който запазихме предишната вечер. Фирма Five Kings, които забравиха да ни вземат, заради което се обаждахме на агентката, след което ни се извиняваха.

 

KohNanhYuan.jpeg

 

8. Наехме скутер и се мотахме по различни плажове на Koh Samui. Вечерта ходихме на Lady Boy Show, което беше много интересно.

 

Laydyboyshow.jpeg.f8b8d6e05c714870d6ffc540e33a1f1a.jpeg

 

9. Същото като в ден 7. 

10. Голямo пътуване до Khao Sok. Трансфер с ван от хотела до Nathon Pier, ферибот, автобус до Сураттани, ван до Као Сок, хотелски трансфер. Тръгнахме в 11:50, пристигнахме след 7 в Khao Sok Smiley Dome Camp където предния ден бяхме запазили Khao Sok National Park 3 days 2 nights Khao Sok lake tour 

11. Тура до Khao Sok National park, а вечерта спане в плаващите бунгала.

 

kaosok.jpeg

 

12. Втори ден на тура и трансфер до Аонанг. 

 

IMG_3177.jpeg

 

13. Аонанг, където се бяхме настанили в Lux Family Villas - SHA Extra Plus. Симпатични вилички на 4 км от центъра, които осигуряваха безплатен превоз до 21ч. В този ден отидохме до Railay Beach където се мотахме цял ден по плажовете.

 

railay.jpeg

 

14. Тур до Phi Phi Islands.

 

mayabay.jpeg

 

15. Тур до Four Islands, като на последния ни връхлетя сериозна буря, а до вечерта не спря да вали. Прибрахме ранния следобед, валеше, но ние си се излежавахме във вилата, което прави почивката много много приятна. Вечерта направихме един нощен пазар.

 

chikenisl.jpeg

 

16. В този ден трябваше да напуснем Тайланд и да се приберем с цели три полета. Първия беше вечерта в 21:10, така че имахме достатъчно време през деня да се помотаем. Качихме се при Големия Буда, отидохме на плаж, което се оказа грешка. Още при влизането във водата, която беше мътна стъпих върху някакъв много остър камък, заради което си порязах доста дълбоко стъпалото на няколко места. Доста гадничко, но пък положителното, е че се случи в последния ден. За капак преди да ни вземе таксито за летището решихме да направим един масаж на happy hour и както се бяхме нагласили с дрехите за полета такъв дъжд се изля на прибиране върху нас, че не остана нито едно сухо място. Не ни беше ден определено - Тайланд не искаше да ни изпрати с добро 😄

 

Пари: В Тайланд the cash is king. На много малко места може да се плати с карта - основно в хотели, големи магазини и 7-Eleven. Всичко друго е кеш, а ако на по малки обекти искаш да платиш с карта начисляват комисионна от 3%. 

Тегленето от банкомат има такса от 220 бата. Успях да изтегля през Curve около 20000 бата, които струваха около 1055 лв заедно с таксата от банкомата и таксата от 11.80 лв на Curve за надвишен лимит при теглене в чужда валута. Почти същото се получава, като обменям долари в батове, които преди това съм обменил от левовe. Курс купува на долара за банкноти от 50-100 за периода 1-17.08.2023 беше между 32 и 35 в зависимост от чейнч бюрото. Най изгодния курс беше на метростанция Phrom Phong, а най лошия във Fisherman's Village на Ко Самуи. Сравнително добър курс имат обменните бюра в Аонанг. 

Задължително трябва да се разполага с кеш ако се влиза с виза на летището.

 

Цени: Като цяло е евтино, особено в сравнение с Европа. Има и скъпи места, но основно там където ние вършахме беше сравнително евтино. Разбира се има и изключения, като таксита и ванове, които могат да поискат сериозни суми. Едно от местата където за малко да попаднем в капан, а си представям, че много хора са попадали е на  Damnoen Saduak Floating Market. Трябва винаги да се информира човек за цената защото може да се получат неприятни изненади.

Цените за местни и чужденци понякога стига 10 пъти разлика в полза на местните. Чужденците са туристи, демек дошли на почивка - имат пари, угаждат си.

 

Визи: Има Visa on Arrival, която е 15 дни. На гишето изискват снимка 4х6, попълнена форма за кандидатстване, за която няма нито един химикал на място, резервация за обратен полет и 2200 бата само кеш. На въпроса защо на информацията пише 2000, отговориха express sir, express. Ако искаш.  Другата виза е e-visa, която важи 30 дни, изискват се маса неща при попълването на формата и струва 2000. Срока за отговора е около месец - така поне ми казаха от посолството в Букурещ. Ние нямахме избор, защото имахме проблеми с паспортите, така че взехме виза на пристигане, като платихме глоба от 1000 бата за два просрочени дни. 

 

Транспорт: Цените на метрото и автобусите в Банкок са в зависимост от разстоянието. Метрото е между 20 и 45 бата или поне толкова плащахме ние. Билети се купуват от киоск машини или гише, отново само и единствено кеш. Представляват жетони или карти, които се връщат в съответните изходни турникети. Отделните линии са на отделни оператори, като за всяко прекачване трябва да се купи отделен билет. Свързаността между станциите не е добра и понякога се налага сериозно ходене за да се смени линия. Автобусите са два вида - климатизирани и неклиматизирани и са значително по евтини от метрото, а голямото им предимство за нас беше, че когато се прибирахме вечер не се налагаше да бъхтим вече доста уморени между метростанции. Климатизирания, където може да умреш от студ е минимум 15 бата, а неклиматизирания 8, който за нас беше предпочитаната опция. 

Цената на частен ван между летището на Ко Самуи и Fisherman's Village e 400 бата за двама, а на споделен е 150 на човек. 

От Fisherman's Village до Nathon Pier е 150 на човек в споделен ван. Ферибота до Donsak e 170, автобуса от Donsak до Surat Thani e 140, а от Сурат Тани до Као Сок вана е 350 на човек, като шофьора иска още 50 за да те закара до хотела, покрай който и без това минава. Ние се възползвахме от хотелския трансфер включен в цената. В Сурат Тани, там от където взехме вана ни казаха, че могат да ни продадат билети за ван между Као Сок и Аонанг, като ни убедиха, че този ван въпреки по късния час на завършване на тура ще ни чака и така се разделихме с по 650 на човек. В последствие се оказа, че този ван в Као Сок струва 500 бата и определено е за хората завършващи тура на Smiley в националния парк, но какво да се прави, Тайланд е това, а не Западна Европа. Цялото пътуване от хотела ни в Ко Самуи до Као Сок отне около 7 часа.

Цената на транспорта от Аонанг до Railay Beach e 200 бата в двете посоки и се ходи с long tail boat, като последната на връщане била в 18ч.

Транспорт със споделен ван между Аонанг и летището на Краби е 150 бата на човек, а самото придвижване в 18:30 траеше около 35 минути.

Наем на скутер в Ко Самуи е 300 бата, а в Аонанг е 250, като обикновено изискват депозит или задържат паспорта. В първия случай, заради това, че наема става чрез хотела нищо не искаха (нито 5000 бата, нито паспорт), а във втория случай въпреки че самия хотел даваше скутера искаха 3000 бата или паспорт. При наемането не искат шофьорска книжка, дават някакъв много прост договор, в който си вписваме едно име и се съгласявам, че мотора не е застрахован и всичко по него при някаква щета трбва да се поеме от клиента. Недай си Боже да стане някакъв инцидент не знам как ще се оправяме. В Аонанг даже не писахме и договор, а всичко беше на юнашко доверие и задържан паспорт. 

Трафика е типичен за ЮИ Азия, просто не мога да разбера правилата и карам както всички други. На светофара е червено - едни минават, други чакат. Десните завои се правят на двойно непресечена линия, а на пешеходните пътеки няма кой да спре. Изглежда хаотично, но като влезеш в самия трафик някакси всичко върви. 

 

Храна: Това беше едно от главните неща за които посетихме Тайланд. За нас уличната храна и нощните пазари беше най - важното място където да опитаме от всичко. Трябва да се внимава с лютото, че след първата вечеря не си усещахме рецепторите. Добре, че имам здрав стомах и не изби нещо рязко и течно по време на цялата почивка. Цените са човешки, като започват за пад тай от около 60 бата по местата тип закусвалня и нощен пазар. Ресторантите са по скъпи, но определено този тип храна, която може да се опита в Тайланд е несравнимо по евтина от всяко място в Европа. Всеки трябва да опита основните тайландски ястия, като най - лесно може да се ориентира по менюто на някой традиционен тайландски ресторант. За мен кориандъра и рибения сос са нещата, които правят азиатския вкус... мммм... 

Плодовете са направо без пари по местните пазари, не говоря за нощните пазари, където е пълно с туристи, а за такива от където пазаруват местните хора. 

 

food.jpeg

 

bg_yoghurt.jpeg

 

СПА: Тайландския масаж е хубаво нещо, но варира доста в зависимост кой ти го прави. Съпругата си прави нокти, аз ходих на изтъркване на петите, масажи на краката, масаж с алое вера за след слънце, традиционния тайландски масаж. Цените са прилични - тези процедури са между 250 и 400 бата, но на места могат и да са повече.

 

Турове: Най добрите цени се получават на място. Пазарлъка е лесен, правят отстъпки, но трябва да се внимава с фирмите, които ги организират, защото има вариации в услугите и не винаги евтиното означава добра услуга. Не си направих труда да чета отзиви за фирми, защото като се влезе в този филм няма излизане. Каквото такова - като цяло всичко беше точно. Шнорхлинга, като цяло не е толкова интересен колкото във Филипините. Даже в Египет го оценявам по интересен.

 

Хора: Усмихнати и общителни в голямата си част, но владеенето на езици изобщо не е силната им страна. Английския ако го говорят в началото е трудно разбираем. Тези, които се занимават с транспорт понякога се опитват да се възползват от хората, така че доверие не трябва да им се има. Една вечер в Аонанг видяхме инцидент, как двама млади тайландци - момче и момиче, вероятно двойка се налагаха доста сериозно. Никой не посмя да ги разтърве, а само ние взехме някакво отношение, като влязохме в един офис да помолим хората да се обадят в полицията. След малко двамата си тръгнаха по живо по здраво, сякаш нищо не е било. От офиса казаха, че никой не се намесва защото такава ситуация може да е много опасна.

 

Изводи: Може би един ден по малко в Банкок и Ко Самуи щеше да ни даде възможност да посетим още едно място, но пък щеше да е доста по натоварващо. Излишния ден в Банкок беше планиран за Аютая, но след обиколките по столичните храмове преценихме, че ще ни дойдат повече и се отказахме. В Ко Самуи си трябваше и ден в който нищо да не правим, че така става много интензивно и се натрупва сериозна умора от ранно ставане, впечатления, обиколки и трансфери. 

Друг път като посетим Тайланд ще се разходим в северната част, но вероятно ще го комбинираме с някоя друга плажна дестинация в района.

 

 

  • Харесвам 19
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Здравейте отново!

Утре пътувам за Пукет, за придвижване Grab или JustGrab, едно и също ли е или има др приложение за Just Grab.

Bolt мога ли да ползвам. И защо немога да си чекирам  билетите, пише на летището. Визи нали когато кацна в Пукет ще вадя. 

Връзка към мнение

Ползвай само Болт и кеш плащане. Граб е скъп в Тайланд. Кеш плащане си с предимство, картаджиите реват, че Болт бил недостатъчен и имали малко коли. Нищо подобно, шофьорите искат кеш. 

 

Предварително чекиране не ти трябва, това са пак райън и уиз тъпотии. 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.