Прескочи до съдържание

Пелопонес


Райска птица

Препоръчани мнения

Райска птица

Здравейте

моля ориентирайте ме за място на Пелопонес, на кой от плажовете  Си струва да търся настаняване, мислех без кола, но едва ли ще се получи. Основно плажен туризъм ме интересува , лежерно без много обиколки, но някои места искам да посетим. Има ли такова съчетание на прекрасен плаж и хубаво местенце за 5-6 дневен престой.

също как да стигна най-удобно до там. Самолет до Атина и после бус или директно да буквам кола. Или полет до Атина и полет до Каламата, как сте пътували дотам… благодаря

Връзка към мнение
преди 18 минути , Райска птица каза:

Здравейте

моля ориентирайте ме за място на Пелопонес, на кой от плажовете  Си струва да търся настаняване, мислех без кола, но едва ли ще се получи. Основно плажен туризъм ме интересува , лежерно без много обиколки, но някои места искам да посетим. Има ли такова съчетание на прекрасен плаж и хубаво местенце за 5-6 дневен престой.

също как да стигна най-удобно до там. Самолет до Атина и после бус или директно да буквам кола. Или полет до Атина и полет до Каламата, как сте пътували дотам… благодаря

Гитио, Корони, Метони, Плитра, Пилос, Коста Наварино, Пиргос, Неаполис, Елафонисос......и още поне 100 плажа. Плажове да търси човек в Пелопонес:-)), но без кола не виждам как ще се получи. Никога не съм ползвал там обществен транспорт.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Райска птица

Благодаря

Да затова ми се иска да се закотвя в градче с хубав плаж и достатъчно таверни за вечерите. Плажовете ги разгледах, много ми харесват, но нещо по-конктретно ще се надявам някой да сподели. Нещо като Уранополи ама на Прлопонес 🙂 

Връзка към мнение
На 20.06.2023 г. в 15:30, Райска птица каза:

Благодаря

Да затова ми се иска да се закотвя в градче с хубав плаж и достатъчно таверни за вечерите. Плажовете ги разгледах, много ми харесват, но нещо по-конктретно ще се надявам някой да сподели. Нещо като Уранополи ама на Прлопонес 🙂 

Вижте Финикунда. Градският плаж е съвсем приличен, в съседство има също хубав плаж - Мавровуни. Приятна крайбрежна улица с таверни. Но Пелопонес без кола си е тегаво.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Здравейте! Весели празници пътешествия! В едно размишления сме със сина ми при планирането на пътешествие до Пелопонес догодина. Крайната цел е Финикунда. До там са 985 км. Дали е реалистично с две почивки да се минат за един ден? Имате ли подобен преход? Благодаря!

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

@Fori, отговорът е "зависи". Принципно може, но зависи в кой период /колко чакане на границата/, а и тези 11 часа и нещо не са баш толкова, а са повече. А и защо да си го причинявате? По пътя има доста за гледане /освен ако не сте ги виждали всичките - Делфи, Олимпия..../, но и без това има приятни градчета за отсядане з междинна почивка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.