Прескочи до съдържание

Здравей, лято !


Препоръчани мнения

Ето, че настъпи и това лято.  Следва логичният въпрос : А сега накъде...  Ще почиваме ли, ще работим ли, и въобще как ще си прекараме лятото.  Моите дългогодишни наблюдения  показват следното...  Жегата е непоносима, цените космически, тълпите огромни.. Затова юли и август е хубаво човекът - приключенец  да си почине от многото хойкания.

И все пак предлагам някои магелански дестинации за времето на нашите жарки месеци -  Канада /пътуване, което планирам и все се проваля последните години/,  САЩ /Северните паркове/,  Аляска, Камчатка, Гренландия, Исландия, Норвегия, Фарьори, Алпи, Кавказ.....   Лично аз ще си остана на село да си гледам доматите и краставиците, да си направя някой буркан и да си стегна селската къща.  Септември , живот и здраве някоя обиколка.  Това е. Споделяйте идеи , билети, покани, пък може и да си променя плановете...

Здравей, прекрасно лято !!!

  • Харесвам 17
  • Браво 5
Връзка към мнение

Не е поради жегите, не е и заради високите цени (не че не ме притесняват), а поради неблагоприятно стечение на служебни обстоятелства (лошо болни колеги, които трябва да замествам) не мога дори да помисля за отпуск/пътешествие/почивка.  То това си е в тема за оплаквания, но ... като стана дума за лято, ще си го карам в София или при баба на село 😉 за някой уикенд (ако успея да се измъкна). 

Дано на есен нещата да придобият по-приличен вид във всеки аспект и да имам възможност да подишам различен от софийския въздух. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

След 8 "умрели" в буквалния смисъл месеца пътешественическата ми страст доби нови измерения и порядъчно се развихри 🙂 Комбинирам план след план, редя родни, близки и далечни разходки. Исландия тропа на прага още в неделя, а Бурятия с Байкал, Новосибирск и Иркутск е след 5 седмици. Успоредно мисля къде да вмъкна Албания, Хърватия, Босна и Херцеговина, също и нещо бюджетно-уикендно-самолетно 😉, а гледам и към португалското Камино наесен 😇 Току-виж към декември стигна 50 и чукам на дърво..

Междинно имам за обиране една планска плантация диви ягоди, едни върховни вишнички в Мърчаево и да се обознача най-после на тазгодишния гъбарски хоризонт - те смръчкулата я обраха, ама може да е останало нещо от манатарка и пачи крак да се облажа.. 🍓 🍄 🍒 Разбира се, трябва да разходя щеките и до някое и друго връхче, да нагледам Боянския водопад.. 

Види се, че доматито, краставиците, пиперът и Сие, че и плодовете, вкл. смокините, във фамилния вилен имот ще назреят без мен и участието ми в оползотворяването им и съчувствам на родата.. То и за рождените им дни ще ги поздравя предварително, ами кой ги е карал да се раждат в разгара на лятото!

  • Харесвам 6
  • Браво 2
Връзка към мнение

Аз след 2 часа паля към Ахтопол. Това е истината - моренце, да чувам чайките.

Като бяхме на Карибите, кьорава чайка няма, на това море ли му викаш?

Къде на сериозно, къде на майтап, ама чуя ли чайка и ми става хубаво.

А вчера пък и хазяйката(бъдещата в Ахтопол) ми се накара по телефона, така че хосталгията е пълна:)

  • Харесвам 2
  • Смея се 13
Връзка към мнение
преди 21 минути , Oshko каза:

Аз след 2 часа паля към Ахтопол. Това е истината - моренце, да чувам чайките.

Като бяхме на Карибите, кьорава чайка няма, на това море ли му викаш?

Къде на сериозно, къде на майтап, ама чия ли чайка и ми става хубаво.

А вчера пък и хазяйката(бъдещата в Ахтопол) ми се накара по телефона, така че хосталгията е пълна:)

Някъде имаше упражнения по хранене на чайки 😉 В близко Гръцко трябва да беше, нещо като местна атракция за туристи; тогавашната девойка на сина ми си падаше по нея, гледах снимките им.

 

Поздрави на любимото Южно Черноморие, не е ясно кога ще ме види пак.. Последния път трябва да беше преди 15-ина години :sun_bespectacled:

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Застоя ли се у дома по Коледа и по вече неписано правило правя плановете за следващата година. С моите дълги служебни пътувания без ясен график нищо не мога да направя. Очертаха се две възможности за нещо по-дълго като пътувания- в края на юни/началото на юли и средата на септември/ началото на октомври.

Морето ни е задължително, затова само след 3 дена палим колата и здравей море. Така сме се смахнали от работа, че имаме неистова нужда да седим и блеем в нищото. Силно се надявам да е така. Е, нямаше да съм аз ако не добавя към блеенето в нищото още нещо. В случая 2 дена във Викос-Аоос.

Освен работата зад граница съм и върл любител градинар. Всеки план за отсъствия от БГ се съобразява и с градинските периоди и кога примерно трябва да си засаждам нещата в оранжерията, кога да режа розите. Като факир съм станала да правя комбинации, да организирам близките като помощници за да успеем. Понякога сама си се чудя на акъла и дали някога ще се спра на едно място.

Мама не помни, но сигурно пъпът ми като е паднал като бебе са го хвърлили на кръстопът. Бая голям ще да е бил тоя кръстопът явно...

Краят на юли-началото на август съм отново в Узбекистан. Имаме план за един уикенд- дачен отдих с приятелка и дъщерите и и пътуване до Самарканд с колегите за да видим Новият Самарканд. А то аз и старият не съм виждала.

След миналогодишното Камино нямаше начин да няма още едно. Този път Португалско с начало септември, а от сега мъча нещата за още едно- Camino del Norte  и кога и как да го направя или направим в идеалния случай с ММ / моят мъж/. 

 

И те ти го лятото си отишло. 

  • Харесвам 4
  • Шок 1
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 40 минути , ВениК каза:

Застоя ли се у дома по Коледа и по вече неписано правило правя плановете за следващата година. С моите дълги служебни пътувания без ясен график нищо не мога да направя. Очертаха се две възможности за нещо по-дълго като пътувания- в края на юни/началото на юли и средата на септември/ началото на октомври.

Морето ни е задължително, затова само след 3 дена палим колата и здравей море. Така сме се смахнали от работа, че имаме неистова нужда да седим и блеем в нищото. Силно се надявам да е така. Е, нямаше да съм аз ако не добавя към блеенето в нищото още нещо. В случая 2 дена във Викос-Аоос.

Освен работата зад граница съм и върл любител градинар. Всеки план за отсъствия от БГ се съобразява и с градинските периоди и кога примерно трябва да си засаждам нещата в оранжерията, кога да режа розите. Като факир съм станала да правя комбинации, да организирам близките като помощници за да успеем. Понякога сама си се чудя на акъла и дали някога ще се спра на едно място.

Мама не помни, но сигурно пъпът ми като е паднал като бебе са го хвърлили на кръстопът. Бая голям ще да е бил тоя кръстопът явно...

Краят на юли-началото на август съм отново в Узбекистан. Имаме план за един уикенд- дачен отдих с приятелка и дъщерите и и пътуване до Самарканд с колегите за да видим Новият Самарканд. А то аз и старият не съм виждала.

След миналогодишното Камино нямаше начин да няма още едно. Този път Португалско с начало септември, а от сега мъча нещата за още едно- Camino del Norte  и кога и как да го направя или направим в идеалния случай с ММ / моят мъж/. 

 

И те ти го лятото си отишло. 

Напъследък интензивно си мисля за първото ми Камино, примерно Португалското, Camino del Norte също не е невъзможно, въппреки че може да е по-ветровито 🤔 Бих се радвала на евентуално съвместно осъществяване :sun_bespectacled:

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

В края на неочаквана командировка по източните краища на страната, поздрави с ухание на липи от Ямбол и заслужена чаша розе.

 

Утре отивам в Бургас, за 8 часа, след това надявам ще подишам морски въздух и паля на обратно към София. 

 

20230622_203812.jpg

20230622_202657.jpg

20230622_202545.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

За втори път се беля, но не ми е истински лятно още. Мисля да направя едно мързеливо почетно посещение на българското черноморие по-нататък и събирам идеи за нещо повече от кални бани и остров Болшевик.

 

Някой попадал ли е на туристическа полуподводница в Бургас или околните курорти? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 4 седмици по-късно ...

Аз ги редувам. Град, село, Узбекистан, после пак град, село, море и отново град, село, Узбекистан. Сега съм в УЗБ. С нетърпение чакам да се върна за да е отново град, село и Камино, ама преди това ще му ударя дълъг дачен уикенд с басейн и любими хора тук.

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.