Прескочи до съдържание

Място за пикник около София


ven62

Препоръчани мнения

Може ли препоръка за място около София, подходящо за пикник (евентуално BBQ).

Изисквания:

Достъп с кола и в делничен ден и в събота/неделя.

Разстояние - 30 мин - 1 час

Да има рекичка/поточе

Сянка.

 

---

Четох в Интернет за някакви места над Железница, но не ми стана много ясно къде точно е.

 

Връзка към мнение
преди 4 минути , ven62 каза:

Може ли препоръка за място около София, подходящо за пикник (евентуално BBQ).

Изисквания:

Достъп с кола и в делничен ден и в събота/неделя.

Разстояние - 30 мин - 1 час

Да има рекичка/поточе

Сянка.

 

---

Четох в Интернет за някакви места над Железница, но не ми стана много ясно къде точно е.

 

повече информация тук

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Да разбирам ли, че там където оставям колата (до мостчето и реката) мога да се разположа и да имам т.е. децата да имат достъп до реката - да си джапат и тичат, докато аз си седя/лежа на сгаваемия шезлонг. :wink:

Защото чак до "джакузитата" е 1 час ходене по пътеки и това с 2  ( на 2 и 5 години) лудетини и пълно бойно снаряжение (пикник оборудване, детски водички, дрешки, кофички, лопатки, ... , постелки, ... ) не искам да си го причинявам.

Връзка към мнение

Над с.Кладница е много красиво и сенчесто, с рекичка.

След Кокаляне, под/около Дяволския мост също. Малко след него по пътя към Самоков е паметника на Трудовака(май така е известен). Там може да се остави колата. Като завиеш в ляво покрай него, това е пътеката към останките от крепостта Урвич и Урвички манастир "Св.Николай Летни". Има много полянки покрай реката подходящи за барбекю.

По пътеката от Владая към Зл.Мостове е много приятно, особено при големи жеги. Плътна сянка, а реката дава допълнителна хладина. Може би най-подходящото е да се стигне с кола до Златните и от там да се тръгне надолу. Имам спомен, че има обособени места за барбекю съвсем близо до пътеката.

Ако се сетя за още някое място ще пиша.

П.п. В края на Бистрица също има къде да се прави барбекю, но по спомен е по усойно и с повече камънак. На язовир Пчелина е много красиво, там и за риболов става, но е важно да улучите правилната отбивка, за да стигнете с колата възможно най-близо до водата, а и да има сянка.

Вероятно е излишно е да казвам да си вземете репеленти, където и да решите да ходите. Някакви комари мутанти са се нароили. Този уикенд докато бяхме на Джаз феста ме ухапа едно такова говедо и сега се чудя за алергозан ли съм или направо за доктор.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, iMari каза:

Над с.Кладница е много красиво и сенчесто, с рекичка.

След Кокаляне, под/около Дяволския мост също. Малко след него по пътя към Самоков е паметника на Трудовака(май така е известен). Там може да се остави колата. Като завиеш в ляво покрай него, това е пътеката към останките от крепостта Урвич и Урвички манастир "Св.Николай Летни". Има много полянки покрай реката подходящи за барбекю.

По пътеката от Владая към Зл.Мостове е много приятно, особено при големи жеги. Плътна сянка, а реката дава допълнителна хладина. Може би най-подходящото е да се стигне с кола до Златните и от там да се тръгне надолу. Имам спомен, че има обособени места за барбекю съвсем близо до пътеката.

Ако се сетя за още някое място ще пиша.

Това след Кокаляне и паметника на Трудовака го видях в maps-а. Изглежда ОК. Ще го имам предвид. 

Мерси!

---

Ние сме ползвали поляните над Германския манастир, но там няма рекичка.

 

@iMari,

А над с. Кладница - имаш предвид по пътя към Кладнишкия манастир малко преди него? На картата го дават "Парк Кладница". Там ли?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, ven62 каза:

Да разбирам ли, че там където оставям колата (до мостчето и реката) мога да се разположа и да имам т.е. децата да имат достъп до реката - да си джапат и тичат, докато аз си седя/лежа на сгаваемия шезлонг. :wink:

Защото чак до "джакузитата" е 1 час ходене по пътеки и това с 2  ( на 2 и 5 години) лудетини и пълно бойно снаряжение (пикник оборудване, детски водички, дрешки, кофички, лопатки, ... , постелки, ... ) не искам да си го причинявам.

С впечатление съм, че близо до място където може да се паркира кола е реката и места за пикник.

Това е причината да съм проверявал това място, но все още не сме ходили.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 51 минути , ven62 каза:

@iMari,

А над с. Кладница - имаш предвид по пътя към Кладнишкия манастир малко преди него? На картата го дават "Парк Кладница". Там ли?

Да, точно така. Пътя всъщност е до хижа Селимица, около нея също може да направите хубава разходка. И да, може би частта между селото и манастира е най-подходяща за малки деца. 

Да не пропусна и Бели Искър - и там е много красиво и изпълнява твоите условия. Само не знам дали не станаха по-стриктни в правилата за палене на огньове. 

@ven62, около Железница лесно се стигат полянки за пикник, но тръгнете не към мин.извори, а по пътеката към Черни Връх. След като минете тепавицата(мястото за пране на килими), която е в началото на пътеката, може би след 10-15 Мин ходене пеш започват поляните около реката.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 49 минути , ven62 каза:

Това след Кокаляне и паметника на Трудовака го видях в maps-а. Изглежда ОК. Ще го имам предвид. 

Мерси!

---

 

ако пътуваш скоро натам, за нищо на света не минавай през околовръстното Южна София  - посока Самоков, има някакъв ремонт, не знам докога, и обичайното ми пътуване към Боровец /минавайки през Трудовака - красиво е наоколо, наистина/, днес отне вместо час и малко, близо три часа, от които час и половина на това задръстване - от Драгалевци до след Икеа, ще ти се отще пикник и чудо...

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, ven62 каза:

Може ли препоръка за място около София, подходящо за пикник (евентуално BBQ).

Изисквания:

Достъп с кола и в делничен ден и в събота/неделя.

Разстояние - 30 мин - 1 час

Да има рекичка/поточе

Сянка.

 

---

Четох в Интернет за някакви места над Железница, но не ми стана много ясно къде точно е.

 

Симеоновските езера са най-близкото за което се сещам.

http://pylnoshtastie.com/накъде-с-дете-симеоновските-езера/

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , miroslava каза:

Симеоновските езера са най-близкото за което се сещам.

http://pylnoshtastie.com/накъде-с-дете-симеоновските-езера/

Изглежда супер. Мерси!

Оглави шорт листата към момента.:biggrin:

 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 46 минути , ven62 каза:

Изглежда супер. Мерси!

Оглави шорт листата към момента.:biggrin:

 

По добре за посещение е през седмицата, в събота и неделя има много хора. /Живея на 10 минути с кола, затова зная. / 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Doctor Who каза:

По добре за посещение е през седмицата, в събота и неделя има много хора. 

Да, аз по-скоро за през седмицата питам.

Мерси!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.