Прескочи до съдържание

Смяна на валута в Швейцария


Препоръчани мнения

Здравейте. Искам да попитам как стои въпросът с обмяна на евро във франкове в Швейцария. Тъй като поради стекли се обстоятелства имам само евро в кеш ми се налага да обменям на място. Има ли някакъв начин, по който да не се набутам твърде много с излишни такси? Например в банка или нещо подобно?

 

Пътувам от Милано до Chur. Въпросът ми се отнася по-скоро за региона около гарата там.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Hana Hana каза:

Здравейте. Искам да попитам как стои въпросът с обмяна на евро във франкове в Швейцария. Тъй като поради стекли се обстоятелства имам само евро в кеш ми се налага да обменям на място. Има ли някакъв начин, по който да не се набутам твърде много с излишни такси? Например в банка или нещо подобно?

 

Пътувам от Милано до Chur. Въпросът ми се отнася по-скоро за региона около гарата там.

В Швейцария може да се обменят пари в клон на банка, чейндж бюро, големите хотели и летищата. В Chur - от гарата, щом излезеш от нея, по улицата напред на около 100м има офиси на две банки, доколкото си спомням. Има също два клона - на Райфайзен и друга някаква банка, пак на около 100м, но наляво от гарата.  А като цяло, в Швейцария много рядко ще ти потрябват пари в брой, евентуално на пазара. Навсякъде може да се плаща с банкова карта.

п.п. Сетих се, че има и офис на Western Union на първи перон надясно от изхода на гарата.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.