Прескочи до съдържание

Къде в Европа с бебе на 8 мес през Октомври?


Nia_STN

Препоръчани мнения

Привет, 

Моля за съвет за избор на дестинация, където времето да не е твърде ужасно (много дъжд и силен вятър) в края на октомври - началото на ноември и да е сравнително удачно за бебе на 8 месеца, така че да не се откажем от пътувания с него като за първи път 😆

Съответно търсим нещо Европейско (за да не са дълги полети и прикачвания) и цените на билетите и/или нощувките да са поносими.

1. Швеция - виждам, че има добри билети до Стокхолм. Някакви отзиви за там? Удобен транспорт за по-на север за Северното сияние? Или само в града може би 3-4 дни са достатъчни? Някакви специфики за храната и културата предвид бебето?

2. Швейцария - има добри билети до Женева. Пак търся отзиви. 

3. Други предложения и съвети за пътуване с бебето 🙂

4. Първоначално мислех за Малта или Кипър заради шнорклинг-а, но после реших, че няма как да се случи с бебето и може би само ще ме е яд...


Моля Ви, без общи мъдрости от типа "Навсякъде е удобно, от Вас си зависи как ще си го направите и т.н. Търся препоръки за конкретни дестинации, Благодаря!

 

Връзка към мнение

Есента колкото по на север,  толкова повече шансове за леден дъжд. И дните са кратки. Фен съм на Средиземноморието и бих го преслушала. Малта, Кипър е топло и приятно. Също и Малага, Марбея... Южна Испания. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В темата за шантавите маршрути препоръчах вече Задар за края на август, но спокойно бих направила същото и за края на октомври. За плаж може би няма да става, въпреки, че преди години сме правили такъв по-надолу към Дубровник и Будва точно в края на октомври. Но времето все още е приятно в района и има какво да се види, особено ако вземете кола под наем.

Швеция е последната страна, която бих препоръчала в този период. 🙂 На север  топлите дни бързо свършват и идва гадното време. Дори в средата на септември може да умреш от студ в Полша, която си е направо южна страна сравнена с Швеция.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Подкрепям @Argentique за Южна Испания. Полетите са леко по-дълги, но не е нещо драматично. Помислете пак за Малта, час полет, есента е мека. Моето на 7-8 месеца там се самозахрани с водорасли, скалистите плажове бяха по-добре за моя случай, защото иначе ядеше много пясък. Моето. Вашето може да е някакво по-разбрано. 🙂Лек недостатък на Малта са тесните тротоари на много места, мен ме изнервяха с количка, но ако се движите основно по туристическите части на Слиема или из Валета, нямате грижи. Италия също е вариант. Даже за Италия може да не носите никакво адаптирано мляко, памперси, пюрета, там (преди няколко години) цените бяха далеч по-добри от цените на същите марки продукти тук или в Малта, примерно. Друг плюс на Италия (или Испания) е, че има добри влакове, така че да движите насам-натам по-спокойно откъм пространство около вас (паркиране на количка, да подрусате бебето напред-назад, докато реве, че му расте зъб, ей такива удобства). 

За сияние на север имате нужда от късмет и да сте много далеч от градовете, зависи също колко и кога спи детето... 

А за бюджета, освен климата: Северните държави и Швейцария не са точно място за "поносими" цени , дори билетите да са ви без пари. 

От страх, че ще ви е първо пътуване с дете ли искаш да е в ЕС или от нежелание за пътуване с ТА? За по-на юг като Египет има оферти и ноември е чудесен период. Хоп на чартърчето, 2 часа и си там, хотел с риф, на смени за по 20тина мин с шнорхела, докато половинката дундурка детето, уредени плажове с всички удобства. Пакетите са по 7 нощувки обикновено, бюджет - зависи от хотела, който изберете. Ако не е някой зачукан хотел, наоколо все ще има магазини за бебешки храни и стоки. Ако си имаш едно на ум за качеството на храните за деца, тур.пакетите така или иначе включват куфари за чекиране, в които да носиш буркани за седмица.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И моето мнение е Южна Европа, с предимство на Кипър или Египет, конкретно Шарм ел Шейх. Ноември денят дори и там е кратък, но времето е топли. Има какво да се разгледа. Ако решите Шарм, си изберете хотел с добър риф от брега. Спокойно може всеки да влиза сам докато другият е с детето. А ако сте по-смели, може и да го топнете. И на двете места, след залез става за разходки.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

През октомври сме били в Южна Испания, Южна Италия, Малта и Копенхаген. На последното място валеше почти всеки ден лек дъждец, времето беше доста хладно. На другите споменати места времето беше топло и приятно. В Стокхолм с малко дете не бих отишла в края на октомври, че и началото на ноември.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Миналата седмица се върнахме от Кипър и с изключение на това, че беше много топло, нямам никакви оплаквания. Спахме в Пафос, но се разходимхе до Никозия и Лимасол. И трите града са добре уредени с хубави централни части, пешеходни части, подходящи за детска количка. В Пафос и Лимасол има и хубави крайбрежни улици.  Ноември би трябвало времето да е подходящо за Кипър от към температура на въздуха, а пък и на водата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз определено бих избрала по-сухо място като за края на октомври, Северна Европа изобщо не би ме привлякла по тази точка... Не ми стана съвсем ясно какъв тип туризъм се търси, а и времето стана доста несигурно понятие, но Сардиния, Сицилия и Кипър ще са ми на водещи места. Бяхме на Сардиния точно края на октомври/началото на ноември и времето беше разкош (около 25 градуса), напълно безветрено, цените по това време са повече от добри, спокойствието е пълно. Пак казвам, зависи какво се търси... С бебе на годинка сме ходили на Мадейра, изкарахме си страхотно, но задължително с раница за разнасяне (или слинг). Единствения съвет (по т.3) е да се подготвите психически, че всичко, което ще правите, ще отнема около два пъти повече от обикновено 🤣 Което в крайна сметка може да бъде нещо много положително 😊

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Nia_STN каза:

Привет, 

Моля за съвет за избор на дестинация, където времето да не е твърде ужасно (много дъжд и силен вятър) в края на октомври - началото на ноември и да е сравнително удачно за бебе на 8 месеца, така че да не се откажем от пътувания с него като за първи път 😆

Съответно търсим нещо Европейско (за да не са дълги полети и прикачвания) и цените на билетите и/или нощувките да са поносими.

1. Швеция - виждам, че има добри билети до Стокхолм. Някакви отзиви за там? Удобен транспорт за по-на север за Северното сияние? Или само в града може би 3-4 дни са достатъчни? Някакви специфики за храната и културата предвид бебето?

2. Швейцария - има добри билети до Женева. Пак търся отзиви. 

3. Други предложения и съвети за пътуване с бебето 🙂

4. Първоначално мислех за Малта или Кипър заради шнорклинг-а, но после реших, че няма как да се случи с бебето и може би само ще ме е яд...


Моля Ви, без общи мъдрости от типа "Навсякъде е удобно, от Вас си зависи как ще си го направите и т.н. Търся препоръки за конкретни дестинации, Благодаря!

 

Помислете за Кипър, там има шанс да е топло, също така Палма де Майорка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Отдавна нямам бебета и малки деца (освен внук 😉 , който обаче родителите му си гледат, а ние само му се радваме), но ако ще си говорим за топло време - преди няколко години в Южна Испания (разбирайте Андалусия), в края на октомври си изпукахме от жега. 

Скандинавия - по никакъв начин не бих я избрала дори за себе си, камо ли да разхождам бебе в тази посока (освен ако не сте решили да го калявате по скандинавски маниер). Не знам как е есента, но мога да кажа какво беше в началото на май - сутрин температурите бяха от -3С до 0С.  Имахме късмет и само малко ме валя, но за сметка на това пак си беше ветровито. Зимното яке ми свърши добра работа (и шапка, и шапка). 

Есента в Бенелюкс би могла да бъде много приятна, но и това е въпрос на късмет. 

Та може би Италия или някъде по / около Ривиерата? (признавам си, че за там нямам лични впечатления).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря на всички за бързите и полезни съвети! Този форум е от малкото неразочароващи, позитивни и адекватни средища в онлайн пространството напоследък 🙂

Идеята ми беше да е в държава, в която не сме били, но от друга страна, в Испания не сме били на юг и определено си заслужава, както казвате.

Сардиния е също прекрасен вариант, но не съм попадала на самолетни билети до там-явно не е много популярна дестинация от София-сигурно ще трянва нещо през континентална Италия… ?

Ще погледна и конкретните Ви препоръки в Кипър и Египет, но мисля, че като за първо пътуване таткото ще е твърде шокиран от Египет. Така или иначе ще го играя изненада за рождения му ден-само така успяваме да пътуваме до някъде без 300 уговорки 😎🤪 

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.