Прескочи до съдържание

София - Рияд (Саудитска Арабия) - София


Planet2000

Препоръчани мнения

Здравейте Магеланци,

Отскоро Уиз лети от София до Рияд. Цената в две посоки е около 60 лева (промоционална). Едногодишната е-виза е около 130 евро.

Въпросите ми са два:

- Струва ли се да се посети тази дестинация (края на август - началото на септември) ?

- Има ли друг превоз от летище Крал Халид до центъра на Рияд, освен таксита (повече от 7 фирми)?

Благодаря ви! 

Saudi.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте🙂Ако не сте ходили и имате интерес е интересно да се посети това кралство. Аз самата планирам, но през Грабо, за да е организирано, нали съм жена. В момента има ваучери за около 700лв, за три нощувки, но цените на тези полети, които сте открили са много примамващи🤔

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
34 minutes ago, dimitrov6 said:

Според мен тази дестинация е за мюсюлмани,които посещават Мека.Ще има и други туристи естествено.

Не само. Ако ти е интересно може да изгледаш тези материали.Дават добро обяснение за колосалните промени,  които Саудитска Арабия започна в последните години 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , stanimir каза:

Не само. Ако ти е интересно може да изгледаш тези материали.Дават добро обяснение за колосалните промени,  които Саудитска Арабия започна в последните години 

 

 

 

 

 

Аз не вярвах да построят оная тъпотия с продълговатия град, ама са го почнали ...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
8 minutes ago, Брани said:

Аз не вярвах да построят оная тъпотия с продълговатия град, ама са го почнали ...

Обаче Кулата в Джеда я зарязаха засега.

 

Още малко за мегапроектите на саудитите:

 

 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Пътниците и в двете посоки бяха около 30-40% запълване на самолета. Според мен около 30 до 50 процента са хора от Саудитска Арабия и арабските държави до нея. Те пътуват за Европа през България  или част от тях имат работа у нас. Около една трета от пътниците  са европейци с прекачване  в България . И най-малката група са българи,на екскурзия или за прекачване в Рияд.  До мен трима българи отиваха от Рияд до Оман.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.