Прескочи до съдържание

Стоунхендж - мнения


lesy

Препоръчани мнения

Април месец ще бъда във Великобритания. 2 дни в Лондон и 3 - в Кардиф. От Кардиф с влак е 2 часа в посока. Билети засега има на нормална цена. Винаги съм искала да отида, но т.к. ще разполагам с малко време и чета противоречиви мнения, приемам съвети. Любопитна съм и харесвам почти всичко. Заслужава ли си?

Връзка към мнение

Ами като човек, който също е имал голямо желание да види Стоунхендж и го е направил, бих ти казала, че е малко преекспонирана забележителност, но това го разбираш чак когато я видиш.Разбира се това е лично мнение и не обвързвам никого с него.

Все пак  човек трябва да отиде и да  види. Общо взето не изисква повече от 1 ч. време. Влизаш с билет, дават ти електронен гид и ти обикаляш около камъните, слушайки историята им и значението им. Ако, обаче трябва да избираш един ден в повече в Лондон или Стоунхендж, лично аз бих избрала Лондон.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Денят не е за сметка на Лондон. 3 дни съм в Кардиф и затова гледам нещо от там.

Връзка към мнение

Като посетил Стоунхендж(снимката на аватара ми е от там) ще ти дам съвет.Вместо Стоунхендж посети Ейвбъри.Ето и обосноваването на съвета ми.

1.Трафикът на Стоунхендж е ужасен заради кервана от туристически автобуси,стоварващи огромен брой посетители.

2.Камъните са толкова популярни,че се налага да ги поставят зад ограда,за да не бъдат повредени от тълпите туристи.

3.Има входна такса и то не малка като сума(използвай парите от входа за нещо друго-бира например) :)  :)  :) .

А ето и предимствата на Ейвбъри:

1.Камъните са също толкова стари(на около 5000 години)

2.Каменният кръг(хендж) е четири пъти по-голям от неговият всеизвестен опонент.

3.Най-важното обаче е свободата,с която туристите могат да обикалят и докосват камъните и то необезпокоявани от никой.

4.Няма входни такси.

 

П.П.Аз не съм посещавал Ейвбъри и много ме е яд.Ако сте с кола можете да посетите и двете места.

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Денят не е за сметка на Лондон. 3 дни съм в Кардиф и затова гледам нещо от там.

Тогава би следвало да идеш да го видиш. Може да съчетаеш със Солсбъри. Има хубава катедрала, която да се види. Ако времето е и слънчево природата ще бъде невероятна. Аз бях там в началото на май, но пък беше година с температурни рекорди и имаше доста слънце и топлина.

post-514-0-43336600-1392211039_thumb.jpg

post-514-0-71522700-1392211105_thumb.jpg

post-514-0-15012900-1392211177_thumb.jpg

post-514-0-82314100-1392211195_thumb.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И още няколко предложения.Ако харесваш катедралите,на 50 километра южно от Бристъл се намира град Уелс(Wells),има страхотен каменен шедьовър на ранния английски стил украсен с 300 статуи .Ако ти е интересно разучи,ще останеш впечатлена.А иначе по този маршрут ти е град Бат,а той не е за изпускане.В Бат задължително посети:Римските бани,Роял Кресънт,Абатството на Бат,Мостът "Палтъни".Градът е включен в списъка на световно културно наследство на ЮНЕСКО.

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Явно ще е с кола под наем за 1 ден и ще пообиколим.   Бат го имах предвид, но не знаех колко време ще ми отнеме. Благодаря ви.

Редактирано от lesy
Връзка към мнение

А иначе по този маршрут ти е град Бат,а той не е за изпускане.В Бат задължително посети:Римските бани,Роял Кресънт,Абатството на Бат,Мостът "Палтъни".Градът е включен в списъка на световно културно наследство на ЮНЕСКО.

Още един глас за Бат и забележителностите му. Ние правихме за един ден замъка Уиндзор, Бат и Стоунхендж. 

post-514-0-98603700-1392213114_thumb.jpg

Редактирано от mililia
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз харесах Стоунхендж, може би защото винаги съм била привличана от места с мистично излъчване. Да, има тълпи, но пък ние като ходихме беше студено и леко ръмеше (не, че съм изненадана). Не ми допадна, че има въже, както е написал Краси, но пък човекът е от мръсно племе и трябва да бъде ограничаван.

Аз също препоръчвам града Бат, има невероятна атмосфера!

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Здравейте! През месец април ни предстои четиридневно пътуване до Бирмингам. В един от дните бихме  желали да посетим Стоунхендж. Бихте ли ни казали какви са вариантите за предвижване до там с влак или автобус oт Бирмингам.

Връзка към мнение

http://www.rome2rio.com/s/Birmingham-England/Stonehenge-Mountain

Бирмингам не е близко до Стоунхендж.

Влаковете в Uk са доста скъпи.  Ако има шофьор, който да се навие да кара, с кола под наем е най-добре.

Връзка към мнение

И още няколко предложения.Ако харесваш катедралите,на 50 километра южно от Бристъл се намира град Уелс(Wells),има страхотен каменен шедьовър на ранния английски стил украсен с 300 статуи .Ако ти е интересно разучи,ще останеш впечатлена.А иначе по този маршрут ти е град Бат,а той не е за изпускане.В Бат задължително посети:Римските бани,Роял Кресънт,Абатството на Бат,Мостът "Палтъни".Градът е включен в списъка на световно културно наследство на ЮНЕСКО.

Точнж щях да напиша същото. В Уелс, освен катедралата, и най-старата улица в Европа е много интересна. От Уелс до Гластонбери е около 30 мин с автобус и се заслужава разходката. Стоунендж и Ейвбъри, тъкмо ще видиш и белите коне.    

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Още един глас за Бат и забележителностите му. Ние правихме за един ден замъка Уиндзор, Бат и Стоунхендж. 

 

Бихте ли разказали по-подробно, как се е случило пътуването Ви. През април т.г. ще бъдем в Лондон за цели четири  дни.

Връзка към мнение

Бихте ли разказали по-подробно, как се е случило пътуването Ви. През април т.г. ще бъдем в Лондон за цели четири  дни.

 

Ами, вече съм позабравила подробностите, но през 2012 г. бях за седмица в Лондон. Понеже исках да видя Стоунхендж, Бат и Уиндзор, но нямах време да изпълня всичките си желания самоорганизирано, се записахме на еднодневна екскурзия, организирана от лондонска агенция. Трипът включваше транспорт до Уиндзор, Бат и Стоунхендж + билети за забележителностите. Като избирах програмата бях чекнала само Бат без баните, така че за тях се наложи да си купим билети на място. Сутрин рано те взимат от посочен хотел и те возят насам-натам с автобус заедно с други туристи. Вечерта около 6 ч. ни оставиха в Лондон. Имаше водач, който обаче говореше само, докато пътуваме. Забележителноситте разглеждахме сами за време, което ни се даваше от водача. Като цяло беше достатъчно времето. Мисля, че имаше и включен обяд или пък ние бяхме избрали тази опция, като в автобуса ни раздадоха по един плик със суха храна - сандвич, салата, сладкишче, ябълка и бутилка минерална вода. Не се губи време по тоалетни, заведения и пазари. Всеки следваше да задоволи нуждите си във предоставеното време за забележителностите. Доволна съм от организацията. Агенцията намерих по интернет.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Харесвам Стоунхендж, но много повече ми харесва тракийското светилище Бегликташ край Приморско. Ние също се записахме на еднодневна организирана екскурзия от Лондон до Бат, Стоунхендж и родния град на Шекспир - Stratford on Avon и останахме много доволни. Направихме пътуването в началото на октомври и на Стоунхендж щеше да ни отвее вятърът - беше доста студено.

Редактирано от achieva
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

аз пък казвам да отидеш до Стоунхендж. При първото ми ходене в Англия не успях да отида и после с години го мислех. При второто го посетих и хич не съжалявам :)

Иначе също препоръчвам Бат и Солсбъри, като за Бат поне половин ден. Била съм там две седмици и има какво да се види. Уелс също е приятно, като , ако можете вижте и Glastonbury Tor - http://www.nationaltrust.org.uk/glastonbury-tor

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Миналия месец посетих Стоунхендж - през живота ми не ме беше брулил такъв вятър никога. Погледнахме за секунди, направихме няколко снимки и се върнахме, защото не можеше да се стои по-дълго от 5 минути навън. Духаше само там на полето, в Бат вече беше много топло и приятно. Моят съвет е колкото и комерсиално да ви се струва и колкото и отрицателни мнения да чувате, да не вярвате на нищо и да прецените сами за себе си след като го посетите. Мненията са противоречиви, защото всеки има свой поглед и свои представи за нещата. Важното е да нямате очаквания. Цената на билета е 17,5 паунда по спомен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

И аз опрях до Стоунхендж, отдавна искам да го видя, та по-скоро няма да ви питам дали си струва, а как да достигна.

Кацаме на Гетуик в 14:20 и излитале чак на следващият ден сутринта. Обаче като чета, трябва да отида до центъра или Хийтроу, след това с автобус или влак и накрая с такси, това ли е начина, надявах се на нещо по-лесно?

Друг вариант ми е да наемем кола, има ли нещо специфично за наем в Англия? Десният волан вече съм го отработил :P

Връзка към мнение

Е чак такси няма смисъл, от Солзбъри има автобуси. До Солзбъри с влак от Гатуик (сигурно с прекачване) или автобус от Лондон.

За кола не знам някакви особености, аз взимах автоматик, за да мисля едно нещо по-малко, само че е скъпо. Ако си свикнал може и ръчна. Знаейки цените на влаковете, ако децата не пътуват безплатно кола ще ти излезе по-евтино, освен по-удобно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз опрях до Стоунхендж, отдавна искам да го видя, та по-скоро няма да ви питам дали си струва, а как да достигна.

Кацаме на Гетуик в 14:20 и излитале чак на следващият ден сутринта. Обаче като чета, трябва да отида до центъра или Хийтроу, след това с автобус или влак и накрая с такси, това ли е начина, надявах се на нещо по-лесно?

Друг вариант ми е да наемем кола, има ли нещо специфично за наем в Англия? Десният волан вече съм го отработил :P

 

Досега рових за различни опции, но от Гатуик си е драма градския транспорт - и като цена, и като продължителност на пътуването. Категорично препоръчвам кола, още повече ако си свикнал. Препоръчвам ти Enterprise. Цените им винаги са водещо добри. Например: 

 

https://www.enterprise.co.uk/en/reserve.html#cars

 

Class A Mini
Toyota Aygo or similar
MANUAL
1 Day(s)£ 46.70
Tax & Fee Details Included
Damage WaiverIncluded
Estimated Total£ 46.70
 
Както се сещаш, ако искаш пълни застраховки, цената си скача съществено. Автоматик е над 120 паунда.
Основно - и може да се каже единствено изискване тук - кредитна карта. Друго не. Ползвала съм кола под наем - с българска шофьорска книжка и българска кредитна карта. Исках с местната си дебитна на Барклис - не щяха, виж кредитната на ПИБ я приеха като топъл хляб. Все пак е добре да се провери пак...
 
Ако има нещо още, питай :) 
Връзка към мнение

Гледам, че билетите за Стоунхендж са с час, а когато човек идва от полет никога не се знае.

Пише, че работи до 19:00(за Септември), но последно влизане е в 17:00. Чудех се ако пристигна по стечение на обстоятелствата в 17:30 дали изобщо няма да ме пуснат да вляза? Както го разбирам от сайта май изобщо не пускат след 17:00 да се влиза.

Връзка към мнение
Opening Times:

 

1st Jan - 16th March: 09.30 - 17.00

 

17th March - 31st May: 09:30 - 19:00

 

1st June - 31st August: *09:00 - 20:00

 

1st Sep - 15 Oct: 09:30 - 19:00

 

16th Oct - 15th March - 09:30 - 17:00

 

26 Dec and 01 Jan - 10:00 - 16:00

 

24 – 25 Dec – Closed

 

Last admission is 2 hours before the advertised closing time.

 

*Opening times from 20-22 June may be subject to change due to Summer Solstice. Please call 0370 333 1181 to check

 

Разбирането ти е съвсем правилно...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.