Прескочи до съдържание

Болоня, Флоренция и къде още за 7 дни


Naseto

Препоръчани мнения

Такааа, повода е 25 години щастлив семеен живот. Билетите са взети 15.10. Вечерта кацаме в Болоня нощувка, на другия ден до обяд сме там и след обед с фречето към Флоренция. Имаме букнати три нощувки там. Тъй като обратния полет е в 14 часа на 21.10 пак от Болоня се чудим как да посетим Сиена, Пиза и около тях в оставащото време. Първи вариант с влак и автобус или с рент а кат от Флоренция с връщане на автомобила на летището в Болоня. Помагайте братя и сестри пътешественици! 

 

 

  • Замислям се 2
Връзка към мнение

Пътуването с влак в региона е много лесно, приятно и сравнително евтино. Ако не планирате посещение на Сан Джиминяно или разходка из провинциалните пейзажи на Тоскана, аз бих ви посъветвал да ползвате влак. Ако, обаче, искате да се разходите из някое по-отдалечено кътче, най-добрият вяриант е кола. Макар да не съм бил по това време на годината, вярвам, че пасторалните пейзажи на Тоскана са доста живописни през ранната есен. Приятен път! 🙂

Връзка към мнение
преди 5 часа, Naseto каза:

Тъй като обратния полет е в 14 часа на 21.10 пак от Болоня се чудим как да посетим Сиена, Пиза и около тях в оставащото време.

Предполага се, че в 12:00ч. трябва да сте на летището в Болоня. Ако сте с кола и станете в ранни зори, може да преминете през красивите близки градчета. Аз направих връщането от Флоренция към Болоня през Лука с влак. Но Лука си иска поне 6-7 часа. Имаше и прекачване след Лука. И за Пиза трябва да се съобразите с разписанието на влаковете, което ще ви изяде от времето. За краткото време, което имате, вземете кола или се насладете на още 2-3 часа на Флоренция.

Връзка към мнение

Регионалните билети не са скъпи, така че ценово няма предимство колата. Но пък аз разсъждавам така - ако ще се гледат само големите градове - с обществен транспорт, ако ще се ходи из селцата - кола задължително. Според мен, както имате една нощувка в Болоня и три във Флоренция нямате много време за размотаване из селцата.

Връзка към мнение

Само регионални влакове. Бързият от Болоня е под земята повечето време. Няма да видите нищо. Кола под наем с връщане на друго място не знам излиза ли сметката ...

Обиколете големите градове и наемете кола за ден-два от някой от тях. Селска Тоскана се обикаля пролет. Октомври е изпържена и пожълтяла. Градчетата са си там де 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Абе не е точно така, октомври са си баш есенните цветове, много е красиво. Пролетта е различно, да. Въпрос на вкус.

Връзка към мнение
преди 4 часа, marycap каза:

Предполага се, че в 12:00ч. трябва да сте на летището в Болоня. Ако сте с кола и станете в ранни зори, може да преминете през красивите близки градчета. Аз направих връщането от Флоренция към Болоня през Лука с влак. Но Лука си иска поне 6-7 часа. Имаше и прекачване след Лука. И за Пиза трябва да се съобразите с разписанието на влаковете, което ще ви изяде от времето. За краткото време, което имате, вземете кола или се насладете на още 2-3 часа на Флоренция.

Поправям се- не видях, че имате още 2 нощувки. Препоръката ми за Лука остава.

Връзка към мнение

Където са горичките, маслините и лозята, да:

P1230456.jpg.b76a8f562366f4d9dc229f87b25760a0.jpg

Където са си баш гледките с кипарисите покрай пътя и житото е:

P1230463.jpg.f6dfe4343d3a60f652634750003f5fdd.jpg

Ние бяхме октомври и определено планирам и пролетна обиколка.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря на всички за съветите. В крайна сметка реших да ползвам регионални влакове. На 19.10 Флоренция-Сиена, нощувка в Сиена. На 20. 10 Сиена - Пиза, багажа на гардероб, разглеждане на града и след обяд към Лука. Нощувка в Лука и на следващия ден с влак до Флоренция и след това с фречето към Болоня. Тоскана с автомобил ще остане за някой следващ път. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...
На 28.08.2023 г. в 7:20, Naseto каза:

Благодаря на всички за съветите. В крайна сметка реших да ползвам регионални влакове. На 19.10 Флоренция-Сиена, нощувка в Сиена. На 20. 10 Сиена - Пиза, багажа на гардероб, разглеждане на града и след обяд към Лука. Нощувка в Лука и на следващия ден с влак до Флоренция и след това с фречето към Болоня. Тоскана с автомобил ще остане за някой следващ път. 

Привет и от мен. В 2024 най - накрая съм решила да посетим Тоскана. При все, че съм била във Флоренция, искам да направя поне 2 нощувки там, след което Сиена, Сан Джиминиано и някой спомена Лука.

Отделно ми се ще през някое село и винарна ... Та, ще се радвам, ако споделите как стои въпроса с обществения транспорт, къде нощувахте, освен във Флоренция и ако сте били, ще препоръчате ли нещо за нощувка из селата.

*Ще се радвам и ако други се включите в темата.

**Не мисля да рентваме кола - пишете, ако все пак е препоръчително.

Благодаря ♥️

Връзка към мнение

За споменатите от теб 4 градчета  е постижимо да се посетят с общ. транспорт. Около, наблизо до Сан Джиминяно има приятни агритуризмо и малки хотелчета, винарни. спирали сме пътем само за обяд и сме си тръгвали с нежелание 🙂  Предполагам, че ако ви хареса някое от тях за нощувка, биха ви взели/върнали до Сан Джиминяно. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 10.02.2024 г. в 23:40, Светославов каза:

За споменатите от теб 4 градчета  е постижимо да се посетят с общ. транспорт. Около, наблизо до Сан Джиминяно има приятни агритуризмо и малки хотелчета, винарни. спирали сме пътем само за обяд и сме си тръгвали с нежелание 🙂  Предполагам, че ако ви хареса някое от тях за нощувка, биха ви взели/върнали до Сан Джиминяно. 

Благодаря - ще споделите име на наякои от тях, за да проучим. Отделно как е по-добре да подредим градовете, като последната нощувка ще ни е в Болоня.
Поздрави: Креми

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.