Прескочи до съдържание

Антигуа и Барбуда


Margarita

Препоръчани мнения

Имаме много време до заминаване, но никога не е твърде рано да събера информация. Та: не видях конкретна тема за Антигуа от близките 3-4 години, така че пускам нова. Интересува ме абсолютно всичко, което би могло да е полезно. Тази година посетихме остров от Холандските, следващата е ред на Британски Кариби. 😃

Засега потвърдения план е да вземем кола под наем (знам, че карат на обратно, надявам се да се справим, знам и за разрешителното, което фирмите за коли под наем издават) и да отседнем във вила в района на Джоли Харбър. Все още търся информация за надеждни фирми за коли под наем, местни, не междунаридни. 

Поправете ме ако греша, за момента ми е ясно, че виза не е нужна, не намерих и никакъв вид документ за попълване преди влизане в страната. 

Пътуваме две семейства с по едно 4 годишно дете. За момента избора ни на място е Джоли Харбър, като желанието ни е да е максимално спокойно и близо до плаж. Не държим (дори избягваме) всякакви атракциони, свързани с много шум), така че приемам и други идеи. Стига да е от западния бряг и да не трябва да продадем колата за да спим там 10 дена. 😃

➡️ Имаме бегла представа какво искаме да виидм и правим там, но отново идеи са добре дошли. Пътуването ни съвпада със sailing week, което явно е някакво голямо събитие. 

Все още не съм сигурна дали си струва да отделим цял ден и средства за Барбуда. 

 

➡️ Който от вас е ходил натам и има каквато и да е полезна информация, ще се радвам да сподели. 

 

ПП: Пускам снимки от майското ни Карибско пътуване. 

 

IMG_20230522_190123.jpg

IMG_20230521_171154.jpg

IMG_20230519_092812.jpg

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Аз бях тази година, но за два дни само. Бях с яхта, така че при мен е малко по-различно. Да, не е необходима виза. Направихме чек-ин в Джоли Харбър, след това се спуснахме до Инглиш Харбър, с дингито отидохме до един плаж, който беше само за нас, нямаше други посетители, определено има спокойни места. Цените по заведенията ми се видяха високи, но това си е май нормално за Карибите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тъкмо щях да трия темата, с този мижав интерес. 😄

Благодаря за включването. 

Ние смятаме да отседнем в южната част, извън населените места, но пък ще вземем кола под наем и ще се надяваме да не се пребием с английското движение. 

След като сте били с яхта, в кои месеци беше това, и какви бяха условията в морето, защото от две фирми, ходещи до Барбуда, ми казаха, че от ноември до към юни, избягвали да плават до Барбуда, заради лоши условия и много оплаквания от пасажерите си. 

Връзка към мнение

Аз съм бил само за ден, едва ли мога много да помогна.

Ще тагна @Георги Матеев който днес лети натам и сигурно би се включил.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Oshko каза:

Аз съм бил само за ден, едва ли мога много да помогна.

Ще тагна @Георги Матеев който днес лети натам и сигурно би се включил.

Точно днес видях, че се е отбелязал във ФБ, че пътува натам, очаквам по-натам да споделя. 🙂

Не го познавам лично, но доста интересни пътувания има. 

Не е като да не сме ходили на места, с които и гугъл е имал затруднения, все ще се оправим, но винаги е от полза още едно впечатление. 🙂

Само се надявам, докато стигнем до там, да не е стснала новата Доминикана, с чартърите и ол инклузив почивките на Емералд. 😄

Връзка към мнение
преди 39 минути , Margarita каза:

Точно днес видях, че се е отбелязал във ФБ, че пътува натам, очаквам по-натам да споделя. 🙂

Не го познавам лично, но доста интересни пътувания има. 

Не е като да не сме ходили на места, с които и гугъл е имал затруднения, все ще се оправим, но винаги е от полза още едно впечатление. 🙂

Само се надявам, докато стигнем до там, да не е стснала новата Доминикана, с чартърите и ол инклузив почивките на Емералд. 😄

Аз ходих, но точно след сезона. Не бяхме в хотели или резорти а в airbnb и случихме хоста да е младо семейство, което ни отдели максимума от времето.Возиха ни из целия остров и ни заведоха на локален нощен бар за местни, купона беше много силен😃

Обиколихме доста плажове, но тествахме само на Deep bay beach. Хареса ни, става за шнорхелинг , има потънал кораб на 700-800м от брега мисля.

По думите на местните останах с впечатление, че по хубавите плажове са на Барбуда

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, Margarita каза:

Тъкмо щях да трия темата, с този мижав интерес. 😄

Благодаря за включването. 

Ние смятаме да отседнем в южната част, извън населените места, но пък ще вземем кола под наем и ще се надяваме да не се пребием с английското движение. 

След като сте били с яхта, в кои месеци беше това, и какви бяха условията в морето, защото от две фирми, ходещи до Барбуда, ми казаха, че от ноември до към юни, избягвали да плават до Барбуда, заради лоши условия и много оплаквания от пасажерите си. 

Аз бях март месец и времето си беше перфектно, но  не сме ходели до Барбуда. Интересно защо от ноември до май, това е подходящия сезон за Карибите. Другото което ми хрумва, че е може би заради пасатите, които през този сезон си духат с по 15-25 възела, съчетани с плитчините около островите, вдигат вълни, които няма да понесат на много от пасажерите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.