Прескочи до съдържание

София - Бургас


Препоръчани мнения

Налага се за един ден да отида до Бургас, да свърша някаква работа и да се прибера.

 

От години пътувам само с колата. Но в този случай ми се струва, че ще ми дойде малко тежичко. Не че не съм го правила и преди, но това се пада точно след смяната на времето, което предполага, че връщането ми ще е само по тъмната част на денонощието. 

Реших да погледна алтернативи с обществен транспорт и съм ужасена от перспективата, че не само няма подходящи автобуси рано сутринта, но и дори най-ранните пътуват поне по 7 часа, което означава че не ми вършат работа. А уж е само магистрала, и няма 400 км.

Остава влак - ама нощен. 

Защото в края на октомври вече и полети май няма.

Идеи?

 

ИЛи да си се мятам пак на Клио-то и да хуквам?

Връзка към мнение
преди 9 минути , Lyubina каза:

Идеи?

Погледни в групите "Споделено пътуване Бургас- София" и "Споделено пътуване Созопол-София". Допълвам- "Пътуващи София- Бургас".

Връзка към мнение

Мислиш ли, че ще има луди, които да тръгнат по тъмно в понеделник от София за Бургас? По-скоро ми се струва вероятен обратния вариант.

Връзка към мнение
преди 2 минути , Lyubina каза:

Мислиш ли, че ще има луди, които да тръгнат по тъмно в понеделник от София за Бургас? По-скоро ми се струва вероятен обратния вариант.

Луди- всякакви😊Всичко е въпрос на късмет.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Lyubina,

Пътувайте с влак, спален вагон. Можете да закупите билет на релационни цени. Имате избор за спално място , ако желаете да пътувате сама в купето закупете бизнес класа . Няколко пъти съм пътувала, чисто е . Дано да има билети за спалните места, че лятото свършват бързо.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

За Бургас, окзава се, влаковете не предлагат бизнес-класа на спалните места/купета/вагони.

Няма даже и първа такава. 

 

И отново пътуването е поне 7 часа (в най-добрия случай), ако влакът не закъснее някъде по пътя. А имам час, в който трябва да съм там, за където съм тръгнала. 

Връзка към мнение
преди 21 минути , Lyubina каза:

За Бургас, окзава се, влаковете не предлагат бизнес-класа на спалните места/купета/вагони.

Няма даже и първа такава. 

 

И отново пътуването е поне 7 часа (в най-добрия случай), ако влакът не закъснее някъде по пътя. А имам час, в който трябва да съм там, за където съм тръгнала. 

Не, че те убеждавам да пътуваш с влак, но  нощният влак до Бургас има бизнес класа, спален вагон. Предполагам, че трябва да пътуваш на 29 или 30.10.И на двете дати има налични бизнес купета. Може да провериш тук, необходимо е да си направиш профил, за да купиш онлайн.

https://bileti.bdz.bg/

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Понеже точно там гледах, но не за тази дата, няма такава опция. Но ще мисля, можеда мина и през гарата, за инфо.

Връзка към мнение
преди 1 час, Lyubina каза:

Понеже точно там гледах, но не за тази дата, няма такава опция. Но ще мисля, можеда мина и през гарата, за инфо.

Може и в бюрото на БДЖ в подлеза на НДК да минеш.

Аз лично винаги от там си купувам билети,както и за информация пак там отивам.

И аз ти препоръчвам спален вагон,удобно и чисто е,приятно се пътува.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.