Прескочи до съдържание

Кредитна карта за наемане на кола в чужбина


Препоръчани мнения

Здравейте,

Имам кредитна карта на Пощенска банка, която в чужбина ползвам предимно за наемане на кола. Когато е в ЕС нямам проблеми, обаче стигне ли се до някоя "екзотична" валута, всеки път треперя дали ще мине транзакцията. Ето и случка от миналата седмица в Армения - преди да заминем се обадих в call-центъра, обясних къде ще ходя, в кой период и т.н. Записаха, гарантираха, че всичко ще е наред. Отивам в уречения ден, на уреченото място в Ереван да си взема колата, попълваме договора, стига се доплащане. Първо цената за наема, минава транзакцията, всичко точно. Следва блокиране на 300 € депозит по същата карта и хоп - не става, pos-терминалът отказва транзакцията. Пробваме пак - същата работа. Следва от агента: "Сигурно няма достатъбно средства", изнервен изсъсквам, че има десетократно и нагоре наличност по картата. Предлагам да оставя в кеш депозита, не се съгласява, иска карта. Пробваме трети път - не става. Пак предлагам кеш, отново отхвърля този вариант. Сещам се аз за дебитната си карта, пак на Пощенска банка. Пробваме с нея - всичко точно, та сета в Avis Armenia разполагат с данните от дебитната, и от кредитната ми карти.

Затово, моля препоръчайте кредитна карта на някоя банка, за да ми се налага да изпадам в подобни ситуации някъде по света и да се провали някое пътуване заради блокирани от банката транзакции.

Връзка към мнение
преди 11 минути , Alexander каза:

Това си тото като цяло, но аз поне за сега не съм имал проблеми с КК на ДСК, в доста страни съм я тествал вече.

Само да не беше таксата за превалутиране на ДСК.

Не съм имал проблеми с картата от Уникредит. Мастъркард часта на Дайнърс също трябва да е ОК.

Връзка към мнение
В момента, jorocontrola каза:

Само да не беше таксата за превалутиране на ДСК.

Не съм имал проблеми с картата от Уникредит. Мастъркард часта на Дайнърс също трябва да е ОК.

Ползвам я за блокажи предимно, когато може да се плати отделно или пък е платен предварително  наема

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, jorocontrola каза:

Само да не беше таксата за превалутиране на ДСК.

Не съм имал проблеми с картата от Уникредит. Мастъркард часта на Дайнърс също трябва да е ОК.

Такси за превалутиране има и при Пощенска банка - при мен и на кредитната, и на дебитната е 1,692% за евро. Всички останали валути, които съм плащал с нея са над 2%.

Връзка към мнение
преди 34 минути , vino4erpec каза:

Такси за превалутиране има и при Пощенска банка - при мен и на кредитната, и на дебитната е 1,692% за евро. Всички останали валути, които съм плащал с нея са над 2%.

image.png.0d41efe5232a8ae66b03e1a691ad734f.png

Курсът е 1.959859154929577. Няма допълнителни такси. Като цяло съм доволен. Издават и премиум карти на Мастъркард.

Но имат такси за теглене на всички банкомати, за всички преводи (поне на базовите планове) и отделно са им куци лихвите при теглене на кредит.

Връзка към мнение

От доста време ползвам КК от iCard и съм много доволен. Картата ми е в евро и погасявам в лева при курс по фиксинга на БНБ. По този начин я използвам и за превалутиране по фиксинга през Революта. Извадих си я за да я ползвам за коли под наем и до сега съм я ползвал само на територията на Европа. За първата година е без такса, за всяка следваща по 20 евро на година. Има си стандартния до 45 дневен гратисен период. За съжаление не мога да споделя как се справя с други валути освен еврото.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 50 минути , vino4erpec каза:

@jorocontrola Това от скрийн-шота е плашане с дебитна или кредитна карта?

Това специално е от дебитна. Кредитната почти не я ползвам. Освен за ВИП салона на терминал 2 де ... 🙂

Но като гледам последното плащане преди година е било 30.55Е за 60.05 лв, което пак е сходно като курс - 1.958577951728637.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.