Прескочи до съдържание

Апартамент в Неапол


Galisis

Препоръчани мнения

Предстои ни пътуване за Нова година до Неапол - ще бъдем дамска група с тийнейджъри. Търсим място за настаняване. Може ли някой да препоръча конкретно апартамент, в който е отсядал, с локация, удобна за транспорт до летището и до забележителностите. Ако не можете да предложите апартамент, поне да споделите в кой район да търсим, защото чета доста страшни неща....🙂

Връзка към мнение

Е, в центъра не е страшно! 😀 Точно в Неапол обаче ми се случи за първи и надявам се последен път да ме мамят. Настаниха ни в апартамент, различен от резервирания, с обяснението, че снимките към обявата в Букинг били общи за всички апартаменти под наем в сградата, не било конкретизирано коя снимка от кой точно апартамент е и затова съм нямала право да настоявам да получа място с визия точно като на снимките. Апартаментите са няколко с различна големина, брой спални и т.н. Домакинът Лучано се опита да ни убеди, че ни настанява в единствения свободен в сградата апартамент. Той беше мизерен, позанемарен, очевидно за ремонт, за което и се оплаках и оставих ревю с оценка 2.0. Настаняването се казва Residenza Reale: https://www.booking.com/hotel/it/casa-serra-napoli.en-gb.html?aid=356980&label=gog235jc-1DCAsocUIRY2FzYS1zZXJyYS1uYXBvbGlIM1gDaBeIAQGYAQO4ARfIAQzYAQPoAQGIAgGoAgO4AvrfmqkGwAIB0gIkMTc0MDg0OTgtMGFlYS00NGQ5LWJjZGEtMWY4ZjlhZGFiNjVm2AIE4AIB&sid=83e2739166f85bff288991e5c97bdf62&dist=0&group_adults=2&group_children=0&keep_landing=1&no_rooms=1&sb_price_type=total&type=total&lang=en-gb&soz=1&lang_changed=1#tab-main

После водих дълъг диспут с Букинг по случая. В интерес на истината хвърлих едно око през отворена врата на съседен апартамент и изглеждаше точно както на снимките в Букинг, т.е. със сигурност бяхме прецакани от домакина. 

Ние бяхме за 3 нощувки през ноември 2021 г. Най-хубавото на Residenza Reale e локацията, централна до площад Плебисцито, всичко е наблизо на пешеходно разстояние. Районът е пълен с настанявания тип AirBNB, във всяка сграда на същата улица Via Gennaro Serra имаше B&B, някои от които сервираха и закуска на място. Тези апартаменти Residenza Reale предоставят ваучери за едно кафене съвсем наблизо, ваучерът покриваше кафе и кроасан. Може да разгледате този район, подбирайте места с голям брой отзиви и висок рейтинг.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние отседнахме в този апартамент: https://www.booking.com/Share-lZmn6r

 

Тип лофт, на два етажа, на супер място в центъра. Без да е някакъв лукс, беше чисто, просторно, имаше си всичко необходимо за приятен престой от няколко дни. Цената също беше много добра и ако се спрете на него мога да ви дам директен контакт с домакина, за да си спестите 15-те процента комисионна на booking.com.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако съвсем не знам кои са добрите райони на дадено място просто поглеждам локацията на големите имена - Хилтън , Мариот , Хаят и подобни. Няма шанс да са на кофти място.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Преди 1 час, tougherty каза:

Ние отседнахме в този апартамент: https://www.booking.com/Share-lZmn6r

 

Тип лофт, на два етажа, на супер място в центъра. Без да е някакъв лукс, беше чисто, просторно, имаше си всичко необходимо за приятен престой от няколко дни. Цената също беше много добра и ако се спрете на него мога да ви дам директен контакт с домакина, за да си спестите 15-те процента комисионна на booking.com.

Мога ли да помоля за информация за директен контакт с домакина . Благодаря.

Връзка към мнение

https://maps.app.goo.gl/MZNkDPbDbZwLyHhVA

В началото на годината съм била в този хотел, рецепцията е денонощна, само няма стълби, което е малко неприятно, ако сте с повече багаж или има по-възрастни. 

Ако полетът ви е ранен за такси ~20 евро ни взе за 4 човека, което е по 10 лв. - от рецепцията ни викнаха.

 

Неапол ми е най-криминалният град в Италия, подгответе се за западен град с източен привкус. 

Районът около централната гара е покъртителен. Била съм в Германия в пика на бежанската криза и такова чудо не съм виждала.

Иначе градът е много красив и храната е невероятна. Заслужава си да се отиде поне веднъж. Гърците са казвали виж "Виж Неапол и умри". С целия ни акъл решихме 4 момичета да отидем до пристанището късно вечерта "да кажем чао на Италия" след като обиколихме половината държава - еми мислехме, че ще се мре. През деня си е супер, но вечерта беше супер криминално - не го правете. 

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Не знам как се случи, но първото ми самостоятелно пътуване без придружители беше в Неапол. :smile3:
И нищо, завърнах се без оплаквания, че и се върнах с придружители след време.
Но основно съм била в центъра и гарата (вечер) и пристанището денем. В Quartieri Spagnoli, който е интересен и според разни отзиви опасен, още не съм била.
Иначе най-опасният квартал в Европа е баш в Неапол – Scampia. Има и други, но бледнеели – San Giovanni a Teduccio, Barra, Rione Sanita.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 3 часа, tougherty каза:

Ние отседнахме в този апартамент: https://www.booking.com/Share-lZmn6r

 

Тип лофт, на два етажа, на супер място в центъра. Без да е някакъв лукс, беше чисто, просторно, имаше си всичко необходимо за приятен престой от няколко дни. Цената също беше много добра и ако се спрете на него мога да ви дам директен контакт с домакина, за да си спестите 15-те процента комисионна на booking.com.

за съжаление е зает за нашите дати.....

 

Връзка към мнение

Аз съм ходила два пъти сама и един път с придружител. Настаняването беше близо  до Piazza Cavour, в улиците на историческия център,но не мога да препоръчам апартамента ,който наехме-"That's amore". А единият път когато бях сама- към Orto botanico -"Foria 210 "мисля беше. Изобщо не намирам за опасен Неапол,разхождах се вечер спокойно сама. До гарата ходихме с моят спътник-е,малко приличаше на Женския пазар отпреди ремонта! Но с чернокожи.

Ужасявах се само от мотористите,изскачащи отвсякъде -дори по тротоарите.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@Argentique Това си е в центъра, което цитираш Quartieri Spagnoli - поне в пешеходната част си има лачени магазини, заведения и е напълно прилична. Вероятно наистина опасни са по-крайните квартали като Scampia, където се развива голяма част от действието в сериала Гомор на Роберто Савиано. Но там няма нищо туристическо, така че едва ли ще имаш работа там. Приличаше ми на Бронкс, където на младини ми е било интересно, сега нямам нужда от такива вълнения. 😆

 

@Galisis при интерес - ето и един списък със 116 заведения - ресторанти, барове, пекарни в Неапол https://maps.app.goo.gl/iZhs4VxyCnx6MMdZ7 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Не знам защо са тези отзиви за централната гара в Неапол. Бях там между Коледа и нова година през 2019 . Хотела бе на площада на гарата, който е огромен, Нищо криминално няма, нормално за всеки район около гара в европа. Това което ме впечатли бе мръсотията и шофирането , ако някой ти спре на пешеходна пътека то това е само рентакар. Очите трябва да са на четири когато се пресича.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За мен районът около гарата съще е супер. Ние бяхме на 10 минути пеша на юг от самата гара - супер район си е. 2 супермаркета наблизо, Фери терминал на 10 минути пеша, Влаковете за Салерно и Соренто под носа ни. Да, ако човек не е виждал тъмнокожи, може и да му изглежда страшно, ама аз съм им свикнал и не ме трогват - миеха прозорците на колите под прозореца на апартамента ни, ама проблеми не са правили на никого, дори и нощем.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 24 минути , ivailo_radev каза:

За мен районът около гарата съще е супер. Ние бяхме на 10 минути пеша на юг от самата гара - супер район си е. 2 супермаркета наблизо, Фери терминал на 10 минути пеша, Влаковете за Салерно и Соренто под носа ни. Да, ако човек не е виждал тъмнокожи, може и да му изглежда страшно, ама аз съм им свикнал и не ме трогват - миеха прозорците на колите под прозореца на апартамента ни, ама проблеми не са правили на никого, дори и нощем.

И аз все съм била до гарата и нямаше проблеми. Може би на хората не правят впечатление само чернокожите, а комбинацията от тях, луд трафик, купчини боклук, по-високи от човешки ръст, силно опърпаните сгради и очуканите отвсякъде коли с метални капаци по воланите срещу кражба. :smile3: Но на всичко това някак там му е мястото и за мен си остава истинска атракция, която няма къде другаде да видя в Европа. :smile3:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.