Прескочи до съдържание

Чуждестранни форуми за пътешественици


Препоръчани мнения

Не мисля че има по-информативен в момента :

 

https://www.tripadvisor.com/ForumHome

 

Много хубав беше и форума на Lonely Planet, преди новите собственици да му видят сметката.

 

Има и много добри регионални форуми , също и рускоезични , но като световен форум  - TripAdvisor.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Поглеждам и във "форум Винского", когато проучвам някоя дестинация и често съм попадал на споделеното от много ерудирани пътешественици. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Форуми ползвам само за някой трик, промоция или ако търся субективно мнение за различни гледни точки за забележителност да се посети.

Най-добре специализиран за дадената страна  с посетители експати, които споделят интересна местна информация. Общите често са объркващи , някой минал набързо за два дни има голям риск да не е много наясно. 

Никакъв шанс да разчитам на форум за важни неща като визи например - за такова нещо директно от извора, сайта на имиграционните на дадената страна или, ако няма, минимум два-три други надеждни източника посолства и т.н. 

 

Между другото , трипадвайзър гугъл го харесва много, но често вади резултати по-стари от десет години, ако търсиш нещо специфично. 🙂

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, Светославов каза:

Поглеждам и във "форум Винского", когато проучвам някоя дестинация и често съм попадал на споделеното от много ерудирани пътешественици. 

Този форум вече съвсем не е това, което беше преди години. Почти няма полезна актуална информация.

Връзка към мнение
преди 2 часа, muchachote каза:

Най- добрият, който аз използвам от вече 8 години, това са стотици пъти, е civitatis.com  Един фал няма.

Каква точно е идеята на този сайт? Няма теми и въпроси като форум, а са изброени атракции и турове, за които се споделят отзиви? 

Връзка към мнение
Преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Между другото , трипадвайзър гугъл го харесва много, но често вади резултати по-стари от десет години, ако търсиш нещо специфично. 🙂

Да, това е факт, но се "заобикаля" чрез конкретно търсене в подразделите на самия TripAdvisor...

Връзка към мнение
преди 33 минути , Marisha каза:

Този форум вече съвсем не е това, което беше преди години. Почти няма полезна актуална информация.

Е, тя актуалната е "от ден до пладне" 🙂 и я търся към момента в който ми потрябва от актуални източници. Но например за източна Турция и Непал съм попадал на стойностни неща, бих казал относително непреходни. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Напоследък търся информация във FB групите за даден регион. Така направихме обиколката в Оман, а сега планирам Раджа Ампат и контактуваме с местни основно от там. Вярно, че може да има и грешна, но след това търся потвърждение и в google.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , lesy каза:

Напоследък търся информация във FB групите за даден регион. Така направихме обиколката в Оман, а сега планирам Раджа Ампат и контактуваме с местни основно от там. Вярно, че може да има и грешна, но след това търся потвърждение и в google.

не ги ли окупират прекалено много агенции? Аз бях пробвала за Иран и Мадагаскар, но основните участници не бяха пътуващи, а местно предлагане на услуги. 

Връзка към мнение
В момента, Lindt каза:

не ги ли окупират прекалено много агенции? Аз бях пробвала за Иран и Мадагаскар, но основните участници не бяха пътуващи, а местно предлагане на услуги. 

Така е. Но между мненията се намират и на туристи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, lesy каза:

Така е. Но между мненията се намират и на туристи.

Ще потърся за Индия, благодаря за идеята 🙂 . Не ми минава плащането за един национален парк, не мога и да намеря работещи контакти на някакъв съпорт, та фейсбук група може и да свърши работа. 

Връзка към мнение
6 hours ago, T.E.Lawrence said:

Между другото , трипадвайзър гугъл го харесва много, но често вади резултати по-стари от десет години, ако търсиш нещо специфично. 

🙂

 

 

Разбира се за визови въпроси и официална информация най-меродавни са правителствените сайтове.

 

В TripAdvisor има опция за показване на най-новите мнения ,  а заради широката му база почти навсякъде се намира местен потребител който да отговари на въпрос 

 

IMG_20231018_195832.jpg

 

 

Между другото много популярната  Viator е дъщерна компания  на  TripAdvisor , както и FlipKey (не чак толкова популярна у нас компания за ваканционни настанявания).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря за съветите. Ще се връщам за втори път в Индия, конкретно във Варанаси, и търся непопулярни съкровища в града и около него. Ще видя и в групите из соц мрежите.  🙂

Връзка към мнение

https://www.indiatravelforum.in/

 

https://www.bcmtouring.com/forums/

 

Някога https://www.indiamike.com/india/  беше най-големият портал за всичко свързано с пътуване в Индия , но вече е позанемарен.Все още има тонове полезна информация за организиране на едно пътуване.Забележителностите са си едни и същи от векове  , най-много да се е  променило  работното време  и цените.

 

Ето и за Варанаси извън утъпканите пътеки :

 

https://www.indiamike.com/india/varanasi-f63/varanasi-off-the-beaten-track-t16130/#post144706

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.