Прескочи до съдържание

Помощ за Пловдив - София с автобус


Препоръчани мнения

Здравейте! 

Трябва да пътувам с автобус по маршрут Пловдив - София и имам неизвестни. 

 

Чета, че не може да се разчита на актуалност за графика в сайта на автогара юг, нито да се получи информация от "учтиви" служители по телефон или на място. Така че ще трябва да жертвам вероятно няколко часа по-рано в чакане.

 

Работи ли в момента "автогара юг", разбрах за някакъв ремонт в района, да не би да са изместени автобусите за София на друга автогара?

 

Билетите от шофьора или на каса се купуват?

 

Автобусите спират ли все още на хотел Плиска в София?

 

 

Връзка към мнение

Последна ползвах автобус началото на септември, още си тръгваха от Юг, аз бях чела също, че ще я махат автогарата, но като направих опит да попитам служителката на (мисля че) Хеброс, която се слави с 'любезност', троснато ми се обясни накратко, че "от мен чувала". Графика си им е същият, само ако се пътува неделя, липсваха някакви автобуси от разписанието. Те са горе-долу през час, ако имаш възможност да прескочиш предварително за билети (от каса се купуват, но не тази вътре, а на самия сектор), особено ако е уикенд. После малко обикаля заради разкопките, но не се удължава пътя много... На Плиска не знам дали спира още, но спира на метростанция Интер Експо Център, ако това ти върши работа...

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , Sju каза:

Здравейте! 

Трябва да пътувам с автобус по маршрут Пловдив - София и имам неизвестни. 

 

Чета, че не може да се разчита на актуалност за графика в сайта на автогара юг, нито да се получи информация от "учтиви" служители по телефон или на място. Така че ще трябва да жертвам вероятно няколко часа по-рано в чакане.

 

Работи ли в момента "автогара юг", разбрах за някакъв ремонт в района, да не би да са изместени автобусите за София на друга автогара?

 

Билетите от шофьора или на каса се купуват?

 

Автобусите спират ли все още на хотел Плиска в София?

 

 

Юнион Ивкони - пътуване във вашата посока (union-ivkoni.com)

Връзка към мнение
преди 3 минути , marycap каза:

От Автогара Юг. В 17:30. Провери в сайта, който ти постнах.

 

Да, видях го 5 секунди след като постнах и се поправих. Но е само 1. На Юг има през час автобуси.

Връзка към мнение
преди 1 час, Sju каза:

Здравейте! 

Трябва да пътувам с автобус по маршрут Пловдив - София и имам неизвестни. 

 

Чета, че не може да се разчита на актуалност за графика в сайта на автогара юг, нито да се получи информация от "учтиви" служители по телефон или на място. Така че ще трябва да жертвам вероятно няколко часа по-рано в чакане.

 

Работи ли в момента "автогара юг", разбрах за някакъв ремонт в района, да не би да са изместени автобусите за София на друга автогара?

 

Билетите от шофьора или на каса се купуват?

 

Автобусите спират ли все още на хотел Плиска в София?

 

 

Пътувам всеки месец и всичко знам. :biggrin:
Автогара „Юг“ си работи с пълна пара. 

Автобусите за София от там са до 12:30.

Разписание:

 

371473092_289396107344024_3109981610170515838_n.jpg.2e0339d47967587728abbb603b47f626.jpg

 

Билетите се купуват от каса до сектор 1.

 

460720415_Screenshot(1).png.3cd15da8eb66eb44775675f00d33d2fb.png

 

Ако сте за ранен автобус или в пиков период, може да се наложи да си купите по-рано лично или да запазите по телефон 032 626 916.

 

След 12.30 автобусите за София вече не са на Хеброс, а на Карат S и тръгват пред централна жп гара. Силно препоръчвам предварително закупуване (онлайн или на каса). Половин час преди тръгване на автобуса често няма места. Автобусите активно се ползват от британските студенти на път към летището.

https://www.karat-s.com/

При покупка онлайн билетът трябва да е разпечатан. Ако нямате принтер или време, отивате на касата им на гарата и любезно молите да ви разпечатат билета.

 

Screenshot.png.be3988214292ed9ad63b4b56e31461d1.png

 

Никога не са ми отказвали. 

 

В София автобусите спират само на Интер Експо и Централна автогара, другаде нямат право.

 

P. S. Юнион Ивкони ги избягвам винаги, ако мога. Имала съм два случая с развален техен автобус на AM Тракия.

 

 

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 22 часа, Patrick K каза:

Имат карта лоялност, която дава отстъпки: http://blog.karat-s.com/karta-loyalnost/

Имам такава карта, всеки път я въвеждам, приема я, но засега отстъпка няма (10 пътувания). :)

Връзка към мнение
преди 50 минути , Argentique каза:

Имам такава карта, всеки път я въвеждам, приема я, но засега отстъпка няма (10 пътувания). 🙂

Може би си заслужава кратко разследване:

 

От сайта:

 

"Важно: отстъпките не са валидни за всички линии обслужвани от Карат-С. Допълнителна информация за кои линии важат отстъпките може да откриете на телефон +359 2 812 0 812 или имейл reservations@eurolines.bg"

  • Замислям се 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.