Прескочи до съдържание

ЗА ТРИ ДНИ В ПУЛИЯ


Summer morning

Препоръчани мнения

Здравейте Магеланци!

Следя ви от няколко години. Но за първи път пиша. Пиша с молба за помощ и съвет.

Купих си билет за Бари през месец декември и то само за уикенда - петък - неделя. Пристигане в Бари в петък, в 14.05ч. Направих резервация за 1 нощувка в Матера.

Имам нужда от помощ къде да гледам за превоз от аерогарата в Бари до Матера. Разбрах, че има директен автобус. И ако изпусна директния автобус, каква е другата алтернатива?

На следващия ден ще се върна до Бари, защото имам 1 нощувка и в Бари. Но ми се иска през този съботен ден по обяд да пристигна в Бари, да оставя багажа в хотела / хотела е близо до гарата/ и да отида до Алберобело. Тук пак ще помоля да ми помогнете с транспорта. И въобще осъществимо ли е за един ден?

В последния ден - неделя самолета излита в 17.30ч. и мисля деня да го отделя за Бари.

Очаквам да ми дадете съвет дали да не остана в събота в Бари, а в неделя да отида до Алберобело или ще рискувам?

Според вас дали е изпълним този план. И най-вече ме интересуват транспортните връзки между аерогара Бари - Матера, Матера - Бари, Бари - Алберобело и обратно.

Благодаря предварително на всички, които ще ми помогнете със съвети!

Връзка към мнение

Само идея - втората нощувка да е в Монополи/Полигняно. От там бързо се стига до Бари за третият ден да се разгледа и не се ходи 2 пъти до Бари.

Все пак си за 2 нощувки, няма да е чак толкова много багажа ...

Връзка към мнение
преди 8 минути , Summer morning каза:

Добре, ако се вслушам в съвета Ви, имам ли директна връзка от Матера до Монополи и от Монополи до Алберобело? Това е за втория ден - събота.

Няма директна връзка, става през Бари.

Връзка към мнение

Това е картата на и около гарата. В ляво горе Appulo Lucane Railways Srl тръгват влаковете за Матера и влака за летището. Ако изпуснеш рейса от летището хващаш влака за  Бари и от там за Матера. Ако някой знае друг начин да пише.

Долу почти в центъра Bari Centrale - Ferrovie del Sud-Est е влака за Алберобело и Локортондо. Минаваш през подлеза и отваш на последния коловоз, следи надписите.

За двете градчета са достатъчни по 2 часа, но зависи от разписанието на влаковете. Ще ти остане време и за едно вечерно/нощно Бари.

Може да посетиш и двете, но трябва да тръгнеш в събота по-рано от Матера.  Последния ден остави за Бари.

Давам ти линковете за двете железници.

 

За Алберобело и Локоротондо (съвсем близо са) https://www.lefrecce.it/Channels.Website.WEB/#/search-results?handoff=true&referrer=www.google.com

За Матера https://ferrovieappulolucane.it/ricerca-corse

За и от Матера някои часове има прехвърляне на Алматура.

 

 

image.png.ba0828dd7804b20463fb11e8d2947d6c.png

 

 

Редактирано от traveler
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.