Прескочи до съдържание

Предложете екзотична дестинация за февруари


Препоръчани мнения

Моля, споделете екзотична дестинация за почивка през февруари.

В предвид с дъждовният сезон Бали и Сейшели подходящи ли са? И колко е дъждовен този сезон, за тези, които са ходили по това време? Цял ден ли вали, или само кратки превалявания?

Предпочитаме място, където е топло и няма валежи, защото предпочитаме плажна почивка.

На Малдиви и Тайланд сме били.

Благодаря!

Връзка към мнение

Една много хубава тема, която може да Ви помогне :

Най-подходящите месеци за посещение на страните по света ( обща тема ) - Лексикон на пътешествениците - Магеланци (magelanci.com)

 

Иначе по-конкретно миналата година бяхме от 1 до 9 февруари на Сейшели и не помня да е валял дъжд през деня, ако не греша един ден валя през ноща.

Иначе по-бюджетен вариант бил и Кнарските острови. Все пак е Европа. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Карибският басейн е топ през февруари. Бих предпочел Ямайка (Монтего бей, Негрил), Доминиканската република. Един добър човек от форума (@ven62, всичко приемам за почерпка 😄) беше на лежерна почивка в Доминиканската република и остана много доволен. 🙂 Ето линк към неговата тема: Лежерна почивка в Доминиканската република с много коктейли и малко меренге - Страница 3 - Карибски басейн - Магеланци (magelanci.com) 

 

А иначе ето ти табелата за климата през годината на Бали:

image.png.174524999fd602da9eafd6d29fcff521.png

 

Ето ти и за Сейшелите:

image.png.7f37a122c5d0a3ae45892db58611834b.png

 

от табелите се вижда, че през февруари денят е кратък, но за сметка на това е най-дъждовният месец и в двете - Сейшели и Бали. Не бива да се забравя, че това, което не е в тези табели са ветровете. Те не се виждат, но се усещат и понякога не са приятни. Посока към Ямайка - ром, пури, бели плажове, палми. 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 7 минути , Pantelej Putnik каза:

Карибският басейн е топ през февруари. Бих предпочел Ямайка (Монтего бей, Негрил), Доминиканската република. Един добър човек от форума (@ven62, всичко приемам за почерпка 😄) беше на лежерна почивка в Доминиканската република и остана много доволен. 🙂 

 

А иначе ето ти табелата за климата през годината на Бали:

image.png.174524999fd602da9eafd6d29fcff521.png

 

Ето ти и за Сейшелите:

image.png.7f37a122c5d0a3ae45892db58611834b.png

 

от табелите се вижда, че февруари денят е кратък, но за сметка на това е най-дъждовният месец и в двете - Сейшели и Бали. Не бива да се забравя, че това, което не е в тези табели са ветровете. Те не се виждат, но се усещат и понякога не са приятни. Посока към Ямайка - ром, пури, бели плажове, палми. 🙂 

O-o-o, аз съм много известен с почерпките си. Кеф ти водка, кеф ти всякакъв друг алкохол. Само, че трябва да се постараеш - дека ти е линка към моята лежерна почивка в Доминиканската република с много коктейли и малко меренге.

:wink:

  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Duke каза:

Аз бих заложил на Куба или Виетнам. Предвид, че вече сте били в ЮА, тогава първото предложение е по-подходящо...

Хората питат за почивка. Куба за почивка е като да отидеш на почивка в хотел на Балкантурист през 70-те. Защо да си причиняват това, като в Доминиканската република е същото като природа (ако не и по-добре), а хотелите и обслужването са далеч по-добри. Почивка в Куба е като да си шибнеш сам 5 камшика. Ей така, за кеф! :biggrin:

Връзка към мнение
преди 26 минути , Pantelej Putnik каза:

Хората питат за почивка. Куба за почивка е като да отидеш на почивка в хотел на Балкантурист през 70-те. Защо да си причиняват това, като в Доминиканската република е същото като природа (ако не и по-добре), а хотелите и обслужването са далеч по-добри. Почивка в Куба е като да си шибнеш сам 5 камшика. Ей така, за кеф! :biggrin:

Нещо си се объркал жестоко! Това, което пишеш за Куба е валидно само за държавните хотели във Варадеро. Куба не е Варадеро...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И почти сигурно Куба е много по-безопасна спрямо Доминиканската република , освен ако там не напускаш границите на ризорта и буса с организираните екскурзии. 

В тоя вариант според мен е почти все тая дали човек е в Пунта Кана , Нуса Дуа , Фу Куок или другаде по света.

Ако обаче се търси тип ол-инклузив почивка ввероятно Доминикана е по-удачен избор.

Зависи какво търсите.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 минути , stanimir каза:

Ако обаче се търси тип ол-инклузив почивка ввероятно Доминикана е по-удачен избор.

О, да, за ол-инклузив тип почивка Куба определено не става, но по отношение на плажове е една от най-недооценените дестинации в света. Плажовете около Плая Ларга и Залива на прасетата чак до Сиенфуегос са уникални - изключително девствени и пълни с корали на видима дълбочина. За райски места като кубинските острови Кайо Ларго и Кайо Коко пък да не говорим...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 52 минути , msvv каза:

 За Мавриций през февруари какво ще кажете?

Ето ти табелата

 

image.png.86fe338e385ced48ad328e17c06ebcc7.png

 

"Страхотно" време, ако си растение - вали. Отидете в Ямайка и после ще ме търсиш да ме черпиш. 🙂 Ако пък сте мазо, Куба е вашият избор. 😆

Следва да се отбележи, че по това време (февруари) времето в Кения и Занзибар (Танзания) е супер. Занзибар е отличен избор също. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не разбирам, защо толкова отрицателно е мнението за Куба, но все пак всеки човек си има мнение и то може да е много различно.

Ако се върнем на първоначалната тема виждам, конкретното "екзотична дестинация". 

Ако правилно Ви разбирам вашето място е Сейшели. Ако под екзотика разбирате голям хотелски комплекс добро обслужване и наливане с алкохол наистина се ориентирайте към Дом. република.  

Но ако сте били на Малдиви и там Ви е харесало, съм склонен да мисля, че Дом. република ще Ви разочарова. 

Връзка към мнение
преди 21 минути , Tesh каза:

Ако под екзотика разбирате голям хотелски комплекс добро обслужване и наливане с алкохол наистина се ориентирайте към Дом. република.  

Аз пък не мога да разбера защо е толкова отрицателно мнението за алкохола 🤣🤣🤣

Майтапя се, разбира се. 🤣

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 35 минути , Tesh каза:

Не разбирам, защо толкова отрицателно е мнението за Куба, но все пак всеки човек си има мнение и то може да е много различно.

Ако се върнем на първоначалната тема виждам, конкретното "екзотична дестинация". 

Ако правилно Ви разбирам вашето място е Сейшели. Ако под екзотика разбирате голям хотелски комплекс добро обслужване и наливане с алкохол наистина се ориентирайте към Дом. република.  

Но ако сте били на Малдиви и там Ви е харесало, съм склонен да мисля, че Дом. република ще Ви разочарова. 

Всеки има своите си предпочитания. Бил съм на Малдивите (и в ризорт вкл.), но и в Доминикана много ми хареса.

Ако трябва да повторя дестинация бих избрал Доминикана пред Малдивите, поради по-доброто съотношение цена/качество на пасивна почивка.

 

Без да съм бил в Куба ще си позволя да кажа, че тя има своите проблеми. И като туристи някои хора не са ОК да изпитат (макар и съвсем частично) тези проблеми. 

преди 20 минути , Pantelej Putnik каза:

Аз пък не мога да разбера защо е толкова отрицателно мнението за алкохола 🤣🤣🤣

Майтапя се, разбира се. 🤣

Моите причини не са нито морални, нито религиозни, нито здравни, нито ... Просто не ми е вкусно и вече 60 години се чудя защо хората си го причиняват. :biggrin:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Куба изисква повече търсене, планиране и занимавка на място, отколкото обикновено се разбира под думата "почивка". Отделно не е дестинация за всеки вкус. Иначе всеки си е различен.

Да уточня просто, защото никой не го казва, пък питащия е сравнително нов и може да не му е ясно.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, neuromancer каза:

Куба изисква повече търсене, планиране и занимавка на място, отколкото обикновено се разбира под думата "почивка".

Може да се уточни, че придвижването в страната си е изпитание, което не е на всяка цена необходимо, когато човек търси екзотична "плажна почивка". Иначе Куба си е интересна, спор няма. 

Връзка към мнение
преди 38 минути , Pantelej Putnik каза:

Може да се уточни, че придвижването в страната си е изпитание, което не е на всяка цена необходимо, когато човек търси екзотична "плажна почивка". Иначе Куба си е интересна, спор няма. 

Аз наистина не разбирам защо продължаваш с този негативизъм към Куба. Виждам, че си посещавал страната и ми е любопитно какво точни си видял от острова? 

 

Придвижването в Куба е възможно най-лежерното изпитание за всеки шофьор - абсолютно празни четирилентови магистрали, липса на какъвто и да е било трафик в основните градове и напълно приличен трафик в Хавана...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Само да се вмъкна с предупреждение, което прочетох скоро - в Куба има проблем с горивата в момента. Зарежда се само на определени бензиностанции и до лимит , който беше нещо от сорта на 20л. Записват се номерата на колата. Беше го написал човек живеещ там. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Цвете каза:

Само да се вмъкна с предупреждение, което прочетох скоро - в Куба има проблем с горивата в момента. Зарежда се само на определени бензиностанции и до лимит , който беше нещо от сорта на 20л. Записват се номерата на колата. Беше го написал човек живеещ там. 

Пълна екзотика! В колко други страни от региона ще преживее човек подобна "екзотика"!? Благодаря, Цвете! 🙂 

 

преди 9 часа, Duke каза:

Аз наистина не разбирам защо продължаваш с този негативизъм към Куба.

 

преди 10 часа, Pantelej Putnik каза:

Иначе Куба си е интересна, спор няма. 

На това ако му казваш негативизъм.....

Връзка към мнение
преди 1 минута , Pantelej Putnik каза:

Пълна екзотика! В колко други страни от региона ще преживее човек подобна "екзотика"!? Благодаря, Цвете! 🙂 

А, не искам да наливам масло. На мен Куба ми е в най- далечните планове, да не кажа извън тях, но искам да споделя информация за момента.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Насила никой никого не може да накара да харесва нещо , а и предвид въпросите на автора на темата, не мисля че повече има смисъл Куба да бъде дискутирана сред предложенията.

Търси се съвсем друг тип почивка.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 3 минути , Цвете каза:

А, не искам да наливам масло.

Няма масло, няма огън. @msvv иска екзотична плажна почивка, а не драма в гладна комунистическа/ посткомунистическа държава в преход, която още не е наясно накъде да тръгне. Тъжните и умислени хора навсякъде пък едва ли предполагат приятно преживяване. 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
5 minutes ago, Pantelej Putnik said:

Тъжните и умислени хора навсякъде пък едва ли предполагат приятно преживяване. 

Няма нищо общо с това което съм запомнил от Куба , ама карай.

Връзка към мнение
преди 3 часа, ven62 каза:

Моите причини не са нито морални, нито религиозни, нито здравни, нито ... Просто не ми е вкусно и вече 60 години се чудя защо хората си го причиняват. :biggrin:

Ти уж "коктейли, меренге и т.н.", а после коктейлите били безалкохолни, меренгето било ръченица и т.н. 😄 

 

И за да не е спам, ето една насока за полети за @msvvVluchten Brussel Montego Bay | TUI fly  Да се има предвид, че с наближаване на датите на този сайт, полетите лекичко поевтиняват. Тоест - при здрави нерви, може да се остави всичко за last minute. В последния момент ще има и доста изгодни предложения за цели почивки, включващи самолет, хотел и трансфер. Такива оферти могат да се търсят на множество сайтове за почивки, като например - tui.de, lastminute.com и много, много други. Ако цената на подобна комплексна услуга ви устройва, а не ви се занимава надълго и нашироко да търсите и подреждате програма, а искате да се потопите в релакс, то не се колебайте. И не слушайте какво ще ви кажат в този форум за готовите почивки от туроператорски фирми. 😄  

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Благадаря за бързите и компететни отговори! 

Спасихте ме от по-скоро дъждовна почивка през февруари😀

Решено: Ще се ходи в Тайланд- Краби. Предният път, когато ходихме преди 5 години, бяхме на Пукет, и сега ше сменим малко местоположението.

Препоръки за хотели- с 3 деца сме -двамата са големички- на 17 и 15, и по-малкото на 10. Нещо, което не е за пропускане в този район?

Плажовете Ао Наг и в блисост до него хубави ли са?

Смятаме да вземем хотел близо до плажа, и да направим 2-3 морски екскурзии.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.