Прескочи до съдържание

3 месеца в Австралия, Нова Зеландия и Океания - обща тема за планиране


Препоръчани мнения

Здравейте Магеланчовчета,

 

Започвам да планирам 2-3 месечно пътешествие из тихия океан като начална дестинация ще е или Австралия или Нова Зеландия. Може и на стоп, може с рент а кар или обществен транспорт. От там вече в зависимост личните предпочитания на участващите може да поскитаме из атолите, лагуните, островите в тихия океан и т.н. 

 

Може и круизче, може и каквото там се случи. Въпроса е да е бюджетно разбира се, за да се остане максимално дълго в региона и да се видят повече места и територии.

 

За сега съм сам, но както всички знаем - една птичка пролет не прави ... нооо, след нея идват и останалите ( ще добавя ).

 

Започвам да планирам и не по-рано от февруари/март 2024г. ще се запътя натам живот и здраве - ако е рекъл господ.

 

Приемам всякакви луди глави за спътници, а ако имат и известен опит в пътешествията - супер!

 

Айде да започваме планирането ( може и на лично ) 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не се заяждам, но да попитам имаш ли опит в такива пътувания? Тихоокеанския ригион си е труден. Например връзката между Микронезия и Полинезия е супер трудна. Фиджи си е като хъб, но пък дотам най-евтино е обикновено през Сингапур. Изобщо - да посетиш подробно Австралия е едно, съвсем друго трите тихоокеански региона.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Роми каза:

Не се заяждам, но да попитам имаш ли опит в такива пътувания? Тихоокеанския ригион си е труден. Например връзката между Микронезия и Полинезия е супер трудна. Фиджи си е като хъб, но пък дотам най-евтино е обикновено през Сингапур. Изобщо - да посетиш подробно Австралия е едно, съвсем друго трите тихоокеански региона.

Здравей,

 

Нямам никакъв опит, но за сметка на това имам голямо желание и хъс. Когато човек няма конкретен план за следване е по-лесно да го модифицира в движение или поне така е при мен.

Връзка към мнение

Само със желание и хъс не стават обаче нещата в този регион. Свободата, която ти искаш струва особено много, чисто финансово и макар и в Европа да успееш да я нагласиш било то с влакове, фликсбус или евтини лоу кост полети (дори в последния момент може да не са особено скъпи), то в региона, в който си се запътил е малко по-различно.

 

Австралия - иди, дойди, там ще ти се получат нещата. Бекпекър общността е супер силна, няма да имаш проблеми. Но от гледна точка на транспорт с изключение на 4-5-6 големи града, всичко друго ще е тегаво и скъпо. Виждаш, че започват да ти се подрязват крилцата на свободата...

За Нова Зеландия - също, обиколката с кемпер под наем е доста класическа, като полети от Австралия има много и може и да хванеш нещо на добра цена. Едва ли ще намериш тая цена спонтанно обаче.

Фиджи - третата най-развита дестинация там, но нещата организационно почват да стават тегави. Да речем, че може да го планираш ако фиксираш някакви дати предварително.

Всичко друго в района просто го забрави за начинът, по който го планираш. Ако смяташ, че ще се излежаваш на плаж във Фиджи и ти скимва утре да скочиш до Вануату - няма да стане.

 

Много приятно и романтично звучат 3 бюджетни месеца из цяла Океания, без твърди планове и със свободата да си спонтанен и да решаваш в последния момент, но това се сблъсква с реалността, която е че чисто финансово тази спонтанност струва скъпо.

 

Според мен се фокусирай само на Австралия, ако искаш да си свободен и гъвкав, при това и за там задължително двупосочен билет от сега, а не както пита в другата тема за билет с отворени дати. Ако искаш да видиш и други държави и острови в региона ще трябва да планираш и купиш билети от по-рано, всичко с фиксирани дати. Просто за да ти се получи пътуването както си го описал, само транспорта ти ще е петцифрена сума и то е много вероятно първата да не е 1....

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Из островите няма дори полети всеки ден, да не говорим за нискотарифни такива... Най-много от Австралия нещо да намериш отиване и връщане, ама да обикаляш по желание трудно.

Разгледай какво се предлага в момента все пак, да знаеш какво може и какво не, и ако ти хареса купуваш...

Без планиране си обречен да плащаш много.

  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Георги каза:

Само със желание и хъс не стават обаче нещата в този регион. Свободата, която ти искаш струва особено много, чисто финансово и макар и в Европа да успееш да я нагласиш било то с влакове, фликсбус или евтини лоу кост полети (дори в последния момент може да не са особено скъпи), то в региона, в който си се запътил е малко по-различно.

 

Австралия - иди, дойди, там ще ти се получат нещата. Бекпекър общността е супер силна, няма да имаш проблеми. Но от гледна точка на транспорт с изключение на 4-5-6 големи града, всичко друго ще е тегаво и скъпо. Виждаш, че започват да ти се подрязват крилцата на свободата...

За Нова Зеландия - също, обиколката с кемпер под наем е доста класическа, като полети от Австралия има много и може и да хванеш нещо на добра цена. Едва ли ще намериш тая цена спонтанно обаче.

Фиджи - третата най-развита дестинация там, но нещата организационно почват да стават тегави. Да речем, че може да го планираш ако фиксираш някакви дати предварително.

Всичко друго в района просто го забрави за начинът, по който го планираш. Ако смяташ, че ще се излежаваш на плаж във Фиджи и ти скимва утре да скочиш до Вануату - няма да стане.

 

Много приятно и романтично звучат 3 бюджетни месеца из цяла Океания, без твърди планове и със свободата да си спонтанен и да решаваш в последния момент, но това се сблъсква с реалността, която е че чисто финансово тази спонтанност струва скъпо.

 

Според мен се фокусирай само на Австралия, ако искаш да си свободен и гъвкав, при това и за там задължително двупосочен билет от сега, а не както пита в другата тема за билет с отворени дати. Ако искаш да видиш и други държави и острови в региона ще трябва да планираш и купиш билети от по-рано, всичко с фиксирани дати. Просто за да ти се получи пътуването както си го описал, само транспорта ти ще е петцифрена сума и то е много вероятно първата да не е 1....

Много благодаря за имформацията и отделеното време. Оценявам го!

 

Поздрави 🙂 

Връзка към мнение
преди 3 часа, neuromancer каза:

Из островите няма дори полети всеки ден, да не говорим за нискотарифни такива... Най-много от Австралия нещо да намериш отиване и връщане, ама да обикаляш по желание трудно.

Разгледай какво се предлага в момента все пак, да знаеш какво може и какво не, и ако ти хареса купуваш...

Без планиране си обречен да плащаш много.

Много благодаря и на вас за информацията. Имам достатъчно време да се запозная и да планирам, но без вашата информация наистина няма да се случат нещата. 
 

Поздрави!

Връзка към мнение
7 hours ago, Бохо said:

Здравей,

 

Нямам никакъв опит, но за сметка на това имам голямо желание и хъс.

И това е супер. Но горното трябва да е гарнирано с безлимитна кредитна карта. Навсякъде по света, а там най-вече. 

 

Връзка към мнение
преди 33 минути , era123 каза:

И това е супер. Но горното трябва да е гарнирано с безлимитна кредитна карта. Навсякъде по света, а там най-вече. 

 

🙂 Добро е като идея, но засега не разполагам с безлимитна.

Връзка към мнение

Може да се направи подобно пътуване , идеята не е лоша 😉, никъде не ми се видя дразнещо скъпо , а и ти ще пътуваш бекпекърски.  Вероятно обаче си закъснял , ако търсиш бюджетни самолетни билети за след три месеца , но пък винаги можеш да намалиш дестинациите . Сигурно си видял моята тема за изкараните три месеца в началото на годината , не ми стигнаха …

 

1. извадил  ли си вече австралийска виза ?
2. разгледай билетите в региона с изходна точка Австралия и Оклънд 

3. самолетните маршрути в региона са с различна честота , от остров до остров често са и веднъж седмично ( пример Нова Каледония - Вануату )

4. няма от какво да се притесняваш , най-топлите хора са концентрирани в Южният Пасифик , пътуването сам ти дава невероятна гъвкавост, която съчетана с бекпекърство , неутрализира необходимостта от сериозно или свръх планиране .

 

Всички ще ти завиждаме за изкараното време там !

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, stanislavpp каза:

Може да се направи подобно пътуване , идеята не е лоша 😉, никъде не ми се видя дразнещо скъпо , а и ти ще пътуваш бекпекърски.  Вероятно обаче си закъснял , ако търсиш бюджетни самолетни билети за след три месеца , но пък винаги можеш да намалиш дестинациите . Сигурно си видял моята тема за изкараните три месеца в началото на годината , не ми стигнаха …

 

1. извадил  ли си вече австралийска виза ?
2. разгледай билетите в региона с изходна точка Австралия и Оклънд 

3. самолетните маршрути в региона са с различна честота , от остров до остров често са и веднъж седмично ( пример Нова Каледония - Вануату )

4. няма от какво да се притесняваш , най-топлите хора са концентрирани в Южният Пасифик , пътуването сам ти дава невероятна гъвкавост, която съчетана с бекпекърство , неутрализира необходимостта от сериозно или свръх планиране .

 

Всички ще ти завиждаме за изкараното време там !

Е това е приказка вече. Мучо грасиас амиго 🙂 

 

Желанието ми е да скитосвам. Свикал съм и на ходене и на глад и на студ - няма какво да ме уплаши според мен. Хващам си раничката и едноместната палатка и останалото е история - така го усещам и ако е рекъл господ ще се случи. 
 

Направи ми деня с този коментар - признателен съм!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.