Прескочи до съдържание

Флибко от летище Шарлероа дп Брюксел


Divi

Препоръчани мнения

Моля за съдействие! Следващата седмица от петък до неделя ще ходим до Брюксел. Мислех да купя предварително двупосочни билети за шатъла на Флибко, движещ се между летище Шарлероа и Брюксел, защото на сайта пише, че шофьорът продава на по-висока цена и то - ако има места, но снощи четох ужасни коментари в Tripadvisor и се притесних. Хората масово пишат, че се чака на огромна опашка между 1 и 3 часа, на студ, дъжд и вятър, защото се продават прекалено много билети и не се спазва разписанието (уж трябва да има автобус на всеки 20 минути). Моля да споделите личен опит дали компанията е надеждна. Започнах да се чудя дали да купя предварително билети, които и без това са доста скъпи, или да изчакам да се ориентираме на място. В този ред на мисли - колко ориентировъчно излиза такси от летище Шарлероа до Брюксел (Иксел или центъра), при тях има ли копърки и коя таксиметрова компания ми препоръчвате? А вариантът с автобус до Шарлероа и оттам - с влак до Брюксел, по-надежден ли е и на коя ЖП гара в Брюксел спира влакът?

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Divi каза:

Моля за съдействие! Следващата седмица от петък до неделя ще ходим до Брюксел. Мислех да купя предварително двупосочни билети за шатъла на Флибко, движещ се между летище Шарлероа и Брюксел, защото на сайта пише, че шофьорът продава на по-висока цена и то - ако има места, но снощи четох ужасни коментари в Tripadvisor и се притесних. Хората масово пишат, че се чака на огромна опашка между 1 и 3 часа, на студ, дъжд и вятър, защото се продават прекалено много билети и не се спазва разписанието (уж трябва да има автобус на всеки 20 минути). Моля да споделите личен опит дали компанията е надеждна. Започнах да се чудя дали да купя предварително билети, които и без това са доста скъпи, или да изчакам да се ориентираме на място. В този ред на мисли - колко ориентировъчно излиза такси от летище Шарлероа до Брюксел (Иксел или центъра), при тях има ли копърки и коя таксиметрова компания ми препоръчвате? А вариантът с автобус до Шарлероа и оттам - с влак до Брюксел, по-надежден ли е и на коя ЖП гара в Брюксел спира влакът?

Преди 7 години пътувах с тях,но билетите поскъпнаха от тогава много.Надеждна е фирмата.Чака се на паркинга пред летището,но наблизо има козирка.В Брюксел тръгваше от гара Юг.С влак може да е подобна цената,но ще трябва да идете до гарата в Шарлероа с градския автобус от летището.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Здравейте, да дам мойте 5 ст. Преди година, със закупени предварително билети за Флибко, кацнахме на Шарлероа. Полета леко закъсня, на граничен контрол се минаваше бавно и дакато излезем от летището- изпуснахме автобуса за Гент за няколко минути. Естествено никой не ни чакаше. В този случай е предвидено да вземеш следващия автобус , който беше след час и половина. Дочакахме времето, обаче за следващия автобус много хора, блъсканица, не ни качиха , остана даже човек с билет,предварително закупен за същия час. Аз не бих вече разчитала на Флибко. Загубихме време и пари, но пък си научихме урока🙂.

Нашият автобус беше за Гент, а не за Брюксел (за Брюксел  мисля, че са по -често).

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Как се измъкнахме от тази неприятна ситуация? Взехме автобус до гарата в Шарлероа и от там с влак до Гент. !!! билет за автобуса за гарата се купува от машина, която е на мястото, откъдето тръгва автобуса, но САМО с карта. Мисля,че и в автобуса може ,но пак само с карта (не съм сигурна). Въобще без карта придвижването с обществен транспорт е силно затруднено. Навсякъде има машини за билети, но се плаща само с карта. Гишетата са малко и има огромни опашки. Влаковете са редовни, комфортни и с тях се пътува лесно.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 41 минути , sofy каза:

Здравейте, да дам мойте 5 ст. Преди година, със закупени предварително билети за Флибко, кацнахме на Шарлероа. Полета леко закъсня, на граничен контрол се минаваше бавно и дакато излезем от летището- изпуснахме автобуса за Гент за няколко минути. Естествено никой не ни чакаше. В този случай е предвидено да вземеш следващия автобус , който беше след час и половина. Дочакахме времето, обаче за следващия автобус много хора, блъсканица, не ни качиха , остана даже човек с билет,предварително закупен за същия час. Аз не бих вече разчитала на Флибко. Загубихме време и пари, но пък си научихме урока🙂.

Нашият автобус беше за Гент, а не за Брюксел (за Брюксел  мисля, че са по -често).

 

За Брюксел са по-често, но и хората са повече. Гледах снимки в нета на големи опашки и съм в голяма чуденка дали изобщо да купувам предварително, защото цената е висока и не ми се иска да я рискувам, ако на място решим да се придвижим по друг начин. От друга страна, не знам ако нямаме предварително купени билети, дали изобщо има вероятност да се качим в автобуса. Абе, мазало! Моля, споделяйте своя опит, за да мога да взема решение на база повече информация.

А някой ползвал ли е такси? Знам, че е скъпо, но искам да се ориентирам колко скъпо.

А Юбер и Болт вариант ли са?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Последните години не съм пътувала през Шарлероа, но проблемът си е бил винаги. 

Аз лично не бих се хванала на такси от Брюксел до Шарлероа, просто защото разстоянието е много голямо (60 км) и няма да ви излезе никак евтино. Това си е летище, до което се пътува по магистрала. Автобусът го взема за около един час, ако няма задръстване. Винаги автобусите от/до Шарлероа пристигат в Брюксел на Gare du Midi (т.е. т.нар. южна гара, която е най-големият транспортен възел в града). 

За влаковете от Шарлероа нямам опит, но доста хора вече са пътували и съм сигурна, че ще има мнения по въпроса. 

 

Прави са тези, преди мен, които са Ви написали, че задължително за Белгия трябва да имате дебитна/кредитна карта, кешът върви на малко места, а най-малко за обществения транспорт - независимо дали говорим за автобуси, влакове, метро. 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Просто ако категорично откажете директния автобус, пробвайте с автобус до Шарлероа и оттам с влак, таксито не е смислена опция. За Убер не знам, но има предимството да позволява проверка (от уебсайта се логваш и генерираш търсене, просто за да видиш дали е възможно и колко може да струва. Обаче дали ще има шофьори да се навият да го направят е съвсем отделен въпрос).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.