Прескочи до съдържание

Няколко дни в Дубай съчетано с круиз и деца


Препоръчани мнения

След толкова колебаене, най-после първата ми резервация за круиз е факт.

 

Резервирахме круиз от/до Дубай. 

Сега търся полети - тръгване 04.01.2024 или 05.01.2024 връщане 13.01.2024 или 14.01.2024

 

Гледах полети през Истанбул, Букурещ и май най ниска цена е на Уиз през София - около 300 лв в двете посоки на човек. Идеи  за дрги варианти?

Или как да сваля Уиз още? 

 Шестима сме - ние петимата и майка ми.  Поне 2 куфара ще вземем. 

 

А какво се случва, ако Уиз отменят полета? Малко ми е нервно с лоу кост компания на първия ни круиз 🙂 

 

По нататък ще питам и за места в Дубай и Абу Даби,но първо да купя билетите.

Връзка към мнение

Цената е идеална, по-ниско от цената с груповия Уиз пас не вярвам да свалите.

Не мисля, че има някаво сериозно основание да се притеснявате от отмяна на полета ,но това са Божи работи.

Аз също пътувам в този период с Уиз и прекачване в Абу Даби. Всякаква промяна в разписанието, ще е голям кошмар.

Не се мотайте, дори днес има 20% дискаунт за някой полети от/до Абу Даби по случай националният празник. 

Без да мога да бъда сигурен цената няма да падне повече - лично мое мнение.  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако взема билети с Уиз, за всички ли трябва да взема флекс или само за 2 та билета заради флес врътката?

 

Какво се случва ако Уиз отменят полета преди круиза? Възнамеряваме да пътуваме ден и половина по-рано, но ако отменят полета как се придвижваме?

Връзка към мнение

не разбрах как така само за двата билета? ако ги вземеш всички заедно, трябва да са еднакви - всички със или без флекс. Ако ги вземеш поотделно, само които са с флекс ще можеш да променяш

ако отменят полета (а не просто променят), трябва да може да пренасочиш през Букурещ, дори и да има борба. Ако въобще няма полети или места - няма. Търсиш други или се отказваш.

Връзка към мнение
преди 2 часа, neuromancer каза:

не разбрах как така само за двата билета? ако ги вземеш всички заедно, трябва да са еднакви - всички със или без флекс. Ако ги вземеш поотделно, само които са с флекс ще можеш да променяш

ако отменят полета (а не просто променят), трябва да може да пренасочиш през Букурещ, дори и да има борба. Ако въобще няма полети или места - няма. Търсиш други или се отказваш.

Аха, благодаря!  Започва да ми се изяснява. 

 

Има ли смисъл тогава да вземам флекс за всички ни, ако притеснението ми е отмяна на полета? Аз мислех да взема флекс на 2- 3 билета заради добавяне на багаж. 

А дали не е удачно да направя някаква застраховка "отмяна на пътуване" поради отмяна на полет?

 

Ето това ми беше важно да знам, че ако има отмяна, имам право да настоявам за полет през Букурещ. Къде се звъни в такъв случай?

 

Отиването е ден и половина по-рано, но прибирането е в последния ден на круиза - дали не е по-разумно да го преместя един ден по-късно?

 

Гледам, че има няколко варианта за пътуване с Търкиш, Етихад и Еър Арабиа през Истанбул. Дали има вариант да смъкна малко цената през посредник?

Връзка към мнение
преди 3 часа, Madonna каза:

Ето това ми беше важно да знам, че ако има отмяна, имам право да настоявам за полет през Букурещ. Къде се звъни в такъв случай?

 

звъниш на Уиз, разбира се

в темата за Уиз трябва да е писано дали дават полет до Букурещ, след като отмениха полетите за лятото трябва да има и хора, които са го преживяли

хубаво е да имаш застраховка, защото ако ти се наложи да купуваш нов билет в последния момент или пък ви отменят полетите, а круиза е без връщане на парите хич няма да излезе евтино, а и вие сте 6 човека...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, Madonna каза:

Ако избера да летим с ТА, с кой посредник да купя билети?

А защо искаш да летиш на много по-скъпа цена с прекачване, вместо директен евтин полет ?

Връзка към мнение

Били сме два пъти на круиз в Дубай, един път качване от Дубай, миналата година от Абу Даби. 

Полетите са ни били с  Уиз, купуваме доста по-рано и съответно няколко пъти ги разместват. Но до към месец и половина преди полета вече не е имало размествания.

Винаги се подсигуряваме с по една, ако се налага и повече нощувки преди и след полета. А миналата година се прибрахме през Тел Авив, че не ни пасваше директния за връщане.

 

 

Връзка към мнение
преди 20 минути , Tesh каза:

А защо искаш да летиш на много по-скъпа цена с прекачване, вместо директен евтин полет ?

Не е много по- висока цена от Истанбул като включим и багажа. Обаче часовете на полетите на ТА не са ни удобни, имайки в предвид, че мъжа ми ще шофира след като не е спал цяла нощ...

 

Май се връщаме на вариант Уиз.  Къде мога да направя застраховка за евентуална отмяна на полет на Уиз? Гледам в гугъл SGI, някой да ги е ползвал ? Имаме карта ДСК на Уиз, тя достатъчна ли е за застраховка?

преди 6 минути , Rossi to каза:

Били сме два пъти на круиз в Дубай, един път качване от Дубай, миналата година от Абу Даби. 

Полетите са ни били с  Уиз, купуваме доста по-рано и съответно няколко пъти ги разместват. Но до към месец и половина преди полета вече не е имало размествания.

Винаги се подсигуряваме с по една, ако се налага и повече нощувки преди и след полета. А миналата година се прибрахме през Тел Авив, че не ни пасваше директния за връщане.

 

 

Дали ще е удобно да ти пиша на лични с конкретни въпроси?

Връзка към мнение
преди 7 минути , Rossi to каза:

Били сме два пъти на круиз в Дубай, един път качване от Дубай, миналата година от Абу Даби. 

Полетите са ни били с  Уиз, купуваме доста по-рано и съответно няколко пъти ги разместват. Но до към месец и половина преди полета вече не е имало размествания.

Винаги се подсигуряваме с по една, ако се налага и повече нощувки преди и след полета. А миналата година се прибрахме през Тел Авив, че не ни пасваше директния за връщане.

 

 

Кога се слиза от кораба  в деня на напускане? Има ли установени часове? 

Връзка към мнение
преди 16 минути , Madonna каза:

Кога се слиза от кораба  в деня на напускане? Има ли установени часове? 

Предполагам зависи от круизната компания. Ние сме пътували и двата пъти с Аида, те искат да се напусне кораба до 9 или 10, не помня точно.

Връзка към мнение

Вече имаме билети 02.01 - 14.01. с Уиз през София. В крайна сметка избрахме удобството на времето на полетите на  Уиз  пред ТА, като цена излязоха по-скъпи. 

 

Имаме 3.5 дни преди да се качим на кораба и една нощувка след като слезем.  Започвам да чета за да сглобя програма., вашите идеи и предложения ще бъдат високо оценени 🙂 

 

Надявам се да имате и предложения за настаняване. Като начало в кой район да гледам? Апартаменти или хотели?

Летим от/до Абу Даби, качваме се на кораб в Дубай, не сме били досега в тази част на света и сме с 3 момчета на 16, 13 и 10 години.  

Те харесват (както всички момчета май) яки коли, впечатляват се от небостъргачи, архитектура на футуристични сгради...аз бих искала да отидем до пустинята на еднодневен трип.

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.