Прескочи до съдържание

Търся вдъхновение


Препоръчани мнения

Хей здравейте! Аз не успях да намеря подобна тема, обаче да си изплача мъката. 

 

Много дълги години само си мечтаех за дълги пътешествия. Ужасно много работа и липса на време, после дойде една зловеща кредитна криза, с която имах много врмее, но и липса на средства и така преди 2г. заминахме за Мексико с 2 малки деца. Самостоятелно пътуване, което си организирахме ние. Уникално беше - обиколихме Юкатан, Холбош, Мерида с кола под наем. Имахме 3-4 бази. Миналата година пак самостоятелно - Сингапур, Камбоджа и Тайланд, като в последния обоколихме няколко острова. 

 

И сега на въпроса: Някак си изгубих вдъхновение, не откривам дестинация, която много да ме запали. Много съм чела, гледала и организирала пътувания, които не осъществихме по една или друга причина : Бали, Запади Щати с кемпер, Шри Ланка и какво ли не....Та кажете сега дестинация/ дестинации, която да има следните характеристики: интересна култура, вкусна храна, цивилизовано ( не обичаме твърде голямата мизерия, колкото и автентично да е).

 

Благодаря!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами трудно може да се даде препоръка- всяка култура е интересна, храната също е въпрос на вкус. И за  "цивилизовано" представите са различни и хората имат различен праг на търпимост. Мен лично твърде лъскави места не ме привличат по никакъв начин. Поглеждала ли си в посока Аржентина или Чили? И  двете държави имат уникални природни забележителности, храната е вкусна (особено аржентинското телешко), имат хубави вина, а столиците им - доста европейски облик. Имат си особености, но на мен лично Буенос Айрес ми е един от най-любимите градове в света. 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 8 часа, lyusi каза:

Ами трудно може да се даде препоръка- всяка култура е интересна, храната също е въпрос на вкус. И за  "цивилизовано" представите са различни и хората имат различен праг на търпимост. Мен лично твърде лъскави места не ме привличат по никакъв начин. Поглеждала ли си в посока Аржентина или Чили? И  двете държави имат уникални природни забележителности, храната е вкусна (особено аржентинското телешко), имат хубави вина, а столиците им - доста европейски облик. Имат си особености, но на мен лично Буенос Айрес ми е един от най-любимите градове в света. 

Признавам си, не съм поглеждала изобщо нищо в Южна Америка, освен Колумбия. Ще попрегледам във форума за Аржентина за някой пътепис. 
 

 

Връзка към мнение

Здравей 🙂

Случайно ли двете пътувания са около море? Защото ако плажуването е важна част от пътуването, по-скоро ще повториш Югоизточна Азия и Кариби. 

Може обаче да погледнеш културна + морска Япония, Индонезия, Виетнам.

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 12 минути , irinata каза:

Признавам си, не съм поглеждала изобщо нищо в Южна Америка, освен Колумбия. Ще попрегледам във форума за Аржентина за някой пътепис. 
 

 

Заповядай 

https://magelanci.com/patepisi/южна-америка/аржентина-парагвай-и-уругвай/в-ритъма-на-самба-и-танго-или-карнавален-рио-игуасу-буенос-айрес-и-още-нещо-между-тях-част-втора-аржентина-с-щипка-уругвай-r675/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моите препоръки не се водят от храна, защото на мен някакси почти навсякъде ми е вкусно (без Виетнам, защото там умрях от глад, заради кориандъра, който слагат навсякъде :() 

Нова Зеландия - убийствено красива, а всичко свързано с маорите като култура и придава голям чар. 

Знам, че не споменаваш нищо в тази посока, но правила ли си сафари в някоя африканска държава? Това определено е по-различно пътуване, а в Африка култура и племена бол. Бушмените  примерно, които гледах в Намибия, макар и да е много туристическо, ми беше супер интересно. Все едно гледаш  на живо "Боговете сигурно са полудели".

Някъде по на студено ходила ли си? Северът е страшно различен и много красив (Исландия, Фарьорите са от по-достъпните държави). 

Ако си с малки деца, някои от тези дестинации може да са по-неудачни, но някой ден :)... Страстта към пътешествия не е болест, която се лекува за 1-2 години:)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Ако някой ме пита за препоръка, няма как да не спомена Исландия на първо място. Определено не е за всеки, за мен обаче е най-красивото място, което съм посещавал и бих се връщал отново и отново. Ако обичате природа, няма как да не й се насладите.

 

Не знам доколко е подгодяща за семейство с 2 деца, но има много хора, които правят такъв тип пътуване с по-голям кемпер. Зависи от предпочитанията.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Това с кемпера задължителна част ли е? 

Ако не, не отхвърляйте с лека ръка Бали, а има и толкова много други места в Индонезия, с които да комбинирате, за да видите няколко различни култури и страхотна природа.

Ако обаче в представата ви за пррирода на първо място са плажовете, трудно ще наградите над Мексико и Тайланд. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Моето вдъхновение е ,че седя ли повече от известно време в къщи и ме хващат лудите да тръгна където ми видят очите.Извън ЕС за мен всичко е екзотика и трудно бих повторил.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

- Какво е Вашето вдъхновение?

- Не разбрах въпроса?

- Какво Ви вдъхновява? Какво Ви кара да ставате сутрин от леглото?

- Аааа, разбрах. Вдъхновява ме пик@енето.

Шегичка, разбира се. Ама нали темата е за търсене на вдъхновение... 

А сериозното ми мнение по въпроса - ако ти се налага да събираш мнения за вдъхновение във форум, по-добре си спести парите от пътешествието за нещо по-полезно.

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Аз пък да вмъкна - без да съм пътувал по тези места - по подобен начин пътеписите представят азиатска Турция и Иран. Е, май има сериозна езикова бариера, но пък децата сигурно отварят сто врати и сърца.

Връзка към мнение

Много благодаря за отговорите.

 

Разбира се очаквах и подигравки, което е неразбираемо за мен. Човек понякога намира вдъхновението на най-невероятни места, а за пътуванията които сме правили, съм чела най-много точно в този форум. Най-малкото колкото по-малко е пътувал някой, толкова по-трудно избира дестинацията си. Или поне при нас е така.

 

Ще се радвам, ако някой сподели някой вълнуващ пътепис.

 

 

преди 9 часа, master_of_germs каза:

Това с кемпера задължителна част ли е? 

Ако не, не отхвърляйте с лека ръка Бали, а има и толкова много други места в Индонезия, с които да комбинирате, за да видите няколко различни култури и страхотна природа.

Ако обаче в представата ви за пррирода на първо място са плажовете, трудно ще наградите над Мексико и Тайланд. 

Бали го бяхме харесали и организирали и с вече закупени билети, но се наложи да канселираме заради Ковид. Но ми е в листата. Предния път го комбинирах със Сингапур, а следващия път си мисля да го комбинираме с Австралия. В интерес на истината, може би това е дестинацията, която следя за полети, но те станаха поне 1,5пъти по-скъпи от 2020г.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Пътувате , за да намерите смисъла на живота си или за да избегнете търсенето му?

 

В днешно време най-разпространеното мнение по  темата пътуване може да се обобщи със слогана "Пътуването отваря ума"

 В историята обаче няколко мислители са твърдяли обратното: от Сократ до Песоа, португалският писател, който дори каза "Only extreme poverty of the imagination justifies having to feel".

Тази противоположна позиция, e обобщена в цитата на Честъртън „Travel narrows the mind”- Тоест пътуването на туриста е траекторията на бумеранг, който винаги се връща там, откъдето е тръгнал, без промяна;

Kакто например онези, които посещават Венеция без истински интерес към културата и изкуството на града, с единствената цел да направят поредица от снимки, за да покажат на някого, че са били там, но допринасят за задръстванията в града, щетите върху културното наследство и неудобства причинени на местните жители .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 47 минути , Fiordaliso каза:

Пътувате , за да намерите смисъла на живота си или за да избегнете търсенето му?

 

В днешно време най-разпространеното мнение по  темата пътуване може да се обобщи със слогана "Пътуването отваря ума"

 В историята обаче няколко мислители са твърдяли обратното: от Сократ до Песоа, португалският писател, който дори каза "Only extreme poverty of the imagination justifies having to feel".

Тази противоположна позиция, e обобщена в цитата на Честъртън „Travel narrows the mind”- Тоест пътуването на туриста е траекторията на бумеранг, който винаги се връща там, откъдето е тръгнал, без промяна;

Kакто например онези, които посещават Венеция без истински интерес към културата и изкуството на града, с единствената цел да направят поредица от снимки, за да покажат на някого, че са били там, но допринасят за задръстванията в града, щетите върху културното наследство и неудобства причинени на местните жители .


Вдъхновение имам в живота си! Но пътуването е част от храната ми за душата. Освен това в забързаното ежедневие е много трудно човек да спре, да се огледа и да подиша. Може би погрешно сте ме разбрали.


Отворих темата, за да събера вдъхновяващи пътеписи, истории или съвети на хора били на места, които страшно са ги впечатлили. Аз разбирам, че интернет е място, на което хората обичат да дават квалифилации, да оценяват, да се правят на мъдри и възвишени, но съм останала с друго впечатление за тази група тук.
 

Всъщност, аз никога не съм бягала да споделям приключенията, които съм правила - като да обикалям с колело Франция, с мотор Португалия, или пък да пътувам сама с 4годишни деца из Мексико.

 

Освен това част от темата в поста е, че хората, търсейки, четейки, организирайки  дестинация след дестинация, върлувайки из дебрите на безкрайната информация в интернет сякаш изживяваме пътуването още пред компютъра. 
 

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Пътуването е забавно. И ти поднася невероятни гледки, предизвикателства, забавления, ребуси за решаване, идеи за осмисляне, храна за опитване, обекти за изучаване. 

На такава тема все ще те хапнат, ей така, за опитване. Все тая, не обръщай внимание. 

Обаче за да намериш вдъхновяващи пътеписи, отзиви, разкази, трябва да си попълниш лексикона. Иначе няма да е персонализирано никое предложение, защото малко хора правят страхотно резюме на любимите си места. 

 

 

 

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 34 минути , irinata каза:


Вдъхновение имам в живота си! Но пътуването е част от храната ми за душата. Освен това в забързаното ежедневие е много трудно човек да спре, да се огледа и да подиша. Може би погрешно сте ме разбрали.


Отворих темата, за да събера вдъхновяващи пътеписи, истории или съвети на хора били на места, които страшно са ги впечатлили. Аз разбирам, че интернет е място, на което хората обичат да дават квалифилации, да оценяват, да се правят на мъдри и възвишени, но съм останала с друго впечатление за тази група тук.
 

 

Погледнете (ако вече не сте) и секцията с пътеписите на форума 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Преди пет години покрай едни ниски цени взех самолетни билети до Чили и с включен един ден престой в Буенос Айрес. Не бях гледала въобще какво има като забележителности и накрая се оказа, че двуседмичното ни пътуване няма да ни стигне за огромна част от забележителностите. Препоръчвам Чили - има плажове, природа,  пустиня, айсберги. Огромно разнообразие от всичко. И е чисто. 

 

Друго, което препоръчвам за пътуване с деца е Трансантлантически круиз от Европа до Карибите или от Европа до Бразилия - това са най-честите маршрути и е незабравимо  преживяване за децата, а и включва множество обиколки по местата, където ще спирате по маршрута.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ами трудно е да се предложи дестинация. Аз имам желание за поне 20 дестинации, пари няма.

Ако нямаш вдъхновение, поне няма да имаш тоя проблем.

Иначе Южна Америка е интересна, сега много популярна е Япония (виж последните теми в раздела), африканско сафари (не, не е мизерия, ако вложиш необходимите пари), тихоокеански острови...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Този форум е точното място за черпене на идеи и вдъхновение, игнорирайте несериозните коментари :). 

Аз бих попитала, защо не се фокусирате към местата, които преди години не сте успели да осъществите, но са били в плана ви, защо сега отпадат от списъка? Знам, че човек се променя и желанията се променят, но щом веднъж са ви били в списъка, със сигурност ще са вълнуващи и сега.
 

Идеята за круиз е страхотна, особено като сте с две малки деца. Лесно ще е и ще си починете максимално, докато обикаляте нови места всеки ден. 
 

Идеята за роуд трип из Западните щати звучи чудесно, не е нужно да е с кемпер, това би оскъпило пътуването много. 
 

И също така, от много четене на пътеписи, проучване, гледане на снимки за дадени дестинации, може да се получи едно пренасищане и да ви убие желанието за пътуване. Поне при мен е така, и ограничих значително безцелното четене за дестинации. 
 

Понякога мисля, че като пускаме теми за идеи (и аз съм пускала такива), вече знаем вътрешно за нас си, къде искаме да отидем, но очакваме потвърждение от другите. Успех и дано бързо изберете следващата дестинация, която ще ви е интересна и вълнуваща на вас, не на някой непознат в интернет :). 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.