Прескочи до съдържание

Японско приключение с деца март/април 2024


veselush

Препоръчани мнения

Ако не се лъжа това е първата ми тема в този велик форум! 
 

Накратко… Предстои ни семейно приключение през пролетната ваканция на децата  (като ще им я удължим с една седмица 😂), защото две седмици ми се сториха малко. В Япония имаме 17 нощувки, преди това 2 в Будапеща и 2 в Шанхай. Първоначалния план беше с три основни бази - Осака, Киото и Токио, но в последсвие добавихме Хаконе по настояване на 12 годишния ми син. 

Съответно кацаме на 27.03 в 13:10 в Осака и излитаме от Нарита на 13.04 в 13:50. 

Засега сме разпределили нощувките по следния начин: 3 в Осака, 5 в Киото, 2 в Хаконе и накрая имаме 7 в Токио. 
 

Тепърва ще имам много въпроси, засега всичко ми е миш-маш в главата и не знам откъде да започна. Не искам да правя грандиозна програма, през която да препускаме като луди. В същото време искаме да видим толкова много неща. 😂
 

Дали е добра идея да направим посещение на Нара в деня на релокация от Осака към Киото? Така или иначе настаняването ни в Киото няма да е преди 15ч и ми се струва като добра идея. Единствено с багажа трябва добре да го помислим, за да не го мъкнем, въпреки че няма да пътуваме с много. Само един среден куфар и няколко ръчни. Като средния ще бъде използвам предимно за подаръци. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 12 часа, veselush каза:

Ако не се лъжа това е първата ми тема в този велик форум! 
 

Накратко… Предстои ни семейно приключение през пролетната ваканция на децата  (като ще им я удължим с една седмица 😂), защото две седмици ми се сториха малко. В Япония имаме 17 нощувки, преди това 2 в Будапеща и 2 в Шанхай. Първоначалния план беше с три основни бази - Осака, Киото и Токио, но в последсвие добавихме Хаконе по настояване на 12 годишния ми син. 

Съответно кацаме на 27.03 в 13:10 в Осака и излитаме от Нарита на 13.04 в 13:50. 

Засега сме разпределили нощувките по следния начин: 3 в Осака, 5 в Киото, 2 в Хаконе и накрая имаме 7 в Токио. 
 

Тепърва ще имам много въпроси, засега всичко ми е миш-маш в главата и не знам откъде да започна. Не искам да правя грандиозна програма, през която да препускаме като луди. В същото време искаме да видим толкова много неща. 😂
 

Дали е добра идея да направим посещение на Нара в деня на релокация от Осака към Киото? Така или иначе настаняването ни в Киото няма да е преди 15ч и ми се струва като добра идея. Единствено с багажа трябва добре да го помислим, за да не го мъкнем, въпреки че няма да пътуваме с много. Само един среден куфар и няколко ръчни. Като средния ще бъде използвам предимно за подаръци. 

Аз имам едно малко предложение, което си е личен избор де - да изберете за нощувки само Киото или само Осака и до другото да ходите с влак, според програмата. Дори да нямате никакъв пас, пак се стига много бързо и удобно и поне аз не виждам смисъл от спането на двете места. Преди няма и месец бяхме там с дете на 1,5 годинки и дори и за него не беше проблем да пътуваме всеки ден с влака.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Друг вариант е да си пратите багажа от Осака до Киото с транспортна фирма предния ден и той да ви чака на място и да си обиколите спокойно Нара междувременно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 12 часа, veselush каза:

Ако не се лъжа това е първата ми тема в този велик форум! 
 

Накратко… Предстои ни семейно приключение през пролетната ваканция на децата  (като ще им я удължим с една седмица 😂), защото две седмици ми се сториха малко. В Япония имаме 17 нощувки, преди това 2 в Будапеща и 2 в Шанхай. Първоначалния план беше с три основни бази - Осака, Киото и Токио, но в последсвие добавихме Хаконе по настояване на 12 годишния ми син. 

Съответно кацаме на 27.03 в 13:10 в Осака и излитаме от Нарита на 13.04 в 13:50. 

Засега сме разпределили нощувките по следния начин: 3 в Осака, 5 в Киото, 2 в Хаконе и накрая имаме 7 в Токио. 
 

Тепърва ще имам много въпроси, засега всичко ми е миш-маш в главата и не знам откъде да започна. Не искам да правя грандиозна програма, през която да препускаме като луди. В същото време искаме да видим толкова много неща. 😂
 

Дали е добра идея да направим посещение на Нара в деня на релокация от Осака към Киото? Така или иначе настаняването ни в Киото няма да е преди 15ч и ми се струва като добра идея. Единствено с багажа трябва добре да го помислим, за да не го мъкнем, въпреки че няма да пътуваме с много. Само един среден куфар и няколко ръчни. Като средния ще бъде използвам предимно за подаръци. 

И аз съм само за една хотелска база. Има услуга изпращане на куфар/чанта от хотел към хотел- удобна и не скъпа. Багажът ти те чака в стаята. Дори стъклени бутилки със саке и уиски съм изпращала в багажа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз също бих предпочел нощувките да са на едно място, ако са в близост.  Ако дните са 8- колкото са писани между Осака и Киото, някак си на едно място ще омръзне и има резон за две места.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

То може би си е индивидуално, ама в случая ако е наистина само място за спане, е все тая общо взето. Ние бяхме 7 нощувки в Киото и си ни беше добре. Но който и вариант да изберат, със сигурност между Киото/Осака и Токио е добре да се прати багажа по куриер и в Хаконе да се отиде само с нещо за двете нощувки (раничка или куфарче за ръчен багаж). Цената през ноември с Yamato беше малко под 15 евро за 160 см куфар.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Много ви благодаря за предложенията. За най-сигурно ще изпратя багажа към Киото, за да не рискувам в Нара да няма свободни клетки. 
 

Доста се чудих и аз за една база в Киото, но в крайна сметка прецених да разделя нощувките. Най-вече да използвам, ако дъщеря ми иска да си почине следобед да се съобразим и по най-бързия начин да се придвижим до хотела. След това да си продължим по план, доколкото е възможно. 
 

@ivailo_radev, много добра идея за багажа към Токио. Не се бях сетила, че мога да направя нещо подобно. 🙌 Даже рьоканът ни се намира в близост до станцията на лифта в Гора, та щеше да е премеждие с куфари да се замъкнем дотам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, veselush каза:

Много ви благодаря за предложенията. За най-сигурно ще изпратя багажа към Киото, за да не рискувам в Нара да няма свободни клетки. 
 

Доста се чудих и аз за една база в Киото, но в крайна сметка прецених да разделя нощувките. Най-вече да използвам, ако дъщеря ми иска да си почине следобед да се съобразим и по най-бързия начин да се придвижим до хотела. След това да си продължим по план, доколкото е възможно. 
 

@ivailo_radev, много добра идея за багажа към Токио. Не се бях сетила, че мога да направя нещо подобно. 🙌 Даже рьоканът ни се намира в близост до станцията на лифта в Гора, та щеше да е премеждие с куфари да се замъкнем дотам.

А дъщерята на колко е?

Връзка към мнение

@ivailo_radev, на 8 е. Т.е количка отпада, въпреки че има-няма 22кг 😃
 

За Осака мисля да вземем еднодневен Osaka Amazing pass и в първата половина на деня да покрием Umeda sky, Hep five ferris wheel, Osaka castle, а през втората тъй като е в близост до мястото ни за настаняване - Hitachi tower и пързалката към нея. Дали е постижимо? 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, veselush каза:

@ivailo_radev, на 8 е. Т.е количка отпада, въпреки че има-няма 22кг 😃
 

За Осака мисля да вземем еднодневен Osaka Amazing pass и в първата половина на деня да покрием Umeda sky, Hep five ferris wheel, Osaka castle, а през втората тъй като е в близост до мястото ни за настаняване - Hitachi tower и пързалката към нея. Дали е постижимо? 

Еми дано някой с повече опит из Осака да каже дали е постижимо, ние поради увеличения ни състав, Осака я направихме доста кратка. Обаче да спомена за едно местенце за много хубава снимка на замъка:

https://maps.app.goo.gl/ubdZQSyKuwS3Vijf6

 

Имаше доста хора в градините, а там почти никой не ходеше и беше супер 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Преди 1 час, ivailo_radev каза:

Еми дано някой с повече опит из Осака да каже дали е постижимо, ние поради увеличения ни състав, Осака я направихме доста кратка. Обаче да спомена за едно местенце за много хубава снимка на замъка:

https://maps.app.goo.gl/ubdZQSyKuwS3Vijf6

 

Имаше доста хора в градините, а там почти никой не ходеше и беше супер 🙂

Ха, моята снимка за календара е точно от това място. Потвърждавам учудващата липса на хора и душевния релакс🙂

 

Отчасти отговарям на последния въпрос - вероятно е изпълнима програмата🙂

По обяд съм била в Умеда скай за около 2 часа, след това в замъка - само градини долу-горе пак за толкова време и късния следобед-привечер разходка из Дотомбори. Така че за цял ден могат да се вмъкнат и още атракции.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

@ivailo_radev, веднага си запазвам локацията. 
 

@ДиянаВ, ще ми бъде доста полезна. За там още нищо не съм гледала. Мисля единия ден да си почиваме в рьокана и да прекараме повечето време в някои от онсените му.  Малко да презаредим батериите преди лудницата в Токио. 

Връзка към мнение
преди 13 минути , veselush каза:

@ivailo_radev, веднага си запазвам локацията. 
 

@ДиянаВ, ще ми бъде доста полезна. За там още нищо не съм гледала. Мисля единия ден да си почиваме в рьокана и да прекараме повечето време в някои от онсените му.  Малко да презаредим батериите преди лудницата в Токио. 

Добре, че ме подсети🙂. Заплеснах се с едни подаръци…

Районът е прекрасен- природа отвсякъде и дано уцелите време. Един ден, като посетя отново Япония, ще акцентирам само върху природа и големи градове😄 без разни туристически обекти🙃

Брошурата е за транспорта и дневните карти. 

IMG_2476.jpeg.b69e68f0b6159edfb4ca7c608e2b659d.jpeg

 

IMG_2477.jpeg.a64ecf13aa0dbcfa694b0da92dc8806b.jpeg

 

IMG_2486.jpeg.9ce8d6756e621616e012c5efc110f8bd.jpeg

 

IMG_2487.jpeg.50e439a5d1c5156fa9ba52f49918d95c.jpeg

 

Мислех, че имам и друга с разните природни места, но съм се заблудила. Само карта е и то с легенда на Японски😄

IMG_2480.jpeg.bdceced0b6be769ae0945a9914c303d3.jpeg

 

Остави 12-годишният младеж да действа по програмата. Добре се е ориентирал дотук с желанието му за Хаконе🙂 Има там някаква игра-загадка ли какво точно не съм наясно, но по гарите те посрещат аниме герои

IMG_8855_Original.jpeg.94a2667f2bdff0471e70dbe63eb067dd.jpeg

 

IMG_8846_Original.jpeg.49e7bbcc5b16c54baa6c3118f51f53ab.jpeg

 

IMG_8844_Original.jpeg.f17a1fc292b012309f3a2a601988d7c1.jpeg
 

Ние бяхме за ден с организиран транспорт - тур. автобус и ползвахме кораба и лифта.

По езерото Аши времето все още биваше

IMG_8833_Original.jpeg.c61ffa9305489a9034e43eaaba2f04c0.jpeg

 

Но към Фуджи се получи така😆

IMG_8879_Original.jpeg.556f5b659a8882c0ed203fe1dfb77b68.jpeg

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение

@ДиянаВ, охх, разсмя ме с последната снимка. 😂 Много ти благодаря за снимките. Ще погледна и се надявам да намеря инфо за тази загадка, за която спомена. 
 

Като стана дума за младежа много му се иска да облече кимоно. Знам, че има много места, които отдават под наем в Киото, но навсякъде ли предлагат и за деца? Ако някой може да препоръча добро място с достатъчно избор, ще съм благодарна. Може и де в Осака или Нара. Няма значение точно мястото. 

Друго, което ми изскача като въпрос е предлагат ли се менюта/детски порции по ресторантите? Дъщеря ми обича суши и нудли, така че няма да имаме проблем с изхранването. По-скоро ще ми е неудобно да поръчаме нещо и съответно само 1/3 да се изяде. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, veselush каза:

@ДиянаВ, охх, разсмя ме с последната снимка. 😂 Много ти благодаря за снимките. Ще погледна и се надявам да намеря инфо за тази загадка, за която спомена. 
 

Като стана дума за младежа много му се иска да облече кимоно. Знам, че има много места, които отдават под наем в Киото, но навсякъде ли предлагат и за деца? Ако някой може да препоръча добро място с достатъчно избор, ще съм благодарна. Може и де в Осака или Нара. Няма значение точно мястото. 

Друго, което ми изскача като въпрос е предлагат ли се менюта/детски порции по ресторантите? Дъщеря ми обича суши и нудли, така че няма да имаме проблем с изхранването. По-скоро ще ми е неудобно да поръчаме нещо и съответно само 1/3 да се изяде. 

На първия въпрос, за кимоното - ще питам жена ми как се казваше магазина, в който бяхме. Там имат всякакви размери детски кимона, щом за човече на 1,5 години намериха и за по-големи ще намерят. Много се притеснявах, че понеже отнема обличането време, той няма да търпи. Ама те му говореха, усмихваха му се и той само се хилеше и се оглеждаше. Разбра, че е нещо специално и беше много горд. Първите 10 минути показваше на всички по улиците, че има кимоно. После се сети, че иска бисквити.

 

По втория въпрос - и да, и не. По-малките семейни ресторанти, които имат 5-6 неща в менюто, може би няма да имат детски порции.

Добър вариант са така наречените семейни ресторанти, но пък там храната е някакъв странен микс от опити за европейска и японска, та не е много традиционна. Но пък имат за всеки вкус по нещо - https://www.skylark.co.jp/en/gusto/menu/index.html

Освен това в много от ресторантите ти сервира робот, което си е интересно за децата. Други подобни са Сайзерия и още някакви имаше (човек като потърси family restaurants in Japan и излизат веригите).

За суши на нас много ни хареса веригата - Kura Sushi. Едва ли не тези вериги са анатемосани от разни псевдоспециалисти по Япония, които са ходили точно един път там, обаче по моите разбирания за суши и като се има предвид цената, сушито им беше качествено. Предимството е, че може да се вземат отделни чинийки с нигири и човек може да опита много видове, без да е вързан за определено меню. Цената беше много добра - 130-150 йени (т.е. около 1,5-2 лева), според вида риба или месо. И вече имаше и няколко вида по-скъпи риби. Имат и рамен, соба и т.н. Та всеки яде и поръчва, колкото му се яде. Обстановката беше различна във всеки ресторант от веригата, който посетихме - в едни беше като закусвалня от американски филм, в други беше като в собствена кабина/сепаре с плъзгащи се врати.

 

Ако имаш други въпроси, питай, че тъкмо ми е горе-долу прясно и съм гледал специално за ходене с деца. Да, някои теми няма да те вълнуват (като например приложението им за намиране на места за смяна на памперси), понеже децата са по-големи, ама други неща, като горното, са доста подобни

Kyoto-222.jpg

  • Харесвам 14
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@ivailo_radev, малкият е СТРАХОТЕН! Голям сладур! Много ти благодаря отново за полезната информация. Като цяло искаме да се фокусираме повече на японска кухня и да избягаме от веригите ресторанти, но съм сигурна, че на място ще е различна ситуацията и по-скоро ще избираме в движение. 
 

На всички, на които им предстои пътуване в Япония. В момента има промоция в Airalo за 10GB е-сим за 30 дена на 50% намаление - т.е за 9$. С реферален код дава още 3$ намаление и излиза 6$. 
 

П.с в последствие разбрах, че кодът, който сложих е реферален (взет от ФБ група) и не знам доколко не нарушава правилата на форума,  затова го махнах. 

Връзка към мнение

@veselush, по въпроса за ресторантите - в някои ресторанти (дори и извън вериги) забелязах в менюто, че има възможност да поръчаш половин порция от даденото ястие. Та може това да ви е алтернативата за детско меню. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Програмата с Amazing Pass е постижима. Но аз бих помислила за аквариума. Там и района е интересен, а самия аквариум е впечатляващ, особенно за деца на тази възраст. Но или трябва много рано да се отиде или да се вземат билети онлайн предварително.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@samuraika, благодаря за включването. Загледах аквариума и много ми се иска да го включа, но въобще не знам в кой ден ще е възможно това. Синът ми иска да посетим Юнивърсъл студията и така като гледам там ще си замине цял ден.😄 

Единственото, което ми хрумва е в деня на напускане на Осака да го посетим рано сутринта, но тогава отпада посещение на Нара в същия ден. Ще погледна как става купуването на билети онлайн и се надявам да е достатъчно лесно и успешно. 😂 

 

В последните дни се чудих как да планирам първия ден, защото реално кацаме около 13ч и ще имаме достатъчно време за кулата на Хитачи и района около нея. Така че най-вероятно така ще направим, а замъка и Умеда ще останат за следващия ден. Вечерта ще имаме време да отскочим до Дотонбори. Горе-долу ми се избистря плана за Осака. 

Връзка към мнение
преди 2 часа, veselush каза:

@samuraika, благодаря за включването. Загледах аквариума и много ми се иска да го включа, но въобще не знам в кой ден ще е възможно това. Синът ми иска да посетим Юнивърсъл студията и така като гледам там ще си замине цял ден.😄 

Единственото, което ми хрумва е в деня на напускане на Осака да го посетим рано сутринта, но тогава отпада посещение на Нара в същия ден. Ще погледна как става купуването на билети онлайн и се надявам да е достатъчно лесно и успешно. 😂 

 

В последните дни се чудих как да планирам първия ден, защото реално кацаме около 13ч и ще имаме достатъчно време за кулата на Хитачи и района около нея. Така че най-вероятно така ще направим, а замъка и Умеда ще останат за следващия ден. Вечерта ще имаме време да отскочим до Дотонбори. Горе-долу ми се избистря плана за Осака. 

Оооооо....опитай да го разубедиш за Юнивърсъл....Няма такава навалица, просто! Цял ден висене по опашки за най-интересните атракции (2-3 часа опашка) и накрая се получава че за цял ден си бил на цеееели 3!!! райда! Това е рядка форма на мъчение, която не бих си причинила доброволно. Но, естествено, го казвам от опит, щото и аз съм клечала с деца там и знам много добре какво е да ИСКАТ! Ако ходите вземете експрес пас.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@samuraika, да, задължително с експрес пас. Също така, мисля че дъщеря ми има право на disability pass, но не видях точно какво се изисква, за да се сдобие с такъв.

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Нашето приключение започва още от утре, имаме няколко междинни спирки преди пристигането ни в Япония на 27ми.

 

Ден 1 - Осака

- Кацане в Осака 13ч. Още на летището ще пуснем големия куфар към Киото или Токио. В движение ще преценим. Придвижване на хотела, който се намира в Нанива близо до Tsutenkaku. Първите два дена от престоя в Осака ще използваме Осака е-пас. Цената за два дена е 2500 йени. 

- Shitennoji 

- Tsutenkaku - обсерватория и спускане по пързалката. 
 

Ден 2 - Осака

- Osaka Castle

- Umeda Sky Building

- Koji Kinutani Tenku Art Museum 

- HEP Five ferries 

- Вечерна разходка около Dotonbori

 

Ден 3 - Осака

- Universal Studios - целият ден ще прекараме в студиата. Успяхме да се сдобием в експресни пасове, с което се надявам да сведем до минимум седенето на опашки по атракциони. 
 

Ден 4 - Нара

В този ден освобождаваме хотела в Осака и по път за Киото ще се отбием в Нара. Предвидили сме стандартните неща за посещение - Kasuga Taisha, Todai-ji, Yoshikien Garden и ако има все още сакура ще се разходим покрай Saho river. 
 

Ден 5 - Които 

В този ден сме си резервирали колела и мислим да направим по обширна обиколка. Ще се насочим към Arashiyama като ще караме покрай Katsura river. В този район ще посетим:
- Adashino Nanbutsuji Temple

- Otagi Nenbutsuji Temple 

 

След това планът е да посетим Kinkaku-ji и Philosopher’s path. 

 

Ден 6 - Киото

- Nishiki market

- Gion - Yasaka Jinja, Kodaiji Temple, Sannenzaka/Ninenzaka

 

Ден 7 - Киото

- Fushimi inari

- Kiyomizu-dera

- Kiyamachi and Pontocho

 

Ден 8 - Киото

- Nijo Castle

- Imperial Castle

- Kimono Rental

 

Ден 9 и 10 - Гора 

Тези два дена ще се отдадем на почивка. Имаме резервиран рьокан и мислим да прекараме повече време в онсените, които предлага. 

- Open Air Museum

- Lake Ashi - Hakone temple

- Owakudani 

 

Ден 11 - Токио

-  Shinjuku Gyoen National Garden - имаме запазени билети, тъй като се пада събота и прочетох, че ни е нужен такъв. 
- Кратка опознавателна обиколка на района около хотела - Asakusa

 

Ден 12 - Токио - Minato City

- TeamLab Borderless

- Azabudai Hills MORI Tower

- Tokyo Tower

- Tokyo skytree

 

Ден 13 - Токио - Mitaka

- Ghibli museum

- Inokshira Park - евентуално наем на лодка, ако времето позволява. 
 

Ден 14 - Камакура

- Kotoku-in

- Hasedera temple

- Eisho-ji temple

- Tsurugoka Hachimangu

 

Ден 15 - Токио - Shinjuku, Shibuya City

- Godzilla head

- Cross space Shinjuku - 3D cat billboard

- Tokyo Metropolitan Government Building

- Meiji Jingu

 

Ден 16 - Токио - Shibuya City, Akihabara 

 

- Shibuya Scramble Crossing 

- Hachiko Memorial Status

- Tower records

- Akihabara 

 

Ден 17 - Nikko или Токио Ueno  

- Това ще ни е последен ден и е доста под въпрос как ще се развие. Предполагам всички ще са изморени и няма да им се пътува до Нико, но ще е супер, ако успеем да го вместим.

 

Ден 18 - Токио Нарита 

 

Това е нашата програма горе-долу. Като съм сигурна, че с децата доста ще се отклоняваме и е напълно възможно да се отбием за по няколко часа из местата с claw machines, gachapon или аркадни игри. 😁 Не сме набелязали ресторанти. На място ще решаваме кой, какво иска да хапне и къде да седнем. 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.