Прескочи до съдържание

Въпрос относно Перу и пътуване с Иберия.


Никола Георгиев

Препоръчани мнения

Никола Георгиев

Здравейте, Перу винаги е била моята най-желана дестинация и най-накаря се реших да я посетя, въпросът ми е по-тясно свързан с пътуване с компания Иберия.

По-конкретно, спрях се на дата 21 март пътуване с компания Wizz air от София до Мадрид, полетът е от 6 и 40 и пристига в Мадрид в 9 и 35, а следваща връзка е пак от летището в Мадрид до Лима в 13 и 15, попорниц има повече от 3 часа изчакване, досега не съм имал много дълго отлагане с Wizz air, но все пак имам познати и приятели, които са имали дълго отлагане или отмяна и малко ме е страх.

Не съм пътувал с Иберия до сега, може ли хората, които са пътували с нея да обяснят, спрял съм се на варианта Comfort, за който пише First change free, all other changes with a fee. See exceptions.

Някой може ли да поясни, значи ли, че примерно, ако стане нещо с полета на Wizz air и изпусна този на Иберия ще допълатя само разликата за следващия наличен полет или не с този пъкет или не точно?

 

Благодаря.

 

Връзка към мнение

Прочети внимателно условията за промяна , възможно е да има определен минимален срок в който да се направи , примерно не по-късно от 24 часа пред полета.Може и да няма ограничения ,но изчети внимателно условията на тарифата.

Връзка към мнение

За мен такова навързване на нещата е доста рисково и аз не бих го правила. Бих пътувала предния ден до Мадрид, за да съм сигурна с дългия полет.

Иначе правилно сте разбрали, че първата промяна не се таксува, но обърнете внимание и на нещата, за които Станимир ви пише. Промяна на големия билет и без такса, а с доплащане в последния момент може да ви струва доста пари. Напоследък всичките ми презокеански полети са почти сто процента разпродадени и нищо не ви е гарантирано.

Ако беше на връщане, да рискувате, ама така може да си объркате целия план.

Естествено всичко може да премине точно и да нямате никакви главоболия. Преценете си доколко риск сте готов да понесете.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 1 час, stanimir каза:

Прочети внимателно условията за промяна , възможно е да има определен минимален срок в който да се направи , примерно не по-късно от 24 часа пред полета.Може и да няма ограничения ,но изчети внимателно условията на тарифата.

Ето ги:

 

  • One change permitted without penalty (up to 15 days before the flight) 
  • 100% refund for long-haul and 80% refund for short- and medium-haul flights that customers cancel with 15 days’ notice
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Никола Георгиев каза:

Някой може ли да поясни, значи ли, че примерно, ако стане нещо с полета на Wizz air и изпусна този на Иберия ще допълатя само разликата за следващия наличен полет или не с този пъкет или не точно?

Не , губиш целият билет - промени са разрешени до 15 дни преди първият полет .

 

За да си  спокоен на 100% , е хубаво да летиш предишният ден до Мадрид , въпреки че в твоят случай рискът за закъснение от страна е Уиз е минимален : полетът е първи за деня на  Уиз ( тоест няма да има домино ефект от предишни закъснения ) , в самият край на март рискът от сняг , поледици и лошо време е съвсем минимален. Обаче , при евентуален механически проблем на самолета или заболяване/неявяване на някой от самолетният екипаж и отнемане на повече време да се намери заместник от базата им в София , резултатът  би могъл да е провалено пътуване …

 

Всички тези сценарии са форсмажорни обстоятелства , които се случват изключително рядко ,и особено пък в краят на март , но теоретично са възможни. Аз лично си позволявам да летя на отделни билети без луфт от нощувка единствено при вътрешни полети по света или евтин билет , за който няма да съжалявам , ако го загубя - билет е в единствено число, защото ако пътувам семейно не е рационално да поемам дори минимален риск.. Ако случайно пък не си бил в Мадрид - един такъв билет е хубава възможност да направиш две дестинации на цената на една .

Връзка към мнение
преди 11 минути , stanislavpp каза:

Не , губиш целият билет - промени са разрешени до 15 дни преди първият полет .

 

За да си  спокоен на 100% , е хубаво да летиш предишният ден до Мадрид , въпреки че в твоят случай рискът за закъснение от страна е Уиз е минимален : полетът е първи за деня на  Уиз ( тоест няма да има домино ефект от предишни закъснения ) , в самият край на март рискът от сняг , поледици и лошо време е съвсем минимален. Обаче , при евентуален механически проблем на самолета или заболяване/неявяване на някой от самолетният екипаж и отнемане на повече време да се намери заместник от базата им в София , резултатът  би могъл да е провалено пътуване …

 

Всички тези сценарии са форсмажорни обстоятелства , които се случват изключително рядко ,и особено пък в краят на март , но теоретично са възможни. Аз лично си позволявам да летя на отделни билети без луфт от нощувка единствено при вътрешни полети по света или евтин билет , за който няма да съжалявам , ако го загубя - билет е в единствено число, защото ако пътувам семейно не е рационално да поемам дори минимален риск.. Ако случайно пък не си бил в Мадрид - един такъв билет е хубава възможност да направиш две дестинации на цената на една .

Точно така! Тази минимална часова пауза е мега- рискова. А и като знам как всички се надпреварват тук да пропищят форума от канселирани или закъснели полети точно на тази "компания", wizzair , не искам и да се хващам за мисълта, че ще летя с тях.  За пример, аз летя също другата година с Иберия за Мехико и за това предния ден летя до Мадрид, както и на обратно, един ден след връщането от Латинска Америка,  за София. Освен това, летището на Мадрид е голямо и често има огромни опашки за чекиране. Преди години трябваше да чакам цяло училище /над 200 ученици/ с техни преподаватели тръгнали нанякъде, и ако не ги бях предредил, щях да изпусна полета.

Връзка към мнение

Само че нито Wizz , нито Ryan имат полет предния ден , което налага две нощувки в Мадрид, или разни сложни гимнастики. Предполагам затова авторът е избрал да лети на 21.03. 

България Ер има нелоши , но все пак доста по-високи цени.Ако не ми се рискува бих летял с тях на 20.03

 

 

 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.