Прескочи до съдържание

Кола под наем в Дубай, от къде?


Препоръчани мнения

Здравейте, от няколко дни разглеждам сайтове и се чудя от къде да наема кола за 5 дни в Дубай. Ще пътуваме през април 2024, т.е имаме около 4 месеца до датата. Рано ли е от сега да запазя или  е по-добре да бъде по-рано?

Гледах през booking, защото имаме запазен хотел от тях.

Трябва ни от 02.04 до 06.04, мисля да взема директно от компанията и пълна застраховка, за да не ми дърпат депозити. Искам да имаме и 1 детска седалка и да вземем колата от ТЕРМИНАЛ 2, където каца wizzair. Сравнила съм цените и моля за съвет от кой сайт е най-добре да наемем и  компания.

Забелязвам, че оценката/ рейтинга на  Goldcar и e доста нисък.

 

 

booking  изглежда 1 към 1 като rentalcars

booking.png.b30dd7f4619c27b8c35617accf67205f.png

 

 

 Rentalcars изглежда 1 към 1 като booking

greenmotion имат много ниска оценка тук.

rentalcars.png.e4afd2964856e0a6d8ce42e30817dd25.png

 

 

3.  discovercars.com тук ми дава летище Дубай DXB, не виждам опция Терминал 2

Същия автомобил, пълна застраховка пак от europcars ми дава по-висока цена 364лв.

От DRIVUS, обаче примерна кола Мазда ми дава цена 263лв за същите условия. Не знам обаче взимането на колата как ще стане.  Линк

 

ПОМОЩ от къде да наема и какви подводни камъчета да следя? 🙂

 

п.с Погледнах и сайта на Drivus в Дубай, но през сайта не мога да видя вариант за добавяне на пълна застраховка, искат депозит 1500 AED, но аз искам да си добавя застраховка. 

Връзка към мнение
преди 25 минути , Denittta каза:

Здравейте, от няколко дни разглеждам сайтове и се чудя от къде да наема кола за 5 дни в Дубай. Ще пътуваме през април 2024, т.е имаме около 4 месеца до датата. Рано ли е от сега да запазя или  е по-добре да бъде по-рано?

Гледах през booking, защото имаме запазен хотел от тях.

Трябва ни от 02.04 до 06.04, мисля да взема директно от компанията и пълна застраховка, за да не ми дърпат депозити. Искам да имаме и 1 детска седалка и да вземем колата от ТЕРМИНАЛ 2, където каца wizzair. Сравнила съм цените и моля за съвет от кой сайт е най-добре да наемем и  компания.

Забелязвам, че оценката/ рейтинга на  Goldcar и e доста нисък.

 

 

booking  изглежда 1 към 1 като rentalcars

booking.png.b30dd7f4619c27b8c35617accf67205f.png

 

 

 Rentalcars изглежда 1 към 1 като booking

greenmotion имат много ниска оценка тук.

rentalcars.png.e4afd2964856e0a6d8ce42e30817dd25.png

 

 

3.  discovercars.com тук ми дава летище Дубай DXB, не виждам опция Терминал 2

Същия автомобил, пълна застраховка пак от europcars ми дава по-висока цена 364лв.

От DRIVUS, обаче примерна кола Мазда ми дава цена 263лв за същите условия. Не знам обаче взимането на колата как ще стане.  Линк

 

ПОМОЩ от къде да наема и какви подводни камъчета да следя? 🙂

 

п.с Погледнах и сайта на Drivus в Дубай, но през сайта не мога да видя вариант за добавяне на пълна застраховка, искат депозит 1500 AED, но аз искам да си добавя застраховка. 

Миналата година аз взех от www.avis.ae, тъй като тогава само те и thrifty имахе офиси на терминал 2, сега не знам как е. Застраховка ползвах външна на Worldwideinsurance. Особеното беше, че ми поискаха международна шофьорска книжка, но това ще го пречетете в общите условия след резервация. Аз останах много доволен откъм обслужване и цена. Подробности тук

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

ох пак съм аз, ще си запазвам вече колата, но ми изникват пак въпроси. През Rentalcars - има опция за взимане от Терминал 2 goldcar, dollar. Няма обаче при самата резервация да сложа пълна застраховка? Мисля си, че преди го имаше, иска ми се да си я направя през тях, а не отделно.

avis.ue ми излиза около 300лв при същите условия, но пак нямат пълна застраховка.

www.discovercars.com дават ми най-добрата цена, няма допълнително заплащане за детска седалка , при dollar e 70лв, при goldcar през ренталкарс е 50лв.  Крайната цена със всичко + пълна застраховка ми дава 285лв. На момента се искат 80лв предплата и останалата част на място. Надежден ли е сайта? Колата се предоставя от Golden Key Car Rental, не съм ги чувала. Няма взимате от Т2 обаче, не виждам да пише.

Та какво да правя, да си запазвам ли от ренталкарс, че ми е най-надеждно и да си направя застраховка пълна през  www.worldwideinsure.com?

Help? 🙂

Връзка към мнение

Ако имате притеснения от подводни камъни , запазете от доставчик ( не брокер ) с добрите ревюта . Директно резервиране задължително ви дава по-добра цена ( мембър отстъпки , кодове за отстъпки и т.н ) , използването на брокер е за хората с липса на време  ( и опит ) . 
 

Няколко лева разлика между различните доставчици не се усещат , но евентуални проблеми могат да ви съсипят настроението . Аз имам много положителен опит с Аламо Дубай ( директна резервация ) , ревю би трябвало да се види в съответната тема . 
 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 22.12.2023 г. в 4:51, Denittta каза:

Рано ли е от сега да запазя или  е по-добре да бъде по-рано?

Никога не е рано, винаги можеш да провериш и да резервираш пак, ако намериш по-ниска цена.

Връзка към мнение

Едно предупреждение! В Дубай и Аби Даби, винаги спазвайте стриктно ограниченията. Има много камери и глобите са зловещи. Возихме се в едно такси  в Дубай и шофьорът ни получи съобщение,че го глобяват 600дирхама, защото минал брез бус лента. Наша приятелка пък,  глобили с подобна сума за паркиране на паркинг, защото засъпила със задна гума ограничителната линия на парко мястото. Много следят за превишаването на скоростта. Така,че бъдете внимателни при шофиране.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Denittta каза:

ох пак съм аз, ще си запазвам вече колата, но ми изникват пак въпроси. През Rentalcars - има опция за взимане от Терминал 2 goldcar, dollar. Няма обаче при самата резервация да сложа пълна застраховка? Мисля си, че преди го имаше, иска ми се да си я направя през тях, а не отделно.

avis.ue ми излиза около 300лв при същите условия, но пак нямат пълна застраховка.

www.discovercars.com дават ми най-добрата цена, няма допълнително заплащане за детска седалка , при dollar e 70лв, при goldcar през ренталкарс е 50лв.  Крайната цена със всичко + пълна застраховка ми дава 285лв. На момента се искат 80лв предплата и останалата част на място. Надежден ли е сайта? Колата се предоставя от Golden Key Car Rental, не съм ги чувала. Няма взимате от Т2 обаче, не виждам да пише.

Та какво да правя, да си запазвам ли от ренталкарс, че ми е най-надеждно и да си направя застраховка пълна през  www.worldwideinsure.com?

Help? 🙂

Дали ще направите “пълна застраховка” през discover, rentalcars или worldwide, е едно и също. За доставчика без значение кой е той, Вие всъщност нямате застраховка защото не е взета от него. Тоест ако има щета, ще Ви дръпнат съответната сума и после ще си я търсите от там където сте направили застраховката. В този смисъл “пълна застраховка”, означава само направената директно при фирмата доставчик, а не брокера.

Връзка към мнение

Ние също наехме от Авис преди 2 години, с пълна застраховка и директно от тях. Колата не беше много нова, но свърши чудесна работа и не сме имали никакви проблеми.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря на всички.  Направих резервация през сайта на dollar, имаше пълна застраховка и цената излезе около 300лв за 5 дни. Не съм плащала нищо, на място съм дала да платя, беше по-скъпо с 30лв опцията.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.