Прескочи до съдържание

5-ма в Андалусия за седмица


П.Кръстев

Препоръчани мнения

Взехме билети за Андалусия за средата на Февруари месец. След като изчетох голяма част от темите за региона, имам няколко въпроса, за които ще ми трябва съвет т.к. са по-специфични.

Понеже ще сме 5 човека, повече клоним да вземем 2 по-малки коли под наем отколкото 1 голяма. Първо - няма да се бутаме 5ма възрастни с багаж, Второ - може би най-важното, при желание може да се разделим на две групи и едните да посетят едно нещо, другите - друго, без да сме зависими един от друг. Не на последно място - две коли излизат дори по-евтино от една по-голяма, ще е по-лесно  и за маневриране в градовете.

 

Местата, които искаме да посетим са стандартните за региона - Гранада, Кордоба, Севиля, Херес, Кадиз, Гибралтар, Ронда, Малага. Ще ми се обаче да минимизираме чек ин/чек аут, та в тази връзка ми е и първия въпрос. Мислите ли, че 2 места като база ще са окей за посещение на горните градчета? Или трябва да разбием на поне 3 ? Аз мислех за нещо между Гранада и Малага и второ място в/около Севиля. Не ми изглежда особено удобно обаче и още размишлявам по въпроса.

 

Също така ако се запазят къщи от Airbnb (има страхотни опции) това означава, че ако искаме вечер да сме в някой ресторант в града трябва да бием път с колата. Местата в града обаче са по-трудно откриваеми и паркинга е проблем, особено с 2 коли.

 

Та... всякакви съвети и насоки ще са от полза 🙂 

 

Връзка към мнение

Според мен с две места за база могат да се случат нещата,но не разбрах за колко дни сте там.

Септември бяхме в едно градче между Гибралтар и Малага,казва се Манилва. Препоръчвам го като отправна точка за региона. Много приятно местенце,с ресторанти и плаж. Има комплекси с апартаменти с гаражи от затворен тип.Но без кола до ресторанти  според мен е трудничко,особено в околността.Ние взехме кола от Drivalia,препоръчана от българи често пътуваци до там.Всичко беше точно.Офисът обаче не е на летището ,но има трансфер.

Връзка към мнение
преди 41 минути , П.Кръстев каза:

Взехме билети за Андалусия за средата на Февруари месец. След като изчетох голяма част от темите за региона, имам няколко въпроса, за които ще ми трябва съвет т.к. са по-специфични.

Понеже ще сме 5 човека, повече клоним да вземем 2 по-малки коли под наем отколкото 1 голяма. Първо - няма да се бутаме 5ма възрастни с багаж, Второ - може би най-важното, при желание може да се разделим на две групи и едните да посетят едно нещо, другите - друго, без да сме зависими един от друг. Не на последно място - две коли излизат дори по-евтино от една по-голяма, ще е по-лесно  и за маневриране в градовете.

 

Местата, които искаме да посетим са стандартните за региона - Гранада, Кордоба, Севиля, Херес, Кадиз, Гибралтар, Ронда, Малага. Ще ми се обаче да минимизираме чек ин/чек аут, та в тази връзка ми е и първия въпрос. Мислите ли, че 2 места като база ще са окей за посещение на горните градчета? Или трябва да разбием на поне 3 ? Аз мислех за нещо между Гранада и Малага и второ място в/около Севиля. Не ми изглежда особено удобно обаче и още размишлявам по въпроса.

 

Също така ако се запазят къщи от Airbnb (има страхотни опции) това означава, че ако искаме вечер да сме в някой ресторант в града трябва да бием път с колата. Местата в града обаче са по-трудно откриваеми и паркинга е проблем, особено с 2 коли.

 

Та... всякакви съвети и насоки ще са от полза 🙂 

 

 

Като си спомня как за нашето пътуване на трима с ръчен багаж получихме 7-местен Ситроен Ксара Пикасо ... такава кола ще ви съебре всичките, че и място ще остане.

Сега по същество, две малки коли може и да струват по-малко от една голяма понякога, но харчат колкото две коли, а не колкото една, плаща се паркинг за две коли, ако е платен. При паркирането рядко сте заедно, един на едно място, друг на друго. Има плюсове и минуси. Но пък за маневрирането имам горчив опит със седемместната.

Доста са ви разхвърляни местата, бая време ще има в път. Зависи и за колко дни сте там, не е невъзможно, пътищата са хубави, ще ги разгледате добре 😁

За Гранада мога да препоръчам апартамент за 8 човека с подземно паркомясто, малко трудно за голяма кола, но с малко повече маневри става.

Севиля е задължително едното място, другото или другите си ги избирате вие. Може би 3 бази все пак ще е по-оптимално. Херес и Кадис са един до друг, но не са за един ден. Възможно е да направите програмата така, че да вземете колата, когато тръгвате от точката на пристигане - съкращавате срока на наема с ден или два.

 

Да си пробутам предложението за Нерха, ако сте гледали "Синьо лято" като малки? 😎

Връзка към мнение

И аз ще ходя средата на февруари 9-11.02 -4 човека, да не се уцелваме по пътя?

 

Аз не виждам никакъв смисъл от 2 коли, освен ако не сте много едри и имате много багаж. Не виждам как една по-голяма е по-скъпа от две по-малки, ако не говорим за 7 местна или нещо подобно.

Две коли значи х2 гориво и търсене на 2 места за паркиране и х2 пари за паркинг.  От икономическа гледна точка, ще излезе по-скъпо, ако не х2 почти там някъде при наемане на 2 коли. 

 

Сега, ако сте решили за две, да са две.

 

Седмица в Андалусия, да разбирам ли, че в най-добрия случай имате 6 дни?

Ако това е така, планът с изброените места е повече от смел.

Да се спи около Севия и да се ходи да се гледа  града не е  добра идея, нали искате да хапнете и да пийнете? Ако спането наоколо е  в Херес или Кадис е приемливо, защото тези места са интересни и няма да се налага да пътувате след вечеря до мястото за спане.

 

За мен спане на 3 места ще изяде още повече време в местене.

Аз бих предложил да махнете нещо от изброените места за посещение и да спите на две места, като едното да е Севия.

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря! Ако не е станало всно, 1 седмица ще бъдем, кацане на 18.02 сутринта в Малага и връщане на 25.02 от същото място, отново сутринта. Реално разполагаме със 7 пълни дни и 7 нощувки.

Връзка към мнение

Съвсем спокойно можете да обиколите  всички места. За мен винаги е било по- добре да се спи на различни места, а не да се връщам до база. Ето как го направихме ние. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, П.Кръстев каза:

Местата, които искаме да посетим са стандартните за региона - Гранада, Кордоба, Севиля, Херес, Кадиз, Гибралтар, Ронда, Малага. Ще ми се обаче да минимизираме чек ин/чек аут, та в тази връзка ми е и първия въпрос. Мислите ли, че 2 места като база ще са окей за посещение на горните градчета? Или трябва да разбием на поне 3 ? Аз мислех за нещо между Гранада и Малага и второ място в/около Севиля. Не ми изглежда особено удобно обаче и още размишлявам по въпроса.

 

Също така ако се запазят къщи от Airbnb (има страхотни опции) това означава, че ако искаме вечер да сме в някой ресторант в града трябва да бием път с колата. Местата в града обаче са по-трудно откриваеми и паркинга е проблем, особено с 2 коли.

 

Та... всякакви съвети и насоки ще са от полза 🙂 

Ако решите да не спите в големите градове, бих могъл да ви препоръчам едно настаняване, където ние бяхме сега - края на ноември - и останахме много доволни! 
Мястото го избрах да е "стратегически" разположено  между Малага, Ронда, Кордоба и Гранада - Villanueva del Trabuco, а и защото силно предпочитам такива настанявания тип "агритурисмо". 


 image.png.edc52429b421a04ea030a855246ddf9a.png

Къщички са, нашата беше с хол, трапезария и бокс, с две спални и две бани. 


20231126_101108.jpg.794a856ed40230fd2139f601dbacf64a.jpg

 

20231126_101132.jpg.7aa29752d889b0dc2de5eabb7618d8b9.jpg


20231126_101500.jpg.b735c1a806e8a63817984b30aa220b16.jpg

 

20231126_101543.jpg.889150dbb8f51fb6423e3188c0e18b4e.jpg

 

20231126_101618.jpg.6542416e2aa00d618d769efb9148bef9.jpg

че и с хубава 360° гледка от покривната тераса 
20231126_102032.jpg.3c76dd0da51f7900a77039cda4769cc1.jpg


 20231126_101922.jpg.e9d14e1961933e45a25360d852caadaa.jpg

Ето го в Airbnb - цък  - собственици са семейство англичани - интересни хора - той е бил в пънк група на младини, автомобилен състезател ... 
 

Ние за хапването (вечеря) също имахме леки притеснения дали ще има в градчето нещо подходящо,  но Гарет ни препоръча две места, които са на по 5-10мин. с колата и се реши въпросът - в едното - Venta Talillas - имаше само местни хора  и  ядохме много прилични стекове (свински и телешки) и на съвсем прилични цени 

 

viber_image_2023-12-22_20-15-16-301.jpg.365701e8a594d215e519729b40f3f4b0.jpg


viber_image_2023-12-22_20-17-31-243.jpg.14471f8c439781d667a957b79cfeabe1.jpg


а дургото  - Old Olive Mill-  което сe държи от един холандци и е с фюжът меню.  Но второто място поканихме да дойде и хазяина Гарет и стана хубава вечер - доста си поговорихме, а и доста бутилки винце метнахме. :biggrin:

Ако случайно решите да го ползвате това настаняване - имам визитка на Гарет и вероятно може да даде по-добра цена без комисиона за booking/airbnb, въпреки че и така не е скъпо - ни платихме 222€ за две нощувки.



 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение

Основното изискване за Андалусия е колкото повече, толкова повече. :smile3:
Преди година-две тук някой беше попитал как да направи тотал програма за три дни, стана ни интересно на всички.

Самата аз съм била там 5+3+4 нощувки досега, като дори не съм се добрала до Кордоба, Гранада, Тарифа (заради идеята) и бих отделила повече време на хересовия триъгълник.

Само Севиля, Херес, Кадис могат да глътнат четири-пет дни. В самата Севиля за мен е задължително да се нощува – и заради атмосферата, и заради баровете, и заради фламенкото...

Хората се движат с различно темпо при пътуванията си, но тук някак бързото не е препоръчително. Ако не успеете нещо, ще се върнете. И да успеете, пак ще го направите. :smile3:

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

В крайна сметка, т.к. ни се иска пътуването да е по-лежерно, май ще оставим някои от местата за следващия път - Кадис, Херес, Гибралтар ще отпаднат. 

От 7те ношувки 3 със сигурност ще са в Севиля (в града). За останалите 4 още се колебая: Или ще бъдат на 1 място, някъде на удобна локация от където да се правят дей трипове до Кордоба/Гранада/Ронда/Малага, или ще ги разпределим 2/2 между Кордоба и Гранада. Може би първото ми се струва като по-добър вариант. 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

така, да не правя нова тема, та ще пиша тук. Значи ние сме група от 4-ма в периода 03.03-06.03.24 със следния маршрут (и съответните въпроси към него):

 

03.03

- кацане в Малага с уиз (140 лева на човек в двете посоки, без багаж) към 10.00, чекиране и вземане на кола под наем (удивих се - 100 лева крайна цена за 4 дни, т.е. по 25 лева на ден или 6 лева на човек на ден - брях) - преполагам, че ще се оправим с формалностите до 11.00 часа и тръгване към Алхамбра

- пристигане в Алхамбра - ето официалния сайт, през който се правят резервациите - https://tickets.alhambra-patronato.es/en/, 19 евро на човек, резервирах за 13.30 в двореца, за да нямам излишни драми. Тук имам следния въпрос  за паркирането в Алхамбра - понеже сме с кола, а паркирането е доста тегаво, моля да ми кажете паркинг наблизо, по възможност и със сайт, за да букна предварително, някой беше давал приложение?

- разглеждане на градините и двореца и път към Кордоба

- пристигане в Кордоба към 17 часа (примерно). Букнал съм този хотел (директно през сайта им ми излезе най-евтино) - https://hoteloasiscordoba.com/en/inicio/  150 лева на вечер с включен романтичен пакет с вино, шоколад и ала-бала (без него слизаше на 120 лева) за двамата. Паркингът е безплатен, а до стария град е около 30 минути пеша, а ние обичаме да ходим. разглеждаме каквото и както можем

 

04.03

- посещение на Мескита към 9.00 часа - влизането е безплатно в интервала 8.30-9.20, така че ползваме намалението

- моткаме се до към 12.00 и тръгваме към Севиля

- в Севиля сме в този хотел (букнат през букинг) - 200 лева на вечер за двама - https://www.booking.com/hotel/es/hesperiasevilla.bg.html. До хотела има паркинг за 15 евро на вечер. Тук е много важно, както и при букване изобщо с букинг, ако сте с Мастеркард, да позлвате първоначален линк за влизане този - https://sp.booking.com/index.html?aid=2329921&label=bg--2329921-click. Дава 6% допълнителна отстъпка при финалното плащане, за който иска де 🙂

- в 16.30 съм запазил билети за Алказар. Оказа се, че всеки понеделник, в 16.00 и 16.30 се влиза безплатно (само срещу административна такса от 1 евро) - https://realalcazarsevilla.cliqueo.es/es. Но трябва да се букне от сайта, който съм посочил

- моткане и т.н., като за вечерта искаме фламенко шоу. Моля да ми препоръчате фламенко шоу, по възможност с консумация, съответно сайт, за да си го букна

 

05.03

- според зависи от времето и настроението, тръгване по някое време от Севиля и евентуално бързо минаване през Кадис (ако няма време, без Кадис), като спим в Медина-Сидоня, за да видим набързо и т.нар. Пуебло бланко, в този хотел - https://sp.booking.com/index.html?aid=2329921&label=bg--2329921-click. Цена  -145 лева на вечер. ше съм благодарен на всякакво инфо за околията, разбира се, както и места за паркиране в Кадис

 

06.03

- тръгване сутринта към Гибралтар - моля за локация на паркинг или приложение, за да букна предварително. За Гибралтар не знам нищо, така че всякакво инфо ще ми бъде от полза. Моткане в Гибралтар и по някое време тръгваме към Малага - полетът е много късно, чак в 22.45, така че имаме много време да се помотаем по различни места по пътя (евентуално) или самата Малага, ако препоръчате такива

 

 

Ми с две думи  -това е, ще съм благодарен ба съвети за места за хранене и паркинги. предполагам, че много ще ми кажат, че програмата е прекалено претрупана, но ние така харесваме, а и толкова време имам, като за първо ходене в тази част на Испания, пък и изобщо първо ходене към Испания от 2012 май за последно бяхме там. Благодаря - обещавам да напиша дълъг пост в последствие за пътешествието

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 15.01.2024 г. в 13:56, new one каза:

пристигане в Кордоба към 17 часа (примерно).

Няма да е 17 часа, по-късно ще е. Алхамбра ще ви забави малко повече, там се обикаля яваш-яваш.

 

 

На 15.01.2024 г. в 13:56, new one каза:

Моля да ми препоръчате фламенко шоу, по възможност с консумация, съответно сайт, за да си го букна

Препоръчително без консумация (каквато и да е). Фламенко с някаква консумация има в музея на фламенкото. Без да съм бил точно там, не бих отишъл на място, където около мен ще тракат чаши и чинии. Убива романтиката на секундата, придава усещането на столова. Представленията са в малки театри, а не в заведения. Ние сме били тук: https://www.teatroflamencotriana.com/

Изживяването не подлежи на описание. Не ви трябва никаква консумация. Отдайте се на впечатленията.

 

Хубаво е, че си знаеш, че прорамата е претрупана, за мен е налудничава 😂, но това не означава, че няма да изкарате добре.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 15.01.2024 г. в 13:56, new one каза:

така, да не правя нова тема, та ще пиша тук. Значи ние сме група от 4-ма в периода 03.03-06.03.24 със следния маршрут (и съответните въпроси към него):

 

03.03

- кацане в Малага с уиз (140 лева на човек в двете посоки, без багаж) към 10.00, чекиране и вземане на кола под наем (удивих се - 100 лева крайна цена за 4 дни, т.е. по 25 лева на ден или 6 лева на човек на ден - брях) - преполагам, че ще се оправим с формалностите до 11.00 часа и тръгване към Алхамбра

- пристигане в Алхамбра - ето официалния сайт, през който се правят резервациите - https://tickets.alhambra-patronato.es/en/, 19 евро на човек, резервирах за 13.30 в двореца, за да нямам излишни драми. Тук имам следния въпрос  за паркирането в Алхамбра - понеже сме с кола, а паркирането е доста тегаво, моля да ми кажете паркинг наблизо, по възможност и със сайт, за да букна предварително, някой беше давал приложение?

- разглеждане на градините и двореца и път към Кордоба

- пристигане в Кордоба към 17 часа (примерно). Букнал съм този хотел (директно през сайта им ми излезе най-евтино) - https://hoteloasiscordoba.com/en/inicio/  150 лева на вечер с включен романтичен пакет с вино, шоколад и ала-бала (без него слизаше на 120 лева) за двамата. Паркингът е безплатен, а до стария град е около 30 минути пеша, а ние обичаме да ходим. разглеждаме каквото и както можем

 

04.03

- посещение на Мескита към 9.00 часа - влизането е безплатно в интервала 8.30-9.20, така че ползваме намалението

- моткаме се до към 12.00 и тръгваме към Севиля

- в Севиля сме в този хотел (букнат през букинг) - 200 лева на вечер за двама - https://www.booking.com/hotel/es/hesperiasevilla.bg.html. До хотела има паркинг за 15 евро на вечер. Тук е много важно, както и при букване изобщо с букинг, ако сте с Мастеркард, да позлвате първоначален линк за влизане този - https://sp.booking.com/index.html?aid=2329921&label=bg--2329921-click. Дава 6% допълнителна отстъпка при финалното плащане, за който иска де 🙂

- в 16.30 съм запазил билети за Алказар. Оказа се, че всеки понеделник, в 16.00 и 16.30 се влиза безплатно (само срещу административна такса от 1 евро) - https://realalcazarsevilla.cliqueo.es/es. Но трябва да се букне от сайта, който съм посочил

- моткане и т.н., като за вечерта искаме фламенко шоу. Моля да ми препоръчате фламенко шоу, по възможност с консумация, съответно сайт, за да си го букна

 

05.03

- според зависи от времето и настроението, тръгване по някое време от Севиля и евентуално бързо минаване през Кадис (ако няма време, без Кадис), като спим в Медина-Сидоня, за да видим набързо и т.нар. Пуебло бланко, в този хотел - https://sp.booking.com/index.html?aid=2329921&label=bg--2329921-click. Цена  -145 лева на вечер. ше съм благодарен на всякакво инфо за околията, разбира се, както и места за паркиране в Кадис

 

06.03

- тръгване сутринта към Гибралтар - моля за локация на паркинг или приложение, за да букна предварително. За Гибралтар не знам нищо, така че всякакво инфо ще ми бъде от полза. Моткане в Гибралтар и по някое време тръгваме към Малага - полетът е много късно, чак в 22.45, така че имаме много време да се помотаем по различни места по пътя (евентуално) или самата Малага, ако препоръчате такива

 

 

Ми с две думи  -това е, ще съм благодарен ба съвети за места за хранене и паркинги. предполагам, че много ще ми кажат, че програмата е прекалено претрупана, но ние така харесваме, а и толкова време имам, като за първо ходене в тази част на Испания, пък и изобщо първо ходене към Испания от 2012 май за последно бяхме там. Благодаря - обещавам да напиша дълъг пост в последствие за пътешествието

Програма и според мен е доста натоварена, и планираните часове трудно ще се постигнат, но вие си знаете.

За паркиране около Алхамбра тук https://maps.app.goo.gl/ZKwxgA9wQYymazGW7

Севиля за една вечер е крайно недостатъчна, по добре 2 и после към Гибралтар. Ако решите да останете 2, силно препоръчвам този апартамент Apartamento Jardín Cerca del Centro,  за 4 човека е подходящ, има включено и паркомясто.

В Гибралтар се паркира преди границата тук: https://maps.app.goo.gl/sn9rtbXC6PwAjDiF6, после пеша се минава границата, хваща се автобус до където искате.

Предполагам ще искате да се качите на скалата, опашките на лифта са сериозни и се чака доста. 

Билети предварително оттук https://www.buytickets.gi/attractions/cable-car-gibraltar-6.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

 Обещано, а и още ми е прясно, макар че ми се спи, та да драсна програмата за тези 4 пълни дни:

 

03.03

- кацане в Малага с уиз (140 лева на човек в двете посоки, като добавих още 20 кг багаж за 9 евро от една промоция и стана топ) към 10.00, щото се замотаха нещо във въздуха, тръгнахме да минаваме през чекинга, аз изрично си поднових паспорта, щотот то нали уж сме аврупейци, ама греда - няма селф чекинг и айде на една огромна опашка си отвисяхме едно 40 минути. Тръгнахме да вземаме колата, но (моя си грешка) въпреки уникално ниската си цена от 100 лева за 4 дни, ми поискаха кредитна карта, не можело да е дебитна (нищо че в нея имаше повече от необходимите 1250 евро като минимум), не ми признаха застраховката, която направих за допълнителни 40 лева и в крайна сметка се наложи да заплатя още 156 евро за тяхна застраховка пълно каско, която да покривала всичко и дъра-бъра, а отделно ни блокираха и 150 евро за бензин, ако не съм върнел колата пълна (то максът ѝ беше наполовина де, ама нейсе). изнервих се, въпреки моята си грешка - букнах с уиз като партньор, иначе компанията се казва firefly - ще ми е за урок. Иначе колата беше топ и много ни хареса, но автопарка май на всички на летището беше доволно нов, пък и бяхме 4-ма и не беше чак такава драма, като се раздели

- пристигане в Алхамбра в 12.45, като букнах предварително през техния сайт за двореца - https://tickets.alhambra-patronato.es/en/, 19 евро на човек, резервирах за 13.30 в двореца, така че всичко беше точно. Всъшност точно за двореца изобщо не ни провериха билетите и даже влязохме към 13.15. паркингът го букнах през паркклик, но определено нямаше нужда, даже излишно ме замота, защото не ме намериха в системата и дрън-дрън - направо на място - има предосттаъчно места под едни прекрасни диворастящи портокали, които са доволно горчиви, но все се намират ентусиасти да ги пробват и изхвърлят. Но пък миришеха божествено и си взехме за из път в колата само за аромата. Определено си струваше всичко - Ал Андалус в целия ѝ блясък и реставрация, и може би щяхме да висим и повече (реално разгледахме всичко, без крепостта Алказаба), но си имахме доста ангажираща програма за този и следващия ден, така че към 15.45 бяхме в колата на път за Кордоба

- пристигане в Кордоба към 17.30 в този хотел (директно през сайта им ми излезе най-евтино) - https://hoteloasiscordoba.com/en/inicio/  150 лева на вечер с включен романтичен пакет с вино, шоколад и ала-бала (без него слизаше на 120 лева) за двамата. Паркингът е безплатен, на което много държахме (да има паркинг и да не висим в задръствания), а до Мескитата е около 20-25 минути пеша. Районът обаче не е много впечатляващ (да не кажа, че е занемарен), така че беше малко компромис, пък и стаята смърдеше на цигари - иначе наистина се бяха постарали хората с червените цветенца, разпръснати по пода, кавата и кръглото легло 🙂. Последва разходка из вечерна и нощна Кордоба, която също е прекрасен град - седнахме спокойно, след шматкането из уличките, на площад Лас Тендияс, и се насладихме на местната кухня - абсолютен топ. Прибрахме се след 22 часа, ама нали романтика и т.н.

 

04.03

- Станахме рано, закуска и бързо към Мескитата - уау, това си беше изживяване, определено, хеле пък без пари (от 8.30 до 9.20, когато лекичко ти обясняват да си ходиш, е безплатно). За съжаление, не успяхме да влезем в местния Алказар, защото не отваряше преди 12 часа, така че след Мескитата чек аутнахме и тръгнахме към Севиля - по целия път ни валя, но точно спряхме пред хотела и се показа слънцето

- та в 12.00 пристигнахме в Севиля в този хотел - 200 лева на вечер за двама - https://www.booking.com/hotel/es/hesperiasevilla.bg.html. Супер място (поне на нас ни беше напълно ок, с паркинг - 24 евро за 24 часа - да, знам, малко е набутка), точно до стадиона на Севиля и спирка на метро, мол, Карфур, много сервесарии и т.н.. Както казах, букнахме през букинг с мастъркард през този линк (не е реферален към личност, просто линк на Мастеркард)  - https://sp.booking.com/index.html?aid=2329921&label=bg--2329921-click. Дава 6% допълнителна отстъпка при финалното плащане за всякакъв вид резрвации, не само за този хотел. Настанихме се и хайде навън, кво ше му се мотаме в хотела, които е супер, нов и нямам никакви забележки

- Помотахме се из Севиля, хапнахме и пийнахме по обяд, пък в 16.30 - хайде в Алказара. Пак никой не ни провери часа, влязохме към 16.10 (примерно, че не помня точно), а, както казах, всеки понеделник в 16.00 и 16.30 се влиза безплатно (само срещу административна такса от 1 евро) - https://realalcazarsevilla.cliqueo.es/es. Но трябва да се букне от сайта, който съм посочил. Алказарът е ултра впечатляващ, нямам думи да го опиша - в такива моменти осъзнавам какво е било да си империя и какво е да си бил в задния двор на една друга империя... Мотахме се, докато ни изгониха към 18 без нещо, та пак тръгнахме към фламенкото

- Фламенкото беше това, защото по сайтовете много хвалеха като топа на топа - https://www.tablaolosgallos.com/en/. Taка, фламенкото не е точно моето изкуство, но хората наистина се раздадоха на една сцена с размер около 12 квадрата (по 4 човека едновременно - иначе бяха общо 8 ) и 40-на столчета пред нея. Уникално изпълнение с много емоция и влагане от тяхна страна - 35 евро е входът, за който иска. Уж беше от 19 часа и уж бях резервирал по-предни места (не че има някакво значение, но все пак), обаче кой превари, натовари и където намериш и когато дойдеш, там сядаш. Свърши към 20.30 и тръгнахме пак да се замотаме, въпреки умората, да седнем и пийнем/хапнем по нещо, щото какво е ексурзия, ако не потапяне в местна кухня, флора и фауна

 

05.03

- Този ден станахме малко по-късно, защото програмата вече беше лежерна. Реши се да не мотаем повече из Севиля, а да тръгнем към Ронда, а вечерта спим в Медина Сидония. Пътят към Ронда е малко селски, но пък спокоен и нямаше драма - към обяд бяхме там. Хората са си предвидили всичко, паркинги има достатъчно, при това точно на входа на центъра. Едно лежерно, едно хубаво, чак отплеснахме с поредната кръчма и чак към 17.00 тръгнахме към Медина Сидония. Честно казано, може би трябваше да останем в Ронда или пък да отидем директно към Кадис, но идеята на Медина Сидония беше да отидем до един ресторант от каталога на Мишлен - за съжаление, ресторантът не ме впечатли, затова няма да пиша за него. Все пак стигнахме Медина Сидония и отседнахме в хотел Тугаса  - хотелчето беше много специфично и на мен лично ми хареса като изживяване спането в стара сграда с високи тавани, на една ръка разстояние от съседната и т,н, Имаше си и паркинг, което ни беше важно, Разгледахме градчето и жената купи доста неща за децата - е, така, да си има. За ресторанта няма да пиша - не че храната не беше чудесна, но очаквах повече

 

06.03

- тръгване след закуската сутринта към Кадис - на 40 минути е реално - и там намерихме бързо паркинг, та направихме една бърза разходка за около 2 часа на града и хапнах някаки местни чуроси - супер бяха

- към 12 тръгнахме за Гибралтар, към 14 бяхме на паркинга, преминахме границата и с автобус номер 10 (двупосочен билет е 3,60 евро - може да се плаща и в евро, но не и с карта) стигнахме до лифта. Имаше едни 40-50 човека пред нас, така че почакахме 30 минути и се качихме. Ние взехме двупосочен билет с вход към резервата - голяма грешка за 85 лева. Значи маймуните, които са главната атракция, реално можеш да си ги видиш и на самата лифт станция, няма нужда да се моткаш нагоре-надолу, а в самия резерват, едно че е доста пресечен терен и слезеш ли към люлещия се мост, реално нямаш път към лифта (прекалено голям баир е), друго, че атракциите са смешки, освен пещерата и то само заради светлинното шоу. Въженият мост е абсолютна боза, разните батареи са много път за нищо (съшата гледка я има и от горната станция на лифта), скайуока беше затворен, а да биеш път до замъка - ми добре, всеки сам си преценЯ. А и денивелацията, както казах, е доволно гадна. та малко нахалост отидоха парите, но здраве да е, даже си слязохме пеша. Тук забравих да спомена, че изрично е забранено носенето на всякаква храна сред майнумите, да не се дразнят, да няма лъскави опаковки и бижута и т.н. Ха познайте колко се спазваше и дали първите маймуни не нападнаха представител на "най-умната нация" (не, не беше българин :)) още на изхода от кабинката на лифта. Тъпото еврейче само седеше и гледаше умно, как нацистката маймуна му отне чантичката с провизии, за която изрично беше предупреден да не мъкне, ма как ще му нарушвате вие правата, бре ей, аланкоолу. Та вярно има и по-умни от нас 🙂

- приключихме с Гибралтар и към 17.30 бяхме на паркинга - тръгнахме към малага, полетът все пак беше в 22.30 и имахме време, та спряхме на едно крайморско, супер неугледно заведение, за което жената щеше да ме бие, че я водя в такива места. Обаче как готвеха - такава вкусна риба (морски дявол), и то за 14 евро ми донесоха над половин килограм филе плюс още толкова картофи, абе направо...

- Пристигнахме благополучно в 20,30 на летището, като точно до входа му има бензиностанция на БП, така че заредихме спокойно, предадохме ключевете - лелчето ни гледаше, че вадим багажа и най-спокойно заключи офиса и си тръгна, като каза да хвърлим ключовете в някаква кутия - уникуми просто.

 

И така мина нашата одисея  -от всичко по много и наведнъж. Знам, за друг сигурно нашето темпо е малоумно и ще си висят 4 дни в един град - всеки си има виждане, но за нашата програма това беше почти оптимален вариант (може би без Медина Сидония, но и снея ставаше - друго изживяване е). Общо излезе 2200 лева за двама с всичко, като не съм спестявал от нищо и съм си купил всяко нещо, което харесах, затова и куфарът от 10 стана 20 килограма на връшане. Сигурно може да се направи по-бюджетно и за 1400-1500, че и по-малко, ако си на сандвичи, но, както казах, всеки си има начин на пътешестване.

 

та ако има въпроси, давайте, докато ми е прясно, че после ще забравя - снимки ме мързи да качвам 🙂

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

СЪС съпругата и детето бяхме за 1 седмица 2018 септември КАТО се опитахме да съчетаем МОРЕ И екскурзия в едно.Спането беше ВЪВ Фуенхирола и оттам направихме еднодневни екскурзии до СЕВИЛЯ Кордона РОНДА И Гибралтар.Между тях малко МОРЕ И плаж.Района е прекрасен и 7 нощувки не ни стигнаха за тази програма.Ако е само за екскурзия бих препоръчал СПАНЕ в МАЛАГА В БЛИЗОСТ ДО ГАРАТА И АВТОГАРАТА ОТ КЪДЕТО ИМА МНОГО ДОБРЕ УРЕДЕН ОБЩЕСТВЕН ТРАНСПОРТ ВЪВ ВСИЧКИ ПОСОКИ.Ако разполагате с повече от 3-4 дни бих препоръчал две нощувки да се направят в СЕВИЛЯ..

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Аз с влак до Кадис, февруари. На нас ни хареса.

Щяхме да минем на връщане през Херес, обаче така се забляхме по кръчмите, винените барове и лежането по плажа в Кадис, че не остана време.
Изкарахме към десет часа в Кадис, с триста зора остана време да видим една „забележителност“. 
В Херес има разни винарни и правят дегустации, вкл. всеизвестното Tio Pepe, но май са сутринта и не знам доколко има смисъл.

В Кадис пък въртят онова чудно бренди Carlos I в Bodegas De Mora Osborne (аз съм каката с брендито от коледната сбирка :wink:). Има океан и е свежарско, особено ако става въпрос за някой жегав период.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
7 minutes ago, Argentique said:

Аз с влак до Кадис, февруари. На нас ни хареса.

Щяхме да минем на връщане през Херес, обаче така се забляхме по кръчмите, винените барове и лежането по плажа в Кадис, че не остана време.
Изкарахме към десет часа в Кадис, с триста зора остана време да видим една „забележителност“. 
В Херес има разни винарни и правят дегустации, вкл. всеизвестното Tio Pepe, но май са сутринта и не знам доколко има смисъл.

В Кадис пък въртят онова чудно бренди Carlos I в Bodegas De Mora Osborne (аз съм каката с брендито от коледната сбирка :wink:). Има океан и е свежарско, особено ако става въпрос за някой жегав период.

 

2 Май, ще видим колко ще е жега. Малката принципно от хладна вода не се плаши. Ние се. 

Значи плажа на Кадис става?

Връзка към мнение

Аз бях на +16 въздух, обаче беше по-топло. На плажа се печеше сума ти народ плюс група бащи, чиито 6-7 годишни деца се къпаха, а февруарската вода е най-студена обикновено.

За Playa de La Caleta иде реч, онзи с лодките на сухо при отлив, той е в центъра. За извън сезон бива.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, не знам дали е позволено да пускам нова тема, затова пиша тук.

пътуваме тази вечер за Малага и на 8.05 се връщаме пак от там.С две деца сме и всичко ще ми е полезно.

Почти всички забележителности са заети за нашите дни, демек няма места.Взимаме рента кар.Ще спим 3 нощувки в Малага, 2 Марбея(тук се чудим) , 3 Севиля, 2Гранада.

Моля за съвети- къде във всичките градове можем да намерим безплатен паркинг или поне евтин сравнително.

Ще минем през няколко други града-Робда, Фуенхирола,Михас, Нерха, Кордоба, Кадис, Гибралтар- какво може да се прави на тези места?Има ли интересни неща, като лифтове, зоологически, нещо готино и интересно и за деца?Струва ли си Марбея или по-добре Кадис?Гибралтар-каква е схемата там.

Има ли забележителности, за които не се изисква месец по-рано резервация?

Заведенията за хапване също са ми много важни:)))въобще обичаме да ядем.Има ли готини места-говоря за типични за мястото, не гурме, а традиционни, които си струват.

Всичко ми е добре дошло като инфо.
Ще чакам:)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.