Прескочи до съдържание

Филипини о. Себу


kostashomes

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Предстои ни семейно пътуване, двама възрастни и две деца на 5 и 7 години до Филипините - о. Себу. Пиша Ви , с молба за идеи и предложения , за изготвяне на ориентировъчна програма.

На  21.03 кацаме в  Мактан , 01:00 през ноща, мисля да останем 6 нощувки в Мактан,   разглеждам хотели като Кримсон, Reef, ако имате някакви  предложения за  други хотели, ще ми бъдат от полза. Търся по- хубави хотели, тъй като сме с децата и не ми се рискува с изненади .През тези 6 дни, мисля да букна Ослоб и Моалбоал, и тук въпросът ми е  дали ще успеем сами да стигнем до тези места с автобус или да търсим  готова екскурзия ? Ако знаете някаква фирма, която предлага екскурзии, моля напишете. Също така, има ли смисъл да правим еднодневна екскурзия до Бохол или  ще е много натоварена прогамата. След Себу, мислим да се отправим към  Боракай за 10 дни, и след това 2 дни в Манила. Как ви се струва такъв тип програма, моля за мнения, за добавяне на нови места и всякакви предложения.

 

Благодаря предварително!

Връзка към мнение

Допускам, че може би имаме различен стил на пътуване или вероятна защото сте с деца планирате по-спокойна програма? За мен лично на Филипините най-интересното са Ел Нидо и Корон, където се правят day trips с корабчета. Те спират на различни плажове, лагуни и тн. Някои от местата са за шнорхелинг, което вероятно не е подходящо за деца, но гледките са страхотни, дори и ако не правите шнорхелинг:

Screenshot_20231226_225006_Facebook.jpg.4970eb0c31adb1ab9672dc8c973744a2.jpg

 

Screenshot_20231226_225000_Facebook.jpg.cd30771f3135d6960bd296343dd51e26.jpg

 

Screenshot_20231226_224952_Facebook.jpg.1b8cbe4be1555eaa02a2ca42c0d1799b.jpg

 

Screenshot_20231226_224919_Facebook.jpg.3fc9a5442283d0175ea635dc91269928.jpg

 

 На борда храната, макар и приготвена в полеви условия, е много вкусна и изглежда примамващо: 

Screenshot_20231226_224157_Facebook.jpg.2aedc3939375b7283a925f84bbd6383d.jpg

 

Боракай за 10 дни ми се струва твърде дълго, освен ако не търсите основно седене по ризорти.

Ако отидете до Бохол, ще видите Шоколадовите хълмове:

Screenshot_20231226_223944_Facebook.jpg.d9e15d693d2b3d003d611497ca479c5f.jpg

 

и дългопет. Второто ще е интересно за децата:

Screenshot_20231226_223952_Facebook.jpg.a882667103ae65b575cf1bae026b61c6.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Борокай си е супер за плаж с деца. Много безопасен плаж. Но не пропускайте Бохол. Може да е за сметка на някой ден в Борокай. Ел Нидо трудно ще го включите без да претоварите много пътуването. Или ако Себу ни ви е задължителен го поставете на неговото място. Така ще видите двете най-големи атракции на Филипините. Е, поне най-популярните. За вашия случай с деца - ако ще сложите Ел Нидо и Карон , изберете по-добре едното място.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Снимките от Ел Нидо и Корон са чудесни , но сме ги изключили , не че не са места ,които бихме посетили, просто се съобразяваме с децата.Те никак не са фенове на пътуването с лодки, а и не си представям варианта, ние да правим шнорхелинг, а те да са в лодката . Затова сме  заложили повече време на Боракай , като искаме да разнообразим с Ослоб, за китовите акули и до Моалбоал за плуване със сардини (ще видим как ще се случи с децата при сардините). Някой ходил ли е до Ослоб, гледахме че се ходи рано сутринта?  Ние кацаме в Себу, така че няма как да не е в програмата. И от там си мислим за един ден до Бохол за да видим Хълмовете и това мъниче дългопет. Ще хванем фери от Себу до Бохол, но от там се чудя сами ли да си търсим превоз или да потърсим някакви готови екскурзии, също и за Бохол, след ферито...? Та общо взето местата , които сме набелязали за нощувки са Себу-Боракай- Манила , а за посещение, като екскурзия Бохол, Ослоб и Моалбоал. Гледаме да не претоварваме програмата , но и да не е само лежане на плажа.

Исках да попитам за плащането  ,  сега гледаме едни влогъри ,които са там и те казаха, че дори в Себу много трудно се намират места , на които да се плати с карта, включително магазин като 7- eleven, а тегленето от банкомати било с някакви огромни такси за чужденци и обикаляха из Себу , за да намерят една конкретна банка, където тегленето не било с такива такси?  Благодаря на отговорилите и за чудесните снимки!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, kostashomes каза:

Снимките от Ел Нидо и Корон са чудесни , но сме ги изключили , не че не са места ,които бихме посетили, просто се съобразяваме с децата.Те никак не са фенове на пътуването с лодки, а и не си представям варианта, ние да правим шнорхелинг, а те да са в лодката . Затова сме  заложили повече време на Боракай , като искаме да разнообразим с Ослоб, за китовите акули и до Моалбоал за плуване със сардини (ще видим как ще се случи с децата при сардините). Някой ходил ли е до Ослоб, гледахме че се ходи рано сутринта?  Ние кацаме в Себу, така че няма как да не е в програмата. И от там си мислим за един ден до Бохол за да видим Хълмовете и това мъниче дългопет. Ще хванем фери от Себу до Бохол, но от там се чудя сами ли да си търсим превоз или да потърсим някакви готови екскурзии, също и за Бохол, след ферито...? Та общо взето местата , които сме набелязали за нощувки са Себу-Боракай- Манила , а за посещение, като екскурзия Бохол, Ослоб и Моалбоал. Гледаме да не претоварваме програмата , но и да не е само лежане на плажа.

Исках да попитам за плащането  ,  сега гледаме едни влогъри ,които са там и те казаха, че дори в Себу много трудно се намират места , на които да се плати с карта, включително магазин като 7- eleven, а тегленето от банкомати било с някакви огромни такси за чужденци и обикаляха из Себу , за да намерят една конкретна банка, където тегленето не било с такива такси?  Благодаря на отговорилите и за чудесните снимки!

Ами щом кацате в Себу, ще трябва да го разгледате. За море там е малко твърде много застроено с големи хотели. Това е проблема за мен. Но щом ще има Боракай след това не е проблем. Да, таксите на банкоматите са големи, но носете долари. Нямаше проблеми с обмяната никъде. 

Връзка към мнение

Не съм стоял на Мактан, но не ми изглежда като място, на което да се задържа 5 дни 🙂 . Но хората сме различни, на всеки са интересни различни неща. Бохол си заслужава да му се отдели 1 ден. Още на слизане от самолета /предполагам и с ферито е така/ има много оферти за обиколка на острова. Аз пропуснах всички лъскави киоскове и на пиацата се пазарих с такситата за обиколка на острова по стандартните места /щяха да се избият помежду си кой да ме грабне, не се шегувам/ . За мене топ беше круиза по река Лобок. Аз нощувах на Бохол, но Тагбиларан е скучно място. Ако има фери по-късно и смогнете за него, по-добре се върнете на Себу. За Ослоб го направете с нощувка, аз бях в  ALOHA, приятно местенце. Попитайте за гид , за акулите ,в хотела в който сте. Защо? За акулите се ходи рано, мисля в 6.00 стартираха. проблема обаче са слотовете , в които лодките товарят хора. Има много желаещи и за запазване на място в лодките , хората се редят от 4 сутринта. Гида върши тази работа за вас. Той отива в 4 часа, реди се по опашките и взима заветното номерче. след това отива и чака на лодките да наближи вашият ред, което може да се случи и в 9 часа. Когато наближи реда ви, той идва до хотела и ви извиква да отидете към лодките. Правят го срещу малък бакшиш и са едни добре инвестирани пари. Моалбоал, със сардините, е много добро изживяване. Всъщност , на мен ми се понрави повече отколкото акулите на Ослоб. Ние направихме и каньонинг /месните го наричат каньонеринг/ по реката към Kawasan falls. Красиво и зареждащо е, но е и физически интензивно, незнам децата как биха го възприели. Има плуване и скачане по вировете. Между Ослоб , Моалбоал и Себу сити пътувахме  с автобуси. Говоря за големи нормални автобуси с климатик. Има и по малки бусчета, без климатик са и жегата се усеща в тях. На *автогарата в Моалбоал има копърки с частни коли и бусове, които предлагат превоз до Себу, на двойна и тройна цена на седалка спрямо билета за автобуса. Не е по-бързо спрямо автобуса, пътя е много натоварен и се пътува 3.30 - 4 часа. 

Ако има други въпроси, давай 🙂 .

 

Едит: Сега видях възрастта на децата. Каньонинга отпада. На Моалбоал се срещат и костенурки.

Връзка към мнение

@Радослав, благодаря за информацията ....

Ние кацаме на Себу през ноща на 23 03 2024 и ще останем 14 дни .

Има много за уточнение , но все пак си мисля:

2 нощувки в Себу за аклиматизация и после

1 нощувка Ослоб за акулите ,

2 нощувки на Панглао - плаж + разглеждане на Бохол

2 нощувки за Моалбоал със сардините и Каньонинга 

2 нощувки на Malapascua и гмуркане с Thresher Shark ....

 

Харесваме активностите . Може разбира се и малко плаж 🙂

 

Препоръчай след това ....

Връзка към мнение

по скоро:

2 нощувки в Себу за аклиматизация и после

1 нощувка Ослоб за акулите 

2 нощувки за Моалбоал със сардините и Каньонинга 

2 нощувки на Malapascua и гмуркане с Thresher Shark ....

2 нощувки на Панглао - плаж + разглеждане на Бохол

 

Идеята е да направите кръг на острова по часовниковата стрелка, няма смисъл да се връщате към Мактан , след Ослоб, за да гоните ферито към бохол/панглао, после към Моалбоал и обратно Себу сити

 

Не ви препоръчвам да водите деца на 5 и 7 на каньонинг, не е за тях. Евентуално може от Ослоб да хванете превоз/такси и по пътя към Моалбоал да правите "лов на водопади".

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.