Прескочи до съдържание

дневник Почивка в Занзибар и за ден в континентална Танзания (нац. парк Микуми)


ven62

Препоръчани мнения

Страхотно вдъхновение. Този хотел и ние го бяхме набелязали, а възможността за дневно сафари много ми допадна. Самолета от летището в Занзибар ли излита или има друго малко летище? Колко струваше сафарито?

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Jorro каза:

Страхотно вдъхновение. Този хотел и ние го бяхме набелязали, а възможността за дневно сафари много ми допадна. Самолета от летището в Занзибар ли излита или има друго малко летище? Колко струваше сафарито?

Летището е същото. Малко от страни на централния вход за международните полети. Всичко е много добре организирано. 

Цената, която ние патихме беше 340 USD при 500 USD, ако се букне от хотела.

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 2 часа, Argentique каза:

А визата онлайн ли я направихте, или на място? Знам, че може и по двата начина, но се чудя дали не се мотаят много по летищата.

Онлайн. Излезе за по-малко от 24 часа. 

Цената е една. 

На летището организацията е отлична. Докато чакахме на опашката да ни проверят паспортите и визата, вече имаше и хора, които на летището им издадоха визата т.е. почти няма забавяне, но аз съм от тези - подредените и предпочитам каквото мога да го свърша предварително. :biggrin:

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 30.12.2023 г. в 13:53, Аzia каза:

Имотите по колко вървят? Една колибка до плажа и бар до нея ни е предостатъчна.

Сафарито е шестица от тотото, снимките също.

Мерси, но чак шестица от тотото... Какво да каже @домосед с неговата Намибия в момента - цялото тото.

А пък @FlyTraveler ако хвърли един поглед, най-много да промърмори "Дилетанти". :biggrin:

Даваме си сметка, че само за миг се докоснахме до дивата Африка.

:biggrin:

 

Колкото до имотите в Занзибар. Мярна ни се една реклама на прилична вила с басейн на о. Pemba (съседния остров,малко по-малък от Занзибар, който сега се опитват да го развиват.)   Около 60 000 USD.

Но Занзибар не е място, на което европеец би се установил. Твърде много бедност и мизерия. Така, като се замисля, ние в по-бедна страна не сме били. Дори Шри Ланка преди около 20 години беше по-добре. Говоря за извън хотела, разбира се.

Виж,  Доминикана е друго нещо. Онзи ден гледах едно предаване по телевизора - 200 000 за една вила. Очите ми останаха. Дано не е било снимано преди няколко години.

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 7
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , ven62 каза:

Около 60 000 USD.

Със сигурност ще имаш още непредвидени разходи. Като те гледам как изгаряш, всеки път трябва да даваш пари и за голям куфар чекиран багаж пълен само с кисело мляко. 😜 

 

Лигавя се, снимките ти са страхотни! 🙂

 

  • Смея се 3
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 минути , iMari каза:

Със сигурност ще имаш още непредвидени разходи. Като те гледам как изгаряш, всеки път трябва да даваш пари и за голям куфар чекиран багаж пълен само с кисело мляко. 😜 

 

Лигавя се, снимките ти са страхотни! 🙂

 

Ще си внася бактерията периодично и ще си го кваси там на място. Ще научи и занзибарките да го правят.

  • Смея се 4
Връзка към мнение
На 30.12.2023 г. в 13:53, Аzia каза:

Имотите по колко вървят? Една колибка до плажа и бар до нея ни е предостатъчна.

Сафарито е шестица от тотото, снимките също.

Според мен колибката е излишна, барът е напълно достатъчна инвестиция 😀. На ротационен принцип магеланци ще го поддържат целогодишно и най-вече в ниския дъждовен сезон 😉.

@ven62 чудни са ти снимките, благодаря! 

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Имах колебания из между няколко дестинации. Накрая се спрях на Куба. След като гледах оферти в продължение на 3-4 седмици и четох отзиви реших да не рискувам (от към храна и хигиена по хотелите) и се прехвърлих на Занзибар.

 

Занзибар отдавна ми е в полезрението. (  @Тополска - първа, после @mililia , @ivailo_radev, @Яничка и нейната сватба и, разбира се, @chandni  (#Ven62_sled_chandni :sad:     :biggrin:) )

 

Мислех в темата да вмъкна нещо от типа на "изумрудено зелено", "огнено червено" и "тюркоазено синьо" (сещате се, нали?) въпреки, че цветовете не са баш точно тези, но после се отказах... Явно, не съвсем. :biggrin:   А така имаме повод да си спомним за пореден път.

 

Щях да вмъкна и темата за консервирането (бурканизирането) предимно на тюркоаз. (пак се сещате, сигурен съм)

... Жалко, че двете магеланки не се засякоха (по същество) във форума.

 

 

---

 

 Да не забравя:

Chandni, От единия края на  Nungwi до  другия на Kendwa, целия плаж изровчик, над 5 км., изгорех :biggrin:, обаче ключа го няма. Този, дето мъжът ти го е загубил. Не е било на тези плажове. Исках да му помогна, но не успях. :wink::biggrin:

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 7
Връзка към мнение
преди 7 часа, ven62 каза:

Мерси, но чак шестица от тотото... Какво да каже @домосед с неговата Намибия в момента - цялото тото.

А пък @FlyTraveler ако хвърли един поглед, най-много да промърмори "Дилетанти". :biggrin:

Даваме си сметка, че само за миг се докоснахме до дивата Африка.

:biggrin:

 

Колкото до имотите в Занзибар. Мярна ни се една реклама на прилична вила с басейн на о. Pemba (съседния остров,малко по-малък от Занзибар, който сега се опитват да го развиват.)   Около 60 000 USD.

Но Занзибар не е място, на което европеец би се установил. Твърде много бедност и мизерия. Така, като се замисля, ние в по-бедна страна не сме били. Дори Шри Ланка преди около 20 години беше по-добре. Говоря за извън хотела, разбира се.

Виж,  Доминикана е друго нещо. Онзи ден гледах едно предаване по телевизора - 200 000 за една вила. Очите ми останаха. Дано не е било снимано преди няколко години.

 С FlyTraveler не знам дали някой би посмял да се сравнява. Но като за ден сафари ми се струва, че бая животинки сте видели.

Щом е мизерия, значи е евтино, което е супер за бедни бг пенсии, в каквито ще се превърнем един ден.😅

 

И за Доминикана съм навита, ако направим магеланска кооперация😁

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 часа, ven62 каза:

Мерси, но чак шестица от тотото... Какво да каже @домосед с неговата Намибия в момента - цялото тото.

А пък @FlyTraveler ако хвърли един поглед, най-много да промърмори "Дилетанти". :biggrin:

Даваме си сметка, че само за миг се докоснахме до дивата Африка.

:biggrin:

 

 


Не става въпрос за дилетанстване, много често играе точно късмета на начинаещия. Иначе всяко сафари си е хубаво само по себе си. Аз лично използвам национален парк Микуми (мисля, че съм бил 3 пъти до момента там, ако не смятам едно транзитно кацане за вземане на пътници) за логистична нощувка м-у националните паркове Руаха и Ниерере. Правя и едно сафари с джип за половин ден преди или след нощувката, така или иначе съм там. Въпреки това ми отношение към парка, в Микуми съм виждал една от най-интересните сцени от всичките ми ходения в Африка - питон погълна пред нас цяла импала, отне му около 40 минути. Въпрос на късмет, разбира се.

Виждал съм, снимал и даже публикувал тук в темата за спотинга, самолети на пистата в Микуми, които точно превозват туристи от Занзибар, дошли на еднодневно сафари. Същите еднодневни сафарита се предлагат от Занзибар и до национален парк Ниерере, който е в съвсем друга лига и където оставам по няколко дни. Много по-красива природа, повече като брой и по-голямо разнообразие от животни, възможности за сафари с лодка по река Руфиджи. Не е по-далеч от Микуми и бих предположил, че цената е само с около 50-60 долара по-висока заради разликата във входните такси. Ако знаех за тези ти планове, щях да те посъветвам да направите това, вместо Микуми. Пак сте си изкарали добре и видяли красиви гледки и животни.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 7 часа, ven62 каза:

Имах колебания из между няколко дестинации. Накрая се спрях на Куба. След като гледах оферти в продължение на 3-4 седмици и четох отзиви реших да не рискувам (от към храна и хигиена по хотелите) и се прехвърлих на Занзибар.

Куба не е за изпускане.

И щом си преживял Амазонската джунгла, няма как да те изплашат сини кокосови раци и малко хлебарки. 

преди 7 часа, ven62 каза:

Щях да вмъкна и темата за консервирането (бурканизирането) предимно на тюркоаз.

 

И кубинския тюркоаз не е лош, но лично да провериш по вАжи

20231214_132944.jpg.4d557cf53a43f00107c96c59067029b4.jpg

 

Sorry  за спама:blush:

 

Мен твоя Занзибар ме спечели с еднодневното сафари. Чудна идея и страхотно изпълнение. 

Благодаря за споделеното!

 

  • Харесвам 4
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, FlyTraveler каза:


Не става въпрос за дилетанстване, много често играе точно късмета на начинаещия. Иначе всяко сафари си е хубаво само по себе си. Аз лично използвам национален парк Микуми (мисля, че съм бил 3 пъти до момента там, ако не смятам едно транзитно кацане за вземане на пътници) за логистична нощувка м-у националните паркове Руаха и Ниерере. Правя и едно сафари с джип за половин ден преди или след нощувката, така или иначе съм там. Въпреки това ми отношение към парка, в Микуми съм виждал една от най-интересните сцени от всичките ми ходения в Африка - питон погълна пред нас цяла импала, отне му около 40 минути. Въпрос на късмет, разбира се.

Виждал съм, снимал и даже публикувал тук в темата за спотинга, самолети на пистата в Микуми, които точно превозват туристи от Занзибар, дошли на еднодневно сафари. Същите еднодневни сафарита се предлагат от Занзибар и до национален парк Ниерере, който е в съвсем друга лига и където оставам по няколко дни. Много по-красива природа, повече като брой и по-голямо разнообразие от животни, възможности за сафари с лодка по река Руфиджи. Не е по-далеч от Микуми и бих предположил, че цената е само с около 50-60 долара по-висока заради разликата във входните такси. Ако знаех за тези ти планове, щях да те посъветвам да направите това, вместо Микуми. Пак сте си изкарали добре и видяли красиви гледки и животни.

Микуми не беше планирано. решихме го на момента, импулсивно.

Ако някой ден планирам сафари, със сигурност ще разбереш колко досаден мога да бъда.:biggrin:

 

преди 1 час, Kalina Ivanova каза:

Куба не е за изпускане.

...

 

Куба не е само за търкаляне по плажа, каквато почивка търсех.

Ще, ще. 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 2.01.2024 г. в 13:38, ven62 каза:

@chandni  (#Ven62_sled_chandni :sad:     :biggrin:) )

 

Благодаря за разказа с картинки, които ме върнаха отново в любимата Африка и в лежерния Занзибар! Чудесно се е получила комбинацията със сафари. Макар и за кратко сте наблюдвали доста животни. Чувството да си сред тях е страхотно, може би след време ще поискате да сте за по-дълго в дивото. За мен това е абсолютно безвремие, от което мозъкът ми определено от време на време има нужда. Снимките с животни ме накараха още по-нетърпеливо да очаквам да се изтърколят 5 месеца и да стягам и аз багажа. 

На 30.12.2023 г. в 15:31, ven62 каза:

Да не забравя:

Chandni, От единия края на  Nungwi до  другия на Kendwa, целия плаж изровчик, над 5 км., изгорех :biggrin:, обаче ключа го няма. Този, дето мъжът ти го е загубил. Не е било на тези плажове. Исках да му помогна, но не успях

Безкрайно трогната съм и доста притеснена от усилията, които ти е струвало това дълго и безрезултатно ровене в белите пясъци. Благодаря все пак! :girl_haha:

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 11 часа, chandni каза:

Благодаря за разказа с картинки, които ме върнаха отново в любимата Африка и в лежерния Занзибар! Чудесно се е получила комбинацията със сафари. Макар и за кратко сте наблюдвали доста животни. Чувството да си сред тях е страхотно, може би след време ще поискате да сте за по-дълго в дивото. За мен това е абсолютно безвремие, от което мозъкът ми определено от време на време има нужда. Снимките с животни ме накараха още по-нетърпеливо да очаквам да се изтърколят 5 месеца и да стягам и аз багажа. 

Безкрайно трогната съм и доста притеснена от усилията, които ти е струвало това дълго и безрезултатно ровене в белите пясъци. Благодаря все пак! :girl_haha:

 

 

 

Усилията са нищо в сравнение с изгарянията.

Още се беля и то как - като стана от леглото, изтръсквам чаршафа. Ефекта е все едно вали сняг.

:biggrin:

 

 

  • Смея се 5
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

И аз благодаря за интересния разказ и снимки! Планираме подобно пътешествие с цел посрещане на НГ 2025 в Занзибар. Целта е сливане на повече почивни дни най-вече. Идеята ни е: пътуване към Занзибар на 26 декември с дъщеря ни(която ще е на 3.5г) и да съчетаем с парка Микуми за един ден. Останалите дни местни екскурзии до хубави плажове. Моля за съвет как да процедираме след това: искаме да се завърнем в България може би на 05.01, та ще имаме още 4-5 дни и не знам къде да ги пренасочим? С толкова малко дете удачна ли е някоя африканска държава наблизо с цел плаж и сафари, например Кения или да се насочим към Малдивите (бяхме този декември с нея и много ни хареса). Благодаря за съветите! 

Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...
преди 2 часа, Kalina Ivanova каза:

@ven62 Благодаря за вдъхновението!

IMG-70cafad7bac11e42ecfafedae48f6cd0-V.jpg.4dd20a0c4d63dd031e70f55c6facd779.jpg

 

IMG-42f096b35e39dd9e82e67bc4f287f5f5-V.jpg.8a95c771201cbbbcc45601979a6ce389.jpg

 

IMG-4c9caf0f5903591245ef8dd46193069d-V.jpg.5d7a69eb281afefa8233607cfcbb2bbb.jpg

 

IMG-779106c796e9964c4cc756627428ea5b-V.jpg.94c30eced0128b2b46d51f15f542e14f.jpg

 

Да почерпя един залез:

IMG-2641e40309c6b08a451ee9678f450158-V.jpg.65855e52cc538b0affdfdda3b8b08f75.jpg

 

IMG-c73294e91d995e193e6ba92b757c02a4-V.jpg.5d0d071cefba70cbff3ffe8279f22879.jpg

...не ми се свиди- нека са два

:clapping:

Хубави са залезите, но Бургаските са ти по-хубави.

Личи си къде ти е хвърлен пъпа.:biggrin:

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.