Прескочи до съдържание

Гърция - Албания - Черна гора - Сърбия с мотор, за 8 дни... Е ли възможно и да се види нещо?


Препоръчани мнения

Здравейте, четох, търсих, но съвсем като моето не открих, затова си позволявам да пиша със своите въжделения 🙂

През август ще пътуваме - нямаме избор, тогава затваря производство работодателят мил...

С мотори сме - 2 броя, всеки с бумагите на гърба.

Оформи ми се така:

1. София - около Солун, нощувка

2. Около Солун - Албания, през този хубавия пункт, дето казахте в другите теми, че след него има път с асфалт (макар оттам на картата ми дава, че трябва да се качим на ферибот .. не е проблем, стига да качват мотори и да не е скъпо)

Ще гледам да спим 2-3 нощи около Ксамил, Саранда, с надежда някой апартамент по-отстрани от "веселбата"... Дано има такъв - гледам в Booking... 

Плаж, може би за малко, разходка наоколо с моторите и така

3. След тези 3 дни по албанското море, да хванем за Черна гора - бъкел нямам свестен ли е пътя нагоре към границата... Завоите разбрах, че са постоянна величина, както и агресивни шофьори със стари Мерцедеси 🙂

В Черна гора мислим да останем два дни и да видим Будва, Котор, каквото закачим по пътя... Но не знам дали да спим около Будва, или да останем по-надолу (Бар, Улцин, Сутоморе) и оттам да тръгваме нагоре всеки ден. Не прочетох никъде за тези градчета. Ако някой има наблюдения и сподели, много ще ми помогне 🙂

4. И накрая си тръгваме през Сърбия и нощувка в Чачак или Златобор, или не знам къде, но да сцепим отново дългия преход на две.

Да кажа, че сме малко простоват вид туристи - по-скоро ще блуждаем с часове в природата или самата атмосфера, отколкото да обикаляме музеи и посочени от историята места (с най-дълбоко уважение към тях!)

Повечето време не ни свърта и гледаме да сме в движение (освен когато се изморим), на плажа отиваме, когато няма хора, или сядаме във водата да пием нещо и да си зяпаме и бърборим. Ядем основно вечер, през деня бързаме да обикаляме и мушваме нещо в бързината, само кафето е закон 🙂

Също, не видях много за бензиностанциите по тези пътища - има ли ги по-начесто, или са кът? Защото събираме по 18 литра и няма как, налага се по-често да сипваме.

Да не се излагаме пред чужденците и да бутаме по пътищата 🙂

Благодаря предварително и се извинявам за многословието си!

 🙂

  • Харесвам 1
  • Браво 2
Връзка към мнение

В Албания района около Ксамил и Саранда е много населен и презастроен, а Август предполагам, че е адско. Аз бих препоръчала за нощувка Химаре, 50-тина км. от Саранда, ние с кола го вземаме за час и половина. Пътя е хубав, завоите са много, гледките са уникални и мъжа ми понякога се размечтава да е с мотор (имахме една стара Ямаха супер тенере, ама сега вече пътуваме в конфигурация четирима) 😃. Химаре е доста чаровно градче, наоколо има хубави плажове (Борш, Ливади). Също за първата отсечка добра спирка/идея за нощувка е Янина. За Черна гора - Улчин е страхотно градче и там се намира най-дългия плаж в района.  Велика плажа -12 км. разкош, фин пясък, тук таме някоя постройка, невероятни залези. Има и доста бунгала/къмпинги на самия плаж, освен места за спане в града.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Ninkata17 каза:

В Албания района около Ксамил и Саранда е много населен и презастроен, а Август предполагам, че е адско. Аз бих препоръчала за нощувка Химаре, 50-тина км. от Саранда, ние с кола го вземаме за час и половина. Пътя е хубав, завоите са много, гледките са уникални и мъжа ми понякога се размечтава да е с мотор (имахме една стара Ямаха супер тенере, ама сега вече пътуваме в конфигурация четирима) 😃. Химаре е доста чаровно градче, наоколо има хубави плажове (Борш, Ливади). Също за първата отсечка добра спирка/идея за нощувка е Янина. За Черна гора - Улчин е страхотно градче и там се намира най-дългия плаж в района.  Велика плажа -12 км. разкош, фин пясък, тук таме някоя постройка, невероятни залези. Има и доста бунгала/къмпинги на самия плаж, освен места за спане в града.

Страхотно! Много благодаря за насоките, почвам да проучвам веднага! 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.