Прескочи до съдържание

Починал в Индия, въпрос за транспорт на урна


Препоръчани мнения

Здравейте, някой знае ли каква е процедурата при самоорганизирана почивка в Индия, ако човек е починал там, съответно кремиран, а спътниците му имат полет с Флайдубай в края на седмицата, през Дубай, към България, как да върнат кремираните останки? Има смъртен акт официален, питал съм и Флайдубай, все още чакам отговор. Но ако те се съгласят, дали има някакви особености при кацането тук? Хората са възрастни и не се оправят добре, а не са близо до летището и са само с Интернет. Пустата Индия и нейните духовни пътувания, за някои става последен пристан....

  • Замислям се 3
Връзка към мнение

Съболезнования за загубата на близък !

 

 

Нямам личен опит , но ще споделя какво инфо намирам в нета :

 

- сертификат за кремация 

- смъртен акт

- урна , която подлежи на рентген ( тоест от дърво , пластмаса , картон - но не и метална ), за да няма необходимост от отваряне от рентгенов служител

- препоръчва се урната да се транспортира в ръчният багаж

- инфо за изискванията в пристигащата страна ( тоест контакт до българското посолство , какви са изискванията при пристигане в България на урната )

 

 

 

Това е , за съжаление не намирам никакво инфо от Флай Дубай, но изсикванията за транспорт са стандартни , нюанс може да има от забраната на някои а/к урна да се поставя в чекиран багаж…

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 35 минути , Velin S каза:

Здравейте, някой знае ли каква е процедурата при самоорганизирана почивка в Индия, ако човек е починал там, съответно кремиран, а спътниците му имат полет с Флайдубай в края на седмицата, през Дубай, към България, как да върнат кремираните останки? Има смъртен акт официален, питал съм и Флайдубай, все още чакам отговор. Но ако те се съгласят, дали има някакви особености при кацането тук? Хората са възрастни и не се оправят добре, а не са близо до летището и са само с Интернет. Пустата Индия и нейните духовни пътувания, за някои става последен пристан....

Със сигурност трябва да имат смъртен акт и документ за кремация.Този документ се издава от крематориума. Добре ще е да се обадят на консулството на Р.България в Индия.Мисля,че смъртния акт трябва да се легализира в консулството. 

Това е което се изисква при превоз на тленните останки:

  • Урни. За транспорта на урни е необходимо да имате сертификат за кремация. Урните трябва да бъдат дискретно опаковани. Уверете се, че урната може да бъде проверена с рентген (без олово и без титан);
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 48 минути , krasen_denev каза:

Със сигурност трябва да имат смъртен акт и документ за кремация.Този документ се издава от крематориума. Добре ще е да се обадят на консулството на Р.България в Индия.Мисля,че смъртния акт трябва да се легализира в консулството. 

Това е което се изисква при превоз на тленните останки:

  • Урни. За транспорта на урни е необходимо да имате сертификат за кремация. Урните трябва да бъдат дискретно опаковани. Уверете се, че урната може да бъде проверена с рентген (без олово и без титан);

Легализацията малко сложно ще е там, далеч са, мисля, че и тук става, доколкото четох, има агенции към Външно. Ох, утре и там ще звъня значи. Ще им кажа да искат и документ за кремация на хората. Голям филм.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.