Прескочи до съдържание

Накъде през пролетната ваканция - бюджетно в Европа?


deian

Препоръчани мнения

Здравейте!

 

Tази година пролетната ваканция на учениците е доста рано: 30 март - 7 април. Търся дестинация, като изискванията са: със самолет /директен полет, двама с дете/, за 5-8 дни (според мястото и околностите), на сравнително топло място. Не че може да има гаранция за времето. Миналата година летяхме до Катания пак за ваканцията, но тя беше от 9-ти април, и хванахме добро време.

Оглеждах се за нещо по-южно, но пък намирам сравнително евтини полети от Букурещ до Лондон, Рим, Болоня...

 

Вие накъде ще ходите?

Рим добра идея ли е, предвид, че на 31 март е католическия Великден?

В Лондон какво време може да се очаква в този период?

 

Приемам абсолютно всякакви предложения, съвети, насърчавания и разколебавания 😁

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Виж промоцията на Райън в момента - примерно Аликанте /Испания/ 1-5 април е 50 евро на човек. Пафос /Кипър/ има избор на дати в периода за подобна сума. И двете места ще бъдат топли и приятни /ако няма нещо извънредно, разбира се/.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , Sju каза:

От Букурещ има директни и до Малта, която е малко по-южна от Сицилия.

Благодаря. Сравнително скоро ходихме в Малта - хубаво е.

 

Връзка към мнение

Ето всички дестинации, до които се лети от Букурещ https://www.flightsfrom.com/OTP# 

Аз бих избрала Южна Испания или Южна Италия, видях, че има и Лисабон, но полетите дотам обикновено не са евтини

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Опитът ни от последните години през априлската ваканция е: Кипър (северен), Египет, Катания. В Кипър е топло през деня, но морето е все още хладно и не се е раззеленило напълно; в Египет е окей за плаж и море зависи къде точно, може горещината да е в повече. Ако изберете турски Кипър, което е бюджетен вариант, до Никозия (летище Аркан) се лети през Истанбул. В тази връзка се сещам, че Анталия е само на 70 км от северния бряг на остров Кипър. Друга идея - Канарските острови, Тенерифе, постоянен климат, вечна пролет. Има удобни и изгодни полети от Германия например, също така пакетни почивки. Не знам доколко ще е бюджетно,  зависи от бюджета ви.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 44 минути , Jenbel каза:

Опитът ни от последните години през априлската ваканция е: Кипър (северен), Египет, Катания. В Кипър е топло през деня, но морето е все още хладно и не се е раззеленило напълно; в Египет е окей за плаж и море зависи къде точно, може горещината да е в повече. Ако изберете турски Кипър, което е бюджетен вариант, до Никозия (летище Аркан) се лети през Истанбул. В тази връзка се сещам, че Анталия е само на 70 км от северния бряг на остров Кипър. Друга идея - Канарските острови, Тенерифе, постоянен климат, вечна пролет. Има удобни и изгодни полети от Германия например, също така пакетни почивки. Не знам доколко ще е бюджетно,  зависи от бюджета ви.

От изброените не сме били в Египет. Но за там май не бих тръгнал самоорганизирано.

И на Канарските не сме били. Благодаря за идеята.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Миналата година за пролетната ваканция бяхме 4 дни Барселона и 2 дни ПортАвентура. Преди това Андалусия, Верона с езорото Гарда и Гардаленд, Болоня + Модена и Флоренция. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Погледни полетите от Бургас на Уиз. Не е точно на топло, но е бюджетно. 

Есента избрах Кипър точно заради толлото и така си беше - дните преди ние да отидем и след като си тръгнахме. 

О, сега видях, че от Букурещ....Днес за втори път съм гледала-недогледала.

Връзка към мнение

Всъщност, не е задължително да е точно в Европа, но и не ми се иска някаква сложна логистика, понеже сме с дете на 7 г., а и нямам опит в по-далечни дестинации с прекачвания и т.н.

ПП: не е задължително да се лети от Букурещ. Най-близо ни е, но е възможно и от всяко българско летище. Просто Букурещ предлага доста голямо разнообразие от полети.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 13 часа, ruwenzogy каза:

Хубава тема, която вълнува мнозина.  Но защо точно в Европа ?

Защото е най-близо, най-бързо и най-лесно от логистична гледна точка. В повечето случаи е и най-бюджетно. Пролетната ваканция е само 1 седмица. Лятната ваканция разполагаме с време за по-далечни и съответно по-разточителни пътувания. Дъщеря ми е голяма, в гимназията е, не иска да отсъства от училище извън редовните ваканции. За нас пътуванията извън Европа са приемливи за минимум 10 дни и обичайно съчетаваме екскурзия и почивка. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Jenbel каза:

Защото е най-близо, най-бързо и най-лесно от логистична гледна точка. В повечето случаи е и най-бюджетно. Пролетната ваканция е само 1 седмица. Лятната ваканция разполагаме с време за по-далечни и съответно по-разточителни пътувания. Дъщеря ми е голяма, в гимназията е, не иска да отсъства от училище извън редовните ваканции. За нас пътуванията извън Европа са приемливи за минимум 10 дни и обичайно съчетаваме екскурзия и почивка. 

Ние примерно за пролетната ваканция си взехме за Кувейт - топло и евтино.  Дъщеря ми на 12 години е във възторг и сама прави програмата....

Друга подобна опция е Оман, откъдето скоро  се завърнахме и бяхме очаровани...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

@ruwenzogy съгласна съм, близки до Европа дестинации с не много дълги полети са подходящи и за нас. Сподели повече за Кувейт къде ще ходите, какво ще правите, също и за Оман ми е интересно, щом сте очаровани. Ако си писал из форума кажи къде.

Връзка към мнение
преди 23 часа, ruwenzogy каза:

Ние примерно за пролетната ваканция си взехме за Кувейт - топло и евтино.  Дъщеря ми на 12 години е във възторг и сама прави програмата....

Друга подобна опция е Оман, откъдето скоро  се завърнахме и бяхме очаровани...

Имам интерес. Дай малко повече инфо. Действително сигурно има по-добри опции, просто ни е непознато (поне на мен).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ходили сме с полет до  Бергамо  и после до езерото Гарда с Пескиера ди Града като база - от там Гардаленд и по-известните села/градчета на езерото и после езерото Комо (с Варена като база) и обиколка на по-известните места по Комо точно през април и някаква ваканция. Добър вариант беше тогава. Климатът е мек там.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.